Skoči na vsebino

popisovanje ovinkov za dodatno zaščito na ograjah


hotschko

Priporočene objave

bravo, ti si pa zmagal s temle postom. ne borimo se za dirkalisca na tem mestu, pac pa za povecanje varnosti pri OBICAJNI voznji motoristov, katerim na ovinku iz nepredvidenih vzrokov zmanjka tal pod kolesi in jih obnese v ograjo!!! dovolj jasno? dirkaci naj se pa prestavijo na za to primerne poligone, ker mecejo slabo luc na vse ostale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot prvo - vsakršno gibanje v tej smeri je za pozdravit!

Kot drugo - recimo cesta proti mejnemu prehodu Ljubelj je predvsem med Gorenjci znana po dirkanju in dirkačih (celo razne filmčke na to temo smo že vidli na MS). Nove ograde so se postavljale kakšne 2 meseca nazaj, pa kljub temu ne gre za one biker friendly ograde. Škoda. Ali pa nas je premalo in ste/smo premalo glasni...? :? :blink:

Officialy si ratal top kreten na tem forumu.... Pa je precej velika konkurenca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Officialy si ratal top kreten na tem forumu.... Pa je precej velika konkurenca.

Ej frajer, verjem, da tegale sploh ne bom preslišal! Če si tak džek, itak veš kaj mislem.

Za vse ostale pa:

1. namen je bil le izraziti dejstvo, da bi bile lahko na tem odseku postavjene biker-friendly ograde, če so jih že ravno menjali (te ograde so nasejene precej višje);

2. da smo v svojih prizadevanjih premalo sitni, opazni, zavzeti (najbrž ne vsi), glasni...;

3. nisem neki cestni dirkač, sploh pa ne na tem delu ceste. Iz subjektivnih razlogov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ograje na relaciji Gorica-Bovec so postavljene !!

Pohvalno, da so se zadeve začele premikat! To ali so postavljene ali ne, pa bom vedel najbolje jaz, ker točno vem katere ovinke sem slikal ter kje bi bilo še "potrebno" kaj poslikat (v misilih imam še en ovinek, kjer slike na zadnje nisem priložil). Tu so pripombe oziroma priporočila drugih zelo dobrodošla, če se jim zdi, da bi bilo potrebno še kakšen ovinek, ki ga na zadnje nisem zajel, ravno tako "obdelat" .) Če bo čas, se bom te dni zapeljel malo do Bovca, ker mi je bilo povedano, da so do Kanala postavljene le na dveh mestih od Kanala naprej, pa mi niso znali povedat. Javim, ko bom zadevo videl v živo ali so se izprsili ali ne :D Upam, da mi uspe že jutri .)

Hotschko in drugi, ki se z njimi dajete, čestitke, ker se je že govorilo tudi tle na forumu, da je projekt kao propadel in da je vse skupaj zamrlo in potihnilo :headbang:

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ograje na relaciji Nova Gorica - Bovec niso postavljene!

Danes sem si vzel tri ure časa in se zapeljal do Bovca, da vidim, kako so zadevo opravili. Iz zgornje trditve Vam je že malo jasno kako .) Zakaj sem napisal, da niso postavljene? Zato, ker niso postavljene niti do Čiginja iz smeri Nova Gorica, kaj pa šele do Bovca. Da še tu kjer so postavljene, je te ograje na večina mestih premalo, da je izpuščenih en kup ovinkov, ki sem jih poslikal in kjer je ograja nujno potrebna. Izpuščen je celo ovinek, kjer je bila smrtna žrtev in ki je bil iz moje strani še posebno povdarjen (da ga ne bi opazili ni mogoče, ker tam leži en kup sveč in rož vedno ko se peljem mimo). Da o nesmiselnosti postavitve na določih ovinkih niti ne omenim. Namesto , da bi bila ograja postavljena v drugi del ovinka (ta narejen iz dveh zavojev) so ograjo postavili na delu enega ovinka in jo nadaljevali enih 70 metrov na ravninskem delu, namesto, da bi bil ta del postavljen v drugem delu zavoja :headbang: Imam občutek, da bi v času postavitve moral bit kdo od nas tam, da bi bila zadeva kolikor toliko pravilno postavljena, ker sem glede na postavitev opazil, da se jim sploh ne sanja, kakšna je lahko smer našega izleta.

Glede na veselje, da se je stvar začela sploh premikat, sem bil nad rezultatom vseeno zelo razočaran. Zato Hotschko, ko se boste ponovno vsedli za mizo in se menili za obdelavo naslednjih odsekov, jih seveda pohvali, da so nas začeli poslušat :) , vendar jim vseeno prosim povej, da relacija Nova Gorica-Bovec še zdaleč ni pokrita, obdelana, kar vedo tudi sami, če so dobili v roke kar sem Vam jaz poslal. V aprilu (prej ne bo časa) sem pripravljen to traso spet obdelat od začetka do konca in napisat, kje bi bilo ograje potrebno še podaljšat in kje dodat, čeprav so to imeli že napisano .) Ene tri dele bi vseeno še dodal, ker jih na zadnje nisem zajel oziroma je bila ograja sedaj dodana in jo prej ni bilo.) Od cca 1800m, ki bi jo bilo glede na mojo oceno potrebno postavit, je postavljene cca 500-700m.

