Skoči na vsebino

DRAŽJI BENCIN


udi

Priporočene objave

Bencin je čisto prepoceni.

Zakaj?

dokler se bomo za vsako pizdarijo usedli v avto, pa šli nekaj iskat/pogledat..karkoli že, ... se po eden vozili z avtom na šiht, pa čakali v gužvah, vozili otroke za vsako neumnost v 500 m oddaljeno šolo, šli z avtom k sosedu, plačat položnice v 600m oddaljeno pošto... boš nekaj delal, pa ti bojo zmanjkali trije šravfi, pa jih šel isti trenutek iskat na drugo stran mesta, namesto da bi se organiziral, pa jih kupil spotoma, ko greš iz službe.... bla, bla,bla... je bencin čisto prepoceni.

Država (cel svet) ne bo uredila javnega prevoza dokler bodo naftni derivati polnili državno/svetovno blagajno, niti vspodbujala alternativ (jih vspodbuja, samo toliko, da nekaj zgleda)...

Priznam, da tudi sam delam to, kar sem napisal zgoraj... vozimo otroke v šolo, čeprav stalno pizdim, da sem sam od male šole naprej hodil peš... ampak tako zahtevajo v šoli...

... štirje sodelavci živimo v krogu 500m, pa se vsak posebi vozimo, ker ima stalno nekdo kake posebne potrebe.. pa bi šel on pol nekam.. pa en bi šel 5 minut kasneje, en pa 10 prej...

..Če te naprimer lasten otrok prosi za 20€, ga pošlješ nekam v ... kaj se gre, da ne ve koliko je to denarja.... a tankat avto za 70€, je pa čisto nekaj samoumevnega, ko tistih 20€ spičiš v trenutku, ko se pelješ nekam za brezveze, ne pomisliš pa, da bi lahko namesto tega razveselil svojega mulca....

POLNE RITI VSEGA IMAMO IN DOKLER NAS ENKRAT NEKAJ ORENG NE USEKA PO TOšELNU, SE NE BOMO ZGANILI, NITI ZAČELI DRUGAČE RAZMIšLJAT.

Motor pa je itak luksuz, nekateri ga imajo za prevoz od točke A-B, nekateri za ....

Je veliko resnice v tvojem pisanju, glih včeraj sem poslušal na radiu mnenja in so se mnogi že malo zorganizirali in se sosedje vozijo skupaj v službo.

Mi gre pa na k...c, ker se moram vozit v službo z avtom, ker ga potem uporabljam za službene namene (teren) in glede na to, da naša vlada dviguje ceno bencina, kilometrino imamo pa vezano na vladno uredbo (0,37 eur), po novem vsak mesec pušnem cca. 100 eur pri kilometrini, kar zame ni tako malo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Še kar je ful prepocen. 1,5 EUR je Še čist socialna oziroma komunajzerska cena. Mislem vsaj za ns ku mamo tam nekje povprečno colngo 3.700 EUR, tisti z nižjo so itak luzerji, ki se jim ni dalo iti v Šolo in delat v službi. Motor je itak sam za nas premožnejŠe izbance. Jaz bi ga dal na 5 eurov po litru, pa naj se samo nekateri vozimo po cestah. Kdo pa bo sploh gledal tisto revŠno od avtov in motorjev starejŠe od treh let na cest. Pa razna korejska in japonska sranja. Saj niso več za nikamor. Uničujejo ogled Slovenije. Pa Še nesreče in zastoje delajo. Jaz bi dovolil samo Še nemŠka vozila. Mogoče Še ameriŠka, saj so le oni Št.1 pravičniki na svetu in je prav da bi jih tudi mi podprli.

Pravzaprav bi vsem, ki majo plačo pod 3.000 eur lahko omejili gibanje na svojo bajto, nakupovalne centre in obisk cerkva.

