Skoči na vsebino

pot iz lj do poreča


Jasmin

Priporočene objave

caw

mene pa zanima ce ma kdo ksno idejo kako najlazi pridt do poreča iz ljubljane.

nekak je najbliži pa najlaži po poti lj-postojna-kozina-koper-buje-poreč.

sam to je full prometna cesta in ni glih fajn obcutek k te vsi prehitevajo.

pot naj bi bla primerna za 50 ccm skuter, hitrsot mx cca 80 kmh :) (ze me ge kr na smeh :) )

hvala za predloge

p.s.: aja. ce gre se kdo dons okol 15 ure iz lj se vidmo na cesti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huh, nevem, sej so vse ceste prometne, še posebi zdej ko folk hodi na morje...

Pomoje najbolše da kupiš 125ccm :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se to sm pozabu, a je treba met nalepko SLO oz EU ce mas ze tanovo EU tablico ?

Ne, dodatne nalepke ni potrebno imeti, če imaš že novo EU tablico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huh, nevem, sej so vse ceste prometne, še posebi zdej ko folk hodi na morje...

Pomoje najbolše da kupiš 125ccm :P

kar se mene tice bi mev mal vec kot 125 - sej itaq mam izpit za neomejeno kubikažo.

problem je v tem ker sm mev prometno lansko leto z Aprilio rs 250 in mam zdej ne cist funkcionalno levo nogo in levi kolk, poleg vsega tega pa se doma tezijo in nekak ne odobravojo nakup vecjega motorja - zato sm si kupu enga skuterja za v sluzbo pa nazaj - no zdej bom pa se na morje skocu z njim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se mene tice bi mev mal vec kot 125 - sej itaq mam izpit za neomejeno kubikažo.

problem je v tem ker sm mev prometno lansko leto z Aprilio rs 250 in mam zdej ne cist funkcionalno levo nogo in levi kolk, poleg vsega tega pa se doma tezijo in nekak ne odobravojo nakup vecjega motorja - zato sm si kupu enga skuterja za v sluzbo pa nazaj - no zdej bom pa se na morje skocu z njim :)

Lahka ga das na vlak do kopra. Itak je pa taka guzva zdej dol, da bos ti njih prehiteval, ker bodo stal v koloni. Sam pazi na ostale hitrejse, kateri tudi prehitevajo, kolono.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahka ga das na vlak do kopra. Itak je pa taka guzva zdej dol, da bos ti njih prehiteval, ker bodo stal v koloni. Sam pazi na ostale hitrejse, kateri tudi prehitevajo, kolono.

to mi ni fore da bi ga dav na vlak, ker pol grem raj z avtom.

a mislte da je bolš da grem čez MP Buje al Buzet?

to za prehitevanje mi je jasno ja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega šu s 125 chopperčkom do dubrovnika, pa tam okol malo blodil... obložen z boljšo polovico in kupom prtlage, top speed tut 80, brez problema.

Če ti kje zadeva crkne, se je pa že na tem forumu nekdo iz tistega konca priporočal za raznorazne prevoze in podobno. Malo pobrskaj za tel.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obvezno čez pojdi čez Buje, ker v dolini Mirne, to je od Buzeta naprej, obnavljajo cesto in je vse razrit, že par mesecev.

Jaz sem se lani peljal z Leonardom 125 v Vrsar ni ni bilo preoblemov. Je pa v našem kampu kar nekaj skuteristov (mlajših inu tistih malu starejših), ki so se peljali iz LJ dol. Eden se je peljal celo z Vespo ET2 50cc. Ena mojih največjih scooterističnih zablod je bila, da me je fotr prepričal, da jaz s svojo Italjet Formulo 50 LC nisem šel nikoli na morje, ker naj bi bilo prenevarno.

Nobene EU nalepke ne rabiš. Fino je le, če imaš zeleno karto, ta stane 1000 SIT. Ni obvezna, je pa vredu če se slučajno tam okrog Poreča v gneči malo pičiš v kakšnega BMW itd., da ti zavarovalnice krije odgovornost v tujini.

Ti kar pojdi s skuterjem, to bo huda fura. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obvezno čez pojdi čez Buje, ker v dolini Mirne, to je od Buzeta naprej, obnavljajo cesto in je vse razrit, že par mesecev.

