Skoči na vsebino

Brez čelade, brez motorja


Fritz

Priporočene objave

:topic: Sicer pa me preganja še ena ideja;

Namesto, da bi plačeval nemogoče drago (obvezno) zavarovanje za motor, bi moral imeti možnost, da predložiš za višino zavarovalne vsote nekakšno finančno garancijo (lastništvo nepremičnine, delnic, sredstev na banki itd.)

Kajti jaz si skoraj ne predstavljam, da bi z motorjem naredil komu kakšno hudo škodo, vsaj v primerjavi z avtom ne (zavarovalnine pa so enormne - tudi zaradi maloumnih norcev, ki imajo možgane v desnem zapestju), zato bi riziko ali vsaj njegov velik del z veseljem vzel nase.

Ali pa bi morala bonifikacija iti tudi nad 50% Tu bi lahko posredovalo tudi npr. društvo Maxi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30.9.2005 je bil v Trstu protest proti temu zakonu...

protestiralo je več kot 10.000 motoristov

post-1823-1128757649_thumb.jpg

post-1823-1128757667_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil rebel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Čaki mal.. ne mešat motoriste z mopedisti... v Indiji vidiš večinoma samo kolesa in mopede. Sicer ne rečem, da njihova metoda ne bo obrodila sadove, ampak tak prijem pri nas nebi bil dober (moje mnenje :blush: )

Za Italjane pa tko al tko vemo, da so razred zase :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šele zdj vidm, da mamo kr dobre zakone glede na italjanske k so pa totalna beda :blink:

Niso ti Italijani tako neumni. Poglej samo mulote na skuterjih. vsak drugi brez čelade. Potem pa bereš, da se je zgodilo to in ono. Meni je tale zakon všeč. Škoda, da ga ne sprejmejo pri nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko hrupa za nič, bi rekel Shakespeare.

A je komu prišlo na misel, da so tako ostre kazni zato, ker so bile prejšnje premile in so se ljudje požvižgali nanje?

Tudi pri nas ti vzamejo izpit in ga moraš delati še enkrat, kar s kaznijo vred nanese sigurno okoli 2500 do 3000€. Kar nekaj jih poznam, ki se jim je to zgodilo, a niti enega, ki bi mu ga vzeli dvakrat. Kajti nikomur ne pade več v glavo, da bi ga še lomil po cestah tako, kot ga je prej! Pa naj bo to alko, prehitra vožnja ali karkoli drugega. In nihče ne pizdi, da je to kraja zasebne lastnine in podobne bedarije.

Samo žuganje s prstom in besede 'Ti lumpek,ti !' žal ne zaležejo. Edino, kar deluje, je, da človeka usekaš tam, kjer najbolj boli. In to je po žepu! Pa ne samo pri nas, temveč po celem svetu.

Če bi meni zaplenili motor zaradi katerega od naštetih vzrokov in bi potem moral kar nekaj let šparati za novega, potem ne bi nočne sanje o 'vožnji na morju brez čelade' več bile prijetne sanje, temveč najhujša nočna mora, ob kateri bi se kriče zbudil ves prepoten in prestrašen. In ko bi končno spet prišel do motorja, mi na misel ne bi prišlo, da bi še kdaj naredil kaj podobnega. Saj ga nisem zadel na lotu!

In nenazadnje, takih zakonov se lahko bojijo le tisti, ki kar naprej kršijo predpise in jim je to že v krvi. Sem pa jaz že dolgo ne sodim več. Morda sem ravno zaradi tega še živ! Smo pač vsi krvavi pod kožo, tudi jaz sem v mladih letih z motorjem počel take bedarije, da te glava boli. Sem bil pač mlad in neumen, sedaj sem pa samo še neumen.

Pa en lep pozdrav vsem skupaj, Andi.

Popravljeno . Popravil andi1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!