Skoči na vsebino

Pletenica sklopke


dr-big

Priporočene objave

Pretrgana zajla sklopke je pojav na motociklu, ki ni nenavaden.......vendar ne na bajku s komaj prev. 3t kilometri na št.............

Zgodilo se je malo pred Zid.Mostu,začutim nepravilno delovanje na roč. sklopke, se ustavim,pogledam in nato izvem da je pletenica sklopke natrgana.......vendar se z manjšim delom še drži in omogoča kuplanje in menjavanje....nič sem si reku dok bo...bo!In tako se odpravimo za MB ,začuda zajla vdrži....sicer je pri prestavljanju

navzgor itak ne uporablam....lahko pa bi se pri pres. navzdol ali iskanja neutral pretrgala.....

in težava bi bila tukaj....havalem bogi.

OK-si rečem,v pondeljek na servis,da naročimo in menjamo jajco......da se rešimo.

Na serv. AVTO TABOR MB pravi mojster vsekakor spada popravilo pod garancijo in da bo rešil v sredo,ko dobi del(pletenico).Napoči sreda in evo hudiča zajle qazi nimajo pri SAPLEX-su na zalogi bo treba počakati.....pokličem SAPLEX če bo izjava držala in glej, zajla je tam vendar takšni deli so izpostavjeni hitrejši obrabi in se ne menjujejo pod garancijo bo treba plačat.....tu neki 5-6baksov

neve točno .

Pritisk naraste in takoj v roke servisno knjižico beri pogoje in mali tisk....s punco buliva not bere en in drug in nikjer ni omenjena tale zajla, tudi ne pri posebej navedeni alineji DELI IZPOSTAVLJENI HITREJŠI OBRABI....predvsem razumljivo saj takšna zajla po moji oceni ni del ki bi se obrabil v času garanciskega obdobja..

Tako sedaj še je serviser izvedel (od SAPLEX-a) enako,da ni v gar. .

Jaz sem se raspisal...sedaj pa vas drage motosvetovce naprošam za pomoč..mnenja...morda je kdo od vas imel podobne težave in jih ugodno rešil s pravim pristopom

Fantje, punce

HVALA!

Popravljeno . Popravil dr-big
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdrava pamet mi pravi, da je to pač potrošni material... tko kot gume, zavorne ploščice, diski, zobniki, ketne, olje, filtri,....

Vseeno upam da ti kej rata, sicer pa vprašanje kolk se splača sekirat se zarad tistih 5-6 "baksov". Jurja boš pa mnde že dau. :kva2:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa smatram, da bi morala kaj več kot tri tisoč km zdržat :hmm:

Malo se bockaj z njimi, drugače pa daj kako po meri zajlo gor, bo predvidevam cenejše kot "original" pa še hitreje narejena. Išči malo forumu, že obstajajo teme O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdrava pamet mi pravi, da je to pač potrošni material... tko kot gume, zavorne ploščice, diski, zobniki, ketne, olje, filtri,....

Vseeno upam da ti kej rata, sicer pa vprašanje kolk se splača sekirat se zarad tistih 5-6 "baksov". Jurja boš pa mnde že dau.  :kva2:

LP

Vsekakor je potrošni mat.,kakor skoraj vse na vozilih, sicer jaz osebno ne smatram tole kot del, ki je izpostavljen hitrejši obrabi in ne gre se za keš, gre se za naslednjih 3000km , če kupim original(načeloma bi mogel) se bo ponovno utrgala.......zgoraj sem napisal kje se je to zgodilo......si predstavljaš v nedeljo zvečer v....recimo v Puli..koliko sitnosti...in več nismo pri strošku par jurčkov....zato se gre.

Hvala vseeno. :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kupi od suzukija sv pletenico saj je itak ista pa verjetno tudi boljša

Popravljeno . Popravil bna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V ljubljani nasproti OLME jih en možakar dela po naročilu. Cena je tam okrog 3000SIT. Dal delat že nekajkrat in vse še funkcionirajo.

Mislim pa je iz plastelina da jo po 3000 hudič vzame. Mam na KLE-ju 60 000 pa sem dosedaj menjal edino pletenico za merilnik hitrosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi meni je nekoč na xt-jki šla zajla od števca ko je bil moped še v garanciji. pa najprej data zajla je v garanciji, pol da ni... najbolj prijetno mi je blo, ko sem zvedel, da še tomos prizna garancijo na pletenice, jamaha pa ne..No to je blo pred ca 10 leti.

no, pol šem šel v trst in jo kupu, takrat za menda 14.000lir. originalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje je 3k vsekakor premalo za normalno kontruirano pletenico brez napak. Če ne uspe garancijska menjava ... iskalnik ... vpiši "bovden" ... in boš našel temo, kjer je navedenih par mojstrov v LJ, ki to zrihtajo za male pare.

Ti smao vse kose prinesi s sabo (tudi tisto kar je odletelo) in ti bodo naredili kot, da je original. Pa še namazal ti jo bodo tanovo zajlo.

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3k km je res zeeloooo premalo,da bi smela zajla kr crknit.

Če se nikjer ne zatika al pa drgne,je možno edin to,da je bla škart.

Pa če je bovden dober,zamenaj sam zajlo (če je to seveda konstrukcijsko izvedljivo) in boš lohk še poln tank benza dobu za tistih 5-6K sit .)

Če ti pa to uspe pod garancijo zrihtat,pa :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HINT .)

Novo pletenico namažite pred montažo, se precej pozna pri življenjski dobi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Se opravičijem, da tolk pozno dopolnjujem tole temo,vendar sem bil zdoma in mi ni bilo možno prej..........

Torej pletenica je menjana in to za original del, vendar ne čist pod garancijo.......

serviser(AVTO TABOR) je delo opravil na lastne stroške, tako si mislim ,ker ni nč kasiru, je pa zaračunal material torej zajlo, ki je koštala 5-čukov.

Sem se čez vikend zapelu mal do gen. uvoznika SAPLEX-sa, da bi se mal pomenu,ker dragi motosvetovci pretrgana pletenica sklopke še v gar. roku mora bit zamenjana pod garancijo in to ni del ki je izpostavljen hitrejši obrabi......

torej se pripeljem pred qasi firmo-hiša z mal večjo garažo v Račah in glej jih banda pušča odprto garažo balkonska vrata itd.....zvonim in kričim ,če je le kateri od gospodov doma in nič.....še pogledam na brzino v garažo, če je kje moja zajla,ki jo je serviser naroču ,pa si jo sam zmontiram, za đabe.. :slap: ..........

no ker ni bilo nikogar in težava še zmraj ni bila odpravjena sem se odloču jih poklicat v pondeljek......in evo jo FRULA se oglasi pravi češ, da to ne gre odpravit pod garancijo in nekaj jeclala, nato se meni odpre se ji zjočem in ji naštejem par

vzrokov zakaj smatram da temu ni tako, mi KRASTA reče, da ona itak nima nič pri tem in da je mož tisti kateri bo odločil.....ji pravim jebo te bog kaj pa se sploh stabo menim in mi blodiš....ona meni nazaj kaj pa hočem, če je kaj narobe in da me bo njen možek poklical in naj se sa njim pomeni.....veš ,da me je poklical!!!! :kva2:

Nebom več nakladal ,skratka so prasci ,ki morajo tud živet al pa ne, sicer pa kar nas ne ubije nas krepi..

Slikce stare zajle pošlem ko poslikam zadevo ,se mi pa zdi ,da je bila kriva tov. napaka-se bo vidlo na slikah-upam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!