Saj imajo iPhone in Facebuk pa se naj preko tega dobivajo. Morje in hribe pa lahko zastonj gledajo na Internetu in Google Earth. Namesto veselic, srečanj, proslav in podobnih brezveznarij pa so nas zahodnjaki že itak blagoslovili z reality Šovi o katerih lahko potem v službi nižji sloji čenčajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še kar je ful prepocen. 1,5 EUR je Še čist socialna oziroma komunajzerska cena. Mislem vsaj za ns ku mamo tam nekje povprečno colngo 3.700 EUR, tisti z nižjo so itak luzerji, ki se jim ni dalo iti v Šolo in delat v službi. Motor je itak sam za nas premožnejŠe izbance. Jaz bi ga dal na 5 eurov po litru, pa naj se samo nekateri vozimo po cestah. Kdo pa bo sploh gledal tisto revŠno od avtov in motorjev starejŠe od treh let na cest. Pa razna korejska in japonska sranja. Saj niso več za nikamor. Uničujejo ogled Slovenije. Pa Še nesreče in zastoje delajo. Jaz bi dovolil samo Še nemŠka vozila. Mogoče Še ameriŠka, saj so le oni Št.1 pravičniki na svetu in je prav da bi jih tudi mi podprli.

Pravzaprav bi vsem, ki majo plačo pod 3.000 eur lahko omejili gibanje na svojo bajto, nakupovalne centre in obisk cerkva.

Saj imajo iPhone in Facebuk pa se naj preko tega dobivajo. Morje in hribe pa lahko zastonj gledajo na Internetu in Google Earth. Namesto veselic, srečanj, proslav in podobnih brezveznarij pa so nas zahodnjaki že itak blagoslovili z reality Šovi o katerih lahko potem v službi nižji sloji čenčajo.

....faca si :OK::D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jadrnico vzem k gre na veter. Če ga pa zmanjka pa pihaš

Al se pa fižola naješ, pa spet gre ,-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še kar je ful prepocen. 1,5 EUR je Še čist socialna oziroma komunajzerska cena. Mislem vsaj za ns ku mamo tam nekje povprečno colngo 3.700 EUR, tisti z nižjo so itak luzerji, ki se jim ni dalo iti v Šolo in delat v službi. Motor je itak sam za nas premožnejŠe izbance. Jaz bi ga dal na 5 eurov po litru, pa naj se samo nekateri vozimo po cestah. Kdo pa bo sploh gledal tisto revŠno od avtov in motorjev starejŠe od treh let na cest. Pa razna korejska in japonska sranja. Saj niso več za nikamor. Uničujejo ogled Slovenije. Pa Še nesreče in zastoje delajo. Jaz bi dovolil samo Še nemŠka vozila. Mogoče Še ameriŠka, saj so le oni Št.1 pravičniki na svetu in je prav da bi jih tudi mi podprli.

Pravzaprav bi vsem, ki majo plačo pod 3.000 eur lahko omejili gibanje na svojo bajto, nakupovalne centre in obisk cerkva.

Saj imajo iPhone in Facebuk pa se naj preko tega dobivajo. Morje in hribe pa lahko zastonj gledajo na Internetu in Google Earth. Namesto veselic, srečanj, proslav in podobnih brezveznarij pa so nas zahodnjaki že itak blagoslovili z reality Šovi o katerih lahko potem v službi nižji sloji čenčajo.

Pazi, da se ti ne bo kdaj obrnilo, ker potem zna bit udarec zelo boleč. :klicaj:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolm sej je malce pošalil, nevem kako ti je ratal tako mero sarkazma zgrešit mi ni jasn. Mah sej samo gorivo mogoče nebi bilo tak problem če nebi potem na račun tega podražili še ceno vseh ostalih dobrin, češ prevoz je dražji in se jebite.... Če se ne bodo cene kmalu znormalizirale nevem kaj bo. Dobrega sigurno nič ne... Sej bi kaj rekel kdo je kaj kriv in zakaj gre v to smer, ampak to ni mesto da bi se spuščali v politko. Lep pozdrav pa uživajte v vožnji, dokler se še lahko peljemo :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

Bencin in nafta so še vedno poceni.

Jaz z mojo 10 let staro šajtrgo za cca. 1000 km privatne rabe potrošim en tank nafte na mesec, to je cca. 80 €. Ni panike.

Je pa res, da sedem v avto takrat, ko je res nujno: pot v službo (ker nimamo ustreznega javnega prevoza) in če je treba froce ali vnuke poservisirat glede kakih popoldanski aktivnosti.

Drgač pa za lokalne potrebe in lasten prevoz koristim predvsem noge in bicikl.

