Skoči na vsebino

Nesreca (dnevnik)


lampa

Priporočene objave

Jest bi sam popravil navedbo dnevnika, da je bil motorist, ki se je ubil vceraj v Bistrici ob Sotli star 25let. BIL JE STAR SAMO 16 LET (letnik 85). In ubogega reveža sem videl 5 minut pred tem, ko se je brez izpita, brez registracije, z zlizano zadnjo gumo odpeljal (od opreme samo celada) s SUZUKIJEM GSX600F. Policija ga je skupaj z malo starejšim bratom že nevem kolikokrat ustavila (nista niti vec bežala pred njimi) in samo pisala kazni (ki pa jih itak nobeden ne placa). Moje mnenje je, da nosi tudi policija del krivde za tragicno smrt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Jest bi sam popravil navedbo dnevnika, da je bil motorist, ki se je ubil vceraj v Bistrici ob Sotli star 25let. BIL JE STAR SAMO 16 LET (letnik 85). In ubogega reve?a sem videl 5 minut pred tem, ko se je brez izpita, brez registracije, z zlizano zadnjo gumo odpeljal (od opreme samo celada) s SUZUKIJEM GSX600F. Policija ga je skupaj z malo starejsim bratom ?e nevem kolikokrat ustavila (nista niti vec be?ala pred njimi) in samo pisala kazni (ki pa jih itak nobeden ne placa). Moje mnenje je, da nosi tudi policija del krivde za tragicno smrt.

Mislim, da je cela una novicka stara.. Poglej datum. To sploh ni opis vcerajsnje novice ampak novice izpred 2 tednov.

Einherjer

-------------

Fighting For Odin And Glory!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj naj bi kar v areste spravljal ljudi brez registracij?

Sploh pa je za svoje življenje sam odgovoren. Nekateri preživijo, drugi ne (nora zacetniška leta).

Ce ga policija ni tisti cas lovila ni potemtakem cisto nic kriva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Zato ker bi takim morali motor zapleniti!

Sicer res, ampak zakoni so kakrsni so... Neke stvari cist v kurcu, neke pa slabse.

Einherjer

-------------

Fighting For Odin And Glory!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem se veliko prevozil brez registracije, saj je bila za moj žep vedno svinjsko predraga. Ce pa bi mi še policaji vzel motor bi pa cisto znorel.

Vprašaj Einhaierwerdfa... whatever-ja, ki tudi nima registriran motor,ce se strinja, da pridejo policisti pa mu ga odpelejo.

Ce je bil le 16 let star bi bili lahko pa že starši dovolj pametni, da bi mu ga zaklenil, ali pa vsaj opremo kupil.

Sicer pa 16 let star mulc ni za na druzga kot za na moped/skuter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Tudi sam sem se veliko prevozil brez registracije, saj je bila za moj ?ep vedno svinjsko predraga. Ce pa bi mi se policaji vzel motor bi pa cisto znorel.

Vprasaj Einhaierwerdfa... whatever-ja, ki tudi nima registriran motor,ce se strinja, da pridejo policisti pa mu ga odpelejo.

Ce je bil le 16 let star bi bili lahko pa ?e starsi dovolj pametni, da bi mu ga zaklenil, ali pa vsaj opremo kupil.

Sicer pa 16 let star mulc ni za na druzga kot za na moped/skuter.

Mali popravek... Moj motor JE registriran in popolnoma tehnicno izpraven. Moje krsenje zakona je to, da se vozim z izpitom A-350 na 750ccm motorju...

Einherjer

-------------

Fighting For Odin And Glory!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa bi pa nardil, ce so starši taki, da so policaje nagnali, tamalmu pa ne pridejo do živga. Vozil se je lani in letos pa je policija sam gledala. "Sicer pa 16 let star mulc ni za na druzga kot za na moped/skuter", se strinjam z Rokom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. si je mulc sam kriv.ne zdaj jokat za njim,ampak telicek ostane telicek.ce mu pa rata postati bik,je v veliki meri od njega samega odvisno.

