Skoči na vsebino

OPOZORILO ZA ŠVICO!!!!!!!!!!&#


Robert

Priporočene objave

Tisti, ki se odpravljate v Švico, bodite pozorni na samopostrežne benzinske pumpe. Vam svetujem, da ne uporabljate kartic, ampak samo bankovce. Namreč mojo bančno kartico so zlorabili in me tako oškodovali za 140.000,00 SIT. Že na dopustu, mi kartica ni več delala, zato sem se odločil, da ko pridem domov, grem takoj na banko. To sem v ponedeljek tudi naredil. Pogledajo mi stanje, limite, itd ter mi rečejo, da je vse okej. Danes sem s kartico hotel plačat CD ploščo od Cold Play, pa mi ponovno zavrne kartico. Takoj pokličem EurocardMastercard in jih povprašam, kaj je narobe, da mi kartica ne dela. Odgovorijo mi:"Gospod Vaš mesečni limit je presežen!" Ne mogoče odgvororim. Odgovorijo mi:" Vaš račun je osemkrat obremenjen po 130 CHF, na črpalkah Avia (ali nekaj podobnega)." Kaj? Saj to je nemogoče. 130CHF znese cca 20.000 SIT, za kar bi dobil 90 litrov benzina, moja Viragica pa ima rezervar le od 8,5, moji zneski pa so bili od 8 pa do 11CHF. Zato, prosim bodite pozorni!!!!!

P.S.: Je mogoče, kdo imel podobne izkušnje ali pozna koga, ki je tako nevsečnost že imel, da bi mi lahko svetoval, kako nastopat do banke ali Mastercarda. En prijatelj mi je rekel, da imajo te stvari zavarovane in, da bi mi morala to razliko pokrit banka, kajti oni so odgovorni za varnost kartic in ne mi državljani. Oni naj bi bili tisti, ki bi morali poskrbet za varnost, da zloraba kartic naj ne bi bila možna. Ja no bomo vidli, kaj bo, ko bo možno videt iz katerih krajev so bili zneski trgani. Ali na več benzinskih črpalkah ali samo eni in kje vse sem se jaz takrat nahajal. Problem zna bit, ker na teh črpalkah nikdar nisem dobil potrdila o tankanju, ampak sem si zneske zapisoval v zvezek.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

štala, hvala za info :OK: Bomo vidli kako bo naša fura po dolomitih, ma nam je padla na pamet tudi fura po švici lih za okušino, zdej pa bomo mogli furat še kante bencina sabo al pa papirčke :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so te na pumpi oškodovali z Mastercardom/Eurocardom, potem se pritoži na svoji banki, da so ti neodobreno vzeli iz "kartice" denar. Banka naj preveri številke transakcij, pravtako pa je pri vsakršnem kupovanju z Eurocardom na prodajnih mestih podpisati tudi račun, za katerega te bremenijo.

Predlagam ti, da naj tvoja matična banka preveri ustreznost podpisa na računu (bencinski servisi in ostale trgovine morajo te "slipe" shranjevati in jih imeti na razpolago za zadnjih 5 let, seveda vse overjene s podpisom imetnika dotične kartice). Če se bo podpis na kartici in slipu ujemal, in si še vedno prepričan da to 100% ni tvoj podpis je edina stvar še ki ti preostane da naj ti fotokopijo slipa pošljejo preko maila, kjer je natančno vidno kdo je prodajalec in tvoj podpis, prav tako pa je na računu tudi ura. Vsak bencinski servis ima na prodajnem pultu kamero. Priporočam ti, da se skupaj s svojo banko dokoplješ do videoposnetka za tisto minuto, za katero je bil slip izdan. (mogoče boste s tem ujeli ponarejevalca na delu;)

Enivej to so sorajne možnosti.

Obstajajo pa še drugi (manj možne) scenariji:

Račun je bil izdan, ti si se podpisal in namesto 13CHF je bilo na računu 130CHF, napaka zaradi katere je krivprodajalec in bi se skupaj z banko morali pogovoriti o rešitvi problema, čeprav velja reklo, da ko si se podpisal na račun, da sprejemaš vsoto denarja in se jo zavedaš, ki bo bremenila tvoj osebni račun.