Veliko bolj, kot cena nafte oz. bencina, me skrbi cena ostalih storitev: mobiteli, internet .. itd. Ti 'dobavitelji' mi poberejo veliko, veliko več, kot pa 'petrolovci'.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avto mi po mestu nuca 7,6 litra, moped pa 9 do 10. Kaj mi ostane? V center mesta zaradi parkiranja z mopedom ali avtobusom, v službo pa z avtom (cca 7 minut, z avtobusom pa cca 1 uro). :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ce bi jest zivel v centru Lj bi mi blo tud useen, ce je 3 evre litr...Ampak na zalost ni tako....je najblizji bus/vlak 5km stran....pot v sluzbo in nazaj bi znesla casovno 4 ure vsak dan. Z avtom pa je to ura vse skupaj. Tko da je avto nuja....in ja, mesecno dat 300 flik za bencin je rahla bolecina, posebi ce za prevoz na delo dobis prst u rit. :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ce bi jest zivel v centru Lj bi mi blo tud useen, ce je 3 evre litr...Ampak na zalost ni tako....je najblizji bus/vlak 5km stran....pot v sluzbo in nazaj bi znesla casovno 4 ure vsak dan. Z avtom pa je to ura vse skupaj. Tko da je avto nuja....in ja, mesecno dat 300 flik za bencin je rahla bolecina, posebi ce za prevoz na delo dobis prst u rit. :SS

no pa smo spet pri ritih in pri plinih ... še zmeraj se vozim pod 8,5€ na 100 ..s 15 let starim jajčkom ki se vrti do 6700 .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... še zmeraj se vozim pod 8,5€ na 100 ..s 15 let starim jajčkom ki se vrti do 6700 .....

Ti nisem fovš, čisto nič. :grrr

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti nisem fovš, čisto nič. :grrr

lp

ti verjamem .. sej profit z avta prenašam na mopede... me je samo kros guma za apn-a stala 31€ ... se da vse zapravit - če se hoče ... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče vas mal potolaži ! v Katarju je liter benzina ca 0,18€ za poln tank plačaš ca 4 šTIRI EVRE ! :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče vas mal potolaži ! v Katarju je liter benzina ca 0,18€ za poln tank plačaš ca 4 šTIRI EVRE ! :grupni:

Hja, zato pa v trgovinah in v oštarijah ni alkota, za pivo pa na črnem trgu plačaš 50€, pa še prebičajo te, če te dobijo, da ga piješ. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče vas mal potolaži ! v Katarju je liter benzina ca 0,18€ za poln tank plačaš ca 4 šTIRI EVRE ! :grupni:

v Venezueli je tank še pol cenejši od tistega v Katarju.. :hooray:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, zato pa v trgovinah in v oštarijah ni alkota, za pivo pa na črnem trgu plačaš 50€, pa še prebičajo te, če te dobijo, da ga piješ. :(

Ah če bo pri nas bencin 4€ se na ta račun odpovem tudi alkotu :) (bomo pa bencin pili :SS )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, zato pa v trgovinah in v oštarijah ni alkota, za pivo pa na črnem trgu plačaš 50€, pa še prebičajo te, če te dobijo, da ga piješ. :(

zaradi mene če je 100 eur :) a šofer ima pa pir za gorivo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah če bo pri nas bencin 4€ se na ta račun odpovem tudi alkotu :) (bomo pa bencin pili :SS )

sam če misli bit po 4€ si bom pa vodno hlajen motor kupil pa dal na plin ! zic za enega pa tak zadaj ... :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam če misli bit po 4€ si bom pa vodno hlajen motor kupil pa dal na plin ! zic za enega pa tak zadaj ... :ninja:

4 € za rezervar sem mislil :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 € za rezervar sem mislil :)

eh , mislu , mislu ...jaz razmišljam vnaprej in kar sem napisal bom čez par let tudi naredil če bo šlo tako naprej ... res da je strošek vgradnje visok če si hočeš omisliti lažji kevlar - karbon tank .. a tudi s kovinskim za nekih + 200km radija bi se dalo vozit - glede na to kako imajo nekateri motorje obremenjene se zgleda preživi tistih dodatnih 20/25kg na sopotnikovem sedežu ..

in ker se bo število lpg ćrpalk samo še večalo bom pač potrpel če bom moral tankat 6x namesto 5x ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma dobro, če rabiš benz samo za v službo in za fijakanje še preživiš.

To, da pa se bodo s tem posledično dvigovale vse cene vezane na transport(praktično vse) pa nobenga ne skrbi? :unsure:

Ko bojo konc leta cene 2eur za liter, verjemi da bo tud kruh občutno dražji. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!