Skoči na vsebino

Ghostova R1 prestrašila Gregsovega GPZ-ja


YZFgeorge

Priporočene objave

In vse se je tako lepo začelo. Gregs, Gianni in Mali bik gredo na furo do koroške, potem pa nebodi len, še do Maribora. In tako se srečamo pri Večerkotu, našem moto lokalčku, se prisrčno pozdravimo... Kaj pa zdaj? Kaj pa druga....gremo še na "ovinek" pogledat.

Na ovinku kar dosti motorjev, pa tudi drugih gledalcev. Pa to niti ni toliko pomembno....Gregsu se je uresničila želja, da je peljal R1. Sede nanj, ter po rahlih štartnih problemih, odbrzi rondoju nasproti. Nato pa mi cakamo našega Gregsa, ko se nekoliko dezorientirano pelje po obvoznici proti Mariboru. Smola, ko pa ni vedel, kje mora dol zavit. Pa nic hudega, je imel malo daljšo testno vožnjo. Ko je prišel nato nazaj, si kr videl, kako mu žarijo oči. Ja, ja. Nov in starejši motor sta dan in noč, a ne?

Da pa je kapa polna, je Gregsev GPZ dobil napade ljubosumja in pričel štrajkati, ravno ko so se hoteli odpeljati. So nekaj pomrdali po njem, ter se nato tudi odpeljali. Pa ne ravno prav daječ....po enem km so že stali, ker GPZ ni več hotel. Potem sta pa Ghost in Furioso z prikolico uletela, ter motorčino Ghostu v garažo postavila.

Kako je šel Gregs domov se sprašujete? Na zadnjem sebežu se je k Gianniju stiskal in mu grel ledvice.

Hmmm.....res me zamima, če bo gregs motor zamenjal

Accelerate 'till you see God ....then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Hmmm.....res me zamima, če bo gregs motor zamenjal

Ne bo, je letos veliko generalko vanj vložil in mu določil, da mu bo služil še nekaj let, do konca tranzicije

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se en dokaz da so motorji ciste zenske, vlagas tolko ljubezni, truda in dnarja pol pa zaradi ene male probne voznje z "novejsim" modelom zastrajkajo in te pustijo na cesti.

zadnji cas da zacnejo delat motorje z "moskim" karakterjem. mocne, preproste za razumet in nezahtevne!!!

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

zacnejo delat motorje z "moskim" karakterjem. mocne, preproste za razumet in nezahtevne!!!

Saj jih že. Imenujejo se skiro

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

zacnejo delat motorje z "moskim" karakterjem. mocne, preproste za razumet in nezahtevne!!!

Saj jih že. Imenujejo se skiro

Brrrm

E TU BRRRM?

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole bo malo daljse pisanje oz. branje...

Ja, George je lepo povedal, kaj se je danes zgodilo... Tudi to se dogaja. Vsak dan, vsakomur...

No, mene je po (cakajte, da prestejem)... 14-ih letih aktivnega udelezevanja v prometu prvic kaksna stvar dobesedno pustila na cedilu – da se nisem mogel odpeljati naprej. Ne motor ne avto... nikoli... do danes.

Ocitno res ne bi smel peljati Ghostove ljubice (ki je mimogrede: fenomenalna; o tem se kaj kasneje), ne bi se smel saliti na racun svoje ljubice, ki je res stara, ampak dve sezoni mi je sluzila zelo dobro, tako da je letos dobila pohvalo v obliki generalne obnove. Ocitno pa je nekje vseeno neki delcek (vsaj po mnenju vecjih strokovnjakov kot sem sam, ki pravijo, da ne more biti kaj resnega), ki se je danes odlocil, da ne bo vzdrzal. Seveda je to ob prvem pogledu strasno, neugodno, prekleto, zakleto, svinjsko, papravdanessetozgodipress.... Znajdes se v neprijetni situaciji, skorajda stiski.... in posteno povedano, me je prav imelo, da bi zabrisal GPZja po grabnu in skocil v trgovino po nov motor.