Druga možnost je ta, da se je določena transakcija (čeprav si jo plačal samo 1x) podvojila ali celo potrojila...sistemska napaka? zopet priporočam obisk banke in izpisek vseh transkacij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem zna bit, ker na teh črpalkah nikdar nisem dobil potrdila o tankanju, ampak sem si zneske zapisoval v zvezek.

Za sako plačilo z debetno/kreditno kartico moraš prejeti račun oz. potrdilo o nakupu. Tudi če sediš v eni vaški gostilni in plačaš rundo za celotno vas in to storiš z Eurocardom, bo natakarica tvojo kartico odnesla za pult (ker masinerije za avtorizacijo kartic ne more vlačit do mize), naredila račun in ti ga izstavila za mizo, kjer bo zahtevala tudi tvoj podpis, ki bo račun dejansko odobril. (Da ne omenjam da je v tem primeru možnost veeelika, da te natakarica okrog prenese, in naredi dva ali celo tri račune z različnimi zneski...ampak debata ne gre o tem;)

Torej dovolj neumno je bilo že to, da na pumpi nisi zahteval potrdilo o nakupu goriva. Da ne omenjam druge možnosti: če si že tam slutil da je nekaj narobe, zakaj nisi enostavno preklical svojo kreditno kartico pri matični banki, da se te stvari ne bi nadaljevale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za sako plačilo z debetno/kreditno kartico moraš prejeti račun oz. potrdilo o nakupu. Tudi če sediš v eni vaški gostilni in plačaš rundo za celotno vas in to storiš z Eurocardom, bo natakarica tvojo kartico odnesla za pult (ker masinerije za avtorizacijo kartic ne more vlačit do mize), naredila račun in ti ga izstavila za mizo, kjer bo zahtevala tudi tvoj podpis, ki bo račun dejansko odobril. (Da ne omenjam da je v tem primeru možnost veeelika, da te natakarica okrog prenese, in naredi dva ali celo tri račune z različnimi zneski...ampak debata ne gre o tem;)

Torej dovolj neumno je bilo že to, da na pumpi nisi zahteval potrdilo o nakupu goriva. Da ne omenjam druge možnosti: če si že tam slutil da je nekaj narobe, zakaj nisi enostavno preklical svojo kreditno kartico pri matični banki, da se te stvari ne bi nadaljevale.

Štos je v temu, da so te benzinske pumpe self service. Kar pomeni, da tam ni ljudi, ampak le avtomati v katere ti vstaviš kartico, napolniš benzin, ona pa ti potem trže toliko kolikor natankaš. Kartico mi je seveda vedno vrnilo, ni mi pa nikoli dalo listka. Zneski so bili trgani različne dneve, en dan celo dvakrat. Tankal, pa sem vedno od 8 do 11 CHF. Te zneske, sem si tudi zapisal, tako, da točno vem kolikokrat sem tankal in za koliko.

Z banko sem zmenjen, da 12 julija pridem k njim, ker bodo takrat imeli v pogled iz kje so te transakcije bile in bodo stvar poskušali raziskat (ker 18 julija bo vse to tgano iz mojega TRR-ja), ali so bili zneski vedno trgani iz ene in iste črpalke ali iz različnih. Pri EurocardMastercard so mi rekli, da je bilo vedno eno in isto ime prisotno. Ne vem bom videl. V glavnem sem se pozanimal pri prijatelju, ki dela na eni drugi banki in mi je dal že malo napotkov. Se bo pa sigurno treba z banko dajat. Rekel mi je, da je banka odgovorna za varnost transakcij in ne občan. In prav zaradi teh pizdarij, da imajo banke te zadeve zavarovane, tako, da ti krijejo razliko, oškodovan znesek. Vendar je potrebno dokazovat, da takrat nisi bil tam, itd. Ja, bom videl kaj bo.

Kar se pa tiče pravočasne odjave, kadar ti sporoči, da je limit presežen je že konec! Transakcije so bile že izpeljane, do takrat pa jaz ne morem vedet, da se v ozadju nekdo poslužuje moje kartice, kode. Tako, da je bilo vseeno ali bi odjavil šest dni prej, kot sem jaz to storil, ker je bila že kraja opravljena, limit dosežen. To lahko načeloma nadaljujejo šele po 18.juliju, ko se limit sprosti.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štos je v temu, da so te benzinske pumpe self service. Kar pomeni, da tam ni ljudi, ampak le avtomati v katere ti vstaviš kartico, napolniš benzin, ona pa ti potem trže toliko kolikor natankaš. Kartico mi je seveda vedno vrnilo, ni mi pa nikoli dalo listka. Zneski so bili trgani različne dneve, en dan celo dvakrat. Tankal, pa sem vedno od 8 do 11 CHF. Te zneske, sem si tudi zapisal, tako, da točno vem kolikokrat sem tankal in za koliko.

