Skoči na vsebino

25. Maj Dan Slovenskih Motoristov


Thundercat

Priporočene objave

Ne vem če ste že brali novega Motorista, v urednikovi besedi piše o pobudi k dnevu motoristov. To naj bi bil 25.Maj, bivši dan Mladosti!

Omenjeno je pač da to potrebujemo itd. ,nekaj je govora o skupnih vožnjah...

Jst osebno bi raje praznoval ta dan bolj poleti, julija, avgusta zaradi podnebnih pogojev, pa tudi časa in pridiha poletja.

Je pa (moja?!?!?) ideja, da bi se recimo na ta dan dobili nekje VSI in se kam peljali in malo pokramljali zelo razburljiva!

Kaj pravite na vse to?

PS: letos pride 25. maj na soboto, s časom bi pa lahko s kakšnim protestom (spet!!) izbojevali DELA PROST DAN!!!

Thundercat

Popravil/a - thundercat on 11/04/2002 21:41:55

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To o skupni vožnji...a je to mišljeno za Motosvetovce,ali za vse motoriste Slovenije?Ideja sploh ni slaba.Mater bo grmelo-se že veselim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Za vse motoriste Slovenije.

Brrrm

jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Pol jst ziher ne bom ta narbltapočasna

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Popravil/a - macica dne 12/04/2002 ob 07:55:39

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

...Jst osebno bi raje praznoval ta dan bolj poleti, julija, avgusta ...

Do takrart se jih že veliko razbije, pa še po dopustih smo, tako da je maj kar OK, sicer pa je to že preseravanje. Kdaj bodo pa dnevi soptnika ali žene motorista?

Naj se rajš pobrigajo za kake nižje registracije ipd. Vsi motoristi ne bi nikoli prišli skupaj naenkrat, če pa bi bi bil to sam en velik kaos in bi prej prišli na negativen kot pozitiven glas.

Sicer pa pustimo stvar stručkotom, ki imajo čas za take stvari - kar bo pa bo.

... matr sem pameten ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem za, takrat bi tudi lahko napisali oz. podpisali kakšno peticijo našim zavarovalnicam, mogoče pa bi se odzvale!

lp marijan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem jaz na hitrico preletel uvodnik v Motoristu, je 25. maj mišljen tako, da se nas takrat čim več motoristov spravi na ceste in da se ta dan čim več vozimo in to kjer koli. Ne pa kot zbor vseh Slovenskih motoristov na enem mestu.

To se mi zdi v redu, kot opozorilni dan za ostale udeležence v prometu na začetku glavne sezone: tudi mi smo tu!

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja seveda bomo opozorili ostale na nas. Sploh drugi dan v kroniki, kjer jih bo ziher vsaj 10 končalo.

... matr sem pameten ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ja seveda bomo opozorili ostale na nas. Sploh drugi dan v kroniki, kjer jih bo ziher vsaj 10 končalo.

... matr sem pameten ...

Ja šment, Rok kaj si tak pesimist. V bodočnost je treba gledat optimistično, z elanom!! Gremo na en kup, al pa dva npr. Kaj vem, LJ, MB, pa mogoče še KP, MS... Pripravmo pred tem peticijo za znižanje zavarovanj (jasno utemeljeno kot je treba), pa mogoče še o čem in jo na vseh lokacijah podpisujemo. Pa kakšno o varnosti po mikrofonu se pove, tko da bi se tisti, ta najbolj utrgani, vsaj ta dan mal bol na počas držal. OK?

LP Horjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ja šment, Rok kaj si tak pesimist...

Ne to je precej realno.

SICER SEM ITAK DEFINITIVNO ZA, sam se je treba tudi primerno obnašati in pokazati, da nismo le norci in samomorilci, temveč običajni davkoplačevalci, ki imajo radi motorizem, pa niso vsi bogati.

... matr sem pameten ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

, sam se je treba tudi primerno obnašati in pokazati, da nismo le norci in samomorilci, temveč običajni davkoplačevalci, ki imajo radi motorizem, pa niso vsi bogati.

Ma ja, veš v vsaki skupini ljudi je nekaj taki, pa nekaj drugačnih. Ta utrgan so povsod, pa jasno de so tud pri motoristih, sam folku to ne potegne! Pa tud ta utrganih motoristov ne boš spremenil, smo že po definiciji mi tomoristi mal druge sorte folk.

Pa kljub vsemu, če se skup dobimo, predstavljamo tolk in tolk davkoplačevalcev, pa čeprav ne običajnih in to zna imeti svojo moč. Ja pa po ta novem bi blo dobr še vse ta registrirane skuteraše zraven potegnit. So v glavnem vsi bodoči motoristi, pa tudi zavarovanje bodo po ta novem plačevali. Imam prav, ali se mi sam zdi?

