Skoči na vsebino

Čakanje na rezervne dele (BMW)


Greyhound

Priporočene objave

Skratka, na rezervni del motorja - balanca (BMW R1150GS, letnik 2003) čakam že 5 (pet!!!) tednov.

Ko sem kupoval motor, sem se odločil za BMW tudi zaradi kvalitete servisne mreže in, kobajagi, dobre preskrbljenosti z rezervnimi deli. :slap: Bil sem prepričan, da zato plačujem tudi tisto razliko v ceni do konkurenčnih motociklov.

No, potrpljenje pa me počasi mineva in malo se že oziram naokrog po podobnih tipih motorjev. Da pa ne bi ponovno nasedel kot sem z BMW-jem, vas prosim, da zaupate svoje izkušnje s čakanjem na rezervne dele. Zanimajo me predvsem "uradne" variante - torej prek pooblaščenih servisov oz. uradnega uvoznika.

Motorja seveda ne mislim kupovati zaradi hitre dostave rezervnih delov, je pa to, vsaj po moji izkušnji, pomemben kriterij pri izbiri.

Torej:

1. Motor

2. Rezervni del

3. Doba čakanja

4. Servis oz. uvoznik

GH

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek:

Do sedaj sem pri uradnem serviserju in prodajalcu SELMAR iz CE kupoval že večkrat kakšne malenkosti, (najmanjši račun nazadnje celo samo cca 1.100,00 SIT) , pa nikoli nisem čakal dlje kot 3-5 dni . Pa moj model je 1995 , torej ni praktično nič iz zaloge, vse po naročilu !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je samo zaradi tega, ker si nočejo delati zalog! :devil: Jaz sem čakal na ene boge dihtunge en teden, kaj šele tvoja balanca. Ko se nabere nekaj naročil ali, da mora kdo v A ali D pol pa prideš na vrsto. :SS Meni je vzel še številko mobija, češ, da me bo pokljical :krneki: fuck...malo morgen :eek:

Mislim, da so pa vsi za v en koš :SS prodajo motor, pol se jim pa jebe za tebe :hmm: do takrat, ko kopuješ novega.

Ti pojdi do Denzelna v A in ti bodo sigurno prej zrihtali (ali jih pokljiči) :OK:

Če si z motorjem zadovoljen :OK: si poišči najboljšega dilerja, pa uživaj v vožnji! :yea1: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen.na manseto zavornega cilindra ,katero sem narocil pri Avto Aktivu Maribor cakam ze od 25 ,6 05,se dobro da mi stara se drzi.lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem že kupoval pri naših uradnih zastopnikih za BMWja, se mi sicer ni mudilo, se mi je pa dobavni rok zdel bistveno predolg ( levi smerokaz in zajlo za kuplungo sem čakal celih 14 dni) :BUA:

Oni robo naročujejo vsak dan, le redko se zgodi, da iz skladišča v Berlinu roba ne gre vsak dan proti Sloveniji. Če potem rabi več kot tri dni do dol, jaz ne vem s čim jo vozijo.... :hmm:

...zato sem robo že naročal v Münchnu (imajo kar dosti na zalogi, drugače je pa tam drug dan po naročilu) in mi jo je potem kak kolega kar gor skeširal in pripeljal domov :OK:

Sicer pa ni vse tako črno kot tule zgleda....

NEVER GIVE UP! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen.na manseto zavornega cilindra ,katero sem narocil pri Avto Aktivu Maribor cakam ze od 25 ,6 05,se dobro da mi stara se drzi.lp

Nisi me ravno potolažil.... :)

Sicer pa me zanima tudi kako je pri drugih znamkah. Malo se spogledujem s kakšnim Varaderotom....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A misliš, da ima pri nas kdo vsaj en kos vsakega dela vsakega modela, ki ga prodajajo, na zalogi? ;) :lol:

T iše naprej vozi BMWja, hodi tja na servise, če pa kdaj dele rabš nujno, pa doplačaj hitor dostavo ali pa pejt mal pogledat še v tujino ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A misliš, da ima pri nas kdo vsaj en kos vsakega dela vsakega modela, ki ga prodajajo, na zalogi? ;) :lol:

Zaloge nima niti matična firma (BMW), kar je še posebej zaskrbljujoče. In to ne za motor, ki so ga izdelovali leta 1950, ampak za takega, ki je bil v produkciji še leta 2003!

