Skoči na vsebino

Svinje na cestah


Desert Soul

Priporočene objave

Ali tudi vas spravi v slabo voljo, ko iz avtomobila pred vami prileti takšen ali drugačen odpadek? Primerjalno z južnimi sosedi je na naših cestah tega na srečo malo, a še vedno bistveno preveč. Moti me svinjanje okolja in ne kakšna motoristična krilatica "skoraj mi je v glavo priletelo".

Predlagam objavljanje akterjev na slovenskem ozemlju s slovensko tablico.

Ali bomo z objavami prascev dosegli manj svinjanja? Verjetno ne. Ali bo svinji zaradi objave kasneje taščo pobralo? Verjetno ne. Ali se bomo ob objavi bolje počutili in upali, da bo ob javnem blatenju blatnikov dogajanja manj?

Jaz vsekakor:

Popravljeno . Popravil Desert Soul
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LJ Y1-80D, moder nissan sunny,

Vir pri Domžalah,

nedelja, 31.07., 9:25,

cigaretni ogorek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LJ Y1-80D, moder nissan sunny,

Vir pri Domžalah,

nedelja, 31.07., 9:25,

cigaretni ogorek.

Svasta. Kaj pa vse tebe mot. Vozis motor iz dolgocasja, kateri popije nic kaj malo goriva in onesnazuje okolico monogo bolj od cigaretnega ogorka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svasta. Kaj pa vse tebe mot. Vozis motor iz dolgocasja, kateri popije nic kaj malo goriva in onesnazuje okolico monogo bolj od cigaretnega ogorka.

Mislim, da nimaš prav. Ne gre se samo za en ogorek, gre se za tudi za vse ostalo (pločevinke, plastenke, kartoni, ...)

Si predstavljaš kako bi zgledala okolica, če bi se vsi tako obnašali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmm ob vsem tem se mi porajajo par vprašanj.

čeprav je desert soul delno že odgovoril me zanima kaj bomo s tem pridobili oz. naredili? Kako hudiča naj si zapomnem tablico med vožnjo? kaj če me toži, da blatim njegovo ime? Koliko lahko s tem sploh res kaj spremenimo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmm ob vsem tem se mi porajajo par vprašanj.

čeprav je desert soul delno že odgovoril me zanima kaj bomo s tem pridobili oz. naredili? Kako hudiča naj si zapomnem tablico med vožnjo? kaj če me toži, da blatim njegovo ime? Koliko lahko s tem sploh res kaj spremenimo?

Nič ne bomo spremenili. Prase ostane prase. Pa verjetno foruma tudi ne berejo.

S tem si samo svojo dušo olajšaš.

Za takšne je edino zdravilo denarna kazen. Denar pa potem v sklad za čiščenje okolja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ne bomo spremenili. Prase ostane prase. Pa verjetno foruma tudi ne berejo.

S tem si samo svojo dušo olajšaš.

Za takšne je edino zdravilo denarna kazen. Denar pa potem v sklad za čiščenje okolja.

Zato k cik ven verzes skoz oken kazen? A pol vsak k ne receklira mars u zapor.

Ne recem za piksne, sam en cikec. V enmu mescu ga ni vec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men gre tud na živce, če tkole folk iz avta ven meče svinjarijo, tud čike. Če je tko fajn kadit naj pa še čike pr seb v avtu obdržijo.

Tole me je spet spomnil na eno skrito kamero lep cajt nazaj na eni nemški TV, k so se tkole mal s folka zafrkaval in me ma zmeri, da bi jim takole ušpičla :naughty: .

Je model vrgu iz avta čik in je pršla ena izmed tistih pri skriti kameri pobrala čik in ga "gospodu" vrgla nazaj v avto. Oprostite, nekaj ste zgubili :lol1:. Je blo prav fino tiste face gledat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro, da vsi ne svinjamo in mečemo skozi okno kar je pač odslužilo, bi lahko hitr ratalo takšno kot je v Albaniji :cry:

post-5241-1122878986_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odkrito povedano (ker sem pač rad odkrit :D ), tudi jaz veliko krat vržem čik iz avta. Vendar ne povsod. Če se vozim po kakem ogroženem (požarno,...), lepem delu naše deželice (zadnji primer v Logarski dolini) tega ne počnem. Tega ne počnem tudi, če je za mano mopedist, motorist, kolesar,... Ostalih odpadkov tudi ne mečem in jih vržem kar pred sosednji sedež in jih kasneje vržem v kanto za smeti.

