Skoči na vsebino

NOVE UTEŽI IZ TITANA


SF

Priporočene objave

Slišal sem, da so začel po dirkah uporabljat za centriranje koles nove uteži iz titana... Naj bi bile bistveno lažje in naj bi prispevale k boljšemu teku kolesa. Ma že kdo kake izkušnje z njimi? Kje bi jih lahko dobil? Že v naprej se zahvaljujem za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slišal sem, da so začel po dirkah uporabljat za centriranje koles nove uteži iz titana... Naj bi bile bistveno lažje in naj bi prispevale k boljšemu teku kolesa. Ma že kdo kake izkušnje z njimi? Kje bi jih lahko dobil? Že v naprej se zahvaljujem za odgovore.

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: probaj oviti okoli felge malo slame, je še lažja od titana

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slišal sem, da so začel po dirkah uporabljat za centriranje koles nove uteži iz titana... Naj bi bile bistveno lažje in naj bi prispevale k boljšemu teku kolesa. Ma že kdo kake izkušnje z njimi? Kje bi jih lahko dobil? Že v naprej se zahvaljujem za odgovore.

Ta je pa huda! Niso iz titana, ampak iz magnezija :OK: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sj vsi vemo, d se je poba mal našponou in ni tk napisou, kt je mislu! Ampak ne vem zakva bi dau gor titanove uteži, ker je gostota titana 4500kg/kubik, gostota svinca pa 600kg/kubik! To pomen, d borjo bit titanove uteži mal večje! To mi smrdi po pozerstvu a´la: Jst mam pa titanove uteži!

Zakva bi dau magnezijeve uteži, k ma gostot 1740kg/kubik? <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sj vsi vemo, d se je poba mal našponou in ni tk napisou, kt je mislu! Ampak ne vem zakva bi dau gor titanove uteži, ker je gostota titana 4500kg/kubik, gostota svinca pa 600kg/kubik! To pomen, d borjo bit titanove uteži mal večje! To mi smrdi po pozerstvu a´la: Jst mam pa titanove uteži!

Zakva bi dau magnezijeve uteži, k ma gostot 1740kg/kubik?  <_<

Si bl ti za SF-ja en "pobić" ;)

Svinc da ma 600 kg/kubik? Matr, pol morjo pa te uteži na vodi dobr plavat :P

si se mal našponou in nisi tk napisou, kt si mislu, a?

Pozerstvo? Sj je poba napisou, da gre za nove uteži na derkah ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sj vsi vemo, d se je poba mal našponou in ni tk napisou, kt je mislu! Ampak ne vem zakva bi dau gor titanove uteži, ker je gostota titana 4500kg/kubik, gostota svinca pa 600kg/kubik! To pomen, d borjo bit titanove uteži mal večje! To mi smrdi po pozerstvu a´la: Jst mam pa titanove uteži!

Zakva bi dau magnezijeve uteži, k ma gostot 1740kg/kubik?  <_<

Gostota svinca je 11.340 kg/m^3. Torej morajo biti titanove uteži skoraj 3x večje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gostota svinca je 11.340 kg/m^3. Torej morajo biti titanove uteži skoraj 3x večje.

Če še mal poteoretizirano - odvisno tudi od čistosti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen material se uporabi za uteži seveda ni pomembno - smisel uteži je da se uravnoteži masa po celem obodu platišča! Ker je titan lažji je potreben večji volumen, da se izravna masa in s tem nič ne pridobimo (teža se ne zmanjša)!

Tale tema je mal .... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sm na dirki u Kamniku mal spraševal pa so fantje rekl da so tud že opazil in de nej bi bil štos v tem, da mejhne kvihte od par gramov težko nalepiš, ker majo premejhno površino, druga stvar pa nej bi bla zračni upor in zarad tega nej bi be bolše tenke uteži... a mi zna kdo kej več povedat? Naj bi pa blo sam za dirkaško rabo in naj se še ne bi direktno prodajal vulkanizerjem. A kdo ve kej več? Kje bi to dobil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in zakaj je treba uporabit ravno tako eksoticen materjal kot je titan?

Zarad korozije baje... Slišal sem tut neki o karbonskih? Mogoče bi SF kaj več vedu tut o tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa eloksiran aluminij, ce smo ze na tem?

pa v dirkaskem sportu je trajnost najmanjsi problem, drugac neb uporabljal magnezijevih platisc..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sm za to da se tole zapre, ker take debate o ultralahkih utezeh

se slis isto kot o ultramajhni 20l kantici za bencin

in se velik je za povedat na to temo :kva2: :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na zadnji dirki GP-ja sem opazil te nove uteži. Tehniki so ugotovili, da so titan uteži bolj primerne, ker je dinamika kolesa boljša. Baje se jih v sosednji avstriji že dobi .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam se manjka da zacne en prodajat ultralahke utezi z dodatkom bioenergije, za mocnejso koncno hitrost in visje pospeske

pa se iz karbona, pa se en let v vesolje so prezivele

pol bojo pa po 2000000$ kila in zadnji tehnologije v motociklizmu

ce kdo ne vidi sarkazma v tem postu mu ne morem pomagati

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kviht za feltno je bolj pomembn, kokr ti misliš, jacko! Probi brez kvihtov pelat dirko na Grobniku... ;)

zdej pa, če ti tanovi baje še auro voznika izboljšajo, tolk bolj :P

JOKE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kviht za feltno je bolj pomembn, kokr ti misliš, jacko! Probi brez kvihtov pelat dirko na Grobniku... ;)

...

Razen seveda, ce imas npr. pirelli diablo, ki so ze same po sebi centrirane tako, da vkljucujejo tudi tezo ventilcka... sploh ne rabis utezi. Preverjeno z vec kot enim kompletom... ne hecam se.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hudo :OK:

Samo, sploh niso poceni :blink:

Yep in toliko da veste, patentiral jih je Akrapovič. Za drugo leto načrtujejo prodajo v racing komletu z krivinami in loncem. :grim

Trenutno razvija tudi antivibracijsko utež iz titana :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yep in toliko da veste, patentiral jih je Akrapovič. Za drugo leto načrtujejo prodajo v racing komletu z krivinami in loncem. :grim

Trenutno razvija tudi antivibracijsko utež iz titana :whistle:

A je to tanovi sistem, ki je vgrajen v pesto kolesa in potem sploh ne potrebuješ več uteži? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!