Skoči na vsebino

CBR900 Tezave s križom


krneki

Priporočene objave

Ob pocasni vožnji in hkratnem zaviranjem na prvo kolo imam občutek da mi trese krmilo ( motor je bil paden zdrs iz ovinka). Prve vilice bi morale biti izpravne saj motor drzi svojo smer (ga ne vleče levo oziroma desno).

Že v naprej se vam zahvaljujem za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoce ti tukaj lahko diablo pomaga, ko ima tak motor.

----------------------------------

Cilj ni želja, temveč uresničitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzrokov tresenja je lahko več, najpogostejši so nepravilno zategnjeni konusi prednjega mosta, poškodba zavornega diska ali poškodba drsnih puš - vodil v vilici.

Poizkusi bolj podrobno ugotoviti kje in kako trese !

Kaj se zgodi pri večji hitrosti če pri vožnji naravnost spustiš krmilo, ali pri močnejšem zaviranju ?

Preglej tudi prvo gumo.

Aja, kakšen motor pa imaš ... model, letnik, gume, kilometri !

Pa ne okol govort !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IKE pri večji hitrosti ne obcutim ničesar tudi če spustim krmilo je vse OK nič ne trese. Spredaj imam D207 in jo malo cudno pobira pri profilu. Model motorja je CBR900rr letnik 97 prevozenih cca. 23000km sem pa drugi lastnik (kaj pa vem kaj so delali z motorjem)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O nov član jakaj pa jaz vem se bolj malo na te zadeve spoznam naslednje gume bom dal gor Mezler M1 tudi sam sem opazil podobno porabo pri D207.

C-YA IN HELL

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Spredaj imam D207 in jo malo cudno pobira pri profilu.

kako cudno? samo na eni strani ali ...??

po moje nekaj ni v redu ali z vpetjem vilic,ali so konusi nepravilno zategnjeni (ike),ali platisce ni ravno(?!).

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce ti enako na obeh straneh pobira tako nimam pripomb,samo ce pa neenako na obeh.....

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

IKE pri večji hitrosti ne obcutim ničesar tudi če spustim krmilo je vse OK nič ne trese. Spredaj imam D207 in jo malo cudno pobira pri profilu. Model motorja je CBR900rr letnik 97 prevozenih cca. 23000km sem pa drugi lastnik (kaj pa vem kaj so delali z motorjem)

Si ti mogoče kje iz okolice Kranja in si motor kupil v MB?????

Go in peace!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Model motorja je CBR900rr letnik 97 prevozenih cca. 23000km sem pa drugi lastnik (kaj pa vem kaj so delali z motorjem)

Tvoj problem je 95% v prednji gumi, ker je je zobčano pobrana po sredini. To se pri majhni hitrosti dobro občuti in če držiš krmilo zelo rahlo samo s konicami prstov boš čutil rahle vibracije, pri zaviranju pa se vse le še stopnjuje, saj guma tesneje tišči v asfalt.

Pri veliki hitrosti pa vse skupaj zgine, ker se kolo prehitro vrti in guma drži kontakt z asfaltom samo na špicih. Svetujem ti menjavo gume, pa tudi starost tvoje gume poglej.

Pa ne okol govort !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IKE z gumo naredil cca.3000 km ne mi pravit, da je že zanič. Guma ni zobčasto pobrana po sredini ampak cca.2cmm od sredine na vsako stran enako.

Ghost_R1 nisem kupil motorja v Mariborju.

Popravil/a - krneki dne 09/04/2002 ob 21:17:48

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote: IKE z gumo naredil cca.3000 km ne mi pravit, da je že zanič. Guma ni zobčasto pobrana po sredini ampak cca.2cmm od sredine na vsako stran enako.

Če ni kaj drugega narobe, se voziš (ali so se vozili) z napol prazno gumo. Po tvojem opisu je to značilna obraba sprednje gume s premajhnim tlakom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....ali pa predolgo v ovinek bremzas -> obraba na strani vecja.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roman mislim da lahko še par strani napišemo, pa ne bo nič boljše. Kaj naj rečem ... bo treba stvar videt - pregledat v živo !

Od kje si, nikjer nimaš svojih podatkov .

Pa ne okol govort !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

ICE pri tvojem komentarju manjkajo smajliji.

paaaaaa.........niti ne

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:Od kje si, nikjer nimaš svojih podatkov

Sem z Gorenjske, vse ostale podatke pa dobiš, če klikneš na moje ime ob sporočilu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

roman domnevam,da je ike mislil krneki in ne tebe.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 5 tedne pozneje...

quote:

lahko zaklenem?

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Ne še.

Kakšen pa je ta motor v vožnji? Je zelo športna pozicija, zelo zahteven za vožnjo, vzdrževanje inp.? Še zmeraj malo lutam in se iščem...

LpG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!