Skoči na vsebino

Brez čelade, brez motorja


Fritz

Priporočene objave

mislim, norosti ni ne konca ne kraja....najprej šparaš, kupiš motor, plačaš vse dajatve, davke in piz_e materne, na koncu ti za eno napako...ker kaj lahko lahko pozabiš zapet čelado, se zgodi, redko a se...dobesedno UKRADEJO motor in te razlastijo....to se dogaja samo v banana republikah... zakaj kar enostavno ne ukinejo motorjev? :blink:

mislim, da bo to še zelo vroče pr sosedih....če jih kaj poznam na jugu IT bo marsikateri policist in "licitator" ob glavo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

analogno

bi ti lahko za nepripetost odvzeli avtomobil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon ni tako zelo slab, saj bi bilo več reda na cestah (samo naši bi morali tudi delati, ne pa kot sedaj), problem je samo da te obravnavajo kot najpogostejšega povzročitelja prometnih nesreč in ne samo to, varnostni ukrepi so takšni, kot da bi bili motoristi vozniki 10t kamionov, ki dosegajo hitrosti čez 200km/h in smo vsem ostalim udeležencem v prometu vsesplošno nevarni. Vemo pa, da v prometnih nesrečah večinoma nastrada samo motorist, medtem ko ima kakšen štirikolesnik samo materialno škodo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja,

res je, v Italiji imaj protikadilski zakon. In vsi mislijo, da se v gostilnah, barih in podobno ne sme kadit zaradi zakona. Ne sme se zato, ker lastniki nečejo investirat v prezračevalno opremo, ki je pogoj da se sme fumarat. Ad 2 je protikadilski zakon podvržen še regionalni zakonodaji in v zahojenlendu Sudtirol se kadi, da je judič (pejte v Bozen ali Bolzano po italijansko, kjer s tem jezikom ne boste opravili nič).

Italijani so mahnjeni na mobitele in glede na njihovo pregovorno zgovornost ni čudno da sem na cesti videl primerov, da ima nekdo na skuterju med vožnjo privzdignjeno čelado na enem koncu, da je sluhovod dosegel "čelulare". O tem, kako so bili postrani špegli z dioptrijo (veliko Italijanov tudi slabo vidi) raje ne govorim

Italijani so izumili tudi poseben način nošnje (nehomologiranih) čelad. Porinjene so nazaj na tilnik in jaz osebno bi si kmalu zlomil SVOJ LASTNI TILNIK, ko je tipu pred mano odskakljala z glave pod kolo Valkyrie.

Glede domačih živali pa takole. Psi bodo prikrajšani voženj sedečki na počez pri nogah skuteraša. Za školjke ne vem, če so (žive) živali, ampak obstajajo nosilci in kašete za vožnjo tega na skuterju.

Niso tudi redki primeri, ko se lokalne dame z mini krilci vozijo sedečki na počez na zadnjem zicu.

Nekaj je pa gotovo. Italijani se bodo z uveljavitvijo tega zakona poslovili od svojega šarma in Italija svojega kolorita.

In čisto na koncu, nekdo sprašuje za licitacije za kakšen ohranjen skuter. Bad joke, po pol leta imajo več ali manj vsi skuterji kaj potrgano in polomljeno. Od vlačenja skuterja iz parkirnih vrst in ne od padcev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo bi blo, če bi uvedli še da če prekoračiš hitrost za 30km/h ti zaplenijo vozilo(mislem tudi avto) :hmm:

...

Me zanima kater od nas herojev, ki se radi čez naselja vozmo tut preko 100km/h, bi se še vedno, če bi ti za to grozila kazen izgube motorja ne pa "samo" izguba izpita+par 100.000SIT :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj ni problem se držat zakona....a so vedno novi in novi...ker, ko se ga folk navadi, v blagajno nič več ne padejo cekini, zato se je treba zmislit nove in nove raubzakone... :afro1: na koncu te še iz zemlje izkopajo in vržejo na skupno smetišče če zmanjka potomcem cvenka... :lol: mir z vami...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej če bi pr nas kej takega nardil bi najebu tist, ki je naredil miceno napako, ostali "neimenovani", za katere vemo kako in s kakšnimi imaginarnimi papirji in opremo vozijo (predvsem po LJ in ostalih večjih mestih) - teli bi pa spizdili, tko kot zdej, policaji jih pa ne bi niti lovili niti ujelo.

