Skoči na vsebino

Splošno o ukradenih motorjih, poskusih kraj, KJE kradejo (resna debata


Einherjar

Priporočene objave

:topic: :topic: :topic: Ma zdej je pa to res že too much. Ku*** a nič ne delajo al kaj???????? :topic: :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni hotelo prikazati slike,

bom pa prepisal, saj ni dolgo.

Torej,

iz današnjega izvoda časnika Delo:

Motociklistu, ki se je moral v nedeljo popoldne ustaviti na avtocesti med Ljubljano in Grosupljem, je odpovedal pokorščino moto guzzi 850 le mans. Ko je prišel po motor, ki ga je pustil na odstavnem pasu, dvokolesnika ni bilo nikjer več. Motocikel je letnik 1978, rdeče barve, z registracijo LJ 41-2N in vreden kakih 700.000 tolarjev.

K. D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yp, škoda, okoli pol štirih popoldan v nedeljo je bil Guzzi še parkiran ob avtocesti, nazaj grede okoli pol šestih ga pa nisem več videl...Too bad. :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bo kdo po pomoti Tratnjak Damjana prefukal. On vozi enak motocikel!

Tadej

On ma komplet alu/krom.

Videl sem paenega takega v postojni nekaj časa nazaj. Z žmigovci. Ljubljanska tablica. En bel se je tudi še preganjal naokrog svoj cajt.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če greš zatežit na Dars mogoče še dobiš kake posnetke s kamer v tunelih Rudnik, debeli hrib ali kaj sta že tista dva tunela O:-) (če sosploh kamere :? ). Pa upaj da ga ni peljal v kakem zaprtem kombiju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če greš zatežit na Dars mogoče še dobiš kake posnetke s kamer v tunelih Rudnik, debeli hrib ali kaj sta že tista dva tunela O:-)  (če sosploh kamere :?  ). Pa upaj da ga ni peljal v kakem zaprtem kombiju

Pa iz vseh cestninskih postaj tudi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva je morala biti naložena(kamere čez tunele ne bi nič pokazale), ker mu je crknil motor med prvim in drugim tunelom! Motor sva poskušala usposobiti vendar sva ugotovila, da nekje na mašino prebija štrom. Zunaj je lilo, motor je bil napran(celo noč in celo pot iz Zagreba) in dejstvo je bilo, da se motorja ne bo dalo zrihtati na samem mestu ampak ga spraviti domov.

Pa je to pred nami naredil nekdo drug! :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto iz Dela sem prepisal zato,

da se seznanimo tudi s kraji, od kod so izginili motorcikli in z načini, kako izginejo,

če je to le mogoče in da se kaj naučimo.

Torej,

žalostni nauk te zgodbe:

niti pokvarjene robe ob cesti niti za trenutek pustiti same.

Če ne gre drugače jo nekam zavleči in jo zamaskirati:

v gozd, podreti na tla, nalomiti veje in prekriti. Na avtocesti je za to seveda manj možnosti.

Pa še ena generalska po bitki: na avtocesti, med tuneloma zadevo skriti takoj za tunel, nasloniti na izhodno steno (breg) tunela. Ko prihajamo iz tunela gledamo v glavnem naprej in bolj redko levo ali desno.

Ne razumeti tega kot moraliziranje, temveč kot samoučenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in da nobeden na avtocesti ni videl nalagati motorja???????

Verjetno so videli, pa so mislili, da ga nalaga lastnik.....

Glede na to, da policaji ravno ne poznajo vseh motorjev, bi slikico motorja večkrat barvno sprinatal in potem "čtivo" odnesel na grosupeljsko policijsko postajo. Mogoče pa opazijo kakega cigančka na takem motorju.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej vem, da s to izjavo nam popolnoma nič koristil žalostnemu kolegu......

Sam ne morem si zamislit, kaka jajca morš met, da greš nalagat moped na Ac in to z zavedanjem, da nimaš pojma kdaj se ti lahko za rit pripelje lastnik.

BIG BIG KOHONES......mater, tle pa moram dat lopovom kapo dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svetujem lastniku da pogleda malo po romskih naseljih po Mlačevem. Ko so nam p...ci ciganski drapnili psa smo dobili info da se nahaja tam.

Na policijski postaji so hoteli pomagali tako da bi šel fotr v marico in se zapeljali čez oba romska naselja on pa bi lepo čez šipo ven gledal če ga bo kje videl.