Jaz sem se lani peljal z Leonardom 125 v Vrsar ni ni bilo preoblemov. Je pa v našem kampu kar nekaj skuteristov (mlajših inu tistih malu starejših), ki so se peljali iz LJ dol. Eden se je peljal celo z Vespo ET2 50cc. Ena mojih največjih scooterističnih zablod je bila, da me je fotr prepričal, da jaz s svojo Italjet Formulo 50 LC nisem šel nikoli na morje, ker naj bi bilo prenevarno.

Nobene EU nalepke ne rabiš. Fino je le, če imaš zeleno karto, ta stane 1000 SIT. Ni obvezna, je pa vredu če se slučajno tam okrog Poreča v gneči malo pičiš v kakšnega BMW itd., da ti zavarovalnice krije odgovornost v tujini.

Ti kar pojdi s skuterjem, to bo huda fura. :OK:

oj

no hvala za nasvet, bom sov pol ob obali cez buje.

zeleno karto sm ze nabavu, tko da ni panike.

no upam da se koga srecam na cesti da mi ne bo dovgcajt :)

pa za unga k je napisu ce bojo problemi na cesti - skutr je str 4 mesce tko da naceloma naj nebi bilo problemov, ampak nikoli ne ves.

no lep vikend vsem k boste na 2 kolesih in tudi unim k ne :)

lp

jasmin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdi čez Buzet. Manj prometno. Sicer je res cesta malo razrita (vsaj bila je 10 dni nazaj), ampak to zgleda takole: asfalt, 70 m makedama, 2 km asfalta, 100 m makedama, asfalt, 3. m makedama, pol pa vse asfalt. Bila z Decafom z cestaki in je šlo bp, sam moped boš mel malo vsran. :OK: Srečno pot.

lp, greenninja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdi čez Buzet. Manj prometno. Sicer je res cesta malo razrita (vsaj bila je 10 dni nazaj), ampak to zgleda takole: asfalt, 70 m makedama, 2 km asfalta, 100 m makedama, asfalt, 3. m makedama, pol pa vse asfalt. Bila z Decafom z cestaki in je šlo bp, sam moped boš mel malo vsran.  :OK:  Srečno pot.

lp, greenninja

no sej bom vidu k pridm do črnega kala, pol se bom pa že odloču al grem levo al pa naravnost :)

pomoje bom tko naredu da grem dol po eni strani nazaj pa po drugi da ne bo preveč dovgcajt :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomoje bom tko naredu da grem dol po eni strani nazaj pa po drugi da ne bo preveč dovgcajt :)

Uuu, če pa nočeš, da bi ti bil dolgčas pa pojdi čez Rijeko. Skoz Učko bi moglo bit zanimivo :grrr

Šalim se. Veliko užitkov, pa pazi na radarje.

p.s.: asfalt svinjsko spolzek, previdno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, lahko še povem koliko časa sem vozil z Leonardom 125... zadnjič ko sem se peljal za 1. maj sem rabil 2 uri 30 min iz Poreča, naredil sem samo en postanek na črpalki. Ti računaj okrog 3 ure.

Srečno pot... in ja, asfalt res ful drsi pa pazi še na pofrezanih odsekih!

:)

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do Kopra greš po stari cesti, potem pa boš itak padel v kolono in boš ti prehiteval avte.

Sicer pa se mi lahko pridružiš (najbrž jutri odrinem). Moja max hitrost kakšnih 70 (more bit orenk klanec) sicer pa med 20 in 30 kmh) :devil: Jutri zjutraj vlak LJ-KP potem pa kolo KP-Pula-Kp. Vsega skupaj cca 10 dni odvisno od...

Lepo vozi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OJLA

no sam da vam sporocim da je blo vse ok.

v poreč sm šel čez buzet nazaj pa čez buje.

ceste so res na določenih odsekih mal čudne - brušen asfalt.

nism mev nonebnih problemov niti na cesti niti z skuterjem.

sam se verjetno več ne spravim z skuterjem na tok dovgo pot, razn če grem v skupini ker je bol zanimivo.

no še mal podatkov: do poreča sem potreboval 3 ure 10 min iz LJ - polje

nazaj pa cca 4 urce (druga pot)

naredu sm cca 390 km v obe smeri in porabil 2 za cca 2500 bencina :) :)

skuter je pa aprilia rs 50 r factory z el. vbrizgom.

lepo se mejte vsi in hvala za nasvete

lp

jasmin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!