Skoči na vsebino

nesreca


smuhic

Priporočene objave

mam en problem

en mi je prednost vzel in sma pocla

''gospod policist'' pa je krivdo pripisal meni ker sem se kao napacno razvrscal v kriziscu

modelu enostavno nisem mogel dopovedat da 20m pred kriziscem to ni vec napacno razvrscanje ampak resevanje svoje glave (moja hitrost 60km/h kar pomeni reakcijsko pot okrog 20m + zavorna pot seveda)

voznik avtomobila ni nic kriv (niti deljena krivda), ker se citiram policista ''nesreca ne bi zgodila ce jaz ne bi zapeljal levo'' (ko sem se umikal, kar je bilo ocenjeno kot napacno razvrscanje v kriziscu), nic pa ni blo receno o tem da se nesreca ne bi zgodila niti podrazno ce mi tale avtomobil ne bi vzel prednosti

a ma kdo podobne izkusnje in ce ima kaj naj nardim?

p.s. verjamem da kaj ni jasno v moji zgodbi tak da kr vprasajte

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kolega je mel podobno sceno, po tem ko so prisli mozje postave so ocenil da je krivda njegova, ceprav ni bil kriv 0% in isto ni mogu dopovedat... tko da je ostal pr tem, da je on kriv, nato ko je dubu "odlocbo" je pac naspisu pritozbo in zdej se "caka"... pomoje kej dost razen pritozbe ne mors narest... je pa tko, da so sli stroski popravila na njegov racun in da bo dubu kej povrnjen ni glih prevec upanja... mogoc bos mel vec srece.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nalomaš onega ki ti je izsilil, pa še policaja, če se ti zdi.

Drugače pa se pozanimaj pri kakšnem odvetniku, ki se ukvarja s tem ali pa razne firme, kot so npr. Poravnava

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da boš lepo pogoltnil vso krivdo!!

Sicer pa ti bodo najbolj vneti zagovorniki policajev na MS-u tudi lepo razložili zakaj si ti kriv!!!

SREČNO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da boš lepo pogoltnil  vso krivdo!!

Sicer pa ti bodo najbolj vneti zagovorniki policajev na MS-u tudi lepo razložili zakaj si ti kriv!!!

Lahko mu pa vsi začnemo trobit, da res ni nič on sam kriv ... in potem bo vs zagrenjen hodu okol vs lajf ... ? poleg tega nč ne vemo konkretno, kako je zgledala situacija - niti to ni povedal, kakšno križišče je blo, a mu je un vzel prednost iz nasprotne smeri ali iz stranske, itd ... in ni povedal, ali je morda najprej sam hotel zaviti levo, pa se je potem premislil? Seveda, to je moto-forum in po defaultu motoristi niso nič krivi, avtomobilisti pa vedno ... a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil sam v podobni stuaciji, poleg tega da je voznik avtomobila še napihal, tudi vozniško so mu vzeli za 24 ur. Policijski zapisnik pa za :SS Voznik avtomobila kriv samo zaradi alkotesta, uveden hitri postopek pri sodniku za prekrške.

Pa še izjava policista, ki je izmeril zavorno pot: "a ste črto uleku s sprednjim ali zadnjim kolesom?" :slap:

Napisal pritožbo na policijski zapisnik, čakam odgovor. V najslabšem primeru pa do odvetnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ne razumem točno primera, svetujem pa ti, da si dobiš odvetnika. Takih primerov ni malo, zato ti bo zagotovo vedel svetovati. Je pa ena druga težava, ki se zna zavleči precej bolj kot sam postopek krivde. To so ljudje na zavarovalnici, ki ti ne bodo hoteli izplačati škode oziroma se te bodo ogibali kot hudič križa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no tako je blo

jaz se peljem po glavni cesti iz smeri trojan (stara cesta)

na diagonalnem kriziscu z desne strani voznik kangooja zapelje na moj pas in ustavi (samo sprednji del avtomobila, sem se mel dovolj prostora da bi ga lahko obvozil), to je blo priblizno 30 do 35 m pred kriziscem

jaz se poskusam umaknit, v tem trenutku on potegne, jaz polno zaviram (zato je bilo zavorne poti samo 2.8m) in ga zadanem z levim delom motorja v zadnja vrata

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam en problem

en mi je prednost vzel in sma pocla

''gospod policist'' pa je krivdo pripisal meni ker sem se kao napacno razvrscal v kriziscu

a ma kdo podobne izkusnje in ce ima kaj naj nardim?