Tamle na tistih dveh otočkih se najde marsikaj. Pa kolegi med sabo tud niso tako da bodo en drugega zašpecali če se bo le dalo.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem prepričan, da bodo kmalu našli vozilo s katerim so odpeljali motor.

mojmu mehaniku so pobrali motor (KTM,nov, ma ne vem model)ven iz kombija pred njegovo delavnico...nekdo je vedel. ampak to zdaj je blo pa vsem na očeh, držmo pesti, da jih najdejo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-264-1124796237_thumb.jpg

Še fotka guce da se bo vedlo kaj se išče. Mislim da je meu auspuh mal podrajsan na desni strani, sicer pa lafranconi comp. Ni velik tehle gucijev pr nas, tale konkretno pa mislim da ni mel žmigovcev gor.

LP

se copy/paste iz BRRRM-ove objave:

A zdej že oldtimerje kradejo. :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je čist odvisno s čim so ga odpeljali....če je bil kombi zaprtega tipa, bo težka, saj v tem primeru ne bodo pomagale niti kamere v tunelu ali na cestninskih :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem že napisal, meni so motor ukradli iz garaže. Kamera je posnela moške, ki so dvigovali vrata, posnela je kombi, v katerem so ga odpeljali in kombijevo registrsko tablico, policija ima posnetek, pa v več kot treh mesecih o motorju ne duha ne sluha. Poleg tega garažo varuje varnostna služba, ki jo seveda pridno plačujemo.

Tako da so po mojem mnenju možnosti, da dobiš nazaj ukraden motor precej majhne. Razen seveda, če sam ali tvoji kolegi motor po naključju najdejo, kot se je meni zgodilo, ko so mi ukradli nek drug motor pred 5 leti. Ampak to je že druga zgodba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tega pa preprosto ne razumem :? so dobili vsaj osumljence? kaj pravi na to varnostna služba-valda morjo prevzet neko odgovornost??

ejejej :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....taki ki kradejo iz garaž so že mojstri svojega poklica in točno vejo kaj delajo...stvar, ki jo hočejo ukrast si že ponavadi prej 'nagledajo', točno vejo, kje se nahaja in ko pridejo opravijo na hitro in grejo.....pa ponavadi majo ukradene avte ali pa vsaj druge reg. tablice gor nameščene, tako da jih je zaradi tega kasneje težje izsledit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in verjetno imajo tudi varnostniki prste vmes... <_<

so pa ratali motorji kar vroča roba zadnje cajte, še avtov niso toliko ukradli kot motorjev ta mesec...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa večinoma grejo vsa vozila takoj čez mejo na jug, saj jih je pri nas težko spravit 'v promet' pa še tvegano je......doli je pa čist druga situacija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tega pa preprosto ne razumem :?  so dobili vsaj osumljence? kaj pravi na to varnostna služba-valda morjo prevzet neko odgovornost??

ejejej :angry2:

Morda bodo naslednje informacije komu koristile. Torej:

Motor je bil kasko zavarovan z 8% odbitno franšizo in delno kombinacijo proti kraji. V trenutku kraje je bil star 12 dni. Od zavarovalnice sem dobil nazaj ves dener (odbitna franšiza za delno kombinacijo proti kraji NE VELJA) minus 40 jurjev za stroške. Dobil sem nazaj tudi obvezno zavarovanje in A0+, medtem ko je šlo kasko zavarovanje in delna kombinacija proti kraji v moje "stroške". Vse skupaj pomeni, da sem izgubil cca 250 jurjev.

Ker je bil motor povsem nov, je kot izhodišče veljal račun ob nakupu, s tem, da sem jim dostavil še račun za nov, enak motor, kjer je bil znesek seveda enak.

Osumljencev po meni znanih podatkih niso prijeli. Varnostni službi in upravitelju garaž ravno pripravljam dopis (kot sem rekel, vse skupaj se je zelo zavleklo), v katerem jih mislim malo povprašati, kako je s celotno zadevo. Moram pa reči, da kakšnega upanja, da bi še videl teh 250 jurjev, nimam.

Na podlagi moje izkušnje menim, da se splača motor, ki je vreden več kot 1 ali 1,5 milijona SIT, zavarovati proti kraji. Še posebej glede na to, da se rubrika "ukradeni motorji 2005" pridno polni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi na tvojem mestu od varnostne službe zahteval povračilo teh 250 k SIT, za kar bi se verjetno dalo zdilat (bolj kot za celo vrednost motorja - še dobro da si imel kasko). Če te ne bi šmirglal, bi jih dal opcijo, da se pogovorijo s tvojim odvetnikov, kateremu bodo morali še dodatno plačati njegov fee.

Saj vem da je celo lažje požreti teh 250 k SIT, ampak saj jih ne pobiraš na cesti. Treba jim dat vedet, da ne morejo zgolj kasirat, ampak za to tudi kaj naredit. Če ni narejeno dobro, naj za to tudi plačajo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!