2. starsi imajo pri 16letnikih se zmeraj funkcijo vzgojne osebe.kje so bili oz.kaj so delali,da se je mulc lahko vozil? (moznosti je vec)

3. kaj naj policija za vsakim teenagerjem stoji s pendrekom ob nogi in ob najmanjsem pregrehu bum?

so pac nekateri,ki so lahko srecni,da so preziveli puberteto in so se,upajmo,spametovali.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Einfgdsfgsd

Se opravicujem. Sem zamešal. Izpit z registracijo.

Sam sem imel izpit, za registracijo je pa ponavadi zmankalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry einherjer, ampak to je tako, kot da ne bi imel izpita, ker ti dejansko nimaš dovoljenja za vožnjo motorja nad 350. Kar pomeni, da bi ti lahko vzeli motor, pa še kako globo za cca 90.000,00 SIT.

Bodimo pošteni, za vse je enako.

Pupa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rok: ti je oprosceno :))

Ice: kakor pogledas... naceloma se strinjam s tabo, da bi ga starci moral pretepst, pa vendar nimajo vedno starci dovolj avtoritete.

Einherjer

-------------

Fighting For Odin And Glory!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Sorry einherjer, ampak to je tako, kot da ne bi imel izpita, ker ti dejansko nimas dovoljenja za vo?njo motorja nad 350. Kar pomeni, da bi ti lahko vzeli motor, pa se kako globo za cca 90.000,00 SIT.

Bodimo posteni, za vse je enako.

Pupa

Se cisto zavedam, da me lahko mocno ujebejo... Recimo, da enkrat v zivljenju igram loto... :)

Einherjer

-------------

Fighting For Odin And Glory!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja.. se to... sem pa star 27 let, tako da lahko s sigurnostjo trdim, da mam nekaj vec v glavi kot povprecni 16letnik

Einherjer

-------------

Fighting For Odin And Glory!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Sorry einherjer, ampak to je tako, kot da ne bi imel izpita, ker ti dejansko nimaš dovoljenja za vožnjo motorja nad 350. Kar pomeni, da bi ti lahko vzeli motor, pa še kako globo za cca 90.000,00 SIT.

Bodimo pošteni, za vse je enako.

Pupa

A njega, ki je bil najmanj 10 ur v avtošoli bi dala v isti koš kot mulca, ki še v osnovno ne hodi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spet odvisno od vzgoje.tema.na kateri si je ze nesteto koliko ljudi zgrizlo zobe.nekatere je treba pregarbat,druge spet samo z pogovori spravis na pravo pot,tretje s kombinacijo obojega.individualno pac.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Sorry einherjer, ampak to je tako, kot da ne bi imel izpita, ker ti dejansko nimaš dovoljenja za vožnjo motorja nad 350. Kar pomeni, da bi ti lahko vzeli motor, pa še kako globo za cca 90.000,00 SIT.

Bodimo pošteni, za vse je enako.

Pupa

A njega, ki je bil najmanj 10 ur v avtošoli bi dala v isti koš kot mulca, ki še v osnovno nece hodit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Einfgf

Si predstavljaš, da greš prehtevat avto(verjetno si ga že kdaj), pa te zanese na recimo oljnem madežu in priletiš v bližnje drevo in te vec ni.

V casopisih ne bodo pisali kako izkušen si bil, pa ti je enkrat spodletelo.

Napisano bo le da se je 27 letni(se pravi še mlad in neumen za starejše) E. z nekim starim japonskim jajcem po svoji krivdi - se pravi neprilagojena hitrost + nepravilno prehitevenje... in brez izpita zabil v drevo.

Zakaj mu niso teg policisti preprecili. Ce bi placal 90.000 kazni bi bil še živ.

Potem bi te pa še malo v forumu opravljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal se je na podstrešje spravil še eden.

Dnevnikova stran za kroniko se že 10 minut odpira, pa še ni odprta, vendar, ce je bilo to vceraj popoldne (že bolj zvecer), sem bil na tisti cesti tudi jaz in je bila za Bistrico res ena zapora in obvoz.