Prvo se pomiri, in pocakaj na nadaljni razplet dogodkov! Ko bo prisel cas, bos itak podal pritozbo ali kako drugace odreagiral. Naj ti samo omenim, da v policistovi pristojnosti sploh ni obsojanje, oz. dodeljevanje krivde! Njegovo delo je, da situacijo obdela kot mu narekuje postopek in to posreduje naprej. Sele takrat se pricne tvoja zgodba. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cOLi, a je to morda kaj novega? Ker nazadnje ko sem se zapletel v prometno, mi je kar policist povedal, kdo je kriv.

In da ne bo :topic:

Gre namreč zato, da se je pač nek xy človek s kombijem zaletel vame (v avto). Takoj je priznal, povsem kulturno sva se pogovorila, napisala poročilo itd. Vse lepo in prav. Vendar ko je on poklical svojega šefa, ga je le-ta zaprosil, da pokličeva policijo, da ne bodo na zavarovalnici kaj komplicirali (kasko in te zadeve). Prideta teta in stric z lepim belo-modrim avtomobilom. Midva lepo razloživa zadevo, poveva oba enako varianto, nakar gospod policist odvrne, da to pa že ni moglo biti tako, da sva si polovico izmislila in da sem za nesrečo kriv jaz. Da poškodbe na avtomobilu ''govorijo'' drugo zgodbo (naj bi bilo premalo poškodovan avto). In da če mi kaj ni všeč, naj pa poiščem ''pravico'' na sodišču. :slap:

Tisti xy stric se seveda ni pritoževal (ga povsem zastopim) in ker sem imel tudi jaz služben avto (tudi kasko) in ker je bila kazen samo 5000 sit (v 8-ih dneh) sem pač plačal. Ker se mi res ne da v tem lajfu zajebavat z našo policijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj to mi ravno ocitajo, da sem ga zadel na pasu za zavijanje levo (0.8m od crtkane crte) in to pomeni da sem se napacno razvrscal po policistovem mnenju in ne kot sem mu hotel razlozit, poslusal me itak ni, da sem se ze poskusal umaknit

se na njegovi skici (policistovi) pa je razvidno da sem na pas za zavijanje levo zapeljal sele v samem kriziscu (kakih 25m od trka), moje zavorne poti pa je bilo kot ze receno samo 2.8m

torej pri povprecnem reakcijskem casu 1s in moji hitrosti okrog 60km/h je znasala moja reakcijska pot nekje 20m (kratko pojasnilo: 25m od trka-20m reakcijske poti=5m, moja zavorna pot je bila izmerjena 2.8m, kar pomeni da ko sem reagiral prvic sem se poskusal izmaknit levo, takoj zatem pa polno zaviral)

ce bi poslusali policista bi torej to pomenilo, da fantje samo umikat se ne!!!!!!!, ker to pomeni da se napacno razvrscate, samo lepo naravnost pa v avto, ce prezivite boste imeli vsaj to zadovoljstvo da niste krivi, po moje slaba tolazba za dozivljensko prikljenjenost na invalidski vozicek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi da na delu, kjer si ga zadel ni več pas za razvrščanje ampak je površina križišča in tudi črto si vlekel le na površini križišča

kaj pa je imel voznik avta za povedat o trku in zakaj je prišla policija..kdo jih je zahteval?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izjava voznika avtomobila je bila, da je zapeljal v krizisce in da ga je v kriziscu zadel motorist, to je bilo vse

policijo pa je poklical en moski, ki je pripeljal za tem voznikom avtomobila v katerega sem trcil

poklical je pa policijo in resevalce

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se boš mogu borit za povrnitev škode, ne popuščaj in zahtevaj soočenja

kolk pa ocenjuješ svojo škodo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče, če ne bi šel levo, ampak naravnost in ga obvozil desno res ne bi zadel, glede na to, da si ga zadel v zadnja vrata. Mogoče, to je le ugibanje, vendar ga tudi ne bi, če ti voznik ne bi vzel prednosti in te spravil v ta položaj. Ker pa je voznik vstavil in bil s sprednjim koncem na cesti, je logična reakcija, da pomisliš, da bo tip ostal tam in da ga zato obvoziš levo.

