Skoči na vsebino

Oddaja o motoristih na Valu 202


Perla

Priporočene objave

Ja, saj človeka zanese.

Teden ali dva nazaj, sva se z Lady z avtom vračala iz KP v notranjost.

ABC prazen, 50000 sitov pa tisti trenutek tudi ne v žepu, da bi ga napolni in sva šla po stari cesti.

In, me je potegnila motoristična vožnja.

Za tistim križiščem semaforskim za Kozino, ko zaviješ levo proti Divači, sem z avtom čisto motoristično prehitel tovornjak, ki je počasi pospeševal proti svoji potovalni hitrosti, pred menoj. Prehitel čez polno črto, čez narisan ločevalni otok.

To priznam, drugih motorističnih neumnosti z avtom tistega dne pa ne. Je Lady malo z očmi :eek: , kaj ga lomim.

:blush: :blush: :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ravnokar pritisnil da smo sami najbolj krivi za svojo ogroženost!  :xx:

A si sam kriv, da si se rodil? ;) :P

Blame Canada ... Blame Canadaaaaaa.... :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Deloma imajo stanovalci prav glede hrupa, malo pa tudi lahko razmislijo zakaj si gradijo hiše ob glavni cesti. Po glavnih cestah se pač odvija promet, za promet pa je značilen hrup. In ta cesta tudi ni od včeraj. Sicer se pa v vsakem okolju najde nekdo ki ga nekaj moti, če ni hrup s ceste, pa sosedov pes laja, če ne to pa nekdo od sosedov travo kosi al pa drva žaga, al pa župnik svoje zvonce nažiga da se ga sliš v radiju 20 km.

Če mene moti zunanji hrup pač zaprem okna in se notri ne sliši praktično nič (če ne pomaga pa okna zamenjat!), ne pa da jamram po radiu in nabijam z nekimi stereotipi o ne vem kakšnih bandah. :SS

Vsake toliko mi pa kakšen športni avion poleti par metrov nad streho, pa se sliši zelo na glas, veliko bolj kot se sliši motor ki se pelje mimo hiše. Pa kaj naj, kličem policijo in jamram po radiju in ne vem kje kakšni norci in banditi so ti piloti športnih letal bla bla bla bla ?

Mislim da ima vsakdo kakšne podobne probleme, samo da nekateri pač malo potrpimo, drugih je pa sam jamer. In najlaže se je spravljat nad neko že tako zmarginalizirano skupino kot smo motoristi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si sam kriv, da si se rodil? ;) :P

Blame Canada ... Blame Canadaaaaaa....  :afro1:

Odvsino od verovanja ... po nekaterih ja :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vale 202, ti pa tih bod :P

PS: urbanistika včasih pač ni predvidevala, da bi se po glavnih cestah odvijalo Toliko Prometa ... in da bo vse skupaj Tako Glasno ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi jaz tam živela, me ne bo motil toliko hrup, kot pa divjanje skozi Planino ... omejitev 50 ... večina pa gasaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa do konca ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kmalu se bom pridružil rezidenčnim jamračem, namreč 70 metrov za bajto bo šla solkanska obvoznica. pa bom lahko jadikoval nad hrupom..juhej! :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi jaz tam živela, me ne bo motil toliko hrup, kot pa divjanje skozi Planino ... omejitev 50 ... večina pa gasaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa do konca ...

Ponavadi v naselju radar stoji tako, da redko kdo gaaaaaaaassssssss čez njega.Je pa res, da se pa sliš iz rid kjer je pa nekateri drajsajo ovinke spet in spet in spet.

Če bi se večina čez ride peljala enkrat, nebi bilo problemov, so pa nenasitljivi, ki pa se morjo vsaj 10krat peljat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi v naselju radar stoji tako, da redko kdo gaaaaaaaassssssss  čez njega.

Ja pa ja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

psi lajajo karavana.....

nekaj sem moral napisat :)

vsak se ma pravico pelat tud 100x, če pa potem naj..., ma tud to pravico

sicer pa je v SLo tolk boljših in lepših cest

... moj papagaj je najlepši...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ustanovimo klub ?!

MK NisamJaOdavde

  :oops:

S tridelnimi oznakami na hrbtu, prsih, ramenih, šajkači in na tabanih ibarov :D

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, se mi zdi, da lahko paše sem ...

