Skoči na vsebino

Stanje cest v Sloveniji


motobaby

Priporočene objave

Ista stvar čez Gorjance......NM-Metlika, na par lepših ovinkih peska kot bi ga kdo z lopato metal........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opozoril bi na odcep Godovič-Col, ker je na treh ovinkih pesek čez cel pas, ki ga je verjetno prinesla voda zaradi nevihte. Sem bil z avtom in ne z motorjem.

Javil sem tudi na policijo in jih vprašal, če jim glede stanja na cesti lahko njim javim. Rekli so mi, da lahko, čeprav imajo "cestarji" kao večkrat na dan kontrolo in da bi to že sami opazili, da pa jim bodo zdaj vseeno javili. Policaj je bil prijazen, vendar sem vseeno imel občutek, kot, da se jim zdi to javljanje brezveze, glede na to kako mi je odgovoril. To so le moji občutki in nič druzga, da me ne bo kdo zaradi tega napadal .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

no še moje opozorilo vsem ki se boste danes ali jutri peljali v smeri iz Kranja proti Šk. Loki...tm mal pred Žabnico se začne oljni madež,ki se vleče vse do odcepa za Dorfarje .)

Še posebej naj pazijo mopedisti in skuteristi,ker je na desni strani vozišča bolj pri robu...v glavnem ni prijetno za videt to zadevo :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slike na žalost ni je pa to na ovinku v Šembijskih ovinkih, pesek čez CEL OVINEK, in to uni fin da res lepo zdrsne...

To je torej 1. ovinek za 180° takoj po ta kamnitem za 180° iz Ilirske Bistrice proti Šembijam-torej navzgor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Med Lučami in Solčavo :slap:

luknja pri luknji ali pa flika pri fliki :doze:

post-5241-1145472242_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Relacija Žiri -Rovte - Logatec :eek:

luknja v luknji :grim

odsvetujem vsakršnjo vožnjo dokler ne poflikajo :hmm:

Ker boš v primeru nesreče neprilagojen... pa če boš samo 20 peljal! Zakaj že plačujemo cestnino - zato, da ima gospoda v LJ plače da se reče, ceste na periferiji so pa v K***U!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pobje in damice pomoje škoda slikce lepit. Dejte kar karto SLO gor nabit pa bo.... Letošnja zima je vse uničla....

Popravljeno . Popravil Miki Mauss
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pobje in damice pomoje škoda slikce lepit. Dejte kar karto SLO gor nabit pa bo.... Letošnja zima je vse uničla....

Se strinjam! :kva2: :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Normalno, da so ceste fuč če pa hočemo sredi zime imeti ob 6.00 popolnoma kopne ceste, po možnosti suhe, pred tem je pa pol noči padal sneg. Pol se pa soli do onemoglosti in spomladi je viden rezultat tega. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na cesti sladki vrh - trate so zgleda utrjevali bankine (beri peskali) s tistim belim peskom... :slap:

pa je skoraj vsak ovinek poln peska tak da je groza, zato bodite previdni na tem odseku

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajmo malo posploševati. Tule smo v večini le taki , ki samo kritiziramo.

In danes bi rad izjemoma rad nekaj pohvalil.

V deželi Cvetja v jeseni so nam končno poasvaltirali del ceste, ki je bil v rekonstrukciji celo zimo. Tako je cesta iz Škofje Loke do Žirov povsem normalno prevozna.

PRIJAZNO VABLJENI.

LP Cvetoo.

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se podpišem pod Cvetotovo izjavo.Pohitite dokler jo lokalni kmetje ne zaserjejo in cestarji zabijejo z ''varovalno'' ograjo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Mislim da to spada sem .)

Moje mnenje o naših cestah :angry2: - še vedno JUS standard :hmm: -kašna Evropa neki .

Se peljem po avtocesti Ljubljana-Koper -petkrat zožanje, na vsake 10 km delavci na cesti, lukenj kot po makadamu (dobr da mam enduro, ker cestaku loh še spodnji spojler odtrga :angry: )- pol mi pa na koncu še računajo kot bi se s šleparjem peljal po cesti :nono: :nono:

Na koncu AC pa za foro vprašam gospodično v "JUS" barakci (v kateri vsaka druga oseba dobi "teniški komolec") ali se ljudje kaj pritožujejo na takim stanjem ceste? Ona mi pa reče ˝saj so se že navadli˝ :slap: :slap: ŽALOSTNO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rakek - Planina, tik pred križiščem, kjer se omenjena cesta priključi na glavno čez Planino, je v 90° ovinku neprijetna vdolbina čez celo cesto. Zgleda da so jo prekopali, potem pa tako zaflikali, da je nastal pravi jarek. Lahko kar fajn strese (mogoče celo tebe z motorja dol, če si malo bolj hiter, kar ni tako nemogoče, saj se da tisti ovinek načeloma kar hitro peljat. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam popravek naslova teme na Sranje na SLO cestah.

