Skoči na vsebino

popravilo bloka


boostjan

Priporočene objave

Mam yamaho XJ750 F letnik 1984. Mam pa na desni strani, kjer je deklc, ki pokriva tisti del, kjer je vpeta gred zadevo razbito. Zadeva je tako le delno vozna dokler mi ne rukne ven olja. Zanima me pa, a se da to na kaksen nacin zavarit al kaj in kdo bi to znal nardit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cisto s strokovega stalisca: zadevo raje menjaj, zaj z nobenim varjenjem ne bos dobil optimalnega popravila. Med fazo varjenja se ti lahko tvorijo oksidi v sami razpoki (tudi varjenje v zascitni atmosferi ne 100% dobro, kar se ti lahko rezultira v kasnejsem pojavu nove razpoke (ne na mestu stare, temvec cisto zraven). Popravilo lahko sicer preveris z rentgenom, vendar je tovrstna preiskava draga. Ce bos zelel se dodatne informacije, ti bom priskrbel podatke o kompetentnih osebah za tovrstne preglede.

Zadeva se sicer lahko popravi, vendar ti prej svetujem zamenjavo dela.

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zavariti se da,ce ni prevelika luknja.kdo bi ti pa to lahko naredil ne vem.vprasaj pri elisi v domzalah,ali vombergerja v kranju(?).poglej v topic "dobri/slabi serviserji".

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se nekaj: zaradi varjenja se spremeni tudi struktura ob varu, kar vodi v povecanje napetosti v materialu ter s tem vecjo moznost dodatnega pokanja, zato je potrebno vse skupaj se toplotno obdelati. Zadeva v bistvu ni tako enostavna, ce zelis imeti popravilo dobro opravljeno. vsekakor pa povprasaj po servisih (ampak samo v res dobrih).

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma sem ze malo iskal po netu. Sicer sem nasel masine nekje v Nemciji. Hocejo met okol 1000 mark brez vergaserjev. Masina pa ma 50.000 prevozenih. Zanima pa me tudi kako je z uvozom rabljene masine kot rezervne. Ali se to da? Sicer vem, da sem se nategnil, ko sem kupil ta motor, ker sem nekje na netu zasledil, da so te 750-ke ble delane samo za Kanado. Kao. In tudi ko gledam po netu je teh motorjev zelo malo. Sem pa tak zivc, da sem si reku, da ga bom zrihtu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

zavariti se da,ce ni prevelika luknja.kdo bi ti pa to lahko naredil ne vem.vprasaj pri elisi v domzalah,ali vombergerja v kranju(?).poglej v topic "dobri/slabi serviserji".

best

Ice

Ej pri Elisi so mi velik povedal. Da bi se dalo samo, da je problem, ker lahko blok potegne. Je rekel naj preverim se pri Jermanu iz Depale vasi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moral bi tocno vedeti kje ti tece olje iz motorja. ce je pocen pokrov(deklc) potem ni nobenega problema in se lahko zavari brez problema. ce pa imaš razpoko na mestu, kjer mora blok motorja prenašati vecje obremenitve, pa je bolje menjati del bloka oz. naj bo varjeno pri profi-varilcu(zame najboljši Beno iz Kamnika) Sem pa tudi sam enkrat pripeljal mašino iz Italije(modena) 400 km. -poceni. pa verjetno se zdej dela

psiho

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prjatlu je zaribal cross in mu je med tem ko so notranji zobniki popokali naredilo luknjo skozi blok. Stvar je rešu tako da je odnesu blok k mehaniku ki obvlada in ma stroj za varti aluminij.. Res da prije do dolocenih napesto ampak pomoje to ni omembe vredno. Stvar je pa kar zahtevna za delo ker so dragi varilni aparati in se tudi dosti težje vari kot pa npr. železo. Easyrider ni pa nujno toplotno obdelati vara.

Edited by - U^F^O on 15/06/2001 20:30:07

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce gre samo za puscanje olja na nenosilnem delu bloku in je luknja (razpoka) majhna, je najbolje zaliti z maso za "hladno" varjenje. Gre za dvokomponentno umetno maso s kovinskimi primesmi, dobi pa se za razlicne kovine in tudi za visoke temperature. Preizkuseno deluje. Klasicno varjenje ponavadi zvije blok in bos imel probleme s tesnenjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zapomnite si samo, da se z tem ni za igrat:

scenarij - peljes z popravljenim (varjenim, zalitim,,, karkoli) blokom po avtocesti z 150 ali vec. masino raznese, zadnje kolo v sekundi zablokira, TI PADES KO KRAVA IN TE POVOZIJO AVTI KI SI JIH RAVNO PREHITEL.

kolegu se je podobno zgodilo ampak ko je ze skoraj padel se je kolo spet zacelo vrtet. masina je bila samo za v kanto!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Ali kdo ve za kaksen dober servis/delavnico v Mariboru, Celju ali okolici, kjer delajo kvalitetna popravila na blokih motorja (varjenje aluminija)?

