Skoči na vsebino

Motori Minarelli


simonsi

Priporočene objave

Živjo!

Mene pa zanima kje bi lahko dobil cilinder in bat za Motori Minarelli 80 ccm (48x44). Mašinca je vodno hlajena letnik '83.

To mašinco imam na cross motorju Ancillotti letnik '81, ki je imel original 50 ccm mašino.

Moram rečt da je šlo ko sneta skera, dokler ni crknu.

Poleg tega me zanimajo še drugi podatki za ta motor in druge oldtajmerske cvajtakterje.

Hvala lepa!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

NAJPREJ IN BREZ TEŽAV JO NAJDEŠ V TRSTU. KJE?? TRHGOVINA MOTOSTAR ( CENTER,VRAŠAŠ ZA ULICA VIA MILANO PA ŠE SLO VEJO TAKO DA SE LAHKO VSE ZMENIŠ) ČE TE ŠE KAJ ZANIMA PIŠI :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leta 1978 (med februarjem in avgustom) so v Avtomagazinu zapisali:

"Georg Moeller, oče uspehov Van Veen kreidlerjev in morbidellije je skonstriral 125 ccm dirkalnik. 125 ccm Minarelli je dvovaljen, vodno hlajeni dvotaktnik, ki zmore kar 44,8 KM pri 13600 vrtljajih. Uporabna moč je že pri 9000 vrtljajih. S 26,4 KM na liter in 1000 vrtljaji je to najmočnejši motor vseh časov med dirkalniki za naslov svetovnega prvaka."

Zanimivi podatki, samo ne gredo skupaj, pa še tistih 1000 vrtljajev mi ni jasnih. V vsakem primeru je bil stroj močan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivi podatki, samo ne gredo skupaj, pa še tistih 1000 vrtljajev mi ni jasnih. V vsakem primeru je bil stroj močan.

Pač deliš specifično moč ( kw/liter ) še z obrati, kjer je maksimalna moč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!