Imam pa en predlog. Zakaj ne bi namesto znakov za nevarnosti, gradbišča, jame, itd raje postavili znak ki bi se glasil "Cesta normalno prevozna". Bil bi znak za obvestila Kvadraten modre barve z belim poljem, v polju pa ničesar.

Ko bi se pojavil kup gnoja na cesti, bi samo v belo polje prilepili znak za gnoj in vsak bi vedel, da je cesta normalno prevozna le na nekaterih mestih se pojavljajo kupi gnoja, itd.

V čem je fora. Prihranili bi denar za vse mogoče znake, ki nas ali pa nas ne obveščajo o stanju na cestah.

Tako bi v SLO imeli mogoče največ pet takih znakov z dopolnilnimi tablami, koliko km oz m je cesta normalno prevozna.

Obstoječe znake za nevarnosti pa bi pobrali s cest, jih odpeljali v talilnice kjer bi jih pretopili, iz njh pa bi naredili spodobne zaščitne ograje. Pa še kak denar za popravilo cest bi se mogoče pridobu iz tega (kitajci rabijo veloko aluminija).

Ko bi se stanje normaliziralo, bi lahko pobrali še tistih 5 znakov za obvestila, da je cesta normalno prevozna, ker bi se pač navadili no to.

Je pa še ena možnost. V CCP bi zapisali "Ceste v SLO so nenormalno prevozne in nevarne za življenje kljub upoštevanju vseh predpisov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NOV MODEREN!!!!!!!!! rondo v Novem mestu ,včeraj nesreča padel motorist,poškodoval kolk zaradi visokega robnika in cesta je dobesedno posuta s peskom idealno za padce-vsem v razmislek!!!!!! :devil:

post-9445-1148068274_thumb.jpg

post-9445-1148068302_thumb.jpg

post-9445-1148068376_thumb.jpg

post-9445-1148068401_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred Harvey Normanom se mi zdi preklemasko gladek asfalt (tam ko pred carplusom? zaviješ desno »nazaj« pred H&N). še zdaj mi ni jasno, kako sem se včeraj zadrsal tam, bom šel enkrat ko bom malo »pozabil« še enkrat preverit gladkost. Vsaj včeraj je bilo kar gladko.

Previdno na tistem ovinku, pa tudi kpl BTC mislim da ni ravno podoben grobniškemu asfaltu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Previdnost ni odveč tudi pri Doblarju, na ovinku takoj za elektrarno. Je bilo zjutraj kar nekaj peska na njem .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Na cesti iz Petrovega Brda (Podbrdo) proti Železnikom je na cesti polno novih zalivkov, tko da previdnost ni odveč. So pa dokaj široke in okoli spacan katran.

Cesta iz Bohinja na Sorico je pa lepo spucana in asfalt kljub današnjim nizkim temperaturam lepo prime. Na vrhu se ponekod še topi sneg in je zato tudi kakšen moker odsek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Na dveh odsekih SLO cest sem opazil valjani šoder na politem katranu na cesti, ki je bila prej normalno prevozna.

Bolj točno. Odsek Kočevje - Ribnica na ravnem delu ceste omenjena past.

Odsek Mokronog - Sevnica na ravnem delu ceste omenjena past.

Res, da je zadeva označena (toda brez znaka za nevarnost) z omejitvijo hitrosti na 60km/h,

nato pa še z znakom za nevaljani gramoz na cesti.

Ko z motornim kolesom pripelješ na tak odsek s preveliko hitrostjo (že 60km/h je lahko usodno), imaš veliko dela, da ne govorim o letečih kamnih, ki ti dobesedno speskajo motorno kolo. Nasproti vozeča vozila pa vozijo s precej veliko hitrostjo, tako da kamenje frči na vse strani.

ALI JE TO MOGOČE PAST ZA MOTORISTE? ALI JE MOGOČE UMIRJANJE HITROSTI MOTORISTOV?

VZDRŽEVALNA DELA GOTOVO NISO.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!