Skoči na vsebino

Biodizel


Lobo

Priporočene objave

Na BW jw bila danes oddaja o biodizlu iz žitne slame. S pomočjo encimov bi iz nje pridobivali bioetanol, ki bi ga lahko uporabili za pogon motorjev. Po izračunu naj bi bila cena tega goriva 50 - 70 centov. Začetni rezultati raziskav so zelo obetavni.

Ni kaj, sodobni Baltazarji ne spijo. Adijo nepotrebna naftna polja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na BW jw bila danes oddaja o biodizlu iz žitne slame. S pomočjo encimov bi iz nje pridobivali bioetanol, ki bi ga lahko uporabili za pogon motorjev. Po izračunu naj bi bila cena tega goriva 50 - 70 centov. Začetni rezultati raziskav so zelo obetavni.

Ni kaj, sodobni Baltazarji ne spijo. Adijo nepotrebna naftna polja.

to niso novotarije - pol mehike se še dolgo vozi na etanol ... te bio fore so pa sam zato, ker so pogruntal, da bi si marsikdo lohk te zadeve tut doma izdeloval ... recimo metanol in vodik za gorivne celice (tiste, k ti iz tega elektriko delajo za električni avto ali motor napajat) lohk že danes doma prideluješ, mašina te stane cirka 2-3 jurje evrov ...

imajo pa še tut formule, kako iz olja za cvrtje pomfrija nardiš pocen gorivo za dizelski agregat ...

ampak to nam izdelovalci skrivajo, ker so to pač naftni lobiji.

no, na salonu IAA v Nemčiji so vsi izdelovalci nenadoma "spregledali" in bodo ponudili varčne avtomobile ... samo z vgradnjo že obstoječih tehnologij, ki so dost pocen (do 2000 evrov na avto) lahko izdelajo avte, ki porabijo do 30% manj goriva ... ampak do zdaj se jim to ni dalo ... no, orkan Katrina in visoke cene nafte zadnje tedne so vse obrnili na glavo ... vsi krampajo, Toyota pa je že nekaj let vodilna s svojim varčnim Priusom ...

Smarti in podobni avtomobili bodo kmalu še bolj priljubljeni, se mi zdi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imajo pa še tut formule, kako iz olja za cvrtje pomfrija nardiš pocen gorivo za dizelski agregat ...

odpadnega olja za cvrtje ni potrebno nič predelovati,ga samo prečistiš :D ,en američan je lani prevozil celo ameriko (od obale do obale) na odpadno olje za cvrtje,"gorivo" pa je dobival po restavracijah(večinoma z hitro prehrano)-zastonj :OK:

Popravljeno . Popravil bivol
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SymRu, vem da to niso novotarije. Večino teh stvari so nas učili že pred 30 leti in več pri kemiji. Vendar, kot si napisal, takrat to ni bilo pomembno. Nafta je bila poceni in zakaj bi si komplicirali življenje po nepotrebnem. Vendar časi se spreminjajo.

Bomo videli koliko koristi je napihala Katarina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jp drži :yes: ...recimo navadni dizelni,sploh te starejš mašine delajo na olje za cvrtje,sam prefiltrirat ga je treba da glih kakšnih drobtin ne fašeš not v tank :P ...

...se prav je cenejš,če greš takoj v trgovino po liter olja za cvrtje kt pa da natočiš liter nafte...pa še z zakonom zaenkrat še ni prepovedano to :naughty: ...če greš pa direkt v tovarno npr. Oljarica Kranj pas mislim da bi tud količinski popust dobu :devil: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jp drži :yes: ...recimo navadni dizelni,sploh te starejš mašine delajo na olje za cvrtje,sam prefiltrirat ga je treba da glih kakšnih drobtin ne fašeš not v tank :P ...

...se prav je cenejš,če greš takoj v trgovino po liter olja za cvrtje kt pa da natočiš liter nafte...pa še z zakonom zaenkrat še ni prepovedano to :naughty: ...če greš pa direkt v tovarno npr. Oljarica Kranj pas mislim da bi tud količinski popust dobu :devil:  :D

Bogved, kua ti šele bučno ali pa olivno nardi ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bogved, kua ti šele bučno ali pa olivno nardi ;)

...ja to je pa pol že tko kt da bi oktan booster not dal,...to ti bate ven zmeče :lol1: :lol1: :lol1: :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To (kupujejo novo olje) precej počnejo v nemčiji.

Ampak je treba naredit gretje olja, ker drugače (baje) zjebe bošpumpo-problem je viskoznost.

Razen če je v igri star mercedes.

Tud sam se občasno vozim na opadno jedilno olje.

