Skoči na vsebino

DRAŽJI BENCIN


udi

Priporočene objave

3,5x gor in in 0,5x dol se giba cena. ko rastejo svetovne cene tudi cene na crpalkah takoj poskocijo, ko padajo cene se tudi po teden dni nic ne zgodi.

ain´t life sweet ?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To mi pa nekam domače zveni... Ko se je cena nafti dvigovala, so kmetje enako dvigovali cene bukovih drv. Zdaj, ko je cena nafte tretjino nižja, cene drv ostajajo. Mogoče pa imajo informacijsko blokado...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Danes sem na hrvaškem motoforumu videl njihove cene:

ina 06.01.2009

INA Eurosuper 95 BMB EURO 95 6,15 = 0.848€

INA Super plus 98 BMB 98 6,18

INA Dizel DG 6,14

INA Eurodizel DG EURO 6,29 = 0.868€

INA Dizel Plavi DG PLAVI 3,21

INA Autoplin INA UNP A 3,35

Loživo ulje ekstra lako LUEL 3,58

Glede nato da za 1€ dobimo cca 7,25 kune je 95 oktanski le 3% dražji, dizel pa je celo 5% cenejši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cene dveh naftnih derivatov (kot porocano na najcenejsih crpalkah) v AUT danes, ob 10:36:

Diesel: 0,799 €/l

Super 95: 0,779 €/l

vceraj videl pri "moji" crpalki: diesel 0,828 €/l.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ICE, potem so se pri vas cene bencina in nafte spustile pod Slovenske.

Bomo sedajvečkrat v Avstrijo hodili na obisk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem na hrvaškem motoforumu videl njihove cene:

ina 06.01.2009

INA Eurosuper 95 BMB EURO 95 6,15 = 0.848€

INA Super plus 98 BMB 98 6,18

INA Dizel DG 6,14

INA Eurodizel DG EURO 6,29 = 0.868€

INA Dizel Plavi DG PLAVI 3,21

INA Autoplin INA UNP A 3,35

Loživo ulje ekstra lako LUEL 3,58

Glede nato da za 1€ dobimo cca 7,25 kune je 95 oktanski le 3% dražji, dizel pa je celo 5% cenejši.

Cela bivša Juga ima bencin malenkost dražje, kot je pri nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Trgovci z nafto iščejo še najmanj 10 supertankerjev za skladiščenje surove nafte. Na njih bi zbrali toliko črnega zlata, da bi z njim zadovoljili petdnevne potrebe celotne Evropske unije, poroča Bloomberg .

Za skladiščenje nafte so doslej že najeli okoli 25 takšnih tankerjev, vsak med njimi pa ima kapaciteto približno dveh milijonov sodčkov nafte. Po podatkih družbe Drewry Shipping Consultants bi teh 35 supertankerjev predstavljalo sedem odstotkov svetovne tankerske flote.

Tankerje naj bi najemali za obdobje od treh do devetih mesecev. Trgovci nafto skladiščijo, da bi jo lahko prodali, ko v bližnji prihodnosti znova naraste cena črnega zlata. To pa počne tudi Iran, ki naj bi od maja skladiščil nafto v najmanj 15 velikih tankerjih. "

Vir: finance.si

Kaj nas čaka..... banda pokvarjena :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... čista ekonomija ...

... kapitalizem ... denar sveta vladar ... :closedeyes:

Popravljeno . Popravil Gallus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... čista ekonomija ...

... kapitalizem ... denar sveta vladar ... :closedeyes:

No, jaz bi zdele takoj kupil kakšen tanker nafte, pa jo prodal čez čas. Ampak mi manjka kakšen evro ali dva. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah treba bo pokrivati proračunski rimanjkljaj, s čim bi bilo ob zmanjšani aktivnosti gospodarstva lažje kot z gorivom :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me zanima če bi te kurbe lopovske z falkončkom pa privat jeti letal okol če bi moral sami gorivo plačat. Prav tako ko si tankajo na državne stroške noben ne gleda za katere namene...Nek je treba luknjo pokrit, mi se pa še vedno bomo moral vozit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne dirajte mi Pahora!

Kriv je JJ, ker je nesramno nižal trošarine.

Če komu ni kaj jasno, naj vpraša strokovnjaka Miheljaka ... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja počas se bo treba vprašat, zakaj je lahko "gldi gldi Jansa" preživel z bistveno nižjimi trošarinami, "lepi, pametni oh in sploh Pahor" nam pa takoj dvigne stroške in živi na veliki nogi? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja počas se bo treba vprašat, zakaj je lahko "gldi gldi Jansa" preživel z bistveno nižjimi trošarinami, "lepi, pametni oh in sploh Pahor" nam pa takoj dvigne stroške in živi na veliki nogi? :whistle:

A nisi mogel biti tiho...? Nova vlada se šele uvaja, popravlja napake prejšnje,... zveni znano? Pa koga imajo za norca, no.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni se zdi cena bencina okrog 1€ na liter čist okej. Poštena. 0.8€ je (pre)malo. 1.3 je blo mal dost, za naš standard. . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nisi mogel biti tiho...? Nova vlada se šele uvaja, popravlja napake prejšnje,... zveni znano? Pa koga imajo za norca, no.

Nas.

Treba je plačat predvolilne kampanje. Bojda je rok 21. januar? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni se zdi cena bencina okrog 1€ na liter čist okej. Poštena. 0.8€ je (pre)malo. 1.3 je blo mal dost, za naš standard. . .

Men pa ne... Poštena bi bla 0.6, ostalo je nategovanje naroda... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je za koga pocen je relativno, bi pa lahko to kdaj je bencin pocen nekako tkole definiral...->> Ko avto pohodiš do konca, in ti ne pride na misel kok bo spil bencina, takrat je zate bencin pocen.<< Zdej lahko pa vsak pr seb gre prevert...pa pazte na radar...hehe ;) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se pa to ne zdi fer!Zadnjič so rekli,da bodo dvignili trošarnine zato,da se ne bo naprej cenil!To pomeni,da bi jih zdaj morali znižat,da bi ostal isto!!!!!!!!!

Prasci so!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja... pred volitvami so vam prodajal buče, da bojo nova delovna mesta, pa cenejš življenje... Kar smo izvolil to mamo...

Ljudstvo ima natanko tako oblast, kakšno si zasluži. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!