Ja tud če so self service bi ti petromat moral v vsakem primeru vrniti ven račun, ker je to osnovna pravica vsakega potrošnika. Na podlagi računov se delajo reklamacije in ostale stvari... Moćno mi je sumljivo to, da ti petromati niso imeli izpiska računa, ker če ga dejansko nimajo pol je to ena največjih bedarij. Vzam za primer, da ti v tujini ukradejo kartico. Tist, ki ti jo je ukradu gre na tako pumpo, natoči 500l goriva 8po moznosti pripelje se tovornjak s sodi, hehe), lepo plača s tvojo kartico (ker je itaq self-service) in odpelje. Misliš da ga dobijo? :) Seveda reciva za primer, ko ukradena kartica ni odjavljena oz ni na stop-listi. Bedarija.

V vsakem primeru ima banka oz Mastercard zabeležen čas "nakupa" oz. transakcije. Le-ta ima tako težo, da se vsaj na varnostnih kamerah da vidt ali si bil ti ali ne. Če bodo na kameri ob vseh teh tvojih domnevnih nakupih vidl ob točilnem mestu tvoje prevozno sredstvo, boš moral pač plačat zadeve (mogoče še kakšne dodatne stroške). Če te pa ni bilo, ti bodo verjetno zadeve stornirali. Dejasnko če se na domnevni pumpi dogaja preveč 2zlorab2 kreditnih kartic, je najverjetnjeje, da bo Mastercard prekinil pogodbo z dotično firmo, tako da plačevanje s takšnimi karticami ne bo dovoljeno. Me pa zanima ali je takih primerov veliko.

Če bi recimo na petrolovih črpalkah prišlo do velikega števila zlorab kartic, bi zagotovo prekinili pogodbo - to pomeni nezmožnost plačevanja z Mastercard karticami s strani uporabnika, z drugega vidika pa si takšno podjetje ne sme privoščiti takšena poloma.

Upam da boš zadeve uredil. sporoči kako zadeva poteka, ko boš imel več znanih podrobnosti.

Pa še en dvoumen quote iz nlb.si:

Nova Ljubljanska banka je z Zavarovalnico Triglav sklenila posebno pogodbo o zavarovanju ob zlorabi zlate kartice Eurocard/MasterCard. Zavarovalnica bo krila škodo v primeru zlorabe do višine vašega osebnega limita porabe oziroma največ do zneska 700.000 tolarjev. Povrnitev škode boste lahko uveljavili že za en dan (24 ur) pred prijavo izgube ali kraje vaše kartice. Stroški zavarovanja so za imetnike zlate kartice Eurocard/MasterCard vključeni v letno članarino.

Ob nadomestilu pa se lahko za zavarovanje za primer izgube ali kraje kartice odločite tudi imetniki kartic Eurocard/MasterCard, Visa in Karanta. Obstoječi imetniki lahko izpolnete in oddate obrazec v poslovalnici NLB, kjer imate odprt osebni račun. Novi imetniki omenjenih kartic pa odločitev za zavarovanje navedete pri izpolnitvi vloge za izdajo plačilne kartice (Visa, Karanta, Eurocard/MasterCard), ki jo oddate v poslovalnici NLB, kjer imate odprt osebni račun, ali prek spletne poslovalnice Klik NLB.

Ne vme kaj oni štejejo pod "zlorabo".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Ja, saj pravim, bom videl kaj bo in kako se bo vse skupaj rešavalo. Glede računa ne vem kaj ti rečt, logično je, da za plačilo dobiš dokaz o transakciji, vendar meni ga ni dalo. Mogoče obstaja kje kakšen gumb, da ti to naredi in da ga jaz nisem opazil, oziroma, da bi bila ta opcija na ekrančku prikazana (da, ne), vendar tudi tega nisem videl.

