Skoči na vsebino

Stanje cest v Sloveniji


motobaby

Priporočene objave

Na dveh odsekih SLO cest sem opazil valjani šoder na politem katranu na cesti, ki je bila prej normalno prevozna.

Bolj točno. Odsek Kočevje - Ribnica na ravnem delu ceste omenjena past.

Odsek Mokronog - Sevnica na ravnem delu ceste omenjena past.

Res, da je zadeva označena (toda brez znaka za nevarnost) z omejitvijo hitrosti na 60km/h,

nato pa še z znakom za nevaljani gramoz na cesti.

Ko z motornim kolesom pripelješ na tak odsek s preveliko hitrostjo (že 60km/h je lahko usodno), imaš veliko dela, da ne govorim o letečih kamnih, ki ti dobesedno speskajo motorno kolo. Nasproti vozeča vozila pa vozijo s precej veliko hitrostjo, tako da kamenje frči na vse strani.

ALI JE TO MOGOČE PAST ZA MOTORISTE? ALI JE MOGOČE UMIRJANJE HITROSTI MOTORISTOV?

VZDRŽEVALNA DELA GOTOVO NISO.

Kolikor vem, na ta nacin popravijo pregladko povrsino asfalta. Polijejo, nasujejo pesek, pocakajo da se prime in pometejo dol ostanek peska. Ta nacin je sicer bolj redko uporabljan, se ga pa spomnim na izvozu z ljubljanske juzne obvoznice, kjer so se pred tem posegom avtomobili ob dezju vrteli kot za stavo. Potem, ko so cestisce pometli, je bilo zelo v redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre za čisto drugo zadevo. Cesta v omenjenem stanju v dolžini 500m ali več v obeh smereh.

Čudno, da ni nihče še tega opazil. Zaradi omenjene zadeve so že zleteli z avtom s ceste, kaj se zgodi če prehitro pripelješ z motorjem, si lahko samo mislite.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Odsek Mokronog-Sevnica (Mirnska dolina) vsako leto "hladno asvaltirajo". Tudi, ko pometejo cestišče, je na omenjenem odseku še vedno veliko peska, ker se le ta ne prime vsepovsod (prime se tam, kjer so kolesnice). Preostali šoder, pa potem še nekaj mesecev leži v ovinkih :BUA: . Sam sem enkrat zaradi tega skoraj padel v ovinkih takoj ven iz Laškega v smeri Zidani Most :huh:

Srečno vožnjo vsem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Odsek Mokronog-Sevnica (Mirnska dolina) vsako leto "hladno asvaltirajo". Tudi, ko pometejo cestišče, je na omenjenem odseku še vedno veliko peska, ker se le ta ne prime vsepovsod (prime se tam, kjer so kolesnice). Preostali šoder, pa potem še nekaj mesecev leži v ovinkih :BUA: . Sam sem enkrat zaradi tega skoraj padel v ovinkih takoj ven iz Laškega v smeri Zidani Most :huh:

Srečno vožnjo vsem!

no podobna stvar se je dons zgodila men in sicer na relaciji zagorje - litija, približno 100 metrov od mostu čez savo, tko da na tem odseku vozite skrajno previdno in ne divjat :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala bogu za to temo, sem iskal nekaj podobnega pa nikjer našel.

Danes vozil že po omenjenem odseku Mokronog-sevnica. Najprej mi sploh ni bilo jasno kaj je to zaena zadeva na cesti saj se mi je zdelo da je posuto kar veliko peska. Pripeljal z cca 60km in malo "zaplesal". Odsek dolg okoli 500m. Od daleč se razlike v površini ceste ne vidi zato previdno na tistem koncu ker ko si enkrat gor je že prepozno. Pa še nasvet: vozite po kolesnicah ker je tam še najmanj peska, na sredini ga je tudi po 2cm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Hvala bogu za to temo, sem iskal nekaj podobnega pa nikjer našel.

Danes vozil že po omenjenem odseku Mokronog-sevnica. Najprej mi sploh ni bilo jasno kaj je to zaena zadeva na cesti saj se mi je zdelo da je posuto kar veliko peska. Pripeljal z cca 60km in malo "zaplesal". Odsek dolg okoli 500m. Od daleč se razlike v površini ceste ne vidi zato previdno na tistem koncu ker ko si enkrat gor je že prepozno. Pa še nasvet: vozite po kolesnicah ker je tam še najmanj peska, na sredini ga je tudi po 2cm.

Pri nas so ceste take ,da bi temu težko rekli Ceste? Prilagam par fotk iz Mosta na Soči proti Cerknem pa presodite sami.

post-3091-1155718514_thumb.jpg

post-3091-1155718566_thumb.jpg

post-3091-1155718632_thumb.jpg

post-3091-1155718669_thumb.jpg

post-3091-1155718693_thumb.jpg

post-3091-1155718727_thumb.jpg

post-3091-1155718792_thumb.jpg

post-3091-1155718810_thumb.jpg

post-3091-1155718830_thumb.jpg

post-3091-1155718854_thumb.jpg

post-3091-1155718870_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas so ceste take ,da bi temu težko rekli Ceste? Prilagam par fotk iz Mosta na Soči proti Cerknem pa presodite sami.

