Skoči na vsebino

streetfighter predelava ?


uzzy

Priporočene objave

Ktere linje to misliš? A da bi meu zadnji del v isti višini z sprednjim sedežem??

ta zadnjo pokrivalo sedeža bi nekako predelal da bi se mi usklajevalo z zadnjim delom ko je zadja luč...zdaj pa nevem kako bi se k temu lotil...

post-19795-126073791631_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odrežeš zadnji konc pokrova pa narediš iz poliestra tako da se bo skladal. Sam ne vem kako pali poliester na plastiko (sklepam da je pokrov iz kakšne abs plastike? ) možno da bi bil poksi bolši... Lahko pa tud sam nardiš pokrov iz poliestra po svojih željah-pa še mal pršparaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ne pali pa plastiko pobrusiš z 60 ali 80 šmirglom, da dobiš globoke praske, tam pa pali poliester, za ziher pa vzameš v roke še ene 3mm sveder in plastiko navrtaš da se smola zlije v luknje, potem pa ziher drži

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta zadnjo pokrivalo sedeža bi nekako predelal da bi se mi usklajevalo z zadnjim delom ko je zadja luč...zdaj pa nevem kako bi se k temu lotil...

post-19795-126073791631_thumb.jpg

A se ti ne zdi, da boš imel preveč nepotrebnega dela. Če ti že uspe kakor koli odrezati tisti del, moraš potem itak cel pokrov na novo barvat, delat grafike in nato še lakirat.

Pa lep dan.

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se ti ne zdi, da boš imel preveč nepotrebnega dela. Če ti že uspe kakor koli odrezati tisti del, moraš potem itak cel pokrov na novo barvat, delat grafike in nato še lakirat.

Pa lep dan.

Pozdravljeni

res da je veliko dela po nepotrebnem sam mislim da je v tem smisel predelave da nimaš isto kot je standard ampak vse poboljšaš oz narediš kakor tebi paše...res da bi lahko z poliestra doma naredil sam je finta da sem pokrov dobil poceni na ebayi tak da ga bom malo razrezal pa probal predelat....hvala vsem za te koristne informacije bomo poskusili kako mi bo uspelo pa poročam.. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

res da je veliko dela po nepotrebnem sam mislim da je v tem smisel predelave da nimaš isto kot je standard ampak vse poboljšaš oz narediš kakor tebi paše...

Točno tako. Predelava pokrova se mi zdi fajn. It is all about details. :rolleyes::rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

res da je veliko dela po nepotrebnem sam mislim da je v tem smisel predelave da nimaš isto kot je standard ampak vse poboljšaš oz narediš kakor tebi paše...res da bi lahko z poliestra doma naredil sam je finta da sem pokrov dobil poceni na ebayi tak da ga bom malo razrezal pa probal predelat....hvala vsem za te koristne informacije bomo poskusili kako mi bo uspelo pa poročam.. :OK:

se mi zdi da bos moral tud na sedezu mal gobo dol pobrat ker je ze sam sedez brez pokrova visji kot zadnja plastika?

Popravljeno . Popravil Jerry_exc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam še eno vprašanje kako naj naredim to kar sem napleskal na spodnjih slikah da bi se linije bolj dopolnjevale ker mi je prekleto grdo če niso linije usklajene...namreč tisti štrleči del bi odrezal...in kako dalje bi prosil za nasvete...nimam pojma zakaj so to tak naredili ker ni potrebe ker zic ni tako visoko... :headbang:

post-19795-1260704416_thumb.jpg

Drugače pa samo odrežeš ta del, z spodnje strani v odprtino pa pritrdiš stirodur in ga oblikuješ po lastni želji. čezenj pa naneseš čim lažjo stekleno tkanino, prepojiš z smolo in to je to. Ko se smola strdi, lahko odstraniš stirodur. Če bo lepo narejeno je potrebno samo še nekaj špric kita in to je to.

Kot je pa Jerry omenil, je pa lahko problem sedež.. Kakšna slika bi še dodatno pomagala, pa lep večer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa samo odrežeš ta del, z spodnje strani v odprtino pa pritrdiš stirodur in ga oblikuješ po lastni želji. čezenj pa naneseš čim lažjo stekleno tkanino, prepojiš z smolo in to je to. Ko se smola strdi, lahko odstraniš stirodur. Če bo lepo narejeno je potrebno samo še nekaj špric kita in to je to.

