Skoči na vsebino

Stanje cest v Sloveniji


motobaby

Priporočene objave

tema je namenjena tocno v naslovu opisanem; slike in komentarji o stanju cest, ne komentiranju slik ali splosnemu debatiranju o slovenskih cestah. postala bi naj nekaka zbirka "socnih" cvetk slovenskega cestoslovstva.

zazeljene so opisi odseka/ov, stanje cest/e na odseku, slike in komentarji clana, ki je naredil slike o dani situaciji.

hvala za razumevanje.

ice

motomanijak pise:

....blizu Velenja, na cesti proti Dravogradu. Cesta je uštimana z zelo čudnimi- čisto mehkimi pa zato zelo širokimi zalivki.

Pa še nekaj slikic od zgoraj omenjenih zalivkov :BUA:

post-1664-1116917909.jpg

post-1664-1116917926.jpg

post-1664-1116917937.jpg

post-1664-1116917953.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komentar ni potreben :SS

post-1664-1116918386.jpg

post-1664-1116918396.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot prvo upam da paše v to temo, sicer se opravičujem in radirajte oz. premaknite

hvala

priložene slike so iz serpentine na relaciji Kočevje - Dvor pred krajem Stari log (gledano iz smeri Kočevja)

Dne 22.5.05 (2 motorista) in 23.5.05 (en motorist), so bile na tem odseku dve prometni nezgodi z hujšimi telesnmi poškodbami,.....

zelo nevaren dooooolg levi ovinek ki se cca 50 metrov pred serpentino močno zapre, je lahko usoden.....usoden je lahko vsak stebriček varovalne ograje,....usodna je hitrost......

post-4379-1117049409_thumb.jpg

post-4379-1117049438_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ahem, drago obcestvo super fajn in oh in sploh bi bilo namesto dolgoveznih komentarjev slike slike slike in se slike. sem ze omenil slike? ne? no bom: slike prosim.

hvala. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje opozorilo (beri zgoraj) ni več aktualno, so na novo asfaltirali .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

21.06.2005 >>>Na cesti proti proti Jezerskem ( cca 2 km pod bencinsko pumpo ) je nekdo (nekaj) puscal nafto...v popoldanskih urah so madeze, ki se vlecejo kakih 0.5 - 1 km posipavali s peskom....Ni glih fajn, ce prletis v to not....za ahtat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdrav!Cesta iz Celja proti Slov.Konjicam in Slov.Bistrici polna peska.

Zlasti ovinek pred križišcem za avtocesto v tepanju (rahel klanec)

Danes je tam podrsal motorist z hondo(replica repsol)

Zato previdno (žal fotografij nimam)

L.P. konjičan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ride Vitanje - Dolič

Prvi levi 270° ovininek od spodaj navzgor.

Meter širok in centimeter visok pas peska povprek čez celotno vozišče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BLED-kdor se bo kaj vozil po Bledu naj zelo pazi, ker so ceste (glavne mislim, da ne) pofrezane, ker se nekaj dela na plinovodu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hola!

Tole sem slikal včeraj ob ~18 uri. Sveže posute bankine s katerih se je pesek - seveda ne samo na tem ovinku ampak na večini - razlezel po CELI ŠIRINI ceste, na obeh pasovih, nekje celo ~2 cm na debelo.

Če bi padel - kaj bi pisalo v policijskem zapisniku? Jasno, uganili ste - vozil z neprilagojeno hitrostjo!!! "Norc motoristični" bi bilo pa 2x podčrtano, pa z rdečim!!!

Ko me je sveta jeza malce spustila sem dojel da je to pravzaprav odlična ideja naših vrlih cestarjev, ideja vredna genija: kako čim ceneje in preprosteje omejiti hitrost na cestah: če bodo takole (OK, malce bolj kvalitetno, npr 5 cm na debelo) naredili tudi na avtocestah, lahko tako zelo preprosto zmanjšajo hitrost na 5 do 10 km/h. Ali dve. Uri, seveda. Samo zamislite si prihranke na tehnologiji (za avto bo dovolj motor s 5 KM da bo dosegel tistih 10 km/h), gumah (Tigar bodo spet najboljše gume), bencin bo lahko imel le 14 oktanov itd itd... Bravo, še enkrat.