LP Horjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem za idejo, sicer pa mi res ni treba kak poseben dan da bi sel na cesto. drugace pa jaz nebi poskusal "socializirat" motoriste, bistvo motorja je da si svoboden in delas kar ti pase in gorje tistemu, ki mi pride tezit da se morem na motorju lepo obnasat, tega mam ze drugace prevec. vsak naj bo tak kot hoce bit, pa ceprav nor in "sramota" za kvazi normalne in civilizirane motoriste!!!!

ko bomo vsi motoristi vzorni drzavljani se pa lahko zacnemo v cerkvah in muzejih dobivat!

aja a po omejitvah moremo tudi vozit, da si slucajno nebi kdo mislil da smo norci?

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi se tudi strinjal s tem praznikom, predvsem zraven pripadajočimi aktivnostmi, ki bi prispevale k ureditvi razmer na moto sceni, predvsem odpravi rizičnih razredov pri zavarovanju.

Voluharji zavarovalniški.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Le kdo je tako nerodno predlagal datum... Če se ne motim je okrog leta 80 prav bivša, nekaterim še vedno zelo ljuba oblast, pobirala slovenskim motoristom njihove močno preplačane motorje... Broz in njegovi nasledniki so vedno skrbeli za kvaliteten vozni park svojih sužnjev...

No, kar počasi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da vas spomnim dragi moji. 25 maja imamo motosvetovci v Mariboru ogled vinske kleti in pokušino - degustacijo vin in pa seveda skupinsko vožno po Dravskem polju in obronkih Haloz. Vsa stvar je obširno razložena v forumu Kar neki, pod naslovom, "Pozdrav izpod vinogradov - sprejemamo prijave" (trenutno na 2 strani).

Dobrodošli v čim večjem številu!!!

Pervy, kar se tiče tvojega sestavka se popolnoma strinjam s teboj, seveda s to razliko, da ti veš kje ti je plafon, kar nekaj "norcev" pa svojega limita ne pozna. Oziroma ga spozna, ko je to že prepozno.

Žal pa se prevečkrat zgodi, da naj... prav tisti, ki vozi z glavo.

Zavarovalnice? Pozabite, neosvoljiva trdnjava

Pozdrav izpod vinogradov! Rocky

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Da vas spomnim dragi moji. 25 maja imamo motosvetovci v Mariboru ogled vinske kleti in pokušino - degustacijo vin

Pozdrav izpod vinogradov! Rocky

Upss. dejte nov datum! Pa glih motosvetovci so to zamočil. Pa kako morjo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

Da vas spomnim dragi moji. 25 maja imamo motosvetovci v Mariboru ogled vinske kleti in pokušino - degustacijo vin

Pozdrav izpod vinogradov! Rocky

Upss. dejte nov datum! Pa glih motosvetovci so to zamočil. Pa kako morjo!

Horjo-Vulg, to se tudi jaz sprašujem!

Pa vseeno, zakaj pa ne dve muhi na en mah. Oziroma prijetno s koristnim. Takšen je in tako se suče Motosvet!

Pozdrav izpod vinogradov! Rocky

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljubčki, pardon.

Motosvetovci smo fešto za 25. maja že daleč nazaj predvideli. Vemo, da Motorist bere naš forum, torej je lahko njegov predlog le bleda kopija naše fešte.

Zato nič spreminjati, saj je tudi ogled mariborskega podzemlja in nato vožnja naprej v duhu 25. maja z motorji na ceste.

Motorsvetovci smo bili prvi, zapomnite si to!

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klapa, če planirate 25 Maja ogled kleti, bi jaz predlagal praznik tudi 26 Maja. Saj letos se izide dobro, ker je 26 nedelja, a kaj bo za naprej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jasno, 25. gremo na ogled kleti!!!! Ni druge!!!

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa če je 25. maj glih sobotka, to pomen da bo stara Lublana

zaprta za ves promet, pa bi se res loh vsi dobl, kr na Prešercu.Tko vsaj kšnih 500.Pol pa na eno furo čez Lj. in pa pred

parlament odat podpiske.

bladzo

puuuuuuuniiiiiim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolkr je meni znano, je Motorist že lani začel zbirati predloge za uvedbo dneva motoristov.

Ideja pa je bila predvsem v tem, da bi se tisti dan vsi, ki premorejo katerikoli brenčač al pa makino, v službo, po opravkih ali kar tako, peljali z dvokolesnikom in ne z avtom. S tem bi pokazali, da je pretočnost prometa (predvsem v mestih) boljša in več prostih parkirnih prostorov.

Seveda, pa bi vsaj na ta dan moral pokazat našo koristnost, ne pa se izpostavljati z objestnimi vožnjami ali celo z mislijo, da je to dan, ko je cesta le za motoriste, mopediste, skuteraše in druge enosledne jahače.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!