Kot je pa Jerry omenil, je pa lahko problem sedež.. Kakšna slika bi še dodatno pomagala, pa lep večer.

thanks za tale info...bi pa vprašal kaka smola je to? zadnji del sedeža pa je dvignjen ja pa sem gledal da bi linije za malo samo lahko spremenil razen če peno z zica vzamem, sam tega pa se nebom lotil....je pa mi zelo grda linija tega spoilera da se tako konča...hjooo enkrat bom samo kupil zadji zadek drugi potem pa našo na tank pa je to to :headbang:

tule pa fotke

post-19795-126082193981_thumb.jpgpost-19795-126082194385_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Epoxy smola. dvokomponentna. Mešaš trdilec in smolo. Potem pa kot si sam opazil, bi bilo potrebno predelati tudi sedež. Zdej če sem že hočeš kakšne sprembe, bi za moje pojme malo srajšal izpuh...Tale izpuhi pod sedeži, mi nikoli niso potegnili, mam občutek, da kar malo vizuelno podaljšajo motor, pa preveč odebelijo zadek....oz. sem šele zdaj opazil, da sta dva lonca, se pravi, bi oba skrajšal :P.

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

thanks za tale info...bi pa vprašal kaka smola je to? zadnji del sedeža pa je dvignjen ja pa sem gledal da bi linije za malo samo lahko spremenil razen če peno z zica vzamem, sam tega pa se nebom lotil....je pa mi zelo grda linija tega spoilera da se tako konča...hjooo enkrat bom samo kupil zadji zadek drugi potem pa našo na tank pa je to to :headbang:

tule pa fotke

post-19795-126082193981_thumb.jpgpost-19795-126082194385_thumb.jpg

Montiraj kakšen drug zadek z dvojnim zicom pa je.... Volk sit in krava cela :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Montiraj kakšen drug zadek z dvojnim zicom pa je.... Volk sit in krava cela :)

hjaa to bi bilo najboljše...sam problem je da sem bil pred mojim projektom ziher da nebom menjal zadka...zato sem kupil izpuh zadnjo novo luč pokrov zadnjega zica...saj za izpuh mi ni problem ker že mam v glavi da če dam drug zadek uporabim en lonec ki bo na sredini po zadkom arrrr :naughty: to bo dobro zgledalo sem pa se odločil da to leto še tak ostane drugo leto pa dokonca...(drugi diski, druge zlate prve vilce UP-side down vilice pa zadja ena nihajna roka pa še drugi dodadki) ker zaenkrat se bliža koncu moj projekt pa me je že do zdaj stalo 1600€ hmmm..pa veliko sem si sam delo :headbang: kar pa bom še letos nareda pa je BUG spoiler in dodatki ki mam že kuplene sam še niso prispele.. :glare:

danes sem po pošti dobil že težko pričakovani pokrov zadnjega sedeža ki sem ga dobil dokej poceni iz Nemčije in ko paket odperem vidim same papirčke :krneki: nato celi začuden (kje moj izdelek) pričnem metat papirčke ven in nikjer mojega pokrova :cry: in nato čist na konci pokrov :kva2: mater sem si odahnil ker je bila sumljiva cena sem mislil da me je okoli prineso :slap:

post-19795-126087487366_thumb.jpg

post-19795-126087488185_thumb.jpg

post-19795-126087488994_thumb.jpg

post-19795-12608748999_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vilce bi brez problema sam doma spedenal, če bi že rad zlate, jih enostavno prebarvaj, daj notri malo trše vzmeti in ene rožnate diske. Prepleti še z jeklenimi zavornimi cevmi, pa bo že bolje, za dosti pocen denar....

Fsm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vilce bi brez problema sam doma spedenal, če bi že rad zlate, jih enostavno prebarvaj, daj notri malo trše vzmeti in ene rožnate diske. Prepleti še z jeklenimi zavornimi cevmi, pa bo že bolje, za dosti pocen denar....

