Skoči na vsebino

Nesreca (dnevnik)


lampa

Priporočene objave

ice, ti ki si glih MC-jaš, kakšno mnenje imate/š o vseh beginerjih in njih glupih vprašanjih, ( ISKRENO PROSIM ), namrec dobil sem obcutek ne tu na forumu ampak v lifu, da so ravno taki bikerji najbolj nedovzetni do takšnih, kot sem tudi sam, ki ne vemo veliko o sceni vsaj ne tiste tehnicno-slengovske stgvari ?

lp

uzzy

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

ice, ti ki si glih MC-jaš, kakšno mnenje imate/š o vseh beginerjih in njih glupih vprašanjih, ( ISKRENO PROSIM ), namrec dobil sem obcutek ne tu na forumu ampak v lifu, da so ravno taki bikerji najbolj nedovzetni do takšnih, kot sem tudi sam, ki ne vemo veliko o sceni vsaj ne tiste tehnicno-slengovske stgvari ?

lp

uzzy

cisto resniso hoces? odvisno na "kako nogo me ujames".lahko ti daljso debato na to temo udarim,ali pa te z nasmeskom pogledam in ti recem,da se podji se malo igrati.

en nasvet bi dal vsem: najprej spremljajte sceno,poslusajte in se ucite (sem sam enako zacel.me ni nobeden za roko drzal,ko sem med klubi trepetal,pa pojma nisem imel,kje sploh sem).sami si naredite sliko o sceni s tem,da poslusate cim vec pogovorov.ce ne boste dobrodosli ne tega vzeti osebno,ker se lahko zgodi,da se pogovarjajo pac o malo bolj kocljivih temah,ki niso za javnost.

ne se delati duhovitega ali pomembnega.to nas vecina ne odobrava ali gleda na take,kot na dvorske norcke.

ker si zecetnik v taki situaciji se tudi obnasaj kot _pameten_ zecetnik in se uci.s casom ti bodo stvari postale same od sebe jasne,v dvomu pa vprasaj.ce naletis na kretena,vprasaj drugega itd.vprasati ni greh in ce si strpno-trmast bodo drugi spoznali,da imas resen interes vec zvedeti.

ker se pac vsemogoce dogaja v MC-sceni (od sal do kriminala) je to bolj zaprta vrsta druzbe v katero prides sele potem,ko si dokazal,da si vreden.

moj statement ni vzvisen ali ponizevalen.to so moje izkusnje iz evropske scene.predvsem pa se obnasaj tako,kot hoces,da se drugi do tebe obnasajo (kakor se deres v gozd tak eho dobis nazaj).

end of sermon

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede tistega, da je avto (kot ubijalsko orodje) nevarnejši kot motor: mislim da ni vedno tako. Z motorjem se namrec obicajno vozimo hitreje, energija, ki jo telo odda pri trku, pa je premo sorazmerna z maso in kvadratom(!) hitrosti. Se pravi:

m (avta) * v^2 = m/4 (masa motorja) * (2v)^2

Energija, ki jo odda avto, je enaka (kineticni) energiji motorja, ki ima le cetrtino avtomobilove mase, ce motor vozi z dvakratno hitrostjo. In z motorji se dejansko dosegajo pogosto dvokratne hitrosti avtomobilov vozecih po isti cesti.

Za primerjavo pa še tole: ce pa vozi motor s trikratno hitrostjo avtomobila (npr. v mestu 150 km/h), je njegova kineticna energija 2.25 krat vecja od energije, ki jo bo oddal avto ki vozi po predpisih.

Lep pozdrav, Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale zadnja lekcija je zelo koristna. POsteno povedano, to smo sicer enkrat v srednji soli ze slisali, ampak jasno, da vse pozabili... vsaj jaz....ki sem bolj ekonomsko-informacijsko izobrazen... pa ceprav tudi naravoslovno-tehnicno...ampak je vse izpuhtelo ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Madona, se vidi da mi matematika in fizika nikoli nista sli ravno najbolje. Sem pac bolj družboslovec.