T iše naprej vozi BMWja, hodi tja na servise, če pa kdaj dele rabš nujno, pa doplačaj hitor dostavo ali pa pejt mal pogledat še v tujino ... ;)

Ne pomaga nič ---> glej zgoraj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka, na rezervni del motorja - balanca (BMW R1150GS, letnik 2003) čakam že 5 (pet!!!) tednov.

Ko sem kupoval motor, sem se odločil za BMW tudi zaradi kvalitete servisne mreže in, kobajagi, dobre preskrbljenosti z rezervnimi deli.  :slap: Bil sem prepričan, da zato plačujem tudi tisto razliko v ceni do konkurenčnih motociklov.

No, potrpljenje pa me počasi mineva in malo se že oziram naokrog po podobnih tipih motorjev. Da pa ne bi ponovno nasedel kot sem z BMW-jem, vas prosim, da zaupate svoje izkušnje s čakanjem na rezervne dele. Zanimajo me predvsem "uradne" variante - torej prek pooblaščenih servisov oz. uradnega uvoznika.

Motorja seveda ne mislim kupovati zaradi hitre dostave rezervnih delov, je pa to, vsaj po moji izkušnji, pomemben kriterij pri izbiri.

Torej:

1. Motor

2. Rezervni del

3. Doba čakanja

4. Servis oz. uvoznik

GH

:eek: :eek: :eek: Ne morem verjet... :eek: :eek: :eek:

Ko sem sam potreboval rezervne dele za svojo bemwlo (R100RT,letnik 1982),sem se enostavno obrnil na Avto Aktiv in zadeva je bila rešena :OK:

Prvič sem se res moral zapeljat do njih,ker se po telefonu nikakor nismo mogli razumet,kaj sploh rabim :blush: Ko smo na njihovih mikrofilmih s skupnimi močmi našli željeno,je bilo naročilo takoj posredovano naprej na sever (petek dopoldne) in čez par dni (ponedeljek popoldne) mi je bila roba s hitro pošto dostavljena na dom.

Drugič je bilo še v istem tednu,ker sem spregledal poškodbo od kamenčka na vilici in mi je zato takoj spet poškodovalo tesnilo :slap: Tokrat smo se zlahka zmenili kar po telefonu,ker so bili itak vsi podatki na računu od prej. Tisti semering je bil že do konca istega tedna dostavljen na dom.

Tretjič sem pa rabil neko manšeto. Jih v ponedeljek zjutraj pokličem,povem kaj rabim (kodo sem našel na netu) in v sredo zvečer je bila tista manšeta že montirana :OK:

Moje izkušnje z Avto Aktivom so zares zelo dobre in jih lahko le pohvalim :worship: :worship:

Torej:

1. R100RT

2. razna tesnila in manšete (potrošni material)

3. vedno dostava na dom v DVEH DELOVNIH DNEH

4. Avto Aktiv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi me ravno potolažil.... :)

Sicer pa me zanima tudi kako je pri drugih znamkah. Malo se spogledujem s kakšnim Varaderotom....

Zdaj si me pa res razočaral :doze: iz konja na osla!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z Avto Aktivom do sedaj same dobre izkušnje. Kar sem rabil sem vedno dobil v par dneh. Moti me le dodatna oprema in obleke, ki jih skorda ne moreš niti videti, kaj šele pomeriti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Greyhound,

jaz bi pa rad odgovoril le na tvoje vprašanje. As Domžale oz Honda ti dobavi vse dele najkasneje v roku 7 dni. Velja celo za ameriške modele kot je tudi sicer moj. Roba se 1x tedensko prilifra iz Amsterdama. Za vsak model motorja Honda jamči zalogo delov 15 let od dne prenehanja izdelovanja.