Nimate pa skoraj nič kurčevih zalivk, ki jih mamo v vzhodnem bloku obvezno na vsakem ovinku. Pa če je ovinek še ven nagnjen, je pa sploh super. :glare: :SS :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če jo kdo mahne proti Idriji POZOR!!

Malo pred Godovičem je delo na cesti ,ki je katastrofalno označeno! :BUA:

1.2 Km pred delom na cesti so 3 table 60-40 in oznaka za zaporo ceste (vse lepo in prav)

Potem pa nič ravnina (800m) še vedno nič levi ovinek(cca 200m) še vedno nič ravnina (150m)

Nepregleden ovinek (desni) Sredi ovinka zapora brez oznake pred ovinkom :eek: :eek:

Dejstvo je da nisem pripeljal 40 ampak dost več kot 60 pa tud ne, nasproti so že prišli iz druge strani(po mojem pasu) tako da sem zbremzal in se umaknil med delavca ki je rezal asvalt in kombi.

Pred nepreglednim ovinkom bi morala biti opozorilna tabla saj si vsak lahko predstavlja(tako kot jaz)

da so table enostavno pozabili na cesti.

Da ne bo izpadlo da smo motoristi prehitri naj dopišem da sta imela dva sodelavca isti problem danes zjutraj

samo da je z avtom malce lazje ustaviti v ovinku.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žalec, 21. avgusta (STA) - Slovenski hmeljarji so danes po navodilih Instituta za hmeljarstvo in pivovarstvo iz Žalca začeli obirati hmelj.

...

...

...

Policisti opozarjajo voznike in druge udeležence v prometu naj bodo še posebej previdni na cestah, ki peljejo mimo hmeljišč. Zaradi spremenljivih vremenskih razmer je možno na voziščih pričakovati tudi več zemlje, kar pomeni, da je vozišče lahko spolzko.

vir: RGL

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesta cez mejni prehod Uceja je na italijanski strani v dolzini cca 4 km mocno posuta v obeh smereh z hlevskim gnojem. Upam na cimprejsnji mocan dez, kajti z motorjem je treba kar pocasi - prikrajsan za uzitke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Včeraj sem se peljal iz MB v LJ (večinoma) po stari cesti. Med Sl. Bistrico in Sl. Konjicami je v krajih Vrhole in Preloge na cesti v nekaterih zavojih bilo ogromno peska - celo več, kot smo ga tam že navajeni. :rolleyes:

Zato sem v Konjicah ustavil, poklical 113 (ura je bila 14:22) in zadevo 'prijavil'. Prijazni policist na drugi strani si je podatke (menda) zapisal in dejal, da bodo obvestili pristojne.

Ko sem se ponoči vračal, pa je pesek še kar bil na cesti... :headbang:

Ker se bom danes predvidoma še enkrat peljal po tej trasi, me zanima, ali obstaja kakšna 'višja' instanca, kateri bi lahko zadevo prijavil, v kolikor cesta še vedno ne bo očiščena?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm, inšpektorat RS za ceste ali nekaj takega mogoče?

te zadeve bo enkrat prav sistematično raziskal, za kak članek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz sem včeraj opazil pesek na isti lokaciji in verjetno so zasipali bankine peska pa je bilo na debelo in je bil čez celi vozni pas :headbang: mislinm prav grozno je zgledalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med "Bistr'co in Kojincami" je šoder na cesti že kar nekaj cajta (vsaj od srede).

Prav zanima me, zakaj naši vrli vzdrževalci cest ne odidejo po nasvet k našim severnim sosedom in se poučijo, s kakšnim materialom je treba utrjevati bankine? V Avstriji ne srečaš pol bankine na sredi voznega pasu. Le kako jim tam to uspe? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

konjice-bistrica, stanje je dejansko zelo slabo (kot opisano)...take ceste so že debel teden dni.

Finta je v tem, da "rihtajo" bankine, in potem jih večerni nalivi z "obcestnimi hudourniki" odnašajo po hribu navzdol in onesnažijo cesto. Sicer pa je na tem koncu približno tako: 1.dan posipavajo in urejajo bankine in seveda se pol peska znajde na cesti, 2.dan nič, 3.dan nič, 4.dan nič, 5.dan nič...6.dan pometejo cesto (za silo) 7.dan dež, 8 dan spet urejajo bankine in krog se vrti...

Zato vsem. Previdno! Na praktično vsakem resnem ovinku na relaciji Tepanje-Vrhole je veliko peska !

PS&offtopic: ta problem bo pereč dokler ne bo nekdo ugotovil, da je pametneje in ceneje, da se na teh klancih pač zasfaltirajo bankine v rahlo muldasto obliko. Potem vsakodnevno nasipavanje novega peska, grabljanje, lopatanje, valjanje in pometanje-ODPADE !

