Skoči na vsebino

Neprilagojena hitrost


SiR

Priporočene objave

fičo, pri tem je treba dodati samo še "naj prvi vrže kamen ..." in "edina skupna 'prava mera' je ZVCP"... vse drugo je hvatanje krivina, ki je motoristom zelo pri srcu, a vendar pogosto tudi čez mero dobrega okusa ... žal, tako je.

Prepričan

sem, da bi takim modelom veliko pomagal ameriški sistem za prekrškarje: delo v prid skupnosti in sicer v obliki "asistenta pri rešilnih avtomobilih" (seveda s primernim predhodnim tečajem). Pa še zelo veliko ljudi bi res usposobili za prvo pomoč ponesrečencem na cesti. Stroške tečaja bi pa moral prekrškar namesto plačila kazni pokriti sam.

Znanec

je 5 let vozil rešilni avto in njegove zgodbe so prava grozljivka. 14 dni take "šokterapije" bi bilo gotovo povsem dovolj. Poleg tega se pa niče ne bi mogel izgovarjati na "prvi kamen".

:yes:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZVCP 1 - UPB 3 pravi takole glede hitrosti vožnje:

(1)Voznik sme voziti s takšno hitrostjo, da vozilo ves čas obvladuje in da ga lahko ustavi pred oviro, ki jo glede na okoliščine lahko pričakuje;

(2)Hitrost in način vožnje mora prilagoditi svojim sposobnostim, lastnostim in stanju ceste ter preglednosti na njej, gostoti in drugim značilnostim prometa, vremenskim razmeram ter značilnostim vozila in tovora v njem ali na njem.

Če pri ogledu kraja prometne nesreče ugotoviš mesto trčenja npr. tu, voznika motornega kolesa pa 50 ali več metrov stran pobirajo po delih, kaj lahko iz tega sklepaš?

In še vprašanje: Koliko vas upošteva zgoraj navedena člena ZVCP-a?

Glede na to kaj vse sem že letos (do zdaj) videl, si upam trditi da so (bodo) motoristi krivi za 95 % vseh nesreč.

Pa brez zamere.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In še vprašanje: Koliko vas upošteva zgoraj navedena člena ZVCP-a?

ys

B)

Glede na to kaj vse sem že letos (do zdaj) videl, si upam trditi da so (bodo) motoristi krivi za 95 % vseh nesreč. Pa brez zamere.

yessss

:whistle:

tipična

statistika branjevk živilskega trga, ki kaže na nič drugega kot na tvojo skrajno omejenost. Vidiš 3 divjake in potem so zate vsi isti.

:topic:

sorry

Veš

to omejenost trgovci hudo izkoriščajo pri recimo reklamah za pinte, kjer po TV prepričujejo take poznavalke statistike, da bodo najbolj srečne in svobodne samo, če bodo med nogami par dni na mesec nosile njihovo pinto.

A ti jih redno kupuješ?

In ... si srečen?

:devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ys

B)

yessss

:whistle:

tipična

statistika branjevk živilskega trga, ki kaže na nič drugega kot na tvojo skrajno omejenost. Vidiš 3 divjake in potem so zate vsi isti.

:topic:

sorry

Veš

to omejenost trgovci hudo izkoriščajo pri recimo reklamah za pinte, kjer po TV prepričujejo take poznavalke statistike, da bodo najbolj srečne in svobodne samo, če bodo med nogami par dni na mesec nosile njihovo pinto.

A ti jih redno kupuješ?

In ... si srečen?

:devil:

Sory prijateljček, te moram razočarati. Nisem videl treh divjakov. Videl sem najmanj 14 novih in rabljenih raznoraznih sportiv, ki so stale pred vaško gostilno in v njej se je glasno razpravljalo o ...... Pridejo tile Rossiji ven in ugotoviš, da jih večina sploh nikoli ni vozila vsaj mopeda, zdaj pa so napraskali skupaj kredit in nabavili motor. Nato se seveda opremijo z opremo vredno treh pirov in gasaaaa.