Potem pa pride clovek domov, pa se malo pomiri, malo nahrani, vkljuci mirno glasbo, prizge uparjevalnik s kaksno sivkino in limonino disavo, mogoce malo rozmarina, se vsede za racunalnik in izlije svoje umirjene misli in razmisljanja na Motosvetov portal, v pogled drugim, ki bi jim mogoce to tudi koristilo.

Vsaka stvar se zgodi z namenom – to pomeni, da se je kobilca odlocila rikniti tudi z dolocenim namenom. Ce se ne bi, mi se mogoce skipal na poti nazaj domov v graben in bi odsel rakom zvizgat (pa ne tistim, ki so na chatu )?! Mozno... Torej je bolje, da je crknil motor. Mogoce bi se mi to zgodilo v Dubrovniku, kjer bi bila situacija bistveno poslabsana, kot pa na Stajerskem, pri ljudeh dobrega srca, ki so mi v trenutku bili pripravljeni pomagati.

Ob tem se spomnim enega lepega zivljenjskega pogleda (mimogrede: omenjeni bodo angeli, ki so versko nedolocljivi ).

Sta sla dva angela potovati in nekega vecera sta se oglasila pri eni druzini in prosila, ce ju lahko prenocijo. Vsi so bili nejevoljni in nepripravljeni kaj veliko pomagati, a na zadnje so ju vseeno dali spat v vlazno klet. Sredi noci se eden izmed angelov zbudi zaradi prepiha in odkrije v zidu luknjo, ki jo zakrije z lesom. Drugi angel ga cudno pogleda in vprasa: "Zakaj zakrivas luknjo in jim pomagas, ko so pa tako neprijazni?" Prvi mu odgovori: "Nic ni tako, kot se zdi na prvi pogled."

Potem se drugi dan zahvalita druzini za prenocitev in odideta naprej. Zvecer se oglasita pri drugi druzini za prespati. Tu su ju veseli in jima takoj ponudijo streho nad glavo in mehko posteljo. Drugi dan se angela zbudita in ko vstaneta, vidita mamo druzine jokati, ker jim je umrla edina krava, ki jim je dajala mleko. Drugi angel se zacudi in rece prvemu: "Zakaj nisi pomagal tej druzini, da jim ne bi umrla krava?" Prvi angel je odgovoril: "Nic ni tako, kot se zdi na prvi pogled."

"Poglej, ti bom razlozil... Prvi druzini sem pomagal zakriti luknjo zaradi tega, ker je bilo tam zlato in nisem zelel, da bi ga tako neprijazna druzina videla. Drugo druzino pa je ponoci obiskal angel smrti in zahteval zivljenje mame. Jaz sem se pogodil z njim, da je s seboj vzel zivljenje krave, kar je bistveno manjse slo."

Poanta, dragi moji, je: NIC NI TAKO, KOT SE ZDI NA PRVI POGLED.

Torej tudi vsaka nezgoda in nesreca ni taka, kot se zdi na prvi pogled. Vcasih je potrebno pogledati se z druge strani, pocakati nekaj trenutkov, dni, mesece, leta, pa se nam dolocene stvari razkrijejo v povsem drugem vidiku.

Moj vidik na crknjeno kobilico je poleg ze opisanega mogoce tudi tale: Gregs, daj ne bodi vsak dan na motorju, ves, da se moras posvetiti tudi drugim stvarem... recimo magisterij bi lahko ze koncno napisal, saj samo zabusavas... pospravi ze enkrat stanovanje, saj ne mores ziveti v takems svinjaku... obisci ze enkrat stare starse... pojdi ze koncno na kolo za zdravo telo... fitnes te ni videl ze deset dni... in tako dalje in tako dalje in tako dalje...

