Skoči na vsebino

DRAŽJI BENCIN


udi

Priporočene objave

Zdej je šlo 30 tolarjev dol..

Zdaj bo pa vsaki dan 3 tedne hodilo dnevno po 5 tolarjev gor

Cene bencina se pri nas usklajujejo s svetovnimi na štiri tedne, tako da bo mesec dni mir... :OK:

Padle so pa za 20 tolarjev, če imaš račun od TUŠ-a nad 10.000 sit, je pa res 30 tolarjev cenejši bencin...- jaz ga imam (poln kesl, pa še ena kanta v prtljažnik :devil: ). :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cene bencina se pri nas usklajujejo s svetovnimi na štiri tedne, tako da bo mesec dni mir... :OK:

Vlada je sprejela nov sklep, da se cene bencina uravnavajo zopet na 14 dni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo pri nas prodaja cisterne z Atestom za shranjevanje bencinskih derivatov :hmm: B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da sta se nafta, bencin, pocenila na svetovnih trgih za 20%, bi morala bit cena bencina nižja za 40 SIT za liter in ne samo 20 SIT. :angry: Zopet je država prislonila svoj lonček. :BUA: Da jim pocrkajo vse kure s petelinom vred. :angry: :BUA:

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rocky, malo bi te popravil. Tudi če se država tokrat ne bi dotikala trošarine, se cena bencina ne bi spremenila za isto %, kot na svetovnih trgih.

Npr: (zanemarimo DDV)

pred spremembo: svetovna cena bencina = 100 , trošarina = 100 -> cena na pumpi = 200

po spremembi: svetovna cena benicna = 80, trošarina = 100 -> cena na pumpi = 180

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem se je zaradi padca cen goriv vlada odločila da poviša trošarine za cca 5 tolarjev za najbolj prodajan 95 oktanski bencin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem se je zaradi padca cen goriv vlada odločila da poviša trošarine za cca 5 tolarjev za najbolj prodajan 95 oktanski bencin.

Kateri pa je najbolj prodajan 95 oktanski bencin? Je to petrolov, ker ga oni največ prodajo?

resno: Vlada je tokrat povišala trošarino za oba benicna in dizel. Pri vsakemu za 5 SIT/l.

V prejšnjem postu pa sem hotel povedat, da se cena na pumpi ne spremeni za enak % kot svetovne cene, tudi če vlada ne bi spremnijala trošarin. Zraven sem še ponazoril s poenostavljenim primerom s številkami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobro, da imam 200 m do službe, pred blokom 20 let starega dizla, ki večinoma stoji, z motorjem sem pa itak naredil samo 2500 km-jev (cca 16 jurjev). :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno ko se pogovarjajo o podražitvah, pocenitvah in trošarinah se omenja da je najbolj prodajan 95 oktanski bencin. .) Saj je tud logično če je pa največ vozil ki imajo bencinski motor pa še cenejši je od 98 in 100 oktanske variante.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobro, da imam 200 m do službe, pred blokom 20 let starega dizla, ki večinoma stoji, z motorjem sem pa itak naredil samo 2500 km-jev (cca 16 jurjev). :blink:

Slaba tolažba. Jest mam itak oba motorja bol prazna, zato bom kr oba tankal do vrha. HEHE :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Billig tanken - Suche Ergebnisliste

Gefundene Tankstellen: 9

WWW Melden Name PLZ Ort Straße Normal

1. Sprint 8020 Graz Elisabethinerg. 0,986

2. Citypark Tankstelle 8020 Graz Fabriksgasse 10 0,989

3. Jet 8020 Graz Kärntnerstr. 30 0,989

4. Jet 8020 Graz Triesterstr. 30a 0,989

5. Avanti 8020 Graz Triester Straße 34B 0,992

6. Agip 8020 Graz-Eggenberg Reininghausstrasse 63 0,994

7. Shell 8020 Graz Reininghausstraße 82 0,994

8. OMV 8020 Graz Alte Poststr. 234 0,994

9. BP 8020 Graz Fabriksgasse 29 1,014

1-25

cene ROZ 91 danes v graz-u.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z motorjem sem pa itak naredil samo 2500 km-jev (cca 16 jurjev). :blink:

Skoraj ne verjamem da TDM 900 kuri 2,5l na 100km :)

Kuri ziher najman 5l, to je pa pri 2500km, kar pride cenovno pri cenah, ki so bile letos, okoli 31.000sit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ma kdo kake informacije, ali je ta PRIMADIESEL bolj marketinški prijem ali je res kaj boljše od dosedanjega ojrodizla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Glihkar povedal, da se je spet pocenil... :OK: Sam številke sem preslišal

Liter 95-oktanskega bencina se bo pocenil za 3,90 tolarja na liter na 229,60 tolarja, 98-oktanskega bencina pa za 5,20 tolarja na 231,40 tolarja. Za liter dizelskega goriva bo po novem treba odšteti 224,80 tolarja oz. 5,80 tolarja manj kot doslej, za liter kurilnega olja pa 138,90 tolarja oz. 8,30 tolarja manj, so sporočili iz Petrola.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!