Skoči na vsebino

Smrdel boš...


Matic7

Priporočene objave

Mam eno stručno pitanje. Opet prvošolsko.

Oni dan sem se s sestro pogovarjal in omenil, da bi mogoče registriral 15 let star moped (Tomos avtomatik), ki stoji v garaži. Tolko, da bi se vozo v službo in nazaj tiste 3-4 km v eno smer in ne bi uničeval zato dizelskega avta, ki mu take kratke razdalje definitivno škodijo. Pa mi sestra izstreli kot iz topa, da bom smrdel, ko pridem v službo.

In potem sem začel razmišljat, da od mopeda res maš hitro tisti vonj... od motorjev pa se tega ne spomnim...

A ma to mogoče kako vezo s tem, da so mopedi 2T in letijo na mešanco, motorji pa 4T in ne letijo na mešanco al sem ga čist mimo pihnil? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah pomoje ne boš smrdel, sej dim se res vrtinči ampak nevem, men je ponavad na 4-ki noga smrdela (fergazer na stran) pa še ta po benzu...

Je pa res da mešanca bolj smrdi ja, čeprav naj bi olje zgorelo 100%(ne dvotaktol) :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D Tud ČE bi imel 2T kakšen vonj, bi bil aroma, vsaj za moj nos...

Pa če ga boš mu spucanga tako kot mu pripada, še te arome ne bo za povohat

Popravljeno . Popravil lojzek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..ja 2T smrdi zarad mešance - olje, pa tist "plav"dim, smrdiš pa če ti kje med krivino in izpuhom kej dima uhaja, pa šprica od frgazerja al auspuha, pa perele cevke za bencin. Smrdiš tut od "jutranjega pumpanja" bencina u fergazer..... u bistvu smrdiš, če ti vse neki spušča, pa če maš usran moped :grim

K smo bli mulci smo mal porihtal, pa spucal mopče, preden smo punce naokol pelal,...pa nismo nč smrel... pa sej motorist mora tko mal smrdet, če ne po bencinu,al pa dimu, pa po švicu :lol1:

P.S.:Jaz mam še kr doma APN-ja, je že 20 let str, pa dela ko grom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa je to značilno samo za 2T, kot se mi zdi, al se to pri 4T tudi dogaja? ker ne morem prit v odvetniško pisarno in smrdet po mopedu... pol bo pač trebalo nekaj 4T poiskat, če tam tega ni.

Popravljeno . Popravil Matic7
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa je to značilno samo za 2T, kot se mi zdi, al se to pri 4T tudi dogaja? ker ne morem prit v odvetniško pisarno in smrdet po mopedu... pol bo pač trebalo nekaj 4T poiskat, če tam tega ni.

Kupi si ti rajši bicikel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem pa zadnč u eni motoristični štacuni videl, da prodajajo 2T olje za mešanco z okusom (domnevam da vonjem) po jagodah :hmm:

sm se od smeha skor zgrudu :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi si ti rajši bicikel.

to že mam, ti prijaznež, ki si fantastična reklama za forum. ampak verjemi, da ko delaš od 8h do 18h brez pavze, ni več energije za kolesarjenje v 1 km dolg klanec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ampak verjemi, da ko delaš od 8h do 18h brez pavze, ni več energije za kolesarjenje v 1 km dolg klanec.

Če si skor cel dan v službi in ti to vzame vso energijo, je najbolš, da še spiš tam! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja, saj je topic postal precej zabaven, sploh ko so se vpletli še skiroji, ki žal ne vlečejo v take strmine, kot je do mene, in 24urno bivanje v službi (grrrrr...).

Ampak jaz še vedno ne vem, če razmišljam pravilno, ko rečem, da 2T smrdijo zarad mešance in tega pri 4T ne bi blo :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kt je ze nekdo omenil, kupi si bicikel! .)