Skratka, mogoce se moram posvetiti tudi drugim stvarem. In tista malenkost, ki mi ne pusti dihati kobilice, niti zdalec ni tako pomembna, kot je naprimer zdravje Racerja... Vsak material se lahko popravi, edino zdravja se nikoli vec ne da spraviti v tako stanje, kot je bilo. Tudi kobilica bo se dihala s polnimi pljuci, upamo lahko, da bo Racer tudi... tako fizicno kot psihicno...

Pa da ne bom prevec globoko razmisljal, da me ne boste imeli poln kufer, bom se opisal danasnji dan... tako, bolj na kratko...

Z Malim Bikom sva jo picila ob 13:00 iz LJ proti Zagorju (kjer sva pobrala se Giannija). Nato smo jo ubrali preko Trbovelj do Prebolda (mmmm, fini ovinki cez G???), nato do Celja in Vojnika, pa preko Slovenske Bistrice do Hoc in nato cez ovinke preko Hockega Pohorja. MMMMMMMMMMMmmmmmmm.... se lepsi ovinki, asfalt super, zelo malo peska... Skratka, poezija!!! No, nato smo se ob 16:00 pripeljali do Vecerkota, kjer smo se zbrali Lena, Alena, Uti, Lindau, Rocky, Ghost_R1, Diablo, Pervy, YZFGeorge, Gianni, Mali Bik in jaz, prisel pa je tudi Valentino 46, vendar jo je popihal v drug prostor (mimogrede: Valentino je danes dozivel bliznje srecanje travne vrste, vendar brez fizicnih posledic – motor se bo ze postimal). Upam, da nisem koga pozabil. MIMOGREDE: FOTKE MINI FORUMSKEGA SRECANJA SLEDIJO! Potem smo odsli na slavni pesniski rondo, kamor je prisel se Furioso. Tam se je pa zgodilo zame nekaj zelo lepega: Ghost mi je dal pod rit svojo R1, katero sem potem zapeljal na cesto, dvakrat na rondo, potem pa kot ste ze prebrali, zgresil odcep za nazaj, tako da sem moral potegniti do MB in tam obrniti. Sicer tega nisem naredil zanalasc, ampak pasalo pa je. Ljudje, ta motor je killing machine! Pelje kot po tracnicah – sem potegnil do 150, pa se mi je zdelo, kot da vozil 80. Noro... Saj nisem kaj veliko sprobaval, da ne bi kaksna trava ali asfalt probala mene, ampak zadeva je res fleten sportnik. Sicer za kaksna potovanja ni najbolj primerna zaradi drze, ampak takole, za ovinke, je pa taka, da je ne bi menjal za nic drugega. Ko sem prispel nazaj, sem bil jasno cisto navdusen in George me je vprasal, koliko casa bo minilo, da si kupim novo motor. Hec gor ali dol, zamenjal bi takoj. In to mi je nato GPZ jasno pokazal, kaj si misli o tem...

Skratka, jutri bo vec znano, kako bo potekala rehabilitacija kobilce. Vseeno upam, da bo kmalu spet nared za boj z ovinki.

Na koncu bi rad dodal se tole: danes se je pokazalo, kaj dejansko Motosvet pomeni. Toliko pomoci in podpore, kot sem je bil delezen danes, ze dolgo ne. Ko je na zacetku po moji glavi drvelo, kako in kaj naj narediti, se je na koncu vse izslo. V takih trenutkih vidis, da smo ljudje se vedno dobri in pripravljeni pomagati ljudem v tezavah. Izkazalo se je, da je Motosvet neformalno zdruzenje nesebicnih in radodarnih ljudi, kar je nekaj najlepsega in tako naj tudi ostane. Zato tudi jasno pravim vsem, ki me poznate: ce ste v tezavah, odtipkajte mojo stevilko in pomagal vam bom po svojih najboljsih moznostih.

Vsem bi se rad se enkrat zahvalil za vso pomoc, se posebno pa Furiosu, Ghostu, Rockyu, Lindau, Uti, Georgeju in Gianniju. Zame ste danes naredili zelo lepe stvari in upam, da vam bom kdaj na podoben nacin (pa ne nujno zaradi okvarjenega motorja) lahko povrnil uslugo.

