Skoči na vsebino

Prve izkušnje z motorji


Vikking

Priporočene objave

Užitki..... :D

Čeprav nimam motorja, sem bil popolnoma navdušen, ko sem delal izpit. Pred tem nisem imel nobenih večjih izkušenj, vendar me je vsa stvar zelo prevzela. Zato resno razmišljam, da si bom v prihodnosti kupil motor, ko bo finančno stanje seveda to dopuščalo :doze:

U glavnem motoristi ste (smo) zakon :OK: !!!

Popravljeno . Popravil Motorist1987
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej ni treba delat znanosti iz tega... :doze:

enim se isto dogaja na biciklu :)

sj vsak od nas mal znanost dela iz česa novga v motorizmu ... bodisi probamo nov motor, nov stil motorja ali novo motošportno panogo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takoj pri 18 sem naredil izpit za motor na Viragu 250 in občutek je bil lep, mnogo boljši kot na avtu. Potem sem na moto kariero pozabu, saj kako naj bi si ga privošču. Medtem je brat kupu Dragstar 650 leta 2003 in sem ga nekajkrat vozil. Tudi takrat je bil občutek resnično lep. No, letos pa sem si ga končno kupu, kar bo imelo za posledico eno leto finančnega životarjenja, pa nič zato. Kupu pa sem si ZR7 in ni mi žal, čeprav sem bil zelo blizu temu, da kupim er5 ali Diversion 600. Edino, kar me moti na njem je sedež za sovoznika, ker drsi navzdol proti meni. Sedaj vozim potovalno, saj vem, da še nisem izkušen in raje ne poksušam pa tudi pretirane želje nimam, da bi ga tiščal tja do konca. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No dons sm prvič bil 2 uri na er-5, majko mila kok je blo fajn :kva2: :kva2:

Mi ga je lažje vozit kot tisti 125ccm mislim da je Yamaha TDR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no a tle kej dogaja? nove izkušnje?

si ze povozil kakega psa :) ..je motor ze padel nate?  :)

Hehe, ne nisem še povozil psa ali mačke.

Nove izkušnje: Položil motor na parkirišču, ko sem sredi zavoja počakal in se je motor nagnu in vidu da teh skoraj 200kil ne moreš zadržati. Se pa nič ne pozna tko da ni blo nič hudga.

Sicer pa so bile zadnje fure super, vožnja po avtocesti, pa relacijska 3 ure skupaj :kva2: :kva2:

Sicer je pa na avtu od inštruktorja crknu neki polnilnik al kaj in mu olje zraven požira mašina in se mu tako hudo kadi, za vsakič ko speljuje. Še sreča da sem sedaj pred njim. :D

Tko da mam odfuranih 13 ur, inštruktor je reku da se pelem ko "šrekl" me more zej bolj opominjat naj se bolj počas furam pa na omejitve pazim.

Inštruktor in tudi sam sem presenečen kako dobro mi gre od rok. Predizpitna je že opravljena tko da še 4 ure odvozim pa izpit, zaradi zasedenosti ga bom opravljal v torek teden. Bo pa takrat glih največja gužva. Celjski sejem+začetek šole= :slap: :wacko:

No ko bom imel izpit v rokah se javim spet :))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si ze ostal brez bencina?  :)

jst letos dvakrat :P

enkrat nisem rabil niti razjahat - sem direkt na hofu ustavil od ene bajte, pa so pubeci samo prleteli s kanto ... kvalitetn pit stop je bil :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa potem pride prva vožnja čez Kačje ride ... Pa prvič na Marijo reko ... pa prvič na Golico ... pa prvič skupinsko na motozbor ... pa prvi kofet, za kterga se zmeniš s kakšno motosvetovko :P pa prvi striptiz :D pa prvi padec ... :S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej Vikking,pol pa nabavš eno Ninjo 10-ko,za začetek pa da vidiš kok se tisto pelje..... :o poezija!

Sej se hecam :OK: Da ne bi slučajno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej Vikking,pol pa nabavš eno Ninjo 10-ko,za začetek pa da vidiš kok se tisto pelje..... :o poezija!

Sej se hecam :OK: Da ne bi slučajno!

bruum bruum bruuuuuuuum :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:whistle:

Zanima me predvsem če je kdo tukaj, ki je šel delat izpit za A pa ni nikoli prej vozu motornega kolesa oz. ni imel nobenih izkušenj?