Včeraj sem zopet, po dolgem času, odbrenčala z Divo v Trst ... Ne vem zakaj, ampak vožnja po Trstu, tako z avtom, kot motorjem mi je blazno, ampak res blazno všeč ... Zakaj? Kljub temu, da izgleda promet na prvi pogled totalno kaotično, je v resnici tako na mestu in tako kulturen, kot le malokje. In prav uživala sem v vožnji, ko te nihče ne gleda grdo, ko  na semaforju prehitiš celo vrsto avtomobilov in se postaviš pred prvega, desno ali levo od njega, ko se ti avto umakne, ko ti policaj na meji pomaha, da pripelji takoj do njega, ko se ustaviš par avto pred mejo. Skratka urejen kaos, v katerem je užitek vozit.

Ma bi še jest neki dodal .) k že tolko pluvamo po konzervarjih pr nas in občudujemo Italijansko ˝kulturo˝kolko od nas pozdravi motorista na skuterju ko se sreča z njim na cesti :hmm: med pravimi ˝¨motoristi˝se to redno dogaja,do skuteristov pa nekako gojimo majnvrednostni odnos :BUA: me zanima,kaj si vi mislite o tem :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi v Trstu pozravila vsakega motorista in skuterista bi morala držat roko v zraku NON STOP ... drugače pa imaš temo Bratski pozdrav in tam debatiraj o tem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Deloma imajo stanovalci prav glede hrupa, malo pa tudi lahko razmislijo zakaj si gradijo hiše ob glavni cesti. Po glavnih cestah se pač odvija promet, za promet pa je značilen hrup. In ta cesta tudi ni od včeraj. Sicer se pa v vsakem okolju najde nekdo ki ga nekaj moti, če ni hrup s ceste, pa sosedov pes laja, če ne to pa nekdo od sosedov travo kosi al pa drva žaga, al pa župnik svoje zvonce nažiga da se ga sliš v radiju 20 km.

Če mene moti zunanji hrup pač zaprem okna in se notri ne sliši praktično nič (če ne pomaga pa okna zamenjat!), ne pa da jamram po radiu in nabijam z nekimi stereotipi o  ne vem kakšnih bandah.  :SS

Vsake toliko mi pa kakšen športni avion poleti par metrov nad streho, pa se sliši zelo na glas, veliko bolj kot se sliši motor ki se pelje mimo hiše. Pa kaj naj, kličem policijo in jamram po radiju in ne vem kje kakšni norci in banditi so ti piloti športnih letal bla bla bla bla ?

Mislim da ima vsakdo kakšne podobne probleme, samo da nekateri pač malo potrpimo, drugih je pa sam jamer. In najlaže se je spravljat nad neko že tako zmarginalizirano skupino kot smo motoristi.

Ma ja, saj smo tako ali tako že vse napisali.

Pa se mi vseeno zdi vredno. Bo spet kdo napisal, da sem bog ...... :ninja:

Glejte. a vam res ni jasno, da domorodce moti stalno popoldansko in občasno tudi dopoldansko nažiganje akrapovičev&itd po večkrat gor in dol. Mora biti prav milina ob dnevih, ko dežuje.

Živim v Poljanski dolini in nikoli me pravzaprav ne moti, ko dirkajo mimo(eni prav fino letite in vas je užitek pogledati in slišati), a se najde vmes tudi en nori Žirovec z zeleno ninjo, ki vajo ponovi 3X-5X, ta pa po pravici povedano najeda živce.

Ne vem kaj bi mi prišlo na misel, če bi se mi vozil dobesedno čez dvorišče.

Prav pa je, da vsi skupaj priznamo, da je tukaj govora tudi o NIMBY sindromu.

Saj zato pa ne dirkamo na svojem dvorišču ampak na ridah, ne?

Osebno gledam na ride le kot na pot proti morju ali ovinek na pot proti Cerknici. Vsakodnevne predstave, ki se tam odvijajo, postanejo moreče, ko vidiš vsake toliko koga v ograji, jarku..... Nikoli ne veš kdaj boš sam na vrsti.

LP Cvetoo.

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...hehe če ne bi bile to take rovte se takoj preselim tja,v Planino,...jz bi z veseljam cel dan poslušal motorje :OK: ...še posebej če se pojavijo twini 1000ccm :devil: ....