Ma dej dej, sej vsi skuterji letijo na mesanco, pa kej smrdi? Je pa se ena opcija! Gres v lekarno, kupis ricinusovo olje in ga mesas namesto dvotaktola :grim samo potem bo pa disalo za teboj...zelo podobno kot na dirkah :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klobasanje. Če se hočeš vozit z avtomatikom do službe, ti jst svetujem da ga pelješ na en servis, oziroma ga narediš kar doma, in vse dosledno zrihtaš. Zatesniš vse spoje, menjaš tesnila, menjaš stare cevke kot je blo omenjeno. Predvsem bodi pozoren na gumo ki povezuje uplinjač in gršt (tisto k pelje do filtra od zraka) tm najbolj prismrdi. Tankaj sintetično olje (2taktol sint, alpa tts), kr ma manj vonja (vsaj zdi se mi).

Če bo motor čist (nobene svinjarije gor, kamor bi se stara mast in bencin primla), ne boš smrdel. Kar sem jst videl tomosov ki so bli pošlihtani tko al drugači (novi, renovirani, malo rabljeni), ni od nobenga smrdelo.

predvsem pa - ne toči bencina zjutraj. :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mačkon, ti si pa res eno trčeno bitje... se ti ne zdi, da so mesta/prostori na tem ljubem svetu, kjer si res ne moreš privoščit, da se na tebi voha s čim si se pripeljal? tankat pa se mopeda ravno ne hodi pri naši hiši na benzo, ker je doma vedno bencin za kosilnico, pa ga naliješ v moped, ko prideš domov na rezervi? mater sem znajdljiv, a? :yea2:

staycool, hvala za normalen in uporaben odgovor.

bna, sesalci odpadejo. resda je daleč najbolj praktičen in udoben za te namene, ampak izbiram med dvema opcijama: al spravit skup star moped, ki je že doma, al pa nabavit Yamaho YBR 125, ki je sicer 4T in ne smrdi, ampak bi za sabo potegnila precejšnje stroške (stane sicer tolko ali pa še manj, kot 50 ccm sesalec, ampak rabim pa še izpit za A, ki ga nimam). Z mopedom sem omejen na BLIŽNJO okolico, s Yamaho pa bi po stari cesti lahko odpujsal tudi do morja, če bi si vzel čas in šel počasi po stari cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej pubeci,ne ga no lomt,da po vonju lohk spoznate kdo fura 2T in kdo 4T makino :lol1: :lol1:

Problem Tomosov je le v temu,da je treba fargazar napumpat pa da največkrat pokrov rezervarja ne tesni... Pol pa valda da smrdis. Sam po benzu,ne pa po nekem izpuhu :P

Kot so nekateri že rekl,je treba zadevo poštimat,da nikjer benz ne pušča pa ni nobenga problema s kakšnim vonjem .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mačkon, ti si pa res eno trčeno bitje... se ti ne zdi, da so mesta/prostori na tem ljubem svetu, kjer si res ne moreš privoščit, da se na tebi voha s čim si se pripeljal? tankat pa se mopeda ravno ne hodi pri naši hiši na benzo, ker je doma vedno bencin za kosilnico, pa ga naliješ v moped, ko prideš domov na rezervi? mater sem znajdljiv, a? :yea2:

Ja pa res sem trčen.Sorry sem pozabil da tisti bencin ki ga tankaš doma ne smrdi.Ampak res daj kupi si bicikl. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi vsaj delček energije, ki ga porabite za brezveznjačenje vložili v razmislek in napisali kšen pameten odgovor, tud ne bi škodlo.

JA dejte me zdej požrt. :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... smrdeti po bencinu ... :? :? :?

... dišati po bencinu ... :? :? :?

... stvar retorike in pogleda na določeno stvar ...

... nekje sem "slišal" za bensinske športe ...

... 2T ali 4T... važno, da se pelje ... :OK:

... jaz nisem še nobenega "zavohal" ... :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa res sem trčen.Sorry sem pozabil da tisti bencin ki ga tankaš doma ne smrdi.Ampak res daj kupi si bicikl. :kva2:

cepec... natankaš doma, ko prideš nazaj, vmes se pa pri nas doma še kaj umivamo in spravimo "smrad" s sebe, če se pri vas mogoče ne. Upam, da sem zdaj razložil na nivoju 7-letnega otroka in boš tudi ti razumel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi vsaj delček energije, ki ga porabite za brezveznjačenje vložili v razmislek in napisali kšen pameten odgovor, tud ne bi škodlo.

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!