Glede tistega odstotka prej, pa se moram popraviti. Mislim da bodo (bomo) motoristi krivi za 96 % vseh nesreč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prilagojena hitrost ni enaka najvišji dovoljeni hitrosti.

Peljal sem 50 km/h (taka omejitev), na ravni cesti, policist mi je rekel, zakaj nisem peljal 40 km/h.

Ampak v tem primeru se potem lahko policisti zmeraj sklicujejo na njo, ker v drugem priemeru (če imaš prilagojeno) do nesreče sploh ne pride. Torej si ultimativni krivec. Poleg tega, če se ti pelješ 50km/h in ti nekdo vzame prednost, je kriv povzročitelj nesreče, ne pa udeleženec. Oni pa hočejo zmeraj deliti krivdo, kar pomeni, da so na koncu vsi krivi :? Po njihovem moraš ti v vsakem primeru nesrečo preprečiti, torej, če ti nekdo vzame prednost 5m pred tabo, je najboljše da motor potiskaš poleg sebe. Pa še položnice ne dobiš za neobvladovanje vozila :whistle: :slap: Ta naš sistem je res biser vsega! Kontradiktozen, da mu ni primere :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(1)Voznik sme voziti s takšno hitrostjo, da vozilo ves čas obvladuje in da ga lahko ustavi pred oviro, ki jo glede na okoliščine lahko pričakuje;

...in poudarek je obvladovanju vozila in na pričakovanju ovire ... kar pomeni, da bi moral biti vsak nevaren odsek ustrezno označen - znak za nevarnost (divjad, kamenje,ovinek,... ), tako da oviro lahko pričakuješ - drugo pa je, če takega znaka ni...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko v zacetku julija pricakujes posodrano cestisce po celotni sirini ?! barva je bila enaka asfaltu, saj je bil ta soder kot polnilo bankine "narejen" iz starega asfalta.

v debelini 2,0 cm ?!

v prekmurju ?!

take a running jump at a rolling donut. :devil:

g. zli, najprej se pozanimaj, potem trumpetaj. ce ti vidis 14 kom v ostariji kako se razpihujejo in to vse se verjames......... :grrr brez komentarja :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZVCP 1 - UPB 3 pravi takole glede hitrosti vožnje:

(1)Voznik sme voziti s takšno hitrostjo, da vozilo ves čas obvladuje in da ga lahko ustavi pred oviro, ki jo glede na okoliščine lahko pričakuje;

...kar pomeni da si imel neprilagojeno hitrost čim se ti kaj pripeti. Če po polžje spelješ na parkirišču in pri tem na rahlo trkneš v smetnjak je to neprilagojena hitrost, ker je tik predno se dotakneš kante primerna hitrost 0 cm/h. Seveda je obvezno treba vsako tako divjanje nagradit s položnico... menda ne bo država živela samo od davkov :devil:

Sej če bi pa ruknil kakega marsovca, bi verjetno le pogledali skozi prste.... nepričakovana ovira pač :alien1: :whistle:

No ja, mnenje al je hitraost neprilagojena se na koncu gotovo zlo razlikuje če si bil v vlogi voznika ali pa v vlogi prevrnjene kante.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko takole berem vaše poste, me je kar malo strah letošnje sezone, ne vem zakaj toliko filozofiranja glede neprilagojene ali prilagojene hitrosti, točno se ve koliko se sme voziti po naseljih-mestih in drugod, večina nas je delela vozniški izpit in tam so nas vsega tega naučili, predvidevanja....., dokler pa bodo med nami taki ki tega enostavno nočejo dojet, se bo to še naprej dogajalo iz dneva v dan, policaj pa če nima radarskega dokaza ali kašnega drugega ti ne more pametovati koliko si pripeljal ali pridivjal, vse se da zračunat

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Oni pa hočejo zmeraj deliti krivdo, kar pomeni, da so na koncu vsi krivi ...

