Skoči na vsebino

Ghostova R1 prestrašila Gregsovega GPZ-ja


YZFgeorge

Priporočene objave

Pomoje svečke... ce ti je iz avspuha usekal pol ocitno ni rekl bum v cilindru pa je ven plunlo benz v avspuh. Svecka, cinspule, elektronika pa ze manj verjetno. Ce bos pa nucu crne skrinjice pa reci. Vem za ene (vsaj) rabljene. Nove so drage k... hm... elektronika?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Pomoje svečke... ce ti je iz avspuha usekal pol ocitno ni rekl bum v cilindru pa je ven plunlo benz v avspuh. Svecka, cinspule, elektronika pa ze manj verjetno. Ce bos pa nucu crne skrinjice pa reci. Vem za ene (vsaj) rabljene. Nove so drage k... hm... elektronika?

Svecke so bile menjane, tako kot prakticno cel motor. Danes, ko sem se pogovarjal, je po vseh indikatorjih vseeno elektronika, ker se je nekomu zgodilo cisto podobna zadeva - crknjena elektronika. Bo pa vec jasno jutri, ko bo stvar sla na mizo v pregled. Jaz tako ali tako nisem mehankar, pa se raje ne vsajam, kaj bi lahko bilo...

Mimogrede: crne skrinjice?! Naj bi to bila elektronika?

----------------------------------

Cilj ni želja, temveč uresničitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

kaj so ti pripeljali kobilico domov?

Domov ne, direktno k mehankarju pa...

----------------------------------

Cilj ni želja, temveč uresničitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Duhetti, tu imaš, pa piši.

Izkoristil motoratorska pooblastila.

Sicer pa tudi jaz nasprotnik zaklepanja.

Ali briši ali pusti, na zaklepanje pozabi.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Duhetti, tu imaš, pa piši.

Izkoristil motoratorska pooblastila.

Sicer pa tudi jaz nasprotnik zaklepanja.

Ali briši ali pusti, na zaklepanje pozabi.

O Brrrm se zahvaljujem, malo mi ni bilo jasno zakaj je bilo to zaklenjeno, se je morda kdo zmotil? No ko pa res ni nič posebnega ta zadeva, malo se pa lahko hecamo a ne!!!

Go in peace!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So mi motoratorji že večkrat očitali, da se ne držim uradne linije, zato dajem sedaj popolnoma uradno izjavo:

"Kdor koli je že zaklenil, je zaklenil iz upravičenih in nadzemeljskih razlogov, ki pa jih skrivna bratovščina motoratorjev ne sme razkrivati navadnim smrtnikom!"

Ha

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj da ne bo kdo narobe razumel ni smešno da se je Gregsu kobilica pokvarila.

Gregs daj zaj pa že povej kaj je blo narobe s kobilico oz. ali ti jo je Furi varno pripeljal do LJ? Prišel je verjetno nekje v zgodnjih jutranjih urah, glede na to da je večino poti vozil v leru.

Gregs kobilica mi je zaupala, da se je zaljubila v R1 zato ni hotela domov, vendar ko je v garaaži videla Furijevo Aprilijo, so nekaj v troje delali, te pa ne vem kaj, mi ni hotela povedati, mogoče bo tebi! Hi Hi HI HI Hi Hi

Iskreno upam, da je s kobilico že vse OK in da bosta poskočna kot zmeraj nadaljevala pot do Dubrovnika in naprej kamor koli bosta že šla.

Go in peace!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

So mi motoratorji že večkrat očitali, da se ne držim uradne linije, zato dajem sedaj popolnoma uradno izjavo:

"Kdor koli je že zaklenil, je zaklenil iz upravičenih in nadzemeljskih razlogov, ki pa jih skrivna bratovščina motoratorjev ne sme razkrivati navadnim smrtnikom!"

Brrrm

A taki ste vi, vi bogovi mi pa navadni smrtniki. Hmmmmmmmmmmm se morda kdaj situacija obrne hihihihihihihi

Pa vseeno hvala da je dober moderator temo odklenil.

