Skoči na vsebino

Starodobniki


Moto32

Priporočene objave

Je na tem forumu kdo,ki je že pridobil certifikat za svojega oldija? :?

Opažam namreč,da se pojavlja kar nekaj motorjev s certifikatom oldtajmerja,čeprav so mlajši od 25 let oz.izdelani po letu 1980 :eek:

Mi lahko kdo razloži,kakšen je postopek za pridobitev certifikata?

Na kakšen način se da "spravit skozi" vozilo,mlajše od 25 let? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom citiral ministrstvo za promet, oz. njihov dopis.

....

V skladu s tretjo točko 36. člena pravilnika o ugotavljanju skladnosti (Uradni list RS, št. 30/04), lahko dobijo status starodobnika samo vozila starejša od 25 let. V izjemnih primerih, na primer omejena serija, inovativne tehnične rešitve, je lahko vozilo starejše od 20 let.

...

V kolikor sodite, da gre v vašem primeru za vozilo, za katero bi lahko uporabili ta izjemna določila, nam posredujte dodatno dokumentacijo, iz katere bo to jasno razvidno.

....

Skratka, nima samo SVAMZ in podobne zadeve tega čez, ampak se vse vloge posredujejo še na ministrstvo, kjer dajo blagoslov. Tako da rabiš veliko vez, če bi rad kej takega izvedel, ampak načeloma se ne da.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kontakriraj lastnika tistega muzeja na Vranskem in dobil boš dosti informacij.

Tel: +386 (0)3/ 705-506-6

Fax: +386 (0)3/ 705-506-7

e-mail: muzej.motociklov@siol.net

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veze... Zveze... Poznanstva...

Imam občutek,da pisana pravila veljajo le še za redke izjeme (npr. zame),ves ostali svet pa se vrti po vezah mimo tega :fight2:

Fantje,hvala za odgovore :OK: Bom poskusil kaj izvedet v Vranskem.

Če ima pa kdo še kakšno idejo,predlog ali nasvet,pa kar na dan z njim .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kontakriraj lastnika tistega muzeja na Vranskem in dobil boš dosti informacij.

Tel: +386 (0)3/ 705-506-6

Fax: +386 (0)3/ 705-506-7

e-mail: muzej.motociklov@siol.net

imenujejo ga Petja Grom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Torej doma imamo starodobnika (Tomos :OK:), pa me zanima kakšni so pogoji za pridobitev certifikata in kakšni so stroški s tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej doma imamo starodobnika (Tomos :OK:), pa me zanima kakšni so pogoji za pridobitev certifikata in kakšni so stroški s tem.

Povprašaj v kakšnem klubu lastnikov starodobnih vozil, v Velenju imate "Fičo klub Velenje".

V Mariboru je "Veteran klub" ki vsake toliko organizira ocenjevanje starodobnih vozil, moped pripelješ da ti ga pregleda komisar SVS, izpolniš neke formularje, priložiš 3 fotografije mopeda, plačaš kakšnih 20€ in dobiš certifikat. Verjetno je v Velenju podobno. Hodit v Vransko pa ti ne priporočam najbolj, ker sem slišal da tisti gospod za certifikat kasira kar zajetne denarce, ampak to sem samo slišal, ne me držati za besedo. Upam da sem ti kaj pomagal :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!