Če ima kdo kaj olja viška, sem ga pripravljen odkupit. :)

Če kdo najde kak vir novega olja po pametni ceni, pa z besedo na dan.

Oljarica Kranj je povezana z Geo, in olje zaj trži samo gea. Gea pa je imela pred nekaj meseci ceno 196sit+ddv.

Pri ceni je treba upoštevat še približno 10% večjo porabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaže, da so Švedi najuspešnejši v EU pri uvajanju vozil na etanol. Že leta 2003 je bila več kot polovica prodanih ford focusov na švedskem takšnih ki lahko za pogon uporabljajo etanol (oz. mešanico etanola in bencina, 85/15). Večino etanola pridobijo iz odpadne lesne biomase. Takšna vozila izdeluje tudi Saab, pridružila pa se jima je tudi Scania. Scaniini avtobusi na etanol so na švedskem pravi prodajni hit. Očitno su tudi mestne uprave bolj ekološko naravnane.

Veliko informacij o uporabi vozil na etanol po svetu lahko dobite tukaj:

Green Car Congress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To (kupujejo novo olje) precej počnejo v nemčiji.

Ampak je treba naredit gretje olja, ker drugače (baje) zjebe bošpumpo-problem je viskoznost.

Razen če je v igri star mercedes.

Tud sam se občasno vozim na opadno jedilno olje.

Če ima kdo kaj olja viška, sem ga pripravljen odkupit.  :)

Če kdo najde kak vir novega olja po pametni ceni, pa z besedo na dan.

Oljarica Kranj je povezana z Geo, in olje zaj trži samo gea. Gea pa je imela pred nekaj meseci ceno 196sit+ddv.

Pri ceni je treba upoštevat še približno 10% večjo porabo.

kak avto pa voziš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o tem se pogovarjamo tudi tukaj

:)

Sorry TC. Nisem jaz kriv, če so iz žitne slame namesto biodizla naredili olje za cvrtje. Sicer pa kaj naj pričakuješ od teh požeruhov, kot da ves čas mislijo na pohane šnicle in pipike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry TC. Nisem jaz kriv, če so iz žitne slame namesto biodizla naredili olje za cvrtje. Sicer pa kaj naj pričakuješ od teh požeruhov, kot da ves čas mislijo na pohane šnicle in pipike.

pohani šnicli ja :yea2: , pipike ne. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pohani šnicli ja  :yea2: , pipike ne.  :grrr

Kako pa sedaj to? Poteptal si tradicijo svojega mesta. Razen, če ti že pri uhah vun gledajo.

Aja, pa da ne bom izven teme. A vete kaj sem prej pogruntal? Glede na vso slamo po glavah, ne bo treba niti po njo na njive hodit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pohani šnicli ja  :yea2: , pipike ne.  :grrr

ni važno al je mucek, al je pesek, glavno da je MESEK :)

za to slamo pa sem gledal po satelicki zadnič ja.. samo kolko sem jaz razumel je to alternativa za bencinarje, tak da nima veze z biodizlom, itd ....

je pa odličen krog, pridelajo metanil, pa odpadek, oz, to slamo, daj pol kravam za sfujtrat

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kak avto pa voziš?

Motor je Mercedes 220d nekje iz leta 73-78.

Je pa v ladi nivi.

Sicer pa sem že v tisti temi napisal, ki jo je nalepil Thundercat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je Mercedes 220d nekje iz leta 73-78.

Je pa v ladi nivi.

Sicer pa sem že v tisti temi napisal, ki jo je nalepil Thundercat.

To bi še mene zanimalo. Če ne bo moje prehitro rja popapala. Kolko bi približno znesla cena predelave?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bi še mene zanimalo. Če ne bo moje prehitro rja popapala. Kolko bi približno znesla cena predelave?

Kaka predelava? Vgradnja dizla, ali potem prilagoditev na olje?

Dizla nisem sam vgrajeval, preveč papirnate vojne za mene. Sem že kupil z atestom.

Ampak vgradit mercedesa in tankat na bencinski se finančno ne izide. V takem primeru je bolj smiselna vgradnja plina v srbij, še posebej če imaš fergazer.

Predelava na olje(dva rezervoarja) pa bo okoli30-40ksit, mojih ur nisem računal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni važno al je mucek, al je pesek, glavno da je MESEK :)

za to slamo pa sem gledal po satelicki zadnič ja.. samo kolko sem jaz razumel je to alternativa za bencinarje, tak da nima veze z biodizlom, itd ....

je pa odličen krog, pridelajo metanil, pa odpadek, oz, to slamo, daj pol kravam za sfujtrat

LP

-matej

Krog se nadaljuje, iz kravjeka dobiš plin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!