Skoči na vsebino

Svinje na cestah


Desert Soul

Priporočene objave

ne vem zakaj govoris v prihodnosti.

Zaenkrat, se vedno porabijo 4x vec energije na prebivalca od slovencev in 3x vec od evropejcev. Ce bi ugasnil une posrane klime, pa videorekorderje, bi zmanjsal porabo po moje vsaj za 20 posto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je samo kvantifikacija onesnazevanja - drugace pa evropa nic ne "zamuja" za ameri. :SS

ravno toliko videorekorderjev in klimanaprav tece tukaj kot tam - pa se na internetu visis..... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je samo kvantifikacija onesnazevanja - drugace pa evropa nic ne "zamuja" za ameri. :SS

ravno toliko videorekorderjev in klimanaprav tece tukaj kot tam - pa se na internetu visis..... :naughty:

Zato ma pa compaqa, k porab manj energije. :P

Prizgan bi bil pa vseeno k delam na racunalniku in je od 7-16 skoz prizgan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj je blo mislen v smislu, da tako kot ti sovrazis ljudi ki frcajo cike ven skozi okno, tako grejo meni na kurac ljudje s klimami. Kmalu bomo kot americani. Onesnazevali okolje vsepoprek.

Hola!

Ma ne, saj jih ne sovražim... le prepričan sem, da bi bil svet precej lepši, če bi bili vsi malo bolj prijazni en z drugim... in z naravo :cry:

(lahko se pa seveda motim - lahko je človeštvo samo rakasta tvorba od katere se celotno vesolje trudi odrezati... tako mislim zlasti pri gledanju poročil na TV)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ravno toliko videorekorderjev in klimanaprav tece tukaj kot tam

Nekje sem bral, da ce bi vsi americani ugasnili video po uporabi, bi prisparali ogromno energije. Kar se tice pa klim, v Miamiju in Kaliforniji ima vsako gospodinstvo klimo. To v Sloveniji se ni tako pogosto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Ma ne, saj jih ne sovražim... le prepričan sem, da bi bil svet precej lepši, če bi bili vsi malo bolj prijazni en z drugim... in z naravo  :cry:

se popolnoma strinjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tice pa klim, v Miamiju in Kaliforniji ima vsako gospodinstvo klimo. To v Sloveniji se ni tako pogosto.

kje sem pa napisal "v sloveniji" ?

:doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neeeeeeeeee :cry: :cry: :cry:

Pa ne, da je to vse zaradi mene, ki sem priznal, da čike mečem čez okno! :cry:

Nisem vedel, da je taka kriza - torej sem svinja.

Pa klimo imam doma - torej sem svinja za odstrel?

P.S.: Aja pa še odvečne kg imam - torej sem pečen :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neeeeeeeeee  :cry:  :cry:  :cry:

Pa ne, da je to vse zaradi mene, ki sem priznal, da čike mečem čez okno!  :cry:

Nisem vedel, da je taka kriza - torej sem svinja.

Pa klimo imam doma - torej sem svinja za odstrel?

P.S.: Aja pa še odvečne kg imam - torej sem pečen  :blink:

:grrr Ne, ni zaradi tebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, americani so kljub vsemu veliko bolj potratni z energijo kot ostali "razviti" svet, temu ne mores oporekat... Poglej njihove avte... Tud Kjotskega protokola niso hotli podpisat... je*e se njim za okolje. Sej ne da je ostali svet tok hudo boljsi, mal pa vseeno.

Drugac pa: staro svinjo je tezko naucit novih trikov... Treba je pri mladih zacet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Ma ne, saj jih ne sovražim... le prepričan sem, da bi bil svet precej lepši, če bi bili vsi malo bolj prijazni en z drugim... in z naravo  :cry:

(lahko se pa seveda motim - lahko je človeštvo samo rakasta tvorba od katere se celotno vesolje trudi odrezati... tako mislim zlasti pri gledanju poročil na TV)

Saj, zato se pa odpovejmo motorjem in avtomobilom. Skratka...nazaj k naravi :grim

Človeštvo proti vesolju je tako majhno, da primerjava z rakasto tvorbo ni ravno posrečena. V najslabšem primeru lahko v tem trenutku zjebemo samo Zemljo (in sebe). Komaj delček osončja...ah, kje je šele galaksije.

P.S. Se strinjam, da bi bilo boljše, če bi se trudili glede tolerance. Že tako je dovolj tegob v življenju, ni potrebno, da jih še dodajamo.

Popravljeno . Popravil Avatar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neeeeeeeeee  :cry:  :cry:  :cry:

Pa ne, da je to vse zaradi mene, ki sem priznal, da čike mečem čez okno!  :cry:

Nisem vedel, da je taka kriza - torej sem svinja.

