Skoči na vsebino

Pariz


jema

Priporočene objave

Ojla. To poletje, natančneje 15.7. z najdražjo odrineva na pot preko Dolomitov in Švice do Pariza.

Sva lani uspešno 4 dni krožila po Dolomitih :OK: , za letos pa sva se odločila podaljšat do Francije.

Sem mal brskal pa nisem nič :? našel glede vaših izkušenj z vožnjo po velemestu. Tud kakšna informacija glede spanja in parkiranja motorja čez noč/dan bi bila dobrodošla.

Budget bo bolj skromen, a še vedno prenočevanja v hotelih, privat sobah, hostlih, kajti s polno naloženim motorjem kamp opreme mi preprosto ni užitek ubirat zavojev.

LP Jema

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..leta nazaj sem bil v Parizu z motorjem...spal sem v hostlu,kr blizu vseh znamenitosti,nisem se prjavu vnaprej,sem kr po neki knjižici poiskal in imeli so fraj...motorja mi niso pustli parkirat na dvorišče (čeprav je bilo veliko in prazno :BUA: )...sem ga pa imel parkiranga pred vhodom v smer kamor naj bi kamera snemala vhod (na monitorju sem opazil,da je sneman samo vhod,videl se je le en del prve gume)....pet dni je bil tko parkiran in ni bilo problemov....drugač ostalo pa kakor po vseh ostalih velemestih...uživaj :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svetujem ti spanje v hotelih Premiere Classe, soba je za tri osebe, cena je na sobo od 25-35€, v sobi imaš svoj tuš in WC. Pred hoteli imaš varovano parkirišče, ki je ponoči zaprto in prideš notri samo s kodo.

HOTELI PREMIERE CLASSE PARIZ

p.s. : to verigo hotelov imaš po celi franciji, lahko si predhodno rezerviraš iz hotela v hotel, recepcija je odprta samo v določenem času, lahko si urediš sobo tudi preko avtomata pred hotelom in plačaš s kartico, ......

post-807-1120649896.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vožnja po velemistih ni nč kej posebnega sam več časa rabiš kot za našo ljubljano,drgač pa maš itak vse označeno,tko da ni problemov,mogoče ti priporočam nočno vožnjo po parizu je manj prometa ni take vročine pa še lepo pride do izraza,mi bomo letos v nočnih urah obdelali london,pariz smo pa itak že.

drgač pa full fajn pride gps,ma se da tud brez njega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No midva z mojo sva v Istanbulu ( št. prebivalcev cca 14 Mio ) lepo poiskala kamp ( za kar sva rabila 3 ure). Motor in stvari so bili na varnem, midva pa sva se 3 dni vozila z avtobusi in taksiji po mestu. Sva si tako najbrž kar nekaj živcev prihranila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem hvala lepa :worship: za odgovore in uporabne povezave.

Najbrž res ne bo težav, še posebej ker bom imel GPS navigacijo.

Edino hotel z garažo bo potrebno najti. Kajti alarm ki se dere na drugi strani hotela in ga ne slišim, mi ne koristi prav močno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem hvala lepa  :worship:  za odgovore in uporabne povezave.

Najbrž res ne bo težav, še posebej ker bom imel GPS navigacijo.

Edino hotel z garažo bo potrebno najti. Kajti alarm ki se dere na drugi strani hotela in ga ne slišim, mi ne koristi prav močno.

Hotel z garažo v parizu te bo stal ogromno. Se ne splača, sploh pa ni nujno, da je garaža varovana. Bladzov predlog je odlična in poceni varianta, sam moraš vedeti, da so ti hoteli na obrobju Pariza, večinoma ob avtocestah in vpadnicah. Nisi ravno v središču mesta, vendar z motorjem itak ni problem hitro priti v mesto. Pariz ima tudi kemp v bulonjskem gozdu (po mojem še obstaja), ki pa je med poletjem totalno nabasan in nič kaj privlačen. Za omenjene hotele lahko na spletu vidiš, ali imajo varovano parkirišče in zaprto z ograjo. Brez dobrega u-locka pa se ne podajaj na pot. V parizu priporočam priklenitev na kakšen steber ali cevi, ki so nameščene na posebej označenih parkiriščih za dvokolesnike. Ne parkiraj na pločnikih, ker se to vedno manj tolerira in ti lahko motor celo odpeljejo. V parizu mrgooli avtomatskih radarjev, za katere se ne sekiraj. Vožnja je v konicah lahko zelo adrenalinska, če si pristaš, priporočam vožnjo po največjem krožišču v Evropi, Etoile pri slavoloku zmage. Osem vpadnic, desno pravilo je zakon. Premetnih znakov za prednostne ceste nimajo, povsod velja strogo desno pravilo, tudi na obvoznici.

Če je še kaj, vprašaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tri leta nazaj - ravno tak čas. Voznja cez Pariz z motorjem - za 8 kilometrov sem porabil malo več kot eno uro voznje. Ne govorim o obvoznici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil v Parizu davnega leta 85. Da se še pohvalim, tja in nazaj s kolesom. :OK:

Priporočam ti slovenski dom v Parizu. Upam, da še deluje. Obstaja na temeljih slovenskega katoliškega društa z namenom srečevanja vseh slovencev v Parizu ob slovenskih praznikih ter ob nedeljah pri maši. Pa brez skrbi. Ne rabiš bit veren.

Z bližnjim metrojem si v centru mesta v 15 minutah. :OK:

Motor imaš lahko za ograjo ali pa v garaži. Dosti bolje kot pa se gužvaš in po nepotrebnem zapravljaš čas in denar za gorivo. Pa še cenovno boš prišel skozi dokaj ugodno. Žal naslova slovenskega doma nimam. Se pa lahko pozanimam za naslov, telefon, e-mail. Za dodatne info. mi pošlji P.M.

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!