Fsm

Hmmm...nevem no res da se dajo nekatere stvari narediti poceni...samo na nekaterih pa ne mislim šparat ker ta motor predelujem ne ker ga bom čez dve leti prodajal ampak ker ga mislim obdržat in zato nemislim šparat zato sem rekel da nadaljujem naslednjo leto ko bo se denarnica spet malo podebelila... po mojih ocenah potrebujem še nekje 3000€ za popolno predelavo res da bi lahko naredil za dosti meje sam mogoče ne tako kot si želim...vse je odvisno od človeka 100 ludi 100 čudi :D

ewo ta mi ma lep prvi del:

saj ne trebajo biti lih zlate vilice glavno da so ene poštene UP-side down vilice z enimi lepimi rožnatimi diski in zadnja ena nihajna roka

primer :

post-19795-126088318366_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm...nevem no res da se dajo nekatere stvari narediti poceni...samo na nekaterih pa ne mislim šparat ker ta motor predelujem ne ker ga bom čez dve leti prodajal ampak ker ga mislim obdržat in zato nemislim šparat zato sem rekel da nadaljujem naslednjo leto ko bo se denarnica spet malo podebelila... po mojih ocenah potrebujem še nekje 3000€ za popolno predelavo res da bi lahko naredil za dosti meje sam mogoče ne tako kot si želim...vse je odvisno od človeka 100 ludi 100 čudi :D

ewo ta mi ma lep prvi del:

saj ne trebajo biti lih zlate vilice glavno da so ene poštene UP-side down vilice z enimi lepimi rožnatimi diski in zadnja ena nihajna roka

primer :

post-19795-126088318366_thumb.jpg

Ti, pa se ti splača toliko vlagat na FAZERJA??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti, pa se ti splača toliko vlagat na FAZERJA??

hmmm meni se sam motocikel dopade res pa je da je samo 600ccm bi moglo bit več.. .) sam je pa v tem tudi point namreč sem reden obiskovalec bikers vikendov in drugih srečanj in vidim veliko standardnih FZ6/FAZER-jev in zaradi tega bo še bolj pritegnil pozornost če ne drugih vsaj tiste ki jih imajo ker lahko vidijo kaj se da narediti z njega...je pa res če nebi podrso tega motorja pa če bi imel denar bi se ziher odločil za drug motor...sam zdaj sem se lotil tega in to bom po vsej verjetnosti izpeljal.. :OK::D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

thanks za tale info...bi pa vprašal kaka smola je to? zadnji del sedeža pa je dvignjen ja pa sem gledal da bi linije za malo samo lahko spremenil razen če peno z zica vzamem, sam tega pa se nebom lotil....je pa mi zelo grda linija tega spoilera da se tako konča...hjooo enkrat bom samo kupil zadji zadek drugi potem pa našo na tank pa je to to :headbang:

tule pa fotke

sedež znizat je zelo mal dela in pr teb bi se dost poznal sploh na liniji.

vilce se pa na avtonetu pojavljajo vsake tok casa od kakih cestakov ker jih ljudje menjajo za na pisto... samo bos rabu se krize in varjetno kake distancinke za zavorne celjusti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm...nevem no res da se dajo nekatere stvari narediti poceni...samo na nekaterih pa ne mislim šparat ker ta motor predelujem ne ker ga bom čez dve leti prodajal ampak ker ga mislim obdržat in zato nemislim šparat zato sem rekel da nadaljujem naslednjo leto ko bo se denarnica spet malo podebelila... po mojih ocenah potrebujem še nekje 3000€ za popolno predelavo res da bi lahko naredil za dosti meje sam mogoče ne tako kot si želim...vse je odvisno od človeka 100 ludi 100 čudi :D

ewo ta mi ma lep prvi del:

saj ne trebajo biti lih zlate vilice glavno da so ene poštene UP-side down vilice z enimi lepimi rožnatimi diski in zadnja ena nihajna roka

primer :

post-19795-126088318366_thumb.jpg

Uffff te bo pa kr pršla tale predelava (jst sem v mojga do zdej vložu ene 1800 vključno z sklopko pa alternatorjem). Jst ti svetujem da mal znižaš stroške...ker 600 ti bo verjetn kmalu premal. Predelavo boš pa zelo težko prodal oziroma jo boš mogu dat orng pod ceno. Diske pust original, če so tvoji še dobri, rajš menjaj zavorne čeljusti z kakšnimi 6 batnimi.... USD vilce grejo baje gor od r6 ampak pomoje najbolš da menjaš kar komplet spredn konc (diski, kolo, člejusti. vilice, križi) Poglej mal po forumih-možno da se da zaprešat v spodnji križ od r6 os (al kako se že temu reče po ang. steering stem) od fz6, najbol preprosta menjava sprednga dela. Tle motor ma pa original USD vilce (CBR) pa pokrove čez ;) (zato zgledajo mal debelješe pa se zlivajo s križi)