Pa klimo imam doma - torej sem svinja za odstrel?

P.S.: Aja pa še odvečne kg imam - torej sem pečen  :blink:

svinja na kvadrat :devil:

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na nekatere "civilizacijske pridobitve" smo obsojeni. Nekatere si še sami nakopljemo na grbo in smo od njih odvisni. Mislim na prevozna sredstva, embalaže in "dobrine" kot so mobiteli, TVji, glasbene naprave, PCji itd.

Tu pač sledimo svojim "potrebam" in finančnim zmogljivostim ter seveda v večini trendom (beri: če ima sosed ...)

Vse to pa ne pomeni, da ne moremo iz izleta, poti v službo ali kjerkoli že, prinesti domov embalažo in doma lepo v smetnjak izprazniti pepelnik.

Pa porkamadona, saj je npr. zmečkana prazna piksna pira mnogo lažja kot polna! Polno v gozd ali na hrib je bilo lahko nesti, prazno nazaj pa tako neznansko težko?

Ne, nikoli ne bom razumel tistih, ki svinjajo najsi bo po naravi ali pa po urbanih področjih. Zame so navadni prasci, pa naj se nad mojo izjavo zgraža kdorkoli že in obenem opravičilo svinjam za zlorabo njihovega imena.

Da podpiram in odobravam vračanje odpadkov na mesto od koder so prišli, pa magari je to goreči čik, ki se bo vrnil v golo naročje razvajene frklje v avtomobilu, ali pa voz svinjarije vikendašev pred njihova vhodna vrata.

Pred leti smo v bloku, kjer sem živel takim prasicam, ki so metali smeti skozi okno, na balkon v 3. štuku z verigo priklenili smetarsko kanto.

In da, podpiram objavljanje fotografij in reg št. prascev, saj bomo beroči mogoče prepoznali še kakšnega ah in oh vzornega naravovarstveno osveščenega soseda ali znanca. Mogoče se bomo zato celo sami vzdržali kakšnega takega "malega prekrška" zoper nje, ki nas vse nosi in živi. Mogoče. In zato je vredno še enkrat na ves glas zavpiti:

"PRASCI, NE SVINJAJTE POVSOD KJER VAM OD RITI PADE!"

LP SpetEnČudn

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem sem tudi jaz svinja, ker so mi kakšno leto nazaj, iz kufrov padle popolnoma nove dežne Dainesove rokavice in ostale nekje v Italiji :hmm:  :D  :P

Pozdrav od Roberta

svinja si.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi tule zdaj reševali planetarnega problema onesnaženosti. Pa ne mi spet s tem, da če bi američani nehali svinjat, pol bi blo pa vse OK, ker se naš delež svinjanja sploh ne pozna.

Tema govori izključno o svinjah na naših cestah.

Alla :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, koliko branja!

če si že tolk razpižden, mu pa nazaj zmeči....jaz to včasih naredim, ko mi poči in ko vidim, da gospoda z mesta ne premore osnovnega bontona.... :grim

To sem počel v Jordaniji in Siriji, kjer se mi je v nekaj mesecih pošteno pritisk dvignil. Pripravljen sem na pljuvanje o nesposobnosti asimilacije v družbo, ki me gosti, a nekdo jim mora dati misliti, da morda to, kar počnejo, ni ravno najprimernejše. Morda je ob mojem dejanju kdo začel o tem razmišljati in se bodo posledično začele čistilne akcije, prenehanje smetenja in občutek za okolje. Okolje na planetu Zemlja (razen če smo zapečkarski lokalpatrioti).

....kaj pa "smetenje" motoristov???.....zataknjeni zemljevidi,razni spreji za katno,pijača v plastenkah - zataknjeno pod mrežo na kovčku...na naših prelepih luknjastih cestah pa skratka ob tresljaju to odpade in poleti kam pač odleti...tko je enkrat enemu tujcu motoristu turistu odletel sprej za ketno - zamalo mimo mene...

... :cry:  :eek: pa samo mal ga je blo not.........

Zagotovo ni "kufer" oz. "ketnsprej" namerno zletel z motorja, ne mešajmo izgube stvari, ki so po mojem precej pomembne in si jih ne želimo izgubiti, ter odpiranja okna in metanja skozenj stvari, ki jih od tistega trenutka naprej več ne potrebujemo.