Sam začnem praktični del, pa me skrbi kolikokrat se bom prevrgu in kako bom prestavlju, bremzu pa še gledu promet zraven. :blush:

Kakšen predlog dobrodošel!

LP

Hey :OK:

No jez delam zej izpit za 125ccm in nism mela pojma :lol1: Ko sem prsla tja me je blo strah pa trema pa nevem se kaj :) Pol mi je pa instruktor vse lepo razlozu in mi je kuj ustekal (neb se rada hvalila ampak nism bla nikol na motorju :hmm: )

Najprej mij povedu kuko gres na motor pa sestops z njega pol mi je razlozu prestave in zavore :yea2: pa kako se vzge in to je to pol sem se pa vozila brez blema :whistle: Nism pa do zdej se nc opraskana na sreco al pa de bi padla z njim :naughty:

Vozm pa yamaho 125dt k mij res ql motor in sem se ful navdusla nad njem :wub:

Pa ce koga zanima se ena slikca :OK:

http://www.ninja.tm.fr/images/Catalogue/Ya...003_0703_IN.jpg

Lp

Popravljeno . Popravil Klea
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:whistle:

Hey :OK:

No jez delam zej izpit za 125ccm in nism mela pojma :lol1: Ko sem prsla tja me je blo strah pa trema pa nevem se kaj :) Pol mi je pa instruktor vse lepo razlozu in mi je kuj ustekal (neb se rada hvalila ampak nism bla nikol na motorju :hmm: )

Najprej mij povedu kuko gres na motor pa sestops z njega pol mi je razlozu prestave in zavore  :yea2: pa kako se vzge in to je to pol sem se pa vozila brez blema :whistle: Nism pa do zdej se nc opraskana na sreco al pa de bi padla z njim :naughty:

Vozm pa yamaho 125dt k mij res ql motor in sem se ful navdusla nad njem :wub:

Pa ce koga zanima se ena slikca :OK:

http://www.ninja.tm.fr/images/Catalogue/Ya...003_0703_IN.jpg

Lp

No sej hitro zaštekaš kako prestavljat pa to. Kar se tiče padcev, pa mi je danes spet uspelo se zvrnat z motorjem. Pri speljevanju iz stranske na prednostno, kjer je takoj treba zaviti na levo. Premalo gasa in prehitro spuščanje sklopke. Sicer je inštruktor reku, da ko se mi je motor nagnu, če bi dodal malo več gasa, da bi zvozu, vendar za kaj takšnega je verjetno potrebno malo več prevoženih km s katerimi pridobiš malo več občutka.

Itak pa sem danes porazno vozu (sedaj ko bi mogu že vse znati). Ko bo izpit upam da ga ne zvrnem, ker takoj padeš na izpitu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej hitro zaštekaš kako prestavljat pa to. Kar se tiče padcev, pa mi je danes spet uspelo se zvrnat z motorjem. Pri speljevanju iz stranske na prednostno, kjer je takoj treba zaviti na levo. Premalo gasa in prehitro spuščanje sklopke. Sicer je inštruktor reku, da ko se mi je motor nagnu, če bi dodal malo več gasa, da bi zvozu, vendar za kaj takšnega je verjetno potrebno malo več prevoženih km s katerimi pridobiš malo več občutka.

Itak pa sem danes porazno vozu (sedaj ko bi mogu že vse znati). Ko bo izpit upam da ga ne zvrnem, ker takoj padeš na izpitu.

Vso srečo pri nadaljni vožnji ;) koliko ur pa ze imas?Jez sem sele zacela in imam ze clo 2 uri :blush: me zanima ce mi bo uspelo letos narest izpit zaradi tega smotanega vremena :BUA:

Ja ce prehitro spustis sklopko znajo bit problemi tudi pri meni na zacetku in mi je parkrat crknil :grim potem pa je slo mal bolje sam ko sem se na poligonu je ql skrbi me ko pridem na cesto :eek: Pa se neki me moti ko mam tko prekratke prste in ne dosezem preklemanskega zmigovca :angry:

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vso srečo pri nadaljni vožnji ;) koliko ur pa ze imas?Jez sem sele zacela in imam ze clo 2 uri :blush: me zanima ce mi bo uspelo letos narest izpit zaradi tega smotanega vremena :BUA:

Ja ce prehitro spustis sklopko znajo bit problemi tudi pri meni na zacetku in mi je parkrat crknil :grim  potem pa je slo mal bolje sam ko sem se na poligonu je ql skrbi me ko pridem na cesto :eek: Pa se neki me moti ko mam tko prekratke prste in ne dosezem preklemanskega zmigovca  :angry:

Lp

Odvoženih mam 15 ur, začel sem pa natanko pred 10 dnevi, tko da hitro zvoziš skozi potrebne ure.