poznam... dečva speljala z dvorišča (nepregledno-živa meja vsepovsod) in gledala le levo, jaz pa pripeljal z desne--> umik na bankino, pa vseen treskbumbang (falabouhi da z avtom)... deljena krivda - jaz 20%neprilagojena hitrost?!? :slap: bremzal pa po bankini in travi... pametni polcaji.. enaka zaviralna pot kot po asfaltu... :grim

... je najboljše da motor potiskaš poleg sebe. Pa še položnice ne dobiš za neobvladovanje vozila :whistle: :slap: Ta naš sistem je res biser vsega! Kontradiktozen, da mu ni primere :blink:

.. ja že.. razen če tud v tem primeru ne obvladaš motorja in se ti pri potiskanju zvrne na drugo stran... pa smo spet pri neprilagojeni hitrosti... :grim

Popravljeno . Popravil Jurij
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znanec je 5 let vozil rešilni avto in njegove zgodbe so prava grozljivka. 14 dni take "šokterapije" bi bilo gotovo povsem dovolj.

:yes:

Verjetno njegove zgodbe niso vezane samo na motoriste? Takih zgodb vedo povedati verjetno tudi vsi, ki delajo na onkologiji in drugod po bolnicah, gasilci... Taksno je pac zivljenje. Ne mores samo v sluzbo, domov, potem pa termometer pod pazduho in se skrivat, da se ti kaj ne zgodi. Verjetno je vsak tu na Motosvetu aktiven motorist ze dozivel ali videl nesreco, pa se vecina se vedno vozi. Nekaj casa potem bolj pocasi, potem strah popusti.

Glede neprilagojene hitrosti, kot je zapisana v zakonu pa to pomeni, da so omejitve hitrosti pravzaprav nepotrebne. Saj moras tako in tako pred vsako situacijo mocno zmanjsati hitrost, da lahko ustavis.

V petek sem se z avtom peljal od Kalc proti Hotedrsici. Zadnja dva ovinka pred Hotedrsico sta bila v celoti prekrita s peskom (nikoli v zivljenju se nisem videl toliko peska na cesti) z bankin, ki so jih pravkar nasuli. Tam je omejitev 90, z motorjem bi torej moral vseskozi voziti 40. Ob morebitni nesreci bi pri nas bil uvrscen med tistih 96% Evilovih krivcev, v tujini pa bi skoraj zanesljivo bilo krivo cestno podjetje.(Prosim, ne sedaj o tem, da ti nic ne pomaga..). Poklical sem 113 in moz je rekel da bodo obvestili pristojne. Upam da so pocistili.

Drugace nisem zagovornik divjanja, polagam tam, kjer poznam in ob dnevih ko ni prometa, z motorjem v 10 letih se nisem placal kazni. Ampak popolnoma defenzivna voznja z motorjem pac ni uzitek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa zakaj je treba vedno klicat policaje, probajte sami rešit zadevo, policaji so vedno jezni če jih kličemo, takrat ko ni žrtev, tudi to so nas učili na vozniškem izpitu(teorija-kdaj pokličemo policiste), ker pa smo mi narod, ki se radi tožimo, vedno pokličemo pliciste na pomoč, zato da je uradni zapisnik in da se lahko začnemo tožiti, to je pa že druga tema

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ker pa smo mi narod, ki se radi tožimo, vedno pokličemo pliciste na pomoč, zato da je uradni zapisnik in da se lahko začnemo tožiti, to je pa že druga tema

janih

ic di amerikan demokratisch way... zakaj bi sam mi zavarovalnici dajal? če zahteva zavarovalnica uradni zapisnik, da da kaj od sebe od vseh teh bajnih zavarovanj... jim pač priskrbimo zapisnike... jebeš tako zavarovanje, če nimaš pol nič od tega...

sej vem... :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tipična

statistika branjevk živilskega trga, ki kaže na nič drugega kot na tvojo skrajno omejenost.

Veš

to omejenost trgovci hudo izkoriščajo pri recimo reklamah za pinte, kjer po TV prepričujejo take poznavalke statistike, da bodo najbolj srečne in svobodne samo, če bodo med nogami par dni na mesec nosile njihovo pinto.