Go in peace!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do zamenjave na Olimpu ne bo moglo priti vse dotlej, dokler v vas, tanizki kasti, ne vzklije analitični duh.

Poglej očitni primer, ki pa ga zaradi pomanjkanja analitičnega duha navadni smrtniki sploh opazite ne:

"Gregsu všeč tvoj R1. Tam na pesniškem ovinku Gregs na kobilici zamenja dobro elektroniko z napol crknjeno, potem pa kakor izproba tvoj R1, kakor zgreši odcep nazaj k pesniškemu ovinku in nažge proti MB, vendar je to napaka v vaši analitiki, nažge jo proti LJ (domov). No, potem ga je nekje pri Mariboru zgrivalo in Dobri Gregs je zopet prevzel komando v Gregsu in je obrnil in se vrnil.

Po scenariju Črnega Gregsa (da ne napišem po Turško: Karagregsa) bi on s tvojo R1 poniknil v Ljubljani. Ti seveda za njim, kakopak na njegovi kobilici, in po desetih minutah elektronika kvrc in ti v jarek in bye,bye R1"

Temu se reče analitični pristop

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ehehe... Meni sploh ni vec jasno, o cem to Brrrm in Ghost razpredata?! Kdo je kaj zaklenil?!

@ Ghost: ehehe... a grupaka so se potem sle makine?! No, ce mi pridelajo vsaj eno R6 ali pa recimo ZZR600 ali pa recimo RSV mille, potem se sploh ne sekiram, da me vara...

Hvala za lepe zelje.

Fury pripeljal kobilco ob cca. 23:30.

Danes bom popoldne vedel kaj vec.

@Brrm: crn scenarij, precrn za mojo mehko duso...

----------------------------------

Cilj ni želja, temveč uresničitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni bila prvoaprilska. Zaradi selitve sem bil malo na "knap" s časom. Na ovinku sem kakšne pol urice prodajal zijala, nato pa _hop_ domov, še malo pospravljat.

Zmoti me Duhec: "Ne glede na to, kje si zdaj in kaj delaš - takoj skoči do mene na parcelo, "zahaklaj" prikolico in pridi k meni v mesto. Gregsu je crknil motor." Shit happens. Pičim jaz do Duhca na parcelo in v sekundi, ko sem prikolico priklopil, me prešine, da je mogoče to kakšna prvoaprilska šala.

Hja, vse ostalo ni bilo nič posebnega. Motor gor, pa prikolico Duhcu v garažo, kjer so se menda dogajale čudne stvari. Naslednji dan sem pozno zvečer krenil v LJ.

Kot je Gregs že zapisal, sva se okoli 23:30 dobila na izvozu za Brezovico in v Dragomerju "razložila" motor. Fare well, Kobilica.

Sex is not the answer. Sex is the question. "YES" is the answer!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gregs, če je šla elektronika, vprašaj kolk košta nova, sicer pa pokliči Primoža na 041/737 508

Kakšne posebne usluge glede cene ti najbrž ne bo naredil (ker je nobenemu ne naredi), bo pa sigurno ceneje kot pa nova.

Mislim da ima on od GPZ600R, ampak je ista kot od GPZ500S, KLE, er5, EN500...

Ko se je na mojem GPZju skurla zadeva prejšnjemu lastniku, je dal gor od KLE rabljeno, pa zadeva dela.

Vsekakor pa preveri vse ostalo prej. Pa ne pozabit razštelanih fergazerjev oz. kakšne zj* membrane. Elektronika je še najdražja.

Če pa imaš zadevo na servisu je pa en plus glede nove elektronike, če jo kaj spet skuri, ti jo skoraj morajo zamenjat... Fino bi bilo najt vzrok.

Sicer pa držimo pesti da je kej poceni in totalno osnovnega, simpl, da se boš potem mal tepu po glavi da nisi prej pogledu.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No nočem bit pameten samo v motoru pri poskusu, da ga zalaufa se je nekaj čudno prelagalo, pokalo, morda preskakovalo tako da ???????????????????????????