..pa še neki,...a so mogoče pomislili domačini,da bi na račun nas motoristov lahko še fajn zaslužili :hmm: ...če bi naredil en fajn lokal,motoristično urejen,z velikim napisom Wellcome bikers...in mogoče kakšnimi apartmaji,dobro hrano,...bi še fajn lahko živeli od tega :) ...no to bi jz naredu na njihovem mestu,...pravjo da se Slovenci ne znamo it turizma :doze: ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cagiva - bla bla bla bla bla bla ....

eno je Golica, drugo pa tistih nekaj ušivih in nevarnih ovinkov za Planino ... sori, no touristic potential there ... PS: a bi ti tam prespal, če bi bili moteli tam? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mah sej zdej pa sploh ne bom več nč pisal glede rid,sam še kdaj pridem pa kva je blo.... :P

...jz se bom tm vozu gor pa dol,pa če se na glavo postavijo uni tm,pa vsi ostali ki jim gre to na jetra,...pol pa če sem za njih al za vas divjak,norc,kreten,pozer,.....OK pač sem,...men to sede in fertik .) :) :) ...

lp cagiva B)

P.S. Symru: a se ponoč tud vozjo na ridah?? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja, saj smo tako ali tako že vse napisali.

Pa se mi vseeno zdi vredno. Bo spet kdo napisal, da sem bog ...... :ninja:

Glejte. a vam res ni jasno, da domorodce moti stalno popoldansko in občasno tudi dopoldansko nažiganje akrapovičev&itd po večkrat gor in dol. Mora biti prav milina ob dnevih, ko dežuje.

Živim v Poljanski dolini in nikoli me pravzaprav ne moti, ko dirkajo mimo(eni prav fino letite in vas je užitek pogledati in slišati), a se najde vmes tudi en nori Žirovec z zeleno ninjo, ki vajo ponovi 3X-5X, ta pa po pravici povedano najeda živce.

Ne vem kaj bi mi prišlo na misel, če bi se mi vozil dobesedno čez dvorišče.

Prav pa je, da vsi skupaj priznamo, da je tukaj govora tudi o NIMBY sindromu.

Saj zato pa ne dirkamo na svojem dvorišču ampak na ridah, ne?

Osebno gledam na ride le kot na pot proti morju ali ovinek na pot proti Cerknici. Vsakodnevne predstave, ki se tam odvijajo, postanejo moreče, ko vidiš vsake toliko koga v ograji, jarku..... Nikoli ne veš kdaj boš sam na vrsti.

LP Cvetoo.

Ja Cveto,res si bog :P

Brez heca...se podpišem pod to tvojo objavo :OK: B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če bi naredil en fajn lokal,motoristično urejen,z velikim napisom Wellcome bikers...in mogoče kakšnimi apartmaji,dobro hrano,...bi še fajn lahko živeli od tega :) ...no to bi jz naredu na njihovem mestu,...pravjo da se Slovenci ne znamo it turizma :doze: ....

Wellcome bikers...to mi je znano in vedno ko vidim tisti čebelnjak zraven ...mi gre na smeh.

In od česa bi ta tvoj motel in bife-klub.pub-živel pozimi naprimer...poleti pa bi preživeli od tistih deci jabija dva deci vode :doze: ...tisti ki posegajo po bolj hm...konkretnih pijačkah in konkretnih količnah pa glih ne visijo na ridah vsak dan vsi veseli na ograji z metlo v roki in prav malo jih briga kako kak mladič misli in verjame da je Rosi njihov brat-dvojček, ki so ga v porodnišni zatajili mami in prodali v posvojitev v Italijo :yawn: ...in ne verjamem da bi se prišli uliti na ride...ostali -nomalni in pošteni državljani pa itak v tak lokal ne bi upali, da bi gledali cestne delikvente, ki kvarijo njhove otroke :huh:

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisti ki posegajo po bolj hm...konkretnih pijačkah in konkretnih količnah pa glih ne visijo na ridah vsak dan vsi veseli na ograji z metlo v roki in prav malo jih briga kako kak mladič misli in verjame da je Rosi njihov brat-dvojček, ki so ga v porodnišni zatajili mami in prodali  v posvojitev v Italijo  :yawn: ...in ne verjamem da bi se prišli uliti na ride...ostali -nomalni in pošteni državljani pa itak v tak lokal ne bi upali, da bi gledali cestne delikvente, ki kvarijo njhove otroke :huh:

Zanimivo, kako se da folk označit na podlagi tega kaj pijejo, kljub temu da sploh ne veš, kaj pijejo... :grrr

Lina.. predlagam, da se usedeš pred ogledalo in se pogovarjaš s tistim, kar boš vidla tam not.. to je edini sogovornik, ki se te ne bo naveličal :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!