I.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene tudi zanima popravilo bloka motorja, vendar ne varjenje.. Moj blok je le podrsan in me zanima ali se da to lepo pokitat pa pobarvat.. Navadnemu ličarju raje ne bi nosil, ker navadna barva verjetno ne bo zdržala temperatur katerim je izpostavljen blok.

Ima kdo kaj izkušenj s tem?

Lp, DeX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NE GRE TO TAK, NE MORES MESAT DELOV Z DVEH MASIN...

Lahko... dokler ostanejo ležaji in glavna gred isti/enaki.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ivano!

Tale zadeva se malo preveč komplicira...

Ne bom rekel, da ni drugih "švasarjev", toda, med drugim se lahko obrneš na Jermana. To je fot'r od Igorja in Markota v Depali vasi.

Če greš iz Domžal proti Trzinu (Ljubljanji) na levi strani. Naslov je:

Jerman Vencelj, Depala vas 47, 01-724-83-66 / 041-675-192. Fant se spozna na švasanje in materiale!

Sedaj pa zaključi s forumom, pa pojdi zrihtat' motor, če hočeš imeti še kaj od sezone.

Adijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ivano!

Tale zadeva se malo preveč komplicira...

Ne bom rekel, da ni drugih "švasarjev", toda, med drugim se lahko obrneš na Jermana. To je fot'r od Igorja in Markota v Depali vasi.

Če greš iz Domžal proti Trzinu (Ljubljanji) na levi strani. Naslov je:

Jerman Vencelj, Depala vas 47, 01-724-83-66 / 041-675-192. Fant se spozna na švasanje in materiale!

Sedaj pa zaključi s forumom, pa pojdi zrihtat' motor, če hočeš imeti še kaj od sezone.

Adijo

H V A L A!!!

hotel bi nekoga na stajerskem ampak ce ne bo slo drugac grem v ljubljano..

sezono sem ze prekrizil :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ivano: v mb-ju jih maš ogromno... samo malo se sprehodi po bivšem TAM-u, polno švasarjev... da ti jih par naštejem: tvt, montavar, plinarnaMB - tud majo majstre ko odlično švasajo, pol tam pri plavi uti gur (nevem kak se firmi reče), pa še več jih je..

pokličeš pri kaki taki firmi, pa fti bojo že zrihtali...

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ivano: v mb-ju jih maš ogromno... samo malo se sprehodi po bivšem TAM-u, polno švasarjev... da ti jih par naštejem: tvt, montavar, plinarnaMB - tud majo majstre ko odlično švasajo,  pol tam pri plavi uti gur (nevem kak se firmi reče), pa še več jih je..

pokličeš pri kaki taki firmi, pa fti bojo že zrihtali...

LP

-matej

Ja varilcev je res polno, samo je zelo malo takih, ki morejo in znajo variti aluminij. Malo se pozanimaj, če kdo reklamira popravilo litih platišč - tak bi ti lahko zavaril tudi blok.

V skrajnem primeru pa ga lahko Jermanu tudi pošlješ po paketni distribuciji (GLS, Door To Door... ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja varilcev je res polno, samo je zelo malo takih, ki morejo in znajo variti aluminij. Malo se pozanimaj, če kdo reklamira popravilo litih platišč - tak bi ti lahko zavaril tudi blok.

V skrajnem primeru pa ga lahko Jermanu tudi pošlješ po paketni distribuciji (GLS, Door To Door... ).

POPRAVILO ALU PLATIŠČ

IZTOK KURET

ULICA MATIJE BLEJCA 9

KAMNIK

tel nimam je pa v imeniku

Tok dober kot Vinko Jerman, če ne boljši pa še hitro popravi, ker pri Vinkotu je pa hitro lahko tudi mesec.

Drugače se pa za take stvari ni napačno obrnit na ZAVOD ZA VARILSTVO,ki je v Bežigradu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja varilcev je res polno, samo je zelo malo takih, ki morejo in znajo variti aluminij. Malo se pozanimaj, če kdo reklamira popravilo litih platišč - tak bi ti lahko zavaril tudi blok.

V skrajnem primeru pa ga lahko Jermanu tudi pošlješ po paketni distribuciji (GLS, Door To Door... ).

tam v tamu, ti lahko garantiram da vis obvladajo TIG postopek... tak da ni panike... sploh pa montavar al kaj je.. ko je ena največjih švaserskih firm v slo..

v kaki taki manjši firmi (npr. nad plavo uto), kjer tud švasajo al.. pa bi še ti majster kaki zrihto zadevo za kaki pri

LP

-matej

Popravljeno . Popravil CrashOver
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!