Čečo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja s slovenskimi uvozniki in njihovimi zalogami je bil vedno križ: smo majhni in bi jih popolna zaloga bremenila joj prejoj hudo. Samo hudiča zakaj nimajo spopedenano hitro dobavo, da če ni kosa da ga dobijo čimprej..

Tudi Aprilia v Sloveniji ima tak problem: dobavni rok za kos, ki ni na zalogi je 2 tedna, v Trstu pa dobiš vse v 2 (dveh!) dneh. Če nimajo v Trstu pa bodo morda imeli v Monfalconu. Ko mi je tako en četrtek sredi augusta (!!!! dopusti!!!!) ruknilo ven semering na vilici sem stvar dobil in premontiral že naslednji dan....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi Aprilia v Sloveniji ima tak problem: dobavni rok za kos, ki ni na zalogi je 2 tedna, v Trstu pa dobiš vse v 2 (dveh!) dneh.

Moje izkušnje z aprilio so še bolj porazne...

Na popravilo start sklopke sem čakal 43dni :BUA: :BUA:

Seveda sred sezone... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za BMWja pokličem v Avstrijo. Pa tisti trgovec sploh nimajo servisa za motocikle, zgolj za avte, a dobim robo v najkasneje treh dneh. Še pokliče me v Slovenijo, da je roba prispela.

Za Gilero hodim v Trst. Ponavadi naročam v petek popoldne ali v soboto dopoldne, v ponedeljek, najkasneje v torek je roba že pri njih. Potem pa hodim ponjo kak teden ali dva, a me vedno počaka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi me ravno potolažil.... :)

Sicer pa me zanima tudi kako je pri drugih znamkah. Malo se spogledujem s kakšnim Varaderotom....

Zdaj si me pa res razočaral :doze: iz konja na osla!!!

Bo vsaj imel motor ...... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grey.............ti lahko dam en koristen naslov:

Moto Bacinello Trst (sej ni reklama, hahaha)

Tamvozim na servis in vse preskrbijo v par dneh. Mogoče avgusta je malo problem, ko majo Lahi ferragosto in živ kurc noče delat. Drugače pa iz Milana pride vse v 2-3 dneh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U Hr (Zagreb, Tomić) dijelovi dolaze za 2 - 3 dana. Nedavno sam naručio tyre repair kit i došao je za 3 dana. Ostale stvari koje sam prije naručivao (npr. Touring torbe, semerinzi) isto su dolazile na vrijeme.

U Slo sam kod Selmara naručio Wunderlichow tailbag za R1100S i došao je brzo. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja s slovenskimi uvozniki in njihovimi zalogami je bil vedno križ: smo majhni in bi jih popolna zaloga bremenila joj prejoj hudo. Samo hudiča zakaj nimajo spopedenano hitro dobavo, da če ni kosa da ga dobijo čimprej..

Dodatni pojasnilo: Avto-Aktiv ni kriv, saj rezervnega dela nima na zalogi fabrika (BMW) :BUA:

GH

P.S. Začenja se 6. teden čakanja......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka, na rezervni del motorja - balanca (BMW R1150GS, letnik 2003) čakam že 5 (pet!!!) tednov.

A je BMW koda balance 32712333244 pa cena nekje cca 45 K SIT ??

Lahko se pozanimam v CE pri Selmar kako je z zalogo, ker se mi zdi skoraj nemogoče da tako dolgo čakaš ! :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je  BMW koda balance  32712333244 pa cena nekje cca 45 K SIT ??

Lahko se pozanimam v CE pri Selmar kako je z zalogo, ker se mi zdi skoraj nemogoče da tako dolgo čakaš !  :?

Koda je prava, ti bom res hvaležen, če malo povprašaš. Če Selmar nima pri sebi, potem najverjetneje ne bo nič, ker baje zaloge nima tovarna (A.A. info).

GH

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi si Yamaho. Oljni filter imajo vedno na zalogi. B)  Kaj več pa nisem rabil :D

Yamaha nima spodobne velike endure :P ! Odpade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!