Skoči na vsebino

TEHNIKE VOŽNJE- ENDURO


danibmotocross&enduro

Priporočene objave

Pozdravljeni !

Mene pa zanima, o tehnikah predvsem pa o skokih, ker še nisem skakal in me zanima kako to gre. A je to podobn kolesu ? :grrr :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni !

Mene pa zanima, o tehnikah predvsem pa o skokih, ker še nisem skakal in me zanima kako to gre. A je to podobn kolesu ?  :grrr  :grim

..itak da je....razlika je samo v tem,da pri kolesu pedaliraš,pr moptorinu pa ti tega ni potrebno - ima pač motor,ki poganja vso prevozno sredstvo naprej - vključno s teboj :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Prva stvar, ki so jo men povedal je to, da nikakor ne smeš izpistiti gasa ko zapelješ na skok! in res je, sm sprobov =) Če na skoku izpustiš gas te v zraku nese na nos.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stara tehnika, ki je že vrabci čivkajo: če maš nos preveč dol dodaš plin ( seveda maš vedno v brzini ) in s tem dvigneš nos; če maš nos previsok spustiš plin po potrebi mal zavreš zadnji bicikl in nos se spusti.

Najbolj da probaš s kakšnim atx ali ctx, ko ene dva zlomiš, pa še kakšno ključnico zraven si blizu zmage. :kva2: :kva2: :kva2:

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

To tehniko sm že slišu ampak a mi lahko kdo,ki se na fiziko mogoče mal bolj spozna kot jst razloži kaj za boga je razlika če se kolo v zraku vrti ali ne??? :? V praksi pa je do sedaj še vsakič delovalo :hmm:

Mene pa zanima kako naj pri skoku "prilimam" noge na stopalke...se mi je že zgodilo da je moja rit letela prb.meter in pol višje od motorja :BUA: :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To tehniko sm že slišu ampak a mi lahko kdo,ki se na fiziko mogoče mal bolj spozna kot jst razloži kaj za boga je razlika če se kolo v zraku vrti ali ne??? :? V praksi pa je do sedaj še vsakič delovalo :hmm:

Žiroskop. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni !

Mene pa zanima, o tehnikah predvsem pa o skokih, ker še nisem skakal in me zanima kako to gre. A je to podobn kolesu ? :grrr :grim

Ja, ja! Podoben je kolesu, le da se ti bo enduro prej razletu! Bučko!

Probaj raje s krosko!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Sicer pa se zahvaljujem Klimberju, ki me je po zdrsu podučil, da moram namesto s sprednjo bremzo bremzati z zadnjo, kar velja predvsem za makadam.

Mislim da na makadamu ni priporočljivo zavirat samo z zadnjo zavoro ker se ne ustaviš kar tako. Meni se zdi bolši oprijem ko z občutkom prtisnem na sprednjo zavoro ter na zadnjo malo bolj ker pri zadnjem kolesu maš mal fore da ti zadn konc opleta. Pri zaviranju samo s sprednjim pa rizkiraš padec. Ko zaviram z obema se cel motor poleže in imam občutek da bistveno bolje zavira ter ima bolši oprijem na podlago. Če nimam prav naj me kdo popravi. Gor mam gume metzeller touring k so 50/50. Krampi nepopisno bolje držijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hočeš mal slišat o tehniki vožnje si dol potegn film Dirt Wise (with Sahne Watts) pa še en je od tega američana k fura Hondo, sam tisto je bl MX tehnika (ne vem sploh naslova)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hočeš mal slišat o tehniki vožnje si dol potegn film Dirt Wise (with Sahne Watts) pa še en je od tega američana k fura Hondo, sam tisto je bl MX tehnika (ne vem sploh naslova)

Jermey McGrath Tehniques of a champion

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jermey McGrath Tehniques of a champion

Ja sam fora je da oni furajo MX. Spet tukaj igrajo pomembno vlogo gume. FLY k ma kramp spredaj ter zadaj mu je lepo držalo. Tudi ko je dau po gasu je blo vidt da lepo drži ter ne opleta. Jst mam gor gume Metzeller touring in se mi zdijo kr dobre na cesti sam na makadamu ga pa vsake toliko loviš. Verjetno morm ene taprave gume dat gor ko te skurim. ene 10 let nazaj sm meu hondo cr 80 tko da neki mi je ostalo v glavi. Je pa res da cross motor je čist drugo kot tale težka krava :)

Popravljeno . Popravil eXTReme13
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ja, ja! Podoben je kolesu, le da se ti bo enduro prej razletu! Bučko!

Probaj raje s krosko!

kdo pa ti je to povedal ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!