Skoči na vsebino

DRAŽJI BENCIN


udi

Priporočene objave

Res je en velik K....C zaradi teh dvigou cen bencina! Ma za MOTOR se bo zmeraj dobilo €vrčke :kva1: za tisti giro B) ...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mlad si še pa ne veš kaj govoriš, al pa nimaš motorja, ne avtomobila (lahko pa te starši živijo) pa se ti fučka za ceno bencina... :grrr

Jaz nisem več taku mlad in se mi tud fučka za ceno goriva,če se bodo vsi vozili se bom tudi jaz.Zadnji čas pa bi bil,da se bi vsi malo bolj racijonalno vozili ne pa da se že vsak tudi tja pelje kamor gre še cesar peš ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes tankal in videl ceno 1,493... :S Me je kar malo stisnilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz vem, da ko bo in sigurno bo enkrat prišel liter na 2eura, bo moral motor od hiše. Namreč z slabih 900eur plače in familijo ne bo šlo več skozi. Ne rečem, da če bi bil brez familije in živel pri starših, takrat bi zaradi mene lahko tud bil 10eur/liter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lansko poletje sem moral v Grčiji na otoku tankati bencim po ceni 1.99EUR.

Kmalu bomo na elektriki ali pa na kolesu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnji čas pa bi bil,da se bi vsi malo bolj racijonalno vozili ne pa da se že vsak tudi tja pelje kamor gre še cesar peš ! !

Racionalno se poskušam vozit z avtomobilom. Motor je pa za užitek in je pač ratal še večji luksuz kot je bil (cena bencina je k temu še bolj "pripomogla").

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bencin je čisto prepoceni.

Zakaj?

dokler se bomo za vsako pizdarijo usedli v avto, pa šli nekaj iskat/pogledat..karkoli že, ... se po eden vozili z avtom na šiht, pa čakali v gužvah, vozili otroke za vsako neumnost v 500 m oddaljeno šolo, šli z avtom k sosedu, plačat položnice v 600m oddaljeno pošto... boš nekaj delal, pa ti bojo zmanjkali trije šravfi, pa jih šel isti trenutek iskat na drugo stran mesta, namesto da bi se organiziral, pa jih kupil spotoma, ko greš iz službe.... bla, bla,bla... je bencin čisto prepoceni.

Država (cel svet) ne bo uredila javnega prevoza dokler bodo naftni derivati polnili državno/svetovno blagajno, niti vspodbujala alternativ (jih vspodbuja, samo toliko, da nekaj zgleda)...

Priznam, da tudi sam delam to, kar sem napisal zgoraj... vozimo otroke v šolo, čeprav stalno pizdim, da sem sam od male šole naprej hodil peš... ampak tako zahtevajo v šoli...

... štirje sodelavci živimo v krogu 500m, pa se vsak posebi vozimo, ker ima stalno nekdo kake posebne potrebe.. pa bi šel on pol nekam.. pa en bi šel 5 minut kasneje, en pa 10 prej...

..Če te naprimer lasten otrok prosi za 20€, ga pošlješ nekam v ... kaj se gre, da ne ve koliko je to denarja.... a tankat avto za 70€, je pa čisto nekaj samoumevnega, ko tistih 20€ spičiš v trenutku, ko se pelješ nekam za brezveze, ne pomisliš pa, da bi lahko namesto tega razveselil svojega mulca....

POLNE RITI VSEGA IMAMO IN DOKLER NAS ENKRAT NEKAJ ORENG NE USEKA PO TOšELNU, SE NE BOMO ZGANILI, NITI ZAČELI DRUGAČE RAZMIšLJAT.

Motor pa je itak luksuz, nekateri ga imajo za prevoz od točke A-B, nekateri za ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tebi mogoče je "prepoceni"...meni ni in zaradi tega bo tudi dosti km letos manj, kot bi jih bilo drugače. Vse pride enkrat do "plafona" in preko tega pač ne gre....

PS.: saj razumem kaj si hotel povedati.....

Popravljeno . Popravil Frips
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sreča da letno ne delam velik kilometrov, ampak vseskup je že tumač, s temi cenami. neki racionalen na motorju glih ne moreš bit...potem ga sploh nebi mel

ampak dokler še bo šlo, bo šlo, pol ko pa ne bom več prišel skozi na mesec (upam da se to ne zgodi) pol pač :surrender:

Popravljeno . Popravil Rokxy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor pa je itak luksuz, nekateri ga imajo za prevoz od točke A-B, nekateri za ....

Mene je lani ta luksuz stal približno 1.2k€ samo za bencin, glede na prevožene kilometre in eno srednjo ceno bencina lani... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker ne morem popravljat sem dobil idejo ... kupim jahto in se z njo ne vozim in prišparam na nafti ... ajfok :lol:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker ne morem popravljat sem dobil idejo ... kupim jahto in se z njo ne vozim in prišparam na nafti ... ajfok :lol:

jadrnico vzem k gre na veter. Če ga pa zmanjka pa pihaš

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jadrnico vzem k gre na veter. Če ga pa zmanjka pa pihaš

ni fora .. ker pol ne morem šparat na benzu / nafti :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker ne morem popravljat sem dobil idejo ... kupim jahto in se z njo ne vozim in prišparam na nafti ... ajfok :lol:

twoj glavni strošek je itak kawa (sploh zdej k jo vsem plačuješ), benz je zanemarljiv :D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker ne morem popravljat sem dobil idejo ... kupim jahto in se z njo ne vozim in prišparam na nafti ... ajfok :lol:

Prid ti "dedi", k si tok našparal, k se nč nis vozu, dons k Vikiju, da boš dal za tisto obljubljeno kawo... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prid ti "dedi", k si tok našparal, k se nč nis vozu, dons k Vikiju, da boš dal za tisto obljubljeno kawo... :grrr

naum .. k šparam :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naum .. k šparam :P

a za benz? :D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zame je še vedno isto - tankam za 20€ :P

zame je tudi isto...tankam polno ...

sicer pa - sedaj se vozim na šiht z motorjem in je strošek nekje na ceni vožnje z avtom ... če se bo pa bencin podražal bom pa zjutraj hodil z avtom popoldne pa z motorjem ... šparam pa lahko samo ob slabem vremenu in v res hudi zimi - z avtom seveda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se še dobro spomnim ko sem šel na pumpo in tankal za 1000 sit (4€) če sem imel tank prazen in za malo manj kot 1500 sit (6€) če sem se vozil na rezervi na hlapih. takrat ni bilo dileme skočit 200 km daleč samo za kavo, danes pa že premislim ali je vredno.

koliko je bil bencin v mojem začetku motoriranja pa sploh ne vem, vem da je bil zanemarljiv strošek.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!