Kar se enojne nihajke tiče se najpogosteje montirajo od VFR. Ampak ma ta nihajka mal zamaknjen amortizer v levom sicer ne vem kako je pri Fz-ju ampak po vsej verjetnosti boš mogu rezat nosilce amortizerja na geštelu pa jih navarit zamaknjeno. Poleg tega morš bit pozoren na poravnavao zobnikov pa koles, to dosežeš z izdelavo distančnikov. Pri vpetju nihajke v okvir jo je treba postružit oz, narest distačnik, pa porihtat os. Potem po še sedišče amortizerja na nihajki, novi dogbonesi itd. Je kr projekt tole. Jst mam to v načrtu za naslednjo zimo-pomoje bom uporabu nihajko od VFR pa jo dodatno ojačal-že zbiram podatke pa delam načrt :) .

Jst ti svetujem da res premisliš kok misliš vložt v motor ker z predelavo se poročiš. Zlo težko joi prodaš tok kot si vložil pa nikol ne dobiš ven.

Kaj maš pa še kej letos v planu za narest?? :)

Popravljeno . Popravil trojan69
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trojan69 hvala za te korisne informacije...je pa tako na stvari da sam nimam z tem izkušenj pomaga pa mi boter oz mam motor pri njemu ker ga predelujem v njegovih delavnicah ker ima podjetje ki se ukvarja z izdelavo strojev zato ima veliko strojev ki so potrebni pri samo predelavi tak da bi lahko vse to predelal je pa res tako kot si rekel ima motor samo 600ccm sem pa se odločil da ta motor ostane in ga nebom prodajal... ;)

letos pa pridejo gor še crash-padi in žmigavci ki pridejo na belanci dobim pa jih jutri z louisa :yea1: pa druge stopalke za noge in BUG spoiler... ko bo pa to končano pa morem še obe novi gumi in menjava olja ker so gumi obe zanič pa olje je 8000km že notri ... če pa mi bo ostalo še denar za airbrush pa gre še na airbrush če pa ne pa bo ostal take barve do drugega leta

resda nebo ta pravi streetfighter (oz nemški stil predelave ki so mi najlepši streetfighterji) mislim pa da bo kar nekej pozornosti pritegnil pa še lep mi je...

za airbrush pa se še odločam je težko izbrati...mogoče bi ga pobarval odštekano kot je ta na sliki:

post-19795-126098149289_thumb.jpgpost-19795-126098149898_thumb.jpg

al pa mogoče tako:

post-19795-126098153235_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Evo še ene Finska predelava. Gsxr 1100 1991- streetfighter (oz. bol hiper muscle fighter). Stric pravvi da je ob normalni cestni uporabi 220km na kolesu, ob pritisku gumba pa tudi 350+, je pa zadeva 1200 ccm, turbo, NOS, vbrizg metanola.

Opis predelave agregata:

1991 gsxr 1100 engine:

Busa pistons 1216cc

comp pres taken to 9:1

Carrillo rods

Web Cam cams

ported head

Cluts beefed to cope with power

Suzuki plates and 2 extra spring

Dyna ignition

Garrett gt28 turbo (modified)

homemade header, plemium and intercooler and exhaust

Mocal 19 row oil cooler

Coolingmist water/methanol injection 50/50 mix above 0.7bar

And little nitro on tank

post-20343-127682106879_thumb.jpg

post-20343-127682111375_thumb.jpg

Pa še ena v zlo domiselni cestni-super moto preoblekci:

post-20343-127682120773_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še ene Finska predelava. Gsxr 1100 1991- streetfighter (oz. bol hiper muscle fighter). Stric pravvi da je ob normalni cestni uporabi 220km na kolesu, ob pritisku gumba pa tudi 350+, je pa zadeva 1200 ccm, turbo, NOS, vbrizg metanola.

Opis predelave agregata:

1991 gsxr 1100 engine:

Busa pistons 1216cc

comp pres taken to 9:1

Carrillo rods

Web Cam cams

ported head

Cluts beefed to cope with power

Suzuki plates and 2 extra spring

Dyna ignition

Garrett gt28 turbo (modified)

homemade header, plemium and intercooler and exhaust

Mocal 19 row oil cooler

Coolingmist water/methanol injection 50/50 mix above 0.7bar

And little nitro on tank

Pa še ena v zlo domiselni cestni-super moto preoblekci:

pa webcam ma? :unsure: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:) Ne- Cams so odmične gredi (Web Cam je pomoje firma/tip odmičnih). Sem tud jst prvič čudn pogledu. Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!