Ampak take intelegence kot kaže ni, to je že višja matematika.

Popravljeno . Popravil Tomba
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa, če bi vsi, ki se peljemo tam mimo (jaz danes 2x), poklicali na policijo, pa jim težili zaradi tega???

Po 163 klicih jim bo dopizdilo, pa bodo res poklicali cestarje in jim rekli, da gredo pometejo.

In ko bodo cestarji 16-ič pometali, bo mogoče komu kapnilo, da bi bilo res ceneje, če bi cesto popravili, kot je treba.

Poleg tega bi tisti, ki bi tam fliknil, imel za izgovor pesek in bi lahko pristojne opozoril na to, da so ljudje vsak dan klicali na pristojne službe in se ni nič premaknilo.

Lahko pa bi malo pobrskali po zakonih, kajti mislim, da je nekje en člen, ki pravi, da je vzdrževalec ceste dolžan skrbeti za to, da je cesta varna za vse udeležnce v prometu.

In če ni??

....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

!

PS&offtopic: ta problem bo pereč dokler ne bo nekdo ugotovil, da je pametneje in ceneje, da se na teh klancih pač zasfaltirajo bankine v rahlo muldasto obliko. Potem vsakodnevno nasipavanje novega peska, grabljanje, lopatanje, valjanje in pometanje-ODPADE !

Ampak take intelegence kot kaže ni, to je že višja matematika.

:whistle: Socialna računica: :hmm: manj dela - preveč cestarjev -odpuščanje - lačne družine - preveč lopat - propad lopatarske industrije - preveč štilov - propad lesne industrije ... posledično :chase: socialni nemiri :lol1:

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velenje-Celje, med VINSKO GORO in odcepom za DOBRNO, je prvi levi ovinek sfrezan, ker ga bodo preplastili. Sicer je tudi omejitev hitrosti in znak delo na cesti, ampak...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velenje-Celje, med VINSKO GORO in odcepom za DOBRNO, je prvi levi ovinek sfrezan, ker ga bodo preplastili. Sicer je tudi omejitev hitrosti in znak delo na cesti, ampak...

Saj to pa dobr drži.. mogoče niti ne bodo dali nove plasti čez kolikor slišim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre za kakšna 2 do 3 cm globoko luknjo kjer so odstranili zgornjo plast asfalta. Kritičen je seveda predvsem prehod, ki ni odrezan diagonalno ampak pravokotno. Ker gre za načeloma lep desni ovinek zna zadeva biti nevarna, kot kaže pa jo bodo danes zaflikali. Očitno gre za zamudo pri asfaltiranju ob obisku vladev teh koncih :whistle: (me malo spominja na Titove obiske).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

konjice-bistrica, stanje je dejansko zelo slabo (kot opisano)...take ceste so že debel teden dni.

Finta je v tem, da "rihtajo" bankine, in potem jih večerni nalivi z "obcestnimi hudourniki" odnašajo po hribu navzdol in onesnažijo cesto. Sicer pa je na tem koncu približno tako: 1.dan posipavajo in urejajo bankine in seveda se pol peska znajde na cesti, 2.dan nič, 3.dan nič, 4.dan nič, 5.dan nič...6.dan pometejo cesto (za silo) 7.dan dež, 8 dan spet urejajo bankine in krog se vrti...

Zato vsem. Previdno! Na praktično vsakem resnem ovinku na relaciji Tepanje-Vrhole je veliko peska !

PS&offtopic: ta problem bo pereč dokler ne bo nekdo ugotovil, da je pametneje in ceneje, da se na teh klancih pač zasfaltirajo bankine v rahlo muldasto obliko. Potem vsakodnevno nasipavanje novega peska, grabljanje, lopatanje, valjanje in pometanje-ODPADE !

Ampak take intelegence kot kaže ni, to je že višja matematika.

Problem je, da po predpisu mora bit bankina utrjena, se pravi, da mora bit nosilnost bankine enaka nosilnosti vozisca. Pri nas bankin ne utrjujejo, zato se potem pesek razsuje po voziscu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Hola!

Danes, ups, včeraj popoldne sva hotela s SharpNinjo na Staro pošto (odsek ceste med Kalcami in Colom)... večina vas najbrž pozna to luškano, nesramno lepo zavito cestico, ki prijetno pogreje duha in telo, a sva že po nekaj kmjih odnehala in obrnila nazaj, saj je bilo na cesti - zlasti v ovinkih - ogromno peska, najbrž posledica hudih neviht prejšnji teden... to sem opazil že na furi v soboto in poklical na 113, kjer so zdolgočaseni dežurni policisti obljubili da bodo ukrepali, a danes je bilo očitno, da se ni zgodilo nič...

za povrh naju je pri povratku ustavila policijska kontrola in še enkrat sem jim povedal za nevarnost peska, pa je policaj le skomignil z rameni, kako oni sicer obvestijo cestno službo, ki pa nič ne naredi... tko da pazite FUL, kdor se bo znašel ne tej cesti!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!