Motosvetovci, najlepsa hvala!

----------------------------------

Cilj ni želja, temveč uresničitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ne bo, je letos veliko generalko vanj vložil in mu določil, da mu bo služil še nekaj let, do konca tranzicije

Brrrm, kaj si mislil s tranzicijo?!

----------------------------------

Cilj ni želja, temveč uresničitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Nov in starejši motor sta dan in noč, a ne?

Hehe... George, jaz bi mogoce vseeno raje naredil primerjavo, da 500 in 1000 nista ista... ali pa ST in SPORT nista ista...

----------------------------------

Cilj ni želja, temveč uresničitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Puzdraulen vsem!

Gregs je imel res smolo. GPz mu pač ni odpustil, da je osvajal prelepo Ghostovo Yamahico. Kawlji so zgleda nekam zlo zamerljivi. Ups..bom mogu bit previden. No..takule...zgodba od slavnega "rondoja" naprej..(mimogrede, folk ta pesniški ovinek in ves sklop cest in priključkov morte enkrat videt..pravo pravcato dirkališče v malem)...Gregs, Ghost, Lindau in uti, Rocky in jst se po končanem ogledu odločimo za pot proti bencinski črpalki in nato proti domu. Gregsov Gpz začne štrajkat-štartar nekaj suče,..motor ne vžge, po mašini nekaj poka in nič, nato le vžge, motor dela in ga neprestano nekaj duši, obrati nemirno poskakujejo, skratka vse naše glave skupaj niso potuhtale kaj za hudiča bi to blo? Na hitro skozi čelade se zmenimo za pumpo (itak smo se narobe razumeli), gregs potegne iz mesta in se počasi premika..,jst potegnem za Ghostom in Gregsom in zlezemo do pumpe. Ostali svet potegne nekam drugam. Vmes Gregsov GPZ čudežno oživi, švigne mimo mene po levi in nato cca pet metrov pred mano mu po štajersko fsekkaaa iz avspuha, tako da se od strahu moja čelada kar strese. Na pumpi natočimo in šus nazaj..odpeljemo še cca kilometer, nato pa gpz reče..dost vas mam in se vsi lepo ustavimo za cesto. Gregs prekolne in prekleje, vse kar leze in gre (v trenutkih se prelevi v čistokrvnega Zasavca). Z Ghostom, ga malce tolaživa in kmalu pade rešitev: Gpz-ja na prikolco in v Ghostovo garažo, Gregs pa z mano na ZZR-ju v Ljubljano. Nato Ghost odide po Furiosa. Potem se pripeljejo še Lindau,uti in Rocky. Najlepša hvala Rockiju za malico, ki se je Zasavcu in Ljubljančanu močno prilegla. Potem jo pihnemo do Ghosta, kjer damo na toplo ali na hladno Gregsovega gpz-ja. Nato pa do ta druge kawe..ha..in kaj zdaj..glejga zlomka..reci ali piši ta presneti ZZR ni hotu vžgati. No zdej je še en kawa ljubosumen..pa za hudiča ne vem zakaj? Kasneje ugotovim, da je bila mašinca še vroča, jst pa pri vžigu čok. Šment..jst zajeb..Končno se ponovno poslovima od štajarcev in jo pihnema v mrzlo noč proti Ljubljani. Lindau in uti, hvala za spremstvo do izhoda iz centra, vsem pa še enkrat en lep pozdrav in upam, da se kmalu spet srečamo.

"No revenge means no satisfaction"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gregs želim ti čimprej en nov super motor, takega kot si želiš.

Če ne, bomo imeli preveč dela z branjem tvojih prispevkov.

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gregs....a ti nisem reku......636....pa bi meu že mir!!!!!

Klimbra..in Chupa Cups.....čisto oralno zadovoljstvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gregs, tranzicija kot časovna opredelitev.

Saj veš, v nekdanjih časih smo se zavzeto in z vso resnostjo spopadali s stabilizacijo in bolj ko smo se zraven potili, dlje se je odmikala. V glavnem, nikoli končana zgodba.

