Skoči na vsebino

Brez čelade, brez motorja


Fritz

Priporočene objave

- se na dvokolesniku prevažajo velikim predmeti, ki ovirajo voznika;

... upam, da ne mislijo na trebuh ... :lol1: :lol1: :lol1:

Popravljeno . Popravil Gallus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Italiji so poslanci sprejeli dopolnila k njihovemu ZVCP-ju, ki med drugim predvidevajo tudi zaplembo dvokolesnika v primeru da:

Zanima me vir

Popravljeno . Popravil Thundercat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Misliš, kje sem to pobral? Iz italijanskega dnevnega časopisja, TV-ja, moto časopisov in obcestnih letakov. Za ta topic predvsem iz www.motorbox.com kjer je tudi povezava do besedila zakona.

Link: Motorbox 168/05

Pa še ena bolj "uradna stran": gov.it

Če verjameš ali ne, it's true...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

strinjam se z tem da mora vsak imeti čelado, ker jo sam imam tudi vedno!!

- se na dvokolesniku vozi žival in ta ni v kletki <- to pa bi bilo malce težko :)

- da voznik ne drži balance z obema rokama (uporaba mobitela na dvokolesniku je v Italiji dokaj pogosta, op. a.);

ta zakon je vredu, če res uporabljajo toliko telefon med vožnjo, tega še sicer v sloveniji nisem zasledil :)

glede na to da ti motocikel lahko odvzamejo, se mi to ne zdi primerno.

Sem bol zato da bi bila denarna kazen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to da ti motocikel lahko odvzamejo, se mi to ne zdi primerno.

Sem bol zato da bi bila denarna kazen

... ki je pol ne bi blo treba plačat, a? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

strinjam se z tem da mora vsak imeti čelado, ker jo sam imam tudi vedno!!

- se na dvokolesniku vozi žival in ta ni v kletki <- to pa bi bilo malce težko :)

- da voznik ne drži balance z obema rokama (uporaba mobitela na dvokolesniku je v Italiji dokaj pogosta, op. a.);

ta zakon je vredu, če res uporabljajo toliko telefon med vožnjo, tega še sicer v sloveniji nisem zasledil :)

glede na to da ti motocikel lahko odvzamejo, se mi to ne zdi primerno.

Sem bol zato da bi bila denarna kazen

OOO to si se pa močno zmotu...slabo opazuješ okol sebe če nisi opazu nobenga motorista z motorjem v roki!

Pri nas tlele na vas sigurno vsak dan vidiš kakega vsaj na frčaku če ne na čem močnejšem s čikom v roki včas pa tut z mobitelom v roki :nono: ...no z mobitelom se tut jst pogovarjam med vožnjo ampak če bi mi za to vzel motor se 100% nikol več nebi O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na seznam prekrškov so pozabili dodati neoriginalen/glasen izpuh.

Možno, da so, a tega nisem zasledil.

Zato pa seznam poleg prej napisanega vsebuje še:

- vožnjo pod vplivom alkohola ali psihotropnih substanc;

- pobeg z mesta nesreče v kateri so bili poškodovani ljudje;

- uporabo dvokolesnika, ki je bil uporabljen pri kakršnem koli kriminalnem dejanju.

Torej tudi ob izpolnjevanju vsaj enega od teh pogojev sledi odvzem dvokolesnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za moje pojme je takšen odvzem motorja kraja, očitno italijanska vlada želi pokrast državljanom še tisto kar imajo in to zaradi malih prekrškov. :SS

Če se pri nas to zgodi, bi verjetno kr neki policajev brez nosa hodlo po svetu. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bedno, da nekateri tu že navijate za take ukrepe....pa orkodijo, kaj se še po riti ne bom smel popraskat med vožnjo... :doze:

sem prepričan, da bodo kmalu kaj takega sprejeli tudi pri nas...sej veste kako lepo pade v ušesa politična slovenska beseda "zaplemba"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Majhna korektura - ne moremo vedet, kaj so pozabili dati na seznam prekrškov, glede na to, da verjetno nihče od nas ni prebral celega njihovega zakona ...

Zakon je takole na hitro očitno zelo trd do motoristov, ampak verjetno kar brez razloga že ni nastal. Po drugi strani - Italijani imajo tudi zelo strog protikadilski zakon...