No, toliko glede tega. Žal sem moral zadevo pokritizirat, kajti zadeva še zdaleč ni opravljena kot bi morala bit. Narejena na "25", toliko da nas malo potešijo .) Drugače pa Hotschko hvala ker se trudite!

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotschko in drugi, ki se z njimi dajete, čestitke, ker se je že govorilo tudi tle na forumu, da je projekt kao propadel in da je vse skupaj zamrlo in potihnilo :headbang:

Narava forumov in njihovega zakulisja je, da se marsikaj 'govori'. Žal se včasih tudi zelo malo 've'.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robert, hvala za ogled trase. Jaz sem posredoval seznam naprej takšen, kot si mi ga poslal. Bom pa preveril zakaj zadeve niso do konca narejene in kdaj bodo.

Vsekakor niso delali na pol zanalašč, je pa verjtno prišlo do kiksa kje v komunikaciji med MPP -> DRSC -> DDC -> DRSC -> DDC -> Izvajalec -> DDC ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sem si ogledal zadevo na relaciji GO-Tolmin, ograje so postavljene po moje na primernih mestih, sicer očitno na najbolj opaznih (ovinek pri dolgi njivi, križišče za Zagoro... )dejstvo pa je, da jih je daleč premalo in so speljane precej na kratko. no vsaj premika se. če rešijo enega pred smrtjo so dosegle svoj namen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa lahko kdo poslika prve metre motoristične ograje (da bomo sploh videli kako izgledajo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sem si ogledal zadevo na relaciji GO-Tolmin, ograje so postavljene po moje na primernih mestih, sicer očitno na najbolj opaznih (ovinek pri dolgi njivi, križišče za Zagoro... )dejstvo pa je, da jih je daleč premalo in so speljane precej na kratko. no vsaj premika se. če rešijo enega pred smrtjo so dosegle svoj namen.

Kar se tiče primernosti ni blema, ker jih polagajo na tistih ovinkih, ki jih "mi" predlagamo. V čem je problem na tej relaciji sem napisal par postov više in si tudi sam ugotovil. Upam, da bodo spomladi zadeve dodelali, ker bi bilo res fajn, da so trase, ki jih "predlagamo" za obdelavo, čimbolj kar se da pravilno obdelane. Sej za to imamo pogajalce, Hotschko & company :P :D

Hanzi, če bo čas, bom jutri en ovinek poslikal, verjetno kar tega na dolgi njivi .)

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No mi je ratalo malo poslikat. Prvo sliko sem nalašč prilepil, zakaj vidite sami .) Upam, da bodo udrto ograjo sanirali in potem dodali še "par metrov" dodatne zaščitne ograje naprej .)

Pozdrav od Roberta

post-106-1136566085_thumb.jpg

post-106-1136566105_thumb.jpg

post-106-1136566126_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgleda lepo. samo kje pa je sneg :hmm:

Mar ni to blizu GO???Primorska?? :eek: Tam ni vedno snega.Ali pac? :?

Naj me kdo popravi ce se motim.

Pa se vprasanje:Te ograje zaustavijo 100km/h drseč motor??ali jih upognejo da voznik poleti

preko njih??? :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mar ni to blizu GO???Primorska?? :eek: Tam ni vedno snega.Ali pac? :?

Naj me kdo popravi ce se motim.

Pa se vprasanje:Te ograje zaustavijo 100km/h drseč motor??ali jih upognejo da voznik poleti

preko njih??? :kva2:

Sneg je za nas fatamorgana :P .) A ti bi rad čez ograjo v Sočo letel? .) :D

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mar ni to blizu GO???Primorska?? :eek: Tam ni vedno snega.Ali pac? :?

Naj me kdo popravi ce se motim.

Pa se vprasanje:Te ograje zaustavijo 100km/h drseč motor??ali jih upognejo da voznik poleti

preko njih??? :kva2:

Spodnji dodatni del je namenjen varovanju motorista in ne motorja. Kaj se zgodi z motorjem je popolnoma vseeno, pomembno je, da voznik ne trči v nosilni stebriček.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj dodatna zaščita ni bila vgrajena na vseh predlaganih ovinkih in zakaj ne podaljšana še v ravni del ceste, bom preveril in po potrebi podal dodatno zahtevo. Sem že dogovorjen za sestanek.

Treba pa je vedeti, da je cestna zakonodaja pri nas tronivojska in sicer Zakon o javnih cestah -> Pravilniki -> Tehnične specifikacije.

- V zakonu razen splošnih načel o varnosti ipd o ograjan ni govora.

- V novem pravilniku, ki je trenutno v medresorskem usklajevanju, bo sedaj dodano besedilo, ki bo omogočalo in omenjalo tudi dodatno zaščito za motoriste.