S tranzicijo je pa po moje enako. Kdaj je bo konec?

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Gregs, tranzicija kot časovna opredelitev.

Brrrm

Če bo Gregs na konec tranzicije čaku,da zamenja....potem bo tale njegova "KOBILCA" postala že muzejski eksponat in jo bodo z največjim veseljem parkirali kam v kot muzeja v Bistri ali pa na Vranskem.

Klimbra..in Chupa Cups.....čisto oralno zadovoljstvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Če bo Gregs na konec tranzicije čaku,da zamenja....potem bo tale njegova "KOBILCA" postala že muzejski eksponat in jo bodo z največjim veseljem parkirali kam v kot muzeja v Bistri ali pa na Vranskem.

Tako je, ker je ne bo noben hotu več kupit od njega, po tem, ko bo cela Slovenija prebrala, kako muhasta postaja. Prava kobilica, ni kej!

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehehehehe.... prav zabavno je brati vase komentarje...

@RAN: hvala za lepe zelje... Bom imel enkrat tudi tak motor, kot si ga zelim. Drugace pa: a ni fino, ko clovek prebere malo daljsi spis, nep pa samo kaksnih smajlijev?!

@Klimbra: jajajaj... tocno tako.... ZZR 600, Yamaha YZF 600R, Honda CBR 600, Suzuki Katana,..... kar nekaj jih se pride v izbor...

@Brrrm: hudic je ta tranzicija, ja.... nikoli ne ves,kdaj se konca. Ampak pri meni se enkrat sigurno bo koncala....

@Klimbra in Lojzi: hehehe.... me sploh ne zanima, kje bo pristala, ker bo sla z mano najbrz v grob oz. bo cakala na koga, ki bi si srcno zelel voziti motor, pa bom takrat iz naftalina potegnil kobilco in mu/ji rekle, da ga lahko vozi, ce ga pa skipa, pa naj ga odpelje na odpad... No, bomo videli... kot sem ze enkrat rekel: nic ni tako, kot se zdi na prvi pogled...

----------------------------------

Cilj ni želja, temveč uresničitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gregs,ne pozabi povedati kaj je vzrok kobilcinega strajka.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče mu je pa zmanjkalo benzina

Sicer pa sedaj malo resno: Gregs.. upam, da bo kmalu spet tvoja kobilica poskočna.... vsaj do Dubrovnika, če ne že do forumskega 20. aprila. Res upam, da ni kaj resnega!!!

I want some more!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JA Gregs kaj je zaj to, ki pa te maš kobilico, aja pri meni je , dobro dobro jo grem malo pobožat verjetno je tako osamljena boga na prikolici. Joj pozabo saj ima družbo R1 in Aprilije. HEHEHEHEHEHE. Mogoce se pa kaj zmenijo pa bo spet letela ko nora, ja nikol ne veš.

Prijatelj kupi si Hondo 600 pa bo takih težva konec, ker honda je honda pa naj bo stara ali nova Honda dela.

Kar se pa tiče včerajšnega dne pa se ne zahvaljuj tolko, še bo kdo mislo, da smo ti še kako ukrajinko zrihtali. Hudiča če si motoristi pa po vrhu še Motosvetovci ne bomo pomagali, ja kdo pa si te pol bo. Sicer pa sploh ni bilo nič takega.

Moram iti k cenilcu da mojega bogega razbitega BMW-ja oceni, pa še pol kako dodam.

Aja Gregs sem ti pozabo omenit, da ti je motor pado iz prikolice?

Go in peace!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj resnega ne more biti, saj je motor prakticno nov. Mogoce kaksen del... nimam pojma... ko bo znano, boste obvesceni...

----------------------------------

Cilj ni želja, temveč uresničitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GREGS!!!!! Ful pozno zvedo, da ti je GPZ pokazal svoje ljubosumje...

Mam kr slabo vest, da sem že popoldne popihal domov...