Nazadnje, ko sem bila v Kikindi so bile svinje dobesedno na cestah ... sodelavci so vozili za kamionom, ki je imel naložene svinje in ena reva je skočila čez ograjo in priletela direkt na glavo pred njihov avto ... potem se je malo otresla in odsvinjala ... na svobodo  :grim

:D

Pa ne, da je to vse zaradi mene, ki sem priznal, da čike mečem čez okno!  :cry:

Nisem vedel, da je taka kriza - torej sem svinja.

Kako pa bi sam označil svoje dejanje? In ne, ni le zaradi tebe.

Dobro, za pojasnilo: cigaretni ogorek je bil le sprožilec, ob katerem mi je bilo dovolj gledanja metanja vseh vrst svinjarije skozi avtomobilska okna. Sicer pa so Lobo, Suzuki in HHV zelo dobro opisali dejansko problematiko.

Kar pa se tiče prometnih nesreč, ko boste zapisovali reg. št.: zapominjanje nesmiselnih vzorcev trenira spomin in možganske procese. Kdor treninga ne potrebuje, pa z zapominjanjem tako ali tako ne bo imel težav, mar ne? .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smeti ne mečem skozi okno, trudim se, da bi jih odmetaval v namenske kante za smeti ... tu pa tam kak čigumi špuknem na pločnik ali cesto ... pa včasih se poščijem v naravi ... pa če mi kaka hrana sili vun iz želodca ... da pa bi se okoli vozil pa zapomnjal registrske tablice ... well ... hmm ...

mislim, da se je treba osveščanja lotiti drugače, ne po sistemu tožibaba ... ker - takoj, ko nekaj očitamo drugim, avtomatsko odpiramo možnost, da drugi kaj očitajo nam ... in : a smo pripralvjeni na raznovrstne očitke? Dvomim .. .seveda je ideal odprte in civilizirane družbe sprejemanje kritike in ustrezno prilagajanje skupini/okolju, v kateri/em živimo ... pa vendar ... raje, kot da bom tožil druge, bom poskrbel, da bodo moji otroci (če sem ploden in če se mi bo katera kdaj pustila oploditi) živeli v skladu s temi pozitivnimi načeli in se čimmanj posluževali "negativnih" akcij .. tu pa tam bom skušal vplivati še na svoje bližnje okolje, ljudi, ki so me pripravljeni poslušati ... morda starše, dokler jih imam ... da bi pa neznancem po glavi sral ... well ... eno je tako pametovanje na forumu ... drugo pa neko ovaduštvo in beleženje registrskih tablic, teženje, "javno oznanjanje" ... malček vdor v zasebnost, a ne?

just my...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v petek na poti na Ivarčko jezero je ena svinja pred mano iz avta odvrgel goreči cigaret. Malo je manjkalo, da bi priletel vame :angry2:

Vem, da sem tudi jaz rekel, da jih mečem čez okno, ampak, ko ni nikogar za menoj (še posebej motorista)!!!

Popravljeno . Popravil Ganges
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v petek na poti na Ivarčko jezero je ena svinja pred mano iz avta odvrgel goreči cigaret. Malo je manjkalo, da bi priletel vame  :angry2:

Vem, da sem tudi jaz rekel, da jih mečem čez okno, ampak, ko ni nikogar za menoj (še posebej motorista)!!!

No, zdaj imaš vzrok zakaj ne metat cigaret skozi okno. Lahko se ti zgodi, da ko z nekom debatiraš, enostavno pozabiš pogledat, če imaš koga za seboj, ampak ga avtomatsko vržeš skozi okno in se to kar se je tebi zgodilo lahko kakšnemu drugemu .) :P

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... well ... eno je tako pametovanje na forumu ... drugo pa neko ovaduštvo in beleženje registrskih tablic, teženje, "javno oznanjanje" ...    malček vdor v zasebnost, a ne?

just my...

Tudi to svinjanje, o katerem govorimo, je vdor v zasebnost. Lahko celo ogrožanje varnosti. In mislim, da je svinjanje okolja tisto, ko govorimo, da se svoboda neha, ko krši svobodo drugega. Imam pravico živeti v čimbolj čistem in neonesnaženem svetu. In moji bratje in sestre živali in rastline takisto! Če se pa omejim na tematsko pogojene udeležence na cesti, pa spet velja isto. So ceste preveč vpletene v naše okolje in vsakdan, da bi jih lahko čisto ločeno svinjali in čisto ločeno o tem debatirali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se letečik cigaretov tiče imam tudi sam neprijetno izkušnjo, ko je model, ki se je peljal nasproti frcnil cigaret čez okno in je priletel direkt meni v naročje čez odprto strešno okno. :angry2:

Ja, ja zakaj ga pa imam odprtega. :D

Sreča je bila edino to, da je žerjavica že nekje v zraku stran padla in sem dobil samo ogorek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!