Vse kar sem razumela je, da gre neki za avtote pa motorote, pa neke sile pa cesta, pa BBBBUUUUMMMM, pa je vsega konec.

A sem veliko zgrešila?

Carica Pupa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce je reklo buuum nisi zgresila... Ce rece swissssshhhh potem si zgresila....

Einherjer

-------------

Fighting For Odin And Glory!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo tudi na maso vozila gledano,izgubi motor prej svoj kineticen pospesek kakor avto.

v bistvu je pa tako vseeno.kot motorist nastradas prej,ker se ti karoserija zacne na koncu nosa.pri avtomobilu pa imas nekaj plehovja okoli sebe.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice,

za avtomobilista je motor z enako energijo še bolj nevaren od avta, ker trci vanj z manjšo površino (je bolj klinaste oblike) -- torej vecji tlak in vecji unicevalni efekt. Podobno kot ce nekdo vrže vate z isto hitrostjo pikado strelico (=motor) ali pa tenis žogico (avto).

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to mi je ze vse jasno,samo kaj se vi vozite okoli in gledate v katerega se boste zarili? ker je cel ustroj motorja "mehkejsi",se kineticna energija prej izrabi kot pri avtomobilu.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni toliko problem kineticna energija motocikla, kot kineticna energija tvojega telesa, ki hoce še kar leteti naprej, pa naj se motor pod teboj še tako fino in prepricljivo mecka in izgublja kineticno energijo.

Zato so v avtu varnostni pasovi in napihljiva blazina, da pretocijo kineticno energijo potnika v avto, pri motorju pa visiš samo na rokah.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo pozno, vendar: strinjam se z Einherjem,

ne pa tudi s Pupo. Vsekakor menim, da je clovek z leti razumnejši (ne tudi nujno pametnejši) in sicer npr. 16 letnik se na cesti verjetno obnaša agresivnejše kot pa nek starejši motorist, res pa je tudi, da veliko prevoženih kilometrov pomeni tudi vec izkušenj, toda, ljudje rinemo k skrajnostim.

Vec znaš, vec si upaš ... vse do limita.

(nesreca, na sreco ne smrtna, motorista na mariborski obvoznici, 125 ccm pred par dnevi). Meni tudi na misel ne pride, da bi se skozi naselje peljal npr. z dvakratno prekoracitvijo hitrosti, kar pa ne morem trditi, da tega ne bi pocel pred 10 leti (na sreco takrat nisem imel motorja). Ko si starejši, misliš še na druge dejavnike, s tem pa seveda ne mislim, da mlajši vozniki tega ne upoštevajo, vendar ... mladost je norost ... pa tko naprej. Naj mi nekdo razloži sledece: ce bi imel zares veliko denarja pa bi si kupil svoj sanjski avto (npr.Lamborghini Diablo, cca.500KM), a bi me mogoce kdo vprašal, a lahko tak avto vozim, ceprav bi bil zacetnik??? Pa da s tem avtom naredim masaker??? Me pa res zanima, koliko na enkrat jih lahko ubijem ??? Vec ali manj kot z motorjem ???

LP, do prihodnjic ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu notri je tudi del kavlja (catcha).

Ce bi si ti kupil Lamborghinija, bi mogel imeti veliko denarja in bi moral biti kolikor toliko pameten, da si do denarja prišel, tako, da bi se ta pamet odražala tudi pri vožnji.

Roko na srce, za vrhunske motorje je potrebno mnogo manj denarja in so dosegljivi tudi navadnim smrtnikom, ki pa vsi niso obdarjeni s pametjo v rokah in na podstrešju.

Zato malo omejitev. Pa še zašcita samega norca je manj ucinkovita, kot v avtomobilu.