Kdaj pa greš po kobilico v MB. Jaz bom danes hodil po MB pa se lahko zmenima za kak pir - ups sok (sem voznik začetnik).

Upam, da ni kaj resnega!!!

P.S.: Rabil pet minut, da sem prebral tvoj "prispevek". Motor ne sme crkniti - več nikoli

Jebat ga, takav ti je život!!! Pol pa itak crkneš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gregs in Gianni, no saj bi še rad zrastel za kakšen centimeter ampak teh 180 cm in nekaj drobiža je čisto dovolj.

Lep pozdrav izpod vinogradov! ROCKY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

JA Gregs kaj je zaj to, ki pa te maš kobilico, aja pri meni je , dobro dobro jo grem malo pobožat verjetno je tako osamljena boga na prikolici. Joj pozabo saj ima družbo R1 in Aprilije. HEHEHEHEHEHE. Mogoce se pa kaj zmenijo pa bo spet letela ko nora, ja nikol ne veš.

Lepo, lepo jo pobozaj, da ne bo se kdaj strajknila...

quote:

Prijatelj kupi si Hondo 600 pa bo takih težva konec, ker honda je honda pa naj bo stara ali nova Honda dela.

Sem mislil, da bos predlagal Yamaho...

Ja, saj sem hotel imeti CBRko, pa takrat ni bilo kinte zanjo... zdaj je pa spet druga situacija... Pa saj pridejo cez kaksni dve, tri leta boljsi casi... primerni za menjavo...

quote:

Kar se pa tiče včerajšnega dne pa se ne zahvaljuj tolko, še bo kdo mislo, da smo ti še kako ukrajinko zrihtali. Hudiča če si motoristi pa po vrhu še Motosvetovci ne bomo pomagali, ja kdo pa si te pol bo. Sicer pa sploh ni bilo nič takega.

Ups, a ni bila Ukrajinka?! Aja, Slovakinja je bila...

Ja, saj vem, da si pomagamo, ampak vseeno... sem pac tak clovek, da se raje dvakrat zahvalim kot enkrat pozabim...

quote:

Moram iti k cenilcu da mojega bogega razbitega BMW-ja oceni, pa še pol kako dodam.

Nedvomno cakam se kaksno stosersko na svoj racun...

quote:

Aja Gregs sem ti pozabo omenit, da ti je motor pado iz prikolice?

Ehehehhe... prvi april je ze mimo...

----------------------------------

Cilj ni želja, temveč uresničitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ful pozno zvedo, da ti je GPZ pokazal svoje ljubosumje...

Ne sekiraj se.... se zgodi... ti si moral sibati domov.

quote:

Mam kr slabo vest, da sem že popoldne popihal domov...

Ne sekiraj se.... number two... Kaj si pa vedel, da se to lahko zgodi?! Pa tudi ce bi se, je bilo toliko prijaznih ljudi okoli, da ni problem, ce bi bil eden manj...

quote:

Kdaj pa greš po kobilico v MB. Jaz bom danes hodil po MB pa se lahko zmenima za kak pir - ups sok (sem voznik začetnik).

Mi jo bo Furioso zategnil direktno do serviserja.

quote:

Upam, da ni kaj resnega!!!

Takole na hitro, po pogovoru z Borutom: elektronika 99%.

Vsaj agregat bi moral biti nedotaknjen. Bo pa jasno jutri, ko bo pogledal.

quote:

P.S.: Rabil pet minut, da sem prebral tvoj "prispevek". Motor ne sme crkniti - več nikoli

Ehehehe.... jaz tudi tako pravim... ampak ne samo meni: NIKOMUR naj motor ne crkne vec!

----------------------------------

Cilj ni želja, temveč uresničitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Gregs in Gianni, no saj bi še rad zrastel za kakšen centimeter ampak teh 180 cm in nekaj drobiža je čisto dovolj.

Rocky, sem ti ze po telefonu dejal: sem pac tak clovek...

----------------------------------

Cilj ni želja, temveč uresničitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!