Morda sem imel celo sreco, da mali ni vame trešcil.

Za 16 let je potrebno na odgovornost poklicati starše, pa ceprav sta sedaj v crnini in vse kar zraven spada. Oceta in mater za kakšen mesec v arest, pa se bo potlej po Sloveniji gledalo, ali mulci smejo na motor ali ne in ali imajo skuter obvezno zavarovan.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

A njega, ki je bil najmanj 10 ur v avtošoli bi dala v isti koš kot mulca, ki še v osnovno nece hodit?

KHM naj se oglasi tisti, ki se je v avtošoli kaj zares koristnega za preživetje na cesti z motorjem naučil. Če je še iz našega Zasavskega konca ga pa povabim na pivo, da mi bo potem lahko zaupal njegova spoznanja.

Mene osebno so učili, da moram približno meter od roba cestišča vozit ( če bi to upošteval, bi se sedaj verjetno že po peklu s skirojem fural).

Edited by - rok on 11/06/2001 13:13:05

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Mene osebno so ucili, da moram približno meter od roba cestišca

Saj za to ravno gre. 16letnik je vozil tisto in izgleda tudi tako, kot ne bi smel, ti ne voziš 1 m od roba smernega pasu (ali kako že gre to), avtomobilisti te na tesno prehitevajo.

CPP niso zato, da bi koga kar tako za nalašc omejevali v njegovi svobodi, temvec zato, ker je cesta javna površina, na kateri morajo veljati neka pravila, ce hocemo voziti eden mimo drugega.

In ce že v naprej misliš, da ti avtošola nic ne da, si tudi ti eden od kandidatov za podstrešje. V avtošoli zveš tisto najnujnejše, kako je mišljeno, da bi se naj promet odvijal.

Za piljenje tehnike in ostale vragolije so šole dobre in varne vožnje in izkušnje.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na vaše izkušnje bi vam bilo pa lahko jasno, da te v avtošoli naucijo samo osnove, potem ti pa dajo dovoljenje za uciti se in nabirati izkušnje.

Ne vem kdo je napisal, da je razlika med Einherjerjem in unim 16 letnikom. Razen to, da je un mlajši pa neumnejši, ni nobene razlike. Kdo pa pravi, da ni bil mulec trikrat bolj izkušen kot je Einherjer, ki je opravil celih 10 ur vožnje?

Torej, zakaj ce se že gremo tako politiko, bi bila razlika med njima.

Ne me narobe razumeti, meni tudi ni do tega, da bi ti kar motor vzeli, ampak ce je nekdo že dal to idejo, potem ne moremo delati razlik, ne glede na starost.

@Ice: 100% se strinjam s tabo.

Pupa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj osnov te seveda naucijo v avtošoli. Samo po mojem mnenju bi za motor moral le enkrat opravljat izpit, vendar bi moral imeti vsaj toliko ur kot za avto.

Vkljucen pa bi moral biti tudi nekakšen trening varne vožnje.

Vožnja motorja sicer ni tako odgovorna kot vožnja avtomobila, je pa vsaj toliko zahtevna sploh za tiste, ki se prej še z mopedi niso vozili, kaj šele s kolesi.

To bi bilo na žalost dražje.

Seveda izkušnje si bo moral pa še vedno vsak sam na cesti nabirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

... vožnja motorja sicer ni tako odgovorna kot vožnja avtomobila ...

Ja kje pa ti zivis! O stopnji odgovornosti se tukaj sploh ne bi smelo razpravljati. Ko vozis (avto, motor, kolo, ...) odgovarjas za vsako napako, ki jo naredis. Pa je cisto vseeno, ce naredis kaj sebi ali komu drugemu. Ce bi se drzal zgoraj navedene trditve, potem bi lahko rekel, da si manj odgovoren, ce nekoga ustrelis s pistolo namesto s topom.

Pa brez zamere!

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!