sumasumarum - bolš da nimamo takega zakona. Ko bom pa prečkal Z mejo bom pa prej počekiral, če mam vse OK pritrjeno in na pravem mestu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me samo če je zaplemba avtomatična (brez čelade, stop, hopa motor na prikolico) ali ena od sankcij ker tudi pri nas obstaja možnost da ti če si hard core kršitelj zaplenijo vozilo se pa jo zelo redko poslužujejo.

nekako se ne morem odločiti če je to ravno prav način ampak dejstvo je da to kar italijani delajo predvsem na skuterjih je norost, zadaj bejbo počez, med nogami vrečke, čelada premaknjena (kot je ceco opisal) ali je ni, mobitel v roki in čik v ustih, zraven med pogovorom še krili z rokami in se prebija skozi največjo opoldansko gužvo v 4 pasnem rondoju sredi firenc pa še hupat mu uspe vmes. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bi bilo pametno, da tudi sicer narediš......

ker kdo bi si mislil, to je predvsem zaradi varnosti vseh VAS in NAS......... in kako slabo je, da so potrebni taki radikalni ukrepi, da bodo mogoče začeli upoštevati predpise, ki so zopet tu, zato da nas ščitijo in ne omejujejo (čeprav to se seveda občasno dogaja).

Ampak mene to sploh ne skrbi..... če bi imela motor in šla v Italijo me ne bi prav nič skrbelo, da bi mi motor odvzeli (vsaj ne zaradi tega, kar tu piše), pa še vedno bi vse motoriste lepo pozdravila.... tudi policaja........

Malo manj panike prosim...... te nima kaj skrbeti, če delaš po predpisih .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me samo če je zaplemba avtomatična (brez čelade, stop, hopa motor na prikolico) ali ena od sankcij ker tudi pri nas obstaja možnost da ti če si hard core kršitelj zaplenijo vozilo se pa jo zelo redko poslužujejo.

Kolikor sem jaz razumel je zadeva takšna - uradna pooblaščena oseba izreče ukrep odvzema vozila zaradi prekrška tega in tega in sledi takojšen odvzem in odvoz vozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je vsej kaj takega pol, da te oni domol odpeljejo  :glare:

Italjani ziher ne :angry2:

Popravljeno . Popravil Zdrawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je vsej kaj takega pol, da te oni domol odpeljejo al te kar tam pustijo? :glare:

Če je odvzem izrečen zato, ker je vozilo bilo uporabljeno pri storitvi kaznivega dejanja, potem te odpeljejo. Sam domov ne :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da bo to še zelo vroče pr sosedih....če jih kaj poznam na jugu IT bo marsikateri policist in "licitator" ob glavo..

ti makaronari so čisto prf...eni!!!!! wtf!!!!!

pa ni varjante da se ustavim, dokler me ne odstrelijo z motorja.....

poleg tega pa bi svojo peklensko mucico branil do zadnje kaplje krvi!!!!!! :angry:

naj mi jo kdo poskusi vzeti če upa....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me zanima če so pomislili koliko vratolomnih pobegov motoristov bo to sprožilo.....

kar pa se tiče tega zakona pri nas... če bo slučajno res kdaj postal realnost pri nas....se bomo pač brez tablic vozili... jaz že ne bom nosil svoje ljubezni naprodaj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Italiji so poslanci sprejeli dopolnila k njihovemu ZVCP-ju, ki med drugim predvidevajo tudi zaplembo dvokolesnika v primeru da:

- je voznik ali sopotnik brez čelade;

- čelada je, vendar ni pripeta ali homologirana;

- voznik med vožnjo dvigne motor na zadnje kolo - wheelie;

- se na dvokolesniku vozijo trije;

- se na kolesu z motorjem vozita dve osebi (očitno so ta pri Italijanih registrirana samo za eno osebo, op. a.);

- se na dvokolesniku vozi žival in ta ni v kletki;

- se na dvokolesniku prevažajo velikim predmeti, ki ovirajo voznika;

- da voznik ne drži balance z obema rokama (uporaba mobitela na dvokolesniku je v Italiji dokaj pogosta, op. a.);

- da se z dvokolesnikom vleče drugi dvokolesnik;

...

...

...

Tole je sicer precej ektremna rešitev....