Primer: James Dean je do velikega denarja in dobrega avtomobila prišel kar tako, skoraj mimogrede in na enak nacin je tudi spustil dušo. In takih je še mnogo, le piše se o njih ne.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ce bi si ti kupil Lamborghinija, bi mogel imeti veliko denarja in bi moral biti kolikor toliko pameten, da si do denarja prišel,

ni zmeraj tako.kaj pa mularija "premoznejsih starsev"? ata bo ze kupil,pa popravil tudi,potomce tistih (vstavi cifro) mrtvih bo pa odvetnik "zrihtal",da ne bodo "prevec tezili".

pa krediti obstajajo in mularija z 18 ze dela,pa ne razmislja prevec/ali o vaznejsih zadevah.....brez veze,se o temu kregat.tako kot za motor,bi moralo za stirikolesnike obstajati ze veliko prej nek restriktivni modus/katalog,kaj lahko kdaj kdo vozi (po KM).ce se zavedas,kaj imas v roki (namrec dovoljenje za ubijanje),potem tudi vozis malo drugace.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker ljubimo teoretiziranje, rinimo naprej.

V crnih kronikah je bolj malo velikih mercedesov in audijev a8 ali a6 in drugih cez 80000dem avtomobilov, malih fiatov, citroenckov, folksvagenckov in ostalih pa kolikor hoceš.

Tisto, ata kupil, ni problem, pa se itak pospešeno razbija, samo ubija pa ne, ker debela atova denarnica dobro oblazini podarjeni avto.

Za 30000dem dobiš motocikel, ki gre proti 300 km/h, pa konjev kolikor hoceš. To pa je 5x manj kot približno enakovreden avto. Pa že dober 500ccm, ki stane pol manj, poseka vsak povprecen avto in še ugodno razmerje moc/teža in motorin švigne kot blisk.

In potem ni cudno, da motorji letajo po cestah sem in tja.

To je uporabniška stran medalje.

Druga, skrbniška je pa tista, ki piše zakon. In zakonodajna oblast je mirno pustila, da so si Zakon o varnosti v cestnem prometu napisali policaji sami, ki so v bistvu tudi uporabniki prometa, samo na skrbniški in ne na uporabniški strani.

In ker hitri in okretni motoristi policaje motijo in nervirajo, so napisali tak zakon, da so motoriste stisnili v kot.

Da v parlamentu popraviš zakon, moraš biti izredno dober lobist. Izgleda, da je tovornjakarjem to uspelo, ker bodo dosegli, da ti zaradi prekrška med zasebno vožnjo ne bodo jemali tovornjaške/avtobusarske kategorije, ampak samo recimo B.

Motoristi?

Sem mocno preprican, da bom moral naslednje leto dealti neomejeni A po starem (sedanjem) sistemu.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja,zmeraj je bilo lazje kaznovati in iskati dolznike/delinkvente,kot pa popravljati zakonodajo in iskati vzroke nesrec na cesti.z boljso izobrazbo v avto solah bi se dalo veliko stroskov kasneje prihraniti.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko verjamem, da bo samo boljša avtošola pomagala.

Potrebno je spremeniti celotno dušo družbe.

In to v tisto puritanisticno smer, ko je kršenje zakonov in predpisov cisti greh.

Taka cišcenja družbe lahko delno uspejo v severnih državah, kjer se gredo protestantsva, ki že nekaj stoletij nima milosti z grehom.

Na jugu pa pri katolikih in pravoslavcih vsak greh odkupiš s spovedjo.

Torej, tudi za kršenje zakonov in predpisov obstaja neka spoved v obliki nenapisane družbene norme, da voziti kakih 20 - 30 km/h na odprti cesti in do 10-15 km/h v naselju ni nic hudega in je povsem sprejemljivo in je tisti, ki ga dobijo z radarjem v bistvu revež, ki ni imel srece in ne kršilec, ki ga v najbolj puritanskih USA zveznih državah lokalni šerif za enak hec lahko mimogrede strpa v zapor.

Ampak, ali si želimo tega?

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brrrm,napisal sem veliko,ne vse.razmisljanje o druzbeni morali in normah bi se tudi moralo prilagoditi/spremeniti.samo ne vem v kaj.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!