Go in peace!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

No nočem bit pameten samo v motoru pri poskusu, da ga zalaufa se je nekaj čudno prelagalo, pokalo, morda preskakovalo tako da ???????????????????????????

Go in peace!

Ghoooooost daj mu vsaj malo upanja noooooo!!! :P

Racing

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ghoooooost daj mu vsaj malo upanja noooooo!!! :P

Racing

Gregs če malo bolje pomislim ti je samo kabel iz svečke padel, škoda da nismo prej pogledali ne

Go in peace!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Gregs če malo bolje pomislim ti je samo kabel iz svečke padel, škoda da nismo prej pogledali ne

Ghost, ce bi bil zenska, bi te pri prici porocil... ker tako optimisticne zenske pa se ni bilo... ehehee.....

Ja, ko bi bilo samo to... bomo videli... danes je motor z novo elektroniko delam brez tezav. Jutri grem na tesno voznjo za kaksno urico, pa da vidimo, ce je to. Mimogrede: taka zadeva se je ze enkrat zgodila in je bila elektronika. Novice sledijo...

----------------------------------

Cilj ni želja, temveč uresničitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Gregs, če je šla elektronika, vprašaj kolk košta nova, sicer pa pokliči Primoža na 041/737 508

Vsekakor pa preveri vse ostalo prej. Pa ne pozabit razštelanih fergazerjev oz. kakšne zj* membrane.

Ad1: hvala za informacijo! Mogoce mi se prav pride!

Ad2: kot receno: motor bi moral biti bp, ker je prakticno novo vse. Ampak clovek nikoli ne ve...

----------------------------------

Cilj ni želja, temveč uresničitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebiga, Gregs, tudi najboljšim se dogaja (beri: tudi GPZ se pokvari). Kobilici seveda želim čimprejšnje okrevanje. Pa sporoči vzrok okvare in stroške (oz. dje ba zapelo i koliko koštalo)!

Uzdaj se u se i u svoje kljuse!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Jebiga, Gregs, tudi najboljšim se dogaja (beri: tudi GPZ se pokvari). Kobilici seveda želim čimprejšnje okrevanje.

Ja, res je... tudi najboljsi kdaj klecnejo... imajo vso pravico, se posebno, ce niso ravno najmlajsi za priklanjanje...

Kobilca bo okrevala... ce bodo zvezde prav obrnjene, se pred vikendom.

----------------------------------

Cilj ni želja, temveč uresničitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlično, Gregs...

sicer sem pa našel na www.motofiches.com tudi mikrofilme (repair manual) tudi za tvojega gepezeja...

Počasi jih firme tožarijo (motofiches) pa so mogl že skenslat hondo pa yamaho..

Tako da si DL čimprej. Verjemi da pride prav kdaj zadeva...

Imajo tudi za BMW f650 pa R1150 zadeve pa tudi za triumph tigerja... navali narode dokler se še da.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KOBILCA RIDES AGAIN!!!!

Bila elektronika... danes naredil na tesni voznji cca. 60 km brez tezav.

Strom, mimogrede: a mi ti lahko posljes svojo tel. cifro preko emaila, pa te zvecer poklicem, pa nekaj vprasam? Hvala.

Pa hvala za vse info....

----------------------------------

Cilj ni želja, temveč uresničitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cool.vsi srecni in zdravi,kobilca on the road again,se kaksna vprasanja ali se lahko zaklene?

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede: trenutno je elektronika od drugega motorja gor in jo bom zamenjal drugi teden, ko serviser dobi elektroniko zame... no mogoce jo bom pa kar obdrzal, ce jo bo oni drugi dobil... tako da ne vem cene... ampak vec kot 30000 sitnih ne bo.

----------------------------------

Cilj ni želja, temveč uresničitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice, kaj, ce bi ti temo lepo pustil odklenjeno, pa bom jaz zanjo poskrbel, a?!

----------------------------------

Cilj ni želja, temveč uresničitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!