Kaj čmo tak pač sem.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst tut kdaj pa kdaj kakega vrzem, ce sem sam v avtu. Ne mecem ga ce ze dolgo ni bilo dezja, oz. je velika pozarna nevarnost. Nikoli ga ne vrzem na otokih, k tm pride hitr do pizdarije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče sem na smeti v naravi zato bolj občutljiv, ker sam živim v hribih. Imam poln kurac tega, da vsako jesen za gobarji in nabiralci borovnic samo na dolžini manj kot kilometer ceste naberem dve tri vrečke pločevink, plastenk, tetrapakov, vrečk, alu folij, ... . In imam poln kurac soseda (vikendaša), ki meče svoje smeti po hribu navzdol na ogled celemu svetu.

Sicer pa , zakaj smo se sploh rodili?

Zato ker nas je imel foter poln kurac.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A vsaj pepel lahko trcam skozi okno?  :hmm:

če te ne moti, da je za tabo (ali ob cesti ali celo s tabo v avtu) lahko nekdo, ki se mu pa to zdi nagravžno dejanje ... potem - it's a free country ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si predstavljaš kako bi zgledala okolica, če bi se vsi tako obnašali?

In kako bi bilo lepo živeti, če bi se vsi zgledno obnašali in bi se tudi vsak brigal samo zase?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmm ob vsem tem se mi porajajo par vprašanj.

čeprav je desert soul delno že odgovoril me zanima kaj bomo s tem pridobili oz. naredili? Kako hudiča naj si zapomnem tablico med vožnjo? kaj če me toži, da blatim njegovo ime? Koliko lahko s tem sploh res kaj spremenimo?

inč ne bomo pridobili/naredili - samo zgražat pa se je vendar treba ... to je osnovna človeška potreba ... tudi jaz se približno uro do dve dnevno zgražam ... keeps me happy and satisfied (NOT) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. In imam poln kurac soseda (vikendaša), ki meče svoje smeti po hribu navzdol na ogled celemu svetu.

če si že tolk razpižden, mu pa nazaj zmeči....jaz to včasih naredim, ko mi poči in ko vidim, da gospoda z mesta ne premore osnovnega bontona.... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če te ne moti, da je za tabo (ali ob cesti ali celo s tabo v avtu) lahko nekdo, ki se mu pa to zdi nagravžno dejanje ... potem - it's a free country ;)

nič ne bomo pridobili/naredili - samo zgražat pa se je vendar treba ... to je osnovna človeška potreba ... tudi jaz se približno uro do dve dnevno zgražam ... keeps me happy and satisfied (NOT)

Imaš prav. Se bom odvadila kadit v avtu, da bom lahko še kdaj naredila tako kot pred leti, ko je v stoječi koloni nekdo pred nami zabrisal skozi okno neko papir/plastično zadevo.....sem mu jo pobrala in z vljudnim nasmšekom in prijaznimi besedami "nekaj vam je po nesreči padlo iz avta" vrnila.

Ah, Symru, ti pa se nikoli ne zgražaš in tako narahlo in potiho (ter za hrbtom) ne obsojaš folka, kajne? :grrr

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če bi mi raje na cesto gledali? :doze:

Bo mogoče bolj okolju prijazno kot pa kaka mogoča napaka med tistimi parimi sekundami nepozornosti, ko pripravljamo javni linč tistega, ki je odvrgel cigaretni ogorek... :doze:

Tole je pa napol :topic: ... Ni na cesti, je pa v zvezi z smetmi...

Ta vikend sem raftal po Kolpi. V času največje vročine sem v reki našel dva polna in hladna pira... :) Za najdeni smeti sem seveda naravovarstveno poskrbel in spravil vsebino na varno O:-) :beer1: :blush: pločevinki sta pa romali v smeti :) Tako da... Hvala tistim, ki ste smetili :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš prav. Se bom odvadila kadit v avtu, da bom lahko še kdaj naredila tako kot pred leti, ko je v stoječi koloni nekdo pred nami zabrisal skozi okno neko papir/plastično zadevo.....sem mu jo pobrala in z vljudnim nasmšekom in prijaznimi besedami "nekaj vam je po nesreči padlo iz avta" vrnila.

Ah, Symru, ti pa se nikoli ne zgražaš in tako narahlo in potiho (ter za hrbtom) ne obsojaš folka, kajne? :grrr

Alla B)

ne gre za to - gre za to, da prej ali slej človek obupa nad takimi "pobudami pravičnikov" (tudi lastnimi) in se začne enostavno brigat zase ... no, potem sčasoma postaneš čudak ... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(tudi lastnimi) in se začne enostavno brigat zase ... no, potem sčasoma postaneš čudak ... :P

:lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!