Na prvi pogled v njihovo državo je videti, kot da vse, česar se lotijo, počnejo z maksimalno dramatiko in strastjo. Tudi urejanje moto-področja je očitno zapadlo v tak emocionalni režim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bedno, da nekateri tu že navijate za take ukrepe....pa orkodijo, kaj se še po riti ne bom smel popraskat med vožnjo... :doze:

sem prepričan, da bodo kmalu kaj takega sprejeli tudi pri nas...sej veste kako lepo pade v ušesa politična slovenska beseda "zaplemba"...

Slovenci so reven narod, zato ima zaplemba maksimalno negativno konotacijo in dvomim, da bi se je kdo utegnil kar tako prosto posluževati v raznih političnih idejah :P

Ima material žal pri nas previsoko "karakterno vrednost" ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj sym ne s takimi...take zakone in "prekrške" lahko pišejo v nedogled in za najmanjše podrobnosti in dostikrat so totalne bedarije.....vendar ne, da mi LEGALNO UKRADEJO motor zato, ker sem se lih popraskal po riti ali bognedaj celo pozdravil motorista... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo bi blo, če bi uvedli še da če prekoračiš hitrost za 30km/h ti zaplenijo vozilo(mislem tudi avto) :hmm:

drugač pa upam da bojo kaj zaplenjenih motorjev ugodno prodajal :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem koliko je to ustavno, da ti kar zaplenijo motor,ki nato postane državna lastnina. Kar sem pošteno plačal mi ne morejo kar tako odtujiti :angry2: .

Ok,zaplemba dokler ne plačaš kazni....sam vseeno ne vidim smisla v tem. Pa še to v primerih,ko res ne moreš izterjat kazen drugače,čeprav obstaja vrsta ukrepov,ki to omogačajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj sym ne s takimi...take zakone in "prekrške" lahko pišejo v nedogled in za najmanjše podrobnosti in dostikrat so totalne bedarije.....vendar ne, da mi LEGALNO UKRADEJO motor zato, ker sem se lih popraskal po riti ali bognedaj celo pozdravil motorista... <_<

Narod se vsega hudega hitro navadi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Frips, se strinjam s tvojim zadnjim postom. Nedotakljivost osebne lastnine + učinkovito izterjevanje kazni :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj sym ne s takimi...take zakone in "prekrške" lahko pišejo v nedogled in za najmanjše podrobnosti in dostikrat so totalne bedarije.....vendar ne, da mi LEGALNO UKRADEJO motor zato, ker sem se lih popraskal po riti ali bognedaj celo pozdravil motorista... <_<

Gorazd,

čeprav se zakon ponavadi lahko bere tako in drugače, mislim da je tisto o obeh rokah na balanci mišljeno predvsem zaradi telefoniranja, kajenja in ostalih neumnosti med vožnjo. Pa še policisti imajo diskrecijsko pravico. Kadar gre za tako hudo kazen, ne verjamem, da bi policisti to kar tako zlahka odrejali. V Italiji se je že zgodilo, da so jih zaradi zaplembe dvokolesnika napadli.

Zakon je drastičen a so ga izglasovali poslanci katere je volila večina, ki je prišla na volišča. Je veljaven in ti zaradi njega, če si brez čelade, v Italiji, odvzamejo motor (ne vem sicer, kako je s tujci). Približno isto kot ti pri nas na meji zaplenijo vozilo, če je to bilo predelano za tihotapljenje droge, orožja... Državni aparat si lahko marsikaj dovoli, dosti več, kot si večina ljudi predstavlja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vlada je že dala možnost spremembe zakona....

motoristična organizacija italije že močno pritiska in kmalu se bo kaj spremenilo....

komur so zaplenili motor pa lahko 60 dni po sankciji pošlje prošnjo, (dobi se jo na internetu) za vrnitev vozila...

nekaj se le premika.... pri nas pa bi kakšen teden imeli dolge nosove in tako požrli največje neumnosti politikov.... :SS čudežni narod....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom premislil,če se bom vozil po Italiji....sj se ne vozim brez čelade,ne telefoniram med vožnjo, ne praskam se po riti...ampak reda radi...ne dam,ne dam in ne dam pa PIKA !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom premislil,če se bom vozil po Italiji....sj se ne vozim brez čelade,ne telefoniram med vožnjo, ne praskam se po riti...ampak reda radi...ne dam,ne dam in ne dam pa PIKA !

no, bomo kr zarubli...;) :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!