Vam, drage MSjevke in MSjevci pa v opozorilo, vsak nekaj dni do tednov se izogibajte te ceste, pa še potem PREVIDNO KO HUDIČ, morda bodo naši vrli cestarji kmalu ponovili vajo. So jo že, namreč. Večkrat. Še dobro, da se borimo za bolj varne ograje...

post-163-1121786167_thumb.jpg

post-163-1121786239_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In še dve sliki, v drugo stran, da se razločno vidi da gre za nepregledne ovinke (za tiste ki ne poznate te ceste).

post-163-1121786344_thumb.jpg

post-163-1121786357_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

podobno je bilo kšn tedn nazaj na cesti tenetiše-trstenik...samo svoji prisebnosti in prostemu nasprotnemu pasu se mam zahvalit,da nism telebnu...pa nism vozu hitr! <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

podobno je bilo kšn tedn nazaj na cesti tenetiše-trstenik...samo svoji prisebnosti in prostemu nasprotnemu pasu se mam zahvalit,da nism telebnu...pa nism vozu hitr! <_<

Hola!

Če malo bolj podrobno pogledaš slikce boš videl (kot sem napisal) da je pesek je na OBEH VOZNIH PASOVIH, samo nekje ga je "malo" več... tu te reši samo... kmmmm... le kaj, pravzaprav... heh, edino če si preneumen da bi padu, npr...

@ TC: hvala za opozorilo, prosim moderatorja da to prenese v pravo temo, hvala.

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolegice in kolegi,

ne tole samo obešat na Motosvet, ampak na licu mesta poklicat policijo z zahtevo da zaprejo cesto dokler je cestarji ne poštimajo.

Pa še zahtevo podat za kazensko ovadbo zoper odgovorno osebo cestnega podjetja zaradi povzročanja splošne nevarnosti na cesti.

Potem bodo pa začeli bankine štimat tako kot je treba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolegice in kolegi,

ne tole samo obešat na Motosvet, ampak na licu mesta poklicat policijo z zahtevo da zaprejo cesto dokler je cestarji ne poštimajo.

Pa še zahtevo podat za kazensko ovadbo zoper odgovorno osebo cestnega podjetja zaradi povzročanja splošne nevarnosti na cesti.

Potem bodo pa začeli bankine štimat tako kot je treba.

Da ne pametujem preveč.......

Poklicat, cestarji so ODGOVORNI in morajo takoj ukrepati!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne pametujem preveč.......

Poklicat, cestarji so ODGOVORNI in morajo takoj ukrepati!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hola Klimbra,

lahko nam - neukim uporabnikom cest - pomagaš: napiši tule če obstaja kakšna telefonska številka za npr dežurno cestno službo kamor lahko to javim oz kakšen je pravilen postopek, komu sploh javiti v takih primerih da bo zadeva ČIM HITREJE rešena. Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

suzuki, kje so ti ovinki?

Sorry, moja napaka - pri združitvi/premiku teme mi je ušlo, da v postu ni navedeno. :blush:

Suzuki je v naslovu prejšnje teme napisal, da gre za cesto od Kalc preko Stare pošte do Cola.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola Klimbra,

lahko nam - neukim uporabnikom cest - pomagaš: napiši tule če obstaja kakšna telefonska številka za npr dežurno cestno službo kamor lahko to javim oz kakšen je pravilen postopek, komu sploh javiti v takih primerih da bo zadeva ČIM HITREJE rešena. Hvala!

Obstaja - vsi centri za obveščanje na številki 112 (vsaka regija ima svojega) ! Oni imajo koordinacijo za policijo, prvo pomoč, gasilce, cestarje, jamarje, kinologe, potapljače ..... celo veterinarje kličejo - skratka vse!

Moj nasvet pokličite brez rešpekta - tam so OK fantje. Sem imel priložnost videt RECO v Kranju imajo opremo 1A!

To je edini pravilni postopek pa še hitro reagirajo - preverjeno!

LP Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jaz bi opozoril na ovinke pred Črno (pri Kamniku), je eden dobesedno posut s peskom iz smeri Gornji Grad-Črna. Na žalost nisem slikal.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Hola!

Če malo bolj podrobno pogledaš slikce boš videl (kot sem napisal) da je pesek je na OBEH VOZNIH PASOVIH, samo nekje ga je "malo" več... tu te reši samo... kmmmm... le kaj, pravzaprav... heh, edino če si preneumen da bi padu, npr...

Te moram opozoriti, da so imeli vrli cestarji zopet višek peska na teh ovinkih, mislim, da kakšen teden nazaj, samo na drugih par ovinkih med Colom - Staro pošto in Kalcami, vsi , ki se vozite tam - previdno......

Čeprav samo na ene par ovinkih, a je vseeno zelo nevarno, me je skoraj stalo.......... :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!