Skoči na vsebino

DRAŽJI BENCIN


udi

Priporočene objave

Še nekoga sem pozabil omeniti, ki je največji krivec za dvig cen. Nas same. Ljudje se vozijo za 500m v službo, v trgovino, ki je preko ceste (če bi bila vrata dovolj široka bi se še noter zapeljali), po otroka v vrtec in šolo itd. Dokler bo takšno stanje, se nimamo kaj pritoževat. Očitno je gorivo še prepoceni, ker ni uspelo spremeniti naših navad :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res ja. Ljudje nikamor več ne gredo peš ali pa s kolesom.

Jaz sem dve leti v srednjo šolo hodil s kolesom. Pozimi, poleti, vedno, 12km zjutraj pa 12 popoldne nazaj. Prihranil sem ogromno denarja za motor :worship: :worship: :naughty: nisem onesnaževal okolja, pa še odlično kondicijo sem imel :evilgrin: . Prijetno s koristnim :whistle: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res ja. Ljudje nikamor več ne gredo peš ali pa s kolesom.

Jaz sem dve leti v srednjo šolo hodil s kolesom. Pozimi, poleti, vedno, 12km zjutraj pa 12 popoldne nazaj. Prihranil sem ogromno denarja za motor :worship: :worship: :naughty: nisem onesnaževal okolja, pa še odlično kondicijo sem imel :evilgrin: . Prijetno s koristnim :whistle: :whistle:

zakaj bi hodo peš če mi ni treba...laufat grem za kondicijo lepo nekam v naravo na svež zrak, ne pa da se bom šetal po tem smogu...drugač pa za drag bencin je kriva država, ki ima tako visoke trošarine...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj me skor fršlok zadel, ko sem tankal za 65€

Bo treba olimpijske kroge prodat, pa manjši mlinček kupt :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kr'neki v razmišljanje kam vse skupaj gre v ......

leta 1970 ko je moj ata vozil Z-750 (fičko) je stal barel (sodček=160L) nafte 1.- (en) $

prvi naftni šok ko je folk mislu da bo konc vsega je sledil leta 1974 ko je ta isti sodček zlezel v nebo na 10.- (deset) $, leta 2003 je prebil t.i. mejo od 100.- $ ki je kao nikoli ne bi smel, danes leta 2008 smo na 136.- $ in če ohrani tendenco letošnjih dražitev bomo za božička na 200.- $

če sem falu kakšno letnico al pa literček preberi moj podpis, drugače je pa bistvo zajeto, skratka najebal smo ga in to v kratkem :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh ce bo slo tako naprej bom kmalu motor sam potiskal naprej ob cesti :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh ce bo slo tako naprej bom kmalu motor sam potiskal naprej ob cesti :P

Samo danes podražitev za 5$ na sod :krneki: . To pa že meji na špekulacije (easy money).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TO je samo biznis, kar se dogaja s ceno nafte. Zmanjšavanje zalog itd. je tako bos izgovor, da je kej. To kar pa delajo z cenami je pa neverjetno. Sam sem že začel kombinirati vožno, ker imam dizla in bencinca. In vam povem, občutno se je cenej voziti danes z bencinarjem. Drago je pa itak oboje. :headbang:

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj bi hodo peš če mi ni treba...laufat grem za kondicijo lepo nekam v naravo na svež zrak, ne pa da se bom šetal po tem smogu...drugač pa za drag bencin je kriva država, ki ima tako visoke trošarine...

Smog imaš v avtomobilu tudi, razen, če se voziš s gasmasko :naughty: Če se lahko poleg rekreiram, še na cajtu prišparam, ker mi ni potem treba it laufat v šumo. Itak vemo, kako se rekreiramo. Prvi teden je še fajn, potem pa prelagamo iz dneva v dan. Ali pa sploh ne gremo in vse ostane pri ideji.

Torej, na čem vse prišparam, če grem s peciklom:

- denar (za gorivo in amortizacijo)

- čas (ker mi ni treba stat v koloni in iskat parkirnega placa)

- sparkiram se lahko direktno pred vhod

Na Dunaju so ob zaprtju centra za promet, ljudje tudi bentili. Ko so nazadnje naredili raziskavo, če bi center spet odprli za promet, so bili v večini proti. Težko je ljudem miselnost spreminjat, ampak očitno se da.

Ja, za takšne cene je kriva država. Ampak kaj pa lahko nardimo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdj ko bi še denar za bicikl zapravljal (ga nimam). Bo treba začet z motorjem v službo hodit....pije mal manj k avto :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smog imaš v avtomobilu tudi, razen, če se voziš s gasmasko :naughty: Če se lahko poleg rekreiram, še na cajtu prišparam, ker mi ni potem treba it laufat v šumo. Itak vemo, kako se rekreiramo. Prvi teden je še fajn, potem pa prelagamo iz dneva v dan. Ali pa sploh ne gremo in vse ostane pri ideji.

Torej, na čem vse prišparam, če grem s peciklom:

- denar (za gorivo in amortizacijo)

- čas (ker mi ni treba stat v koloni in iskat parkirnega placa)

- sparkiram se lahko direktno pred vhod

Na Dunaju so ob zaprtju centra za promet, ljudje tudi bentili. Ko so nazadnje naredili raziskavo, če bi center spet odprli za promet, so bili v večini proti. Težko je ljudem miselnost spreminjat, ampak očitno se da.

Ja, za takšne cene je kriva država. Ampak kaj pa lahko nardimo?

vse te zadeve lahko jaz opravim z mojo 125 kubično pokalico, pa še žere tak minimalno da je že skor zanemarljivo, peš pa vseeno ne hodim :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Visoka cena bencina je vse prej kot posledica visokih trošarin. Trenutno so trošarine najnižje kolikor jih dopušča poiltika evropske unije. Se bodo pa verjetno povišale takoj ko se bo nafta malenkost pocenila..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse je kriv Ameriški naftni lobij. Najprej so zanalašč zjebali nepremičninske in finančne trge, da so se vsi usmerili v špekulativne nakupe surovin in z nafto je to trenutno najbolj aktualno. Šlužijo ko prasci. Razširitve katerekoli alternative pa še od nikoder... le zakaj :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bojkot pa se s kolesi pa vlaki okol furat :whistle:

ni nujno, da je vlak cenejši (čle že zanemarimo to, da je 2x počasnejši na "moji" relaciji)

če se peljemo 200 km daleč 4-je, potem je nafta/bencin + avtocesta ceneje, kot pa 4 vozovnice za vlak!

če preračunam, potem dam za 2 vozovnici več, kot če gremo z avtom!

Popravljeno . Popravil ross|e20
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni nujno, da je vlak cenejši (čle že zanemarimo to, da je 2x počasnejši na "moji" relaciji)

če se peljemo 200 km daleč 4-je, potem je nafta/bencin + avtocesta ceneje, kot pa 4 vozovnice za vlak!

Mislim,da ja tvoja relacija podobna moji bivsi studentski relaciji. Z avtostopom sem bil vedno hitrejsi kot vlak :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!