Skoči na vsebino

DRAŽJI BENCIN


udi

Priporočene objave

U tri pi.de mat..ne. Ob 8.15 sem natankal 58 litrov dizla, ob dvanajstih pa so povedali, da bo cena padla za 10centov.

Sem ob 5,8€.......

Hmm, smao še vedno mi ni čist jasno hehe.. sodček je v zda lani bil 147 al kolk dolarjev maksimalno? pa je bil liter benza pri nas 1,2 evra pa še neki če se ne motm.. zdej pa je do cirka 70 dolarjev, se pravi pol manj kot lani, bencin pa je samo za 20 centov šol dol, namesto za polovico.. kak je zej to :unsure: :krneki:

Ker je veeeelika večina cene benza itaq davek, pa trošarina, pa patrie, .......

V enem Nemškem časopisu sem prebral, da naj bi bili davki oz. dajatve materi državi cca. 85% cene benza na bencinski.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, smao še vedno mi ni čist jasno hehe.. sodček je v zda lani bil 147 al kolk dolarjev maksimalno? pa je bil liter benza pri nas 1,2 evra pa še neki če se ne motm.. zdej pa je do cirka 70 dolarjev, se pravi pol manj kot lani, bencin pa je samo za 20 centov šol dol, namesto za polovico.. kak je zej to :unsure: :krneki:

Vesel bodi da ni tako, ker drugače bi bencin plačeval po 3 EURE, ko je bila nafta 140$.

Po tvoji logiki bi bil bencin na pumpi zastonj, če bi bila nafta zastonj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je veeeelika večina cene benza itaq davek, pa trošarina, pa patrie, .......

V enem Nemškem časopisu sem prebral, da naj bi bili davki oz. dajatve materi državi cca. 85% cene benza na bencinski.

Leta nazaj ko sem še tankal na Petrolu, so imeli na računu napisano da je 60% trošarina, 40% gorivo in na to osnovo še 20% DDV.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DATUM: 21.10.2008

Maloprodajna cena [EUR/L] 0,98400

Prodajna cena brez dajatev 0,46100

Trošarina 0,35900

DDV 0,16400

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

bencin se bo danes ob polnoči še pocenil:

1. Za liter 95-oktanskega bencina bo potrebno odšteti 0,936 evra, kar je 4,8 centa manj.

2. Za liter 98-oktanskega bencina bo potrebno odšteti 0,955 evra oziroma 4,3 centa manj.

3. Dizelsko gorivo se bo pocenilo za 4,7 centa na 0,997 evra za liter.

4. Kurilno olje se bo pocenilo na 0,664 evra za liter, kar je 4,6 centa manj.

vir: finance.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej pa hitr eno 1000l cisterno natankat, poleti bo spet drag :evilgrin:

sej en mi je pravu da so v eni vasi skupej kupil ene 10 000l nafte in da je pol nekej cenejš prišo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bencin se bo danes ob polnoči še pocenil:

1. Za liter 95-oktanskega bencina bo potrebno odšteti 0,936 evra, kar je 4,8 centa manj.

2. Za liter 98-oktanskega bencina bo potrebno odšteti 0,955 evra oziroma 4,3 centa manj.

3. Dizelsko gorivo se bo pocenilo za 4,7 centa na 0,997 evra za liter.

4. Kurilno olje se bo pocenilo na 0,664 evra za liter, kar je 4,6 centa manj.

vir: finance.si

Takšne cene bi morale biti v času poletne sezone, ko smo najbolj nabijali kilometre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takšne cene bi morale biti v času poletne sezone, ko smo najbolj nabijali kilometre.

Bemti, takrat sem ga plačeval 1,55 €/l (v SLO pa "samo" 1,21) :slap:

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takšne cene bi morale biti v času poletne sezone, ko smo najbolj nabijali kilometre.

tako je, ne pa da sn junija pa julija tankal 100 oktanskega za 1,3 eura mamu jim je***

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Spet dobra novica. Cene naftnih derivatov se še naprej nižajo. Od polnoči bomo manj odšteli tako za kurilno olje kot tudi za dizel in bencin. Ta se bo pocenil za skoraj 6 centov.

Od polnoči bomo točili ceneje. Za liter najbolj prodajanega 95-oktanskega bencina bo treba odšteti 0,877 evra ali 5,9 centa manj kot doslje. Precej se bo pocenil tudi 98-oktanski bencin, po novem bo liter stal 0,899 evra – cena je padla za 5,6 centa.

Nove cene goriva:

95-oktanski bencin: 0,877 evra (-5,9 centa)

98-oktanski bencin: 0,899 evra (-5,6 centa)

Dizelsko gorivo: 0,976 evra (-2,1 centa)

Kurilno olje: 0,643 evra (-2,1 centa)

Dizelsko gorivo ostaja dražje od bencina, cena za liter se bo sicer znižala za 2,1 centa, a bo še naprej ostala blizu evra. Natančneje, od polnoči bo liter stal 0,976 evra. Toliko kot dizel se bo pocenilo tudi kurilno olje, ki bo od polnoči stalo 0,643 evra za liter.

vir:24ur

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se popolnoma strinjam.. Ampak mislim, da se bo trend žal kmalu obrnil..

Ja, takoj za tem, ko bom do vrha naladu' kurilca! :010 :010 :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi raje videl, da je cena 2€ za liter in cvetoče gospodarstvo, kot je bilo lansko poletje, ne pa današnje cene in recesija. Glede na to, koliko sem izgubil na vrednosti mojih investicij, bi lahko tankal nekaj let po 2€ liter, pa še nov motor kupil za povrh! :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi raje videl, da je cena 2€ za liter in cvetoče gospodarstvo, kot je bilo lansko poletje,

Samo, ker se to ni odražalo na višino plače, ampak samo na višino cen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!