Dejstvo je tudi, da kaj takega nisem niti pričakoval in, da so mi takrat rojile po glavi čisto drugačne zadeve (kaj prevozit, kaj si ogledat, kje prenočit, itd) in ne zloraba kartice.

Bom sporočil, kako se bo razrešilo, če se sploh bo. Imam občutek, da bo letošnji dopust drag špas. Sigurno pa bo dobra lekcija za naprej, pa precej draga :devil: Za ta denar bi lahko šel še enkrat v Švico :hmm:

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, dobil sem izpisek, vendar trenutno tistih odtegljajev osemkrat po 130 frankov ni gor. So le dejanski, pa čeprav jih na EurocardMastercard vidijo. Na banki so mi rekli, da jih po vsej verjetnosti ne bo več, ker je obdobje že zaključeno in da gre verjetno za neuspele transakcije, ki jih na Eurocardu vseeno vidijo.

V slučaju, da bi drugi mesec prišle jih moram pač plačat, mi bodo pa na banki dali kao nek limit, da se ta znesek pokrije, ker mi je uslužbenka dejala, da po njihovih izkušnjah traja tri mesece, preden mi dotični znesek vrnejo. Bomo vidli kaj bo 12. naslednji mesec. Upam, da so le nekaj poizkušali in da jim ni uspelo realizirat :D

Je pa zanimivo, da se mi je to dogajalo le na samopostrežnih avtomatih in točno takrat, kadar sem jaz tankal. Vedno mi je bilo poleg dejanskega zneska za benzin odtrgano zraven še 130 frankov :hmm: Pri MastercardEurocard so rekli, da je pri dejanskih zneskih lepo vidno, da gre za benzin, pri tistih 130 frankih pa da ne.

Za mene važno, da ne bom oškodovan oziroma, da mi bo znesek, v slučaju, da bodo transakcije realizirane, vrnjen:OK:

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da ti niso že pri sedanjem izpisku upoštevali tistih n x 130 CHF, mi zelo smrdi po organizirani goljufiji. :BUA:

Verjetno so opustili namen, ko so videli, da si to opazil in zahteval pojasnilo, ki pa ga očitno ne morejo dati.

Če bi bilo vse, kot bi moralo biti, bi ti zagotovo trgali vse zneske po 130 CHF, pa se potem sam trudi in dokazuj, da je bilo to neupravičeno.

Ne dovoli jim, da to pometejo pod predprogo. Vztrajaj pri pojasnilu, zakaj so ti sredi dopusta blokirali kartico in ti s tem pokvarili dopust.

Za to goljufijo lahko stoji bencinski servis ali pa kakšen nadarjen heker. :? :unsure: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo,

Sam tolk, da boste vedeli, vse banke so v primeru zlorabe kartice zavarovane, morajo biti, drugače Mastercard, Visa, ipd, ne sklepajo pogodb. Ker lahko zlorabo s pomočjo časa, datuma in kamer enostavno preverijo ali si bil ti ali kdo drug imajo banke v skoraj vsej EU naslednjo pravilo:

1. Na banki prijaviš zlorabo, podpišeš obrazec, da nisi bil ti (seveda si v primeru, da sam zlorabljaš kazensko odgovoren) in ti denar še isti dan vrnejo.

To zadevo sem sprobal na lastni koži. Samo pri nas se v bankah še vedno obnašajo kot da smo mi zaradi bank in ne one zaradi nas. Potrpljenje, tudi to bo prišlo, če ne bo vse skupaj prej vzel vrag.

In pa bodi vztrajen, saj bodo drugače denar dobili dvakrat vrnjen, 1x od tebe drugič od zavarovalnice.

LP ! Mitja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tud če so self service bi ti petromat moral v vsakem primeru vrniti ven račun, ker je to osnovna pravica vsakega potrošnika. Na podlagi računov se delajo reklamacije in ostale stvari... Moćno mi je sumljivo to, da ti petromati niso imeli izpiska računa, ker če ga dejansko nimajo pol je to ena največjih bedarij.

Glupost in nakladanje. V italiji na self service bencinskih nisem niti enkrat dobil računa. Porabo sem si beležit tako, da sem z digitalcem slikal cifre na pumpi in števec na motorju.

lp

Popravljeno . Popravil Barth
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!