Kot je že Fritz pravilno ugotovil, gre za precej ekstremne ukrepe. In (celo manj) ekstremni ukrepi praviloma sprožijo val negodovanja. Dokler je negodovanje podprto z argumenti, je zadeva prebavljiva. Manj prebavljivo je pa kokodakanje zaradi kokodakanja samega. Morda bi se bilo ob branju te novičke dobro vprašati:

- zakaj za vraga bi se bilo smiselno na mopedu vozakati brez čelade

- zakaj za vraga naj bi bilo smiselno na cesti izvajati wheelije in podobne vragolije

- zakaj za vraga naj bi bilo smiselno na mopedu transportirati tri ali več oseb

- zakaj za vraga naj bi bilo smiselno tovoriti recimo šajtrge ali podobne predmete

- zakaj za vraga naj bi bilo smiselno prevažati bernardince, pitone in ostale kučne mezimce

- itd itd itd

In morda bi kdo ugotovil, da vse našteto in še kaj drugega res ni extra smiselno. In da mu v bistvu veselo dol maha za napovedani ukrep, ne glede na to, kako extremen je videti. In mu ne bi bilo treba kokodakati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- zakaj za vraga bi se bilo smiselno na mopedu vozakati brez čelade....

Ad1: Italjani pač,da se jih vidi..podobne primerke najdeš tudi drugje .)

- zakaj za vraga naj bi bilo smiselno na cesti izvajati wheelije in podobne vragolije

Ad2: glej Ad1 .)

- zakaj za vraga naj bi bilo smiselno na mopedu transportirati tri ali več oseb

Ad2: ...Italjani pač, pa še kak Indijc ali Hrvat se najdeta...beri: solidarnost do oseb,ki nimajo prevoza .)

- zakaj za vraga naj bi bilo smiselno tovoriti recimo šajtrge ali podobne predmete

Ad3: Mogoče pa nima avta :lol1:

- zakaj za vraga naj bi bilo smiselno prevažati bernardince, pitone in ostale kučne mezimce

Ad4: Nikamor brez hišnega ljubljenčka, so jim že v pet-shopu to zabičal :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak zakon, pa najsi bo v Makaroniji ali kjerkoli drugje, nedajbože celo pri nas je DISKRIMINATOREN!

Bi se pa popolnoma strinjal, če bi vlada, spet bilokatera, imela jajca zapleniti avto, ker voznik ni pripet z varnostnim pasom, ker po sedežih skače cucek ali se plazi piton, ker dete maha več kot polovico skozi okno zadnjih vrat in podobne neumnosti primerljive s temi, ki se jih očita motoristom!

Tak zakon bi bil še vedno ena velika barabija, ampak vsaj diskriminatoren ne bi bil. In da dodam; tisti italijanski motorist/parlamentarec je en KRETEN!

U pi**u mater, če je vojna, je vojna za VSE!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

he he, komaj čakam kaka poročila na kašni italijanski TV, kako so ustavli in pobrali motorin kakemu lokalnemu mafjožotu na siciliji....hehehe :afro1:

ma se vi zavedate sploh, da nam država stalno grozi (s kakršnimikoli sankcijami za karkoli že)? :fredy: stalno neki, popolni neznanci nekaj hočejo od tebe in te postavljajo pred zid...he he, svoboda pa taka... :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

he he, komaj čakam kaka poročila na kašni italijanski TV, kako so ustavli in pobrali motorin kakemu lokalnemu mafjožotu na siciliji....hehehe :afro1:

Se močno bojim, dragi GorazdH, da tega filma ne boš videl. V bella Italia namreč vlada red. Bom malo pojasnil: pred časom sem malce vandral po Neaplju. In večina nas ve, da je promet v tem sicer lepem mestu kaotičen in vsi vozijo "v konus". Posledično so skoraj vse macchine obtolčene. Razen nekaterih, ki so po nekem čudežu intaktne. Sem se malo pozanimal pri fantu, ki me je vozakal okoli in mi je jedrnato pojasnil:

"Folk že ve, v katere macchine se ni priporočljivo zaletavati..."

In če to ve navaden folk, lahko pričakujemo, da so uradne osebe še toliko bolj osveščene.

... svoboda pa taka...

S svobodo je pa po mojem skromnem mnenju nekako takolele:

Kolikor si je uspeš zagotoviti, toliko je pač imaš. In nikakor nimam vtisa, da bi se dalo s kokodakanjem nagrabiti omembe vredne količine svobode.

(pa ne leti nate in na nikogar posebej, da se ne bova narobe razumela)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!