Drugače, pa ti drugič svetujem, da hitrost konkretno znižaš in ne ostaneš na 60 km/h, ker kot vidiš, se ne moreš nikdar zanest, da te bo tip počakal in da ne bo speljal kot je to naredil v tvojem primeru. Vsi smo samo ljudje in včasih precenimo situacijo.

Sam ti policaji in zavarovalnice, pa mi glede na opise drugih grejo že pošteno na živce.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ptreživel enako obnašanje državnih organov.

Policist rekel, kriv si.

Dobil kazen.

Napisal pritožbo.

Čakal.

Pol meseca po zastaralnem roku prišla odločba senata za prekrške,

da se postopek zaradi zastaranja zaustavi.

S tako odločbo si lahko na zavarovalnici obrišem rit,

ker so oni vzeli za zdravo za gotovo policistovo prijavo.

Saj me ni dosti stalo.

Na motorciklu 20000 tolarjev.

Pa 5 % bonusa pri zavarovali premiji, ki pa pri razredu 125 ccm sama po sebi ni velika.

Vse obtožbe in pritožbe skopiral in jih poslal na zavarovalnico,

bom videl, kaj bodo rekli sedaj konec septembra, ko obnavljam ragistracijo in zavarovanje za Gilerco.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ha, to je zastaralo, saj ce bi imel kazen ze ne bi

glede nesrece, pa je pomojem tudi najboljse da gres k odv. in ga vprasas kaj on misli na vse to, sam kaze slabo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj sem imel kazen (10000 tolarjev) in sem se potlej nanjo pritožil.

Zaradi 25000 tolarjev se mi pa res ne splača hoditi k odvetniku.

Že za parkirni listek bi dal 200 tolarjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj sem imel kazen (10000 tolarjev) in sem se potlej nanjo pritožil.

Zaradi 25000 tolarjev se mi pa res ne splača hoditi k odvetniku.

Že za parkirni listek bi dal 200 tolarjev.

a kazen pa ne more zastareti ? :wacko:

Popravljeno . Popravil stuhec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel pred leti podobno situacijo.

Ženska se z avtom vključevala v promet, jaz pripeljal po cesti se ji ognil in zadel v pločnik in nato v obcestno svetilko.

Ker so možje postave pisali čudne zapisnike in se je kompliciralo pri zavarovalnici sem najel sodnega izvedenca (g.ŠAJN) in odvetnika.Ker sta dokazala, da nisem kriv so šli vsi stroški na račun zavarovalnice in jaz povrnjeno škodo na motorju.

Če si 100%, da nisi kriv se splača spustit v tožbo, drugače pa raje ne, ker znajo bit stoški odvetnika in izvedenca višji kot cena motorja.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja motor je ocenjen totalka

ce bi sel takoj v desno bi ga sicer zgresil, samo problem je, da je pred kriziscem itak ovinek v levo, preden bi jaz motor poravnal in nato se zaviral bi ga vseeno zadel

glede nizanja hitrosti pa

naslednjic ko vidim avto z desno ali leve, ki mi je sumljiv ziher konkretno znizam hitrost, sam potem pa se pojavi drug problem

ce je kdo za mano pa situacije ne oceni isto, me nabase od zadaj, potem bom spet jaz kriv zarad neutemeljenega zaviranja na glavni cesti

v glavnem, ce je situacija taksna kot je trenutno v zapisniku, sploh nimam moznosti bit nedolzen ce vozim po glavni cesti :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj:

torej pri povprecnem reakcijskem casu 1s in moji hitrosti okrog 60km/h je znasala moja reakcijska pot nekje 20m (kratko pojasnilo: 25m od trka-20m reakcijske poti=5m, moja zavorna pot je bila izmerjena 2.8m, kar pomeni da ko sem reagiral prvic sem se poskusal izmaknit levo, takoj zatem pa polno zaviral)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!