Skoči na vsebino

Minimoto in CPP


Roadracer

Priporočene objave

Po mojem obcutku ta tema ne sodi ravno pod minimoto kategorijo ker je bolj pravne narave! Zanima me ali se lahko peljem po cesti (progi za kolesarje) z minimoto motorjem? V kaksno kategorijo spada?

LP :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ti js powem kaj mi je policaj odgovoru ko me je dobu...sicer mi ni napisu kazni ampak ok...ni za na cesto...prvic ni homologiran, drugic gre vec kot 25 km/h...ne steje se ga pod kolo s pomoznim motorjem za katerega ni treba registracije, tko da voznja po cesti odpade. Prevec se dere...pa twf ne wem kaj se vse mi je nasteval in kazal clene. Kazen bi znasala cca. 120 000sit :hmm: :hmm: :hmm: Ne wem ce se je za igrat s tem. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar nima luči je že samo posebi logično ni za v promet....tudi razna kolesa niso pa jim živ bog nič ne omeni ali kaj ne napiše kaj šele policija....... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: sploh pa mi ni jasno, zakaj naši vrli parlamentarci še niso dali pobude o kakem novem zakonu, o obveznem zavarovanju "peciklof" (ja, koles) , kajti vsi vemo, da je kolesarjenje v zadnjem času "slovenski naj, nacionalni šport) in na cestah jih mrgoli milijontavžent, in s tem ogrožajo druge, še bolj pa sebe....

ceste niso za kolesarje, amapk so zato kolesarske steze,...

no, bom pa se jaz probal malo z motorinojom po kaki sprehajalni poti zapeljat, kaj pa potem...ah...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne da se homologerat: premocno, preglasno, brez svetil, izpit za to kategorijo NE obstaja, ... probi na črn :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav

Takole je... :hmm: Jst sem se 2 dni nazaj pogovarjala s policajem (kolegom) in ga povprašala o mini motu (vožnja po cesti). Rekel je, da potrebuješ registriranega in pa izpit H kategorije (do 50 ccm). Potem pa lahko greš na cesto. :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav

Takole je...  :hmm:  Jst sem se 2 dni nazaj pogovarjala s policajem (kolegom) in ga povprašala o mini motu (vožnja po cesti). Rekel je, da potrebuješ registriranega in pa izpit H kategorije (do 50 ccm). Potem pa lahko greš na cesto.  :afro1:

ja sej haklc je pa v tem da ga ne morš registrirat ker nimaš homologacije! pa je stvar končana in gremo na črno naprej... :fight2:

LP :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav

izpit H kategorije (do 50 ccm). Potem pa lahko greš na cesto.  :afro1:

kaj pa tisti k majo 80ccm? :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mini moto, ki bi ga bilo mogoče homologirat in registrirat NE OBSTAJA. Tle ni debate. Če te policist dobi je samo od njegova dobre volje odvisno, če te bo spustil samo z opozorilom. Motor je namenjen vožnji po pistah in parkiriščih in NE PREVOZU!!!. Preveril pri policiji in tehničnih pregledih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....ZVCP-1

Posebna prevozna sredstva

96. člen

(5) Uporaba posebnih prevoznih sredstev, ki jih poganja motor in ki presegajo hitrost gibanja pešcev (gokard, motorne sani, ipd.) v cestnem prometu ni dovoljena........

....kazen če te dobijo s temi zadevami na cesti je 30.000 sit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa tisti k majo 80ccm?  :doze:

tisti, ki majo 80 ccm, pa potrebujejo izpit A kategorije.

drugače, pa to kar sem napisala, je meni povedal policist!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej policist ti je prav povedal, da rabiš izpit in registracijo, samo ni ti povedal , da ga ni možno registrirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej policist ti je prav povedal, da rabiš izpit in registracijo, samo ni ti povedal , da ga ni možno registrirat.

Sej to je bil zgleda tak političen odgovor da je mel mir! Pa izkazuje njegovo omejenost razmišljanja!

LP :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej to je bil zgleda tak političen odgovor da je mel mir!  Pa izkazuje njegovo omejenost razmišljanja!

LP :OK:

in tvojo omejenost/nerazgledanost.. .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej to je bil zgleda tak političen odgovor da je mel mir!  Pa izkazuje njegovo omejenost razmišljanja!

Zakaj? Zanj mora biti registrirano - kako in če sploh ti to rata je pa tvoj problem. Saj če bi navesil gor svetila bi imel pri tem morda celo kaj uspeha :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje:

Keri tepec si pa sploh želi z minimotom vozit v prometu :slap: .

Že motorista je čudo, da se ga ne spregleda, kdo bo pa minimoto videl je pa car.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in tvojo omejenost/nerazgledanost.. .

Lej ta odgovor kot je reku policaj je čist njihova logika! Samo kaj je po predpisih in konc! Ni se pa poglobil v to če bi sploh lahko blo to kdaj po predpisih! Men se zdi to čist omejeno :BUA:

Eno vprašanje:

Keri tepec si pa sploh želi z minimotom vozit v prometu  :slap: .

Že motorista je čudo, da se ga ne spregleda, kdo bo pa minimoto videl je pa car.

Jah v prometu je problem ja! Sam smo eni k bi tak motor lahko uporabljal za prevoz do tapravega motorja ki je na drugi lokaciji parkiran! Ker v bloku nimaš kam dat motor! Bi blo pa mogoče pametno met uno zastavco na palci zadej tko kot uni mali bicikli!

LP :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Kaj pa pravite na tale članek: http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com).com/default.asp?rb=10&id=8

Zgleda, da je imel pisec slabo izkušnjo z vozniki minimota.

v tujini se enako dogaja - bumbarji s tem brenčijo v javnem prometu in so nasploh v nadlego...

sej z gokartom tut ne smeš na cesto, kajneda?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnič se je mimo moje hiše pelajo ene 8 minimoto-rčkov! najprej gledam WTF tok ropota, pol pa vidm tiste modele!

sam za v promet pa tole res ni, k folk že tko nč ne gleda, kaj se v prometu dogaja, pa lahko pride do kakšne hude nesreče!

sam tko za po kkšnm parkingu je pa zakon!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!