Če ti motor crkne na izpitu ni panike, če ga zvrneš pa greš še sam po novo položnico za izpit.

Kar se tiče žmigucu sem encajt malo trobu zraven, k sem ga hotu ugasnat sem še potrobu v pozdrav :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem imel prvo uro, je inštruktor vžgal motor, da se ogreje, sam je pa šel po neke papirje. Jaz sem se pa lepo na motor usedel in začel vozit po dvorišču. Čez pol minute pa inštruktor ven priteče, in me skoraj z motorja skipa, ker je mislil da ga je nekdo ukradel :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem imel prvo uro, je inštruktor vžgal motor, da se ogreje, sam je pa šel po neke papirje. Jaz sem se pa lepo na motor usedel in začel vozit po dvorišču. Čez pol minute pa inštruktor ven priteče, in me skoraj z motorja skipa, ker je mislil da ga je nekdo ukradel :lol1:

:lol1: :lol1: :lol1: Ta je bla pa dobra za vidt zihr kuko instruktor za tabo leti pa te skor butne dol z motorja :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa potem pride prva vožnja čez Kačje ride ... Pa prvič na Marijo reko ... pa prvič na Golico ... pa prvič skupinsko na motozbor ... pa prvi kofet, za kterga se zmeniš s kakšno motosvetovko :P  pa prvi striptiz :D pa prvi padec ... :S

:grrr Ne potem :grrr Jst sm na Kačje ride šla že med vožnjami v avtošoli! :grim Kako lepo je blo pozdravljat motoriste končno s prvega sedeža :smoke: Drugo razen Golice pa tud že vse doživela, samo še prvi sedež si želim... :doze: Stara zgodba, ko bojo pač finance dopuščale... :doze:

Trenutno pa kumi čakam 10. 10. ko bom že zju3 na občini (mislim da je lih pondelk uradni dan) čakala da mi brišejo tistih 16kw/kg in 25kw vn iz vozniške :grim

Drgač sm pa jst prvo uro stala ob motorju in poslušala inštruktorja ko je 2/h govoru da se prehitava samo po črtkasti črti itd itd... motorja se niti dotaknla nism.. :BUA: pa sm presedlala na drugo avto šolo, k če bi izpit ob takem tempu delala kot ga je mel ta tip bi nabila lahko tudi 30h :angry: Na drugi avtošoli pa mi je reku takoj inštruktor (po opravljenih formalnostih - kje so sklopka pa žlajf pa to): "Spelji". Jst pa :eek: KAKO!? :blush: In po mislim da 19 prevoženih urah (in med njimi ena relacijska ko sva bla z inštruktorjem vsak na svojem motorju :yea2:) ter seveda glavno vožnjo, sm dobila dolgo pričakovano roza knjižico :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Helov folk!

Da nebom odpirala druge teme bom vprašala kr tuki :unsure: Delam izpit A do 125 ccm. A je pr vožni ko greš vozt na cesto tud vključena avtocesta al sam po navadnih cestah furas :huh: :Ce kdo kej več ve o teh stvareh naj prosm pove :OK:

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Helov folk!

Da nebom odpirala druge teme bom vprašala kr tuki :unsure: Delam izpit A do 125 ccm. A je pr vožni ko greš vozt na cesto tud vključena avtocesta al sam po navadnih cestah furas :huh: :Ce kdo kej več ve o teh stvareh naj prosm pove :OK:

Lp

avtocesta je predzadnja vaja (8) tudi v tvojem primeru

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....Delam izpit A do 125 ccm. A je pr vožni ko greš vozt na cesto tud vključena avtocesta....

Ne vem, če s 125-ko lahko greš na avtocesto. Po obvoznici pa te utegnejo malo nagnati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimamo vsi obvoznice okol vsakega mesta, veš, jest sm šu od Postojne do divače s 4T Yamo TW 125 :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!