- V novi tehnični specifikaciji za ograje, ki je tudi že v pripravi, pa bodo na našo zahtevo dodani še pogoji in pravila za namestitev dodatne zaščite za motoriste.

Naš predlog bo določal tip cest in radij ovinkov, kjer je takšna zaščita smiselna. Ko tehnična specifikacija sprejeta in bo v njej tudi natančno določeno kje in pod katerimi pogoji se postavlja dodatna zaščita za motoriste, bo moralo biti tudi ob prenovah in novogradnjah to že avtomatsko upoštevano in urejeno.

Trenutno poteka vse bolj dogovorno, natančna pravila pa bodo upam določena že letos, saj je to potem lahko osnova za dogradnjo po vseh glavnih in regionalnih državnih cestah.

LP

h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se vprasanje:Te ograje zaustavijo 100km/h drseč motor??ali jih upognejo da voznik poleti

preko njih??? :kva2:

Ograje so dizajnirane da zaustavijo vozilo bistveno večje teže, kot je motor. Detajlni opis je podan v TSC. Lahko ti jih proskrbim, ce zelis.

Res pa je, da v trenutnih TSC 07 ni nikjer naveden tip ograje, ki bi varoval motoriste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že res, ampak dodatna zaščita pa ni namenjena zadrževanju vozila ampak zaščiti motorista pred zdrsom pod ograjo in trku v količek. ne razumem kaj ni jasno ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič,nič, dodal sem samo, da je odbojna ograja dimenzionirana na nalet vozila, in da se ne upogne. Dodatna zaščita pa je seveda namenjena zaščiti motorista.

Dodajanje tipa v TSC je po mojem mnenju nujno in bi ga bilo treba cimprej "sforsirat".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dodajanje tipa v TSC je po mojem mnenju nujno in bi ga bilo treba cimprej "sforsirat".

Nov tip ograje v bistvu ni potreben saj gre za dodatek na obstoječo ograjo. Res pa je, da je potrebno potem atestirat tudi ograjo z dodatno zaščito saj se lahko njene lastnosti spremenijo in jih je potrebno ponovno preverit .... to pa sploh ni poceni :blink:

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ampak oprema cest in objektov na cestah se projektira v skladu s smernicami in minimalnimi zahtevami v TSCjih. Tako da, ce je tip ograje predpisan na taksni in taksni kategoriji ceste in pri taksnem in taksnem radiju, potem se avtomatsko sprojektira. In vice versa... Zato je po moje nujno, da se doda tip z minimalnimi zahtevami v TSC. Cisto v projektantskem smislu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj dodatna zaščita ni bila vgrajena na vseh predlaganih ovinkih in zakaj ne podaljšana še v ravni del ceste, bom preveril in po potrebi podal dodatno zahtevo. Sem že dogovorjen za sestanek.

Treba pa je vedeti, da je cestna zakonodaja pri nas tronivojska in sicer Zakon o javnih cestah -> Pravilniki -> Tehnične specifikacije.

- V zakonu razen splošnih načel o varnosti ipd o ograjan ni govora.

- V novem pravilniku, ki je trenutno v medresorskem usklajevanju, bo sedaj dodano besedilo, ki bo omogočalo in omenjalo tudi dodatno zaščito za motoriste.

- V novi tehnični specifikaciji za ograje, ki je tudi že v pripravi, pa bodo na našo zahtevo dodani še pogoji in pravila za namestitev dodatne zaščite za motoriste.

Naš predlog bo določal tip cest in radij ovinkov, kjer je takšna zaščita smiselna. Ko tehnična specifikacija sprejeta in bo v njej tudi natančno določeno kje in pod katerimi pogoji se postavlja dodatna zaščita za motoriste, bo moralo biti tudi ob prenovah in novogradnjah to že avtomatsko upoštevano in urejeno.

Trenutno poteka vse bolj dogovorno, natančna pravila pa bodo upam določena že letos, saj je to potem lahko osnova za dogradnjo po vseh glavnih in regionalnih državnih cestah.

LP

h.

Wind, glej rdeči del besedila ...

Ograje na relaciji Nova Gorica - Bovec niso postavljene!

Sem preveril in ugotovil, da zadeva še ni v celoti dokončana, zato tudi vseh ograj še ni na tem delu ceste.

Robert, tebe pa prosim, če boš imel čas, da greš pregledat postavljene ograje in podaš pripombe, kje bi bilo morda potrebno podaljšat dodatno zaščito, popravit celotno ograjo itd ... in dodaš še kakšen ovinek, ki ga v prvotnem popisu nisi dal, saj je na voljo za to cesto še nekaj denarja in lahko osnovni popis/razpis razširimo.

Če rabiš kak info me pokliči na GSM. Tnx.

h.

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam kej ko pol se ma lhi tako "srečo" da lih na tistem ovinku kjer ni dvojne ograje mas nesreco :BUA: na zalost je tko :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!