A ti jih redno kupuješ?

In ... si srečen?

Imaš kaj proti branjevkam na živilskem trgu? Verjetno je odveč poudarit, da bi tebe povprečna branjevka prodala s tvojo neuporabljeno pinto vred. Ker sploh ne bi imel časa, da bi si jo namestil in samega sebe osrečil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš kaj proti branjevkam na živilskem trgu?

:OK:

BTW

proti branjevkam nič - proti njihovi/tvoji statistiki pa veliko ..

:SS

:photo:

:lol1:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa zakaj je treba vedno klicat policaje, probajte sami rešit zadevo, policaji so vedno jezni če jih kličemo, takrat ko ni žrtev, ...

Številko policije ima vsakdo v glavi. In za nevarnost na cesti je med drugim odgovorna tudi policija. Naj ne pokličemo policije zaradi šodra, ampak počakamo, da se bo nekdo razlimal, da lahko "upravičeno" kličemo policijo? Policija je plačana da dela. In če je potrebno priti na kraj in obvestiti pristojne naj bo tako. Lahko pa tudi oni takoj kličejo pristojne. Mojo št. telefona in posnetek prijave itak imajo, tako da je jasno, da se ne zajebavam. Če pa, me bodo že za jajca.

Policijo plačujem zato da dela take stvari, ne pa da bodo pazili, da kakšen ne bo spomenika polulal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Številko policije ima vsakdo v glavi. In za nevarnost na cesti je med drugim odgovorna tudi policija. Naj ne pokličemo policije zaradi šodra, ampak počakamo, da se bo nekdo razlimal, da lahko "upravičeno" kličemo policijo? Policija je plačana da dela. In če je potrebno priti na kraj in obvestiti pristojne naj bo tako. Lahko pa tudi oni takoj kličejo pristojne. Mojo št. telefona in posnetek prijave itak imajo, tako da je jasno, da se ne zajebavam. Če pa, me bodo že za jajca.

Policijo plačujem zato da dela take stvari, ne pa da bodo pazili, da kakšen ne bo spomenika polulal!

živjo, se strinjam s tabo, jaz se mislu zarad lažjih nesreč, kjer je škoda majhna, in se kaska niti ne splača uporabiti, za vse ostalo kar si navedel pa se popolnoma strinjam

l.p.janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naši dragi policisti žal res prevečkrat ne opravljajo svojih dolžnosti kar je pa najhuje je pa to da so podlegli javnosti ki ima o motoristih slabo mnenje in nas še bolj kot ponavadi obravnavajo kot drugorazredne državljane! :angry2:

sam sm letos že melu iskušnjo ko so me ustavili pa kljub temu da nism nič storil sm bil obravnavan kot najhujši kriminalec brez možnosti zagovora!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nas motoriste j..e, zgodovina in pa ameriški filmi, ki prikazujejo motoriste v slabi luči, zakaj se nihče ne spravi na kolesarje po mestu, saj se obnašajo kot da zanjih ni CPP, danes me je že prijelo da bi enega kar povozu na zebri, ker se je peljal čez zebro kot da je namenjena kolesarjem, pa sem mu potrobil, pa me je pogledal kot da sem mu pobil familijo, potem pa sva se poslala v rodne kraje, mal protestirajo pa takoj dobijo kolesarske steze, vozijo pa seitak po pločnikih v vse smeri, mater jim :BUA: :BUA:

l.p.janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri kolesarjih in počasnih pešakih se dobro obnese glasna hupa :devil:

No, jaz imam pa eno dobro izkušnjo, ko sem v naselju v križišču in čez polno prehiteval, me je ustavil, malo zadnjo slajk gumo gledal, ampak sem ga z začetnega kamnitega obraza omehčal na nasmeh in opozorilo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri kolesarjih in počasnih pešakih se dobro obnese glasna hupa :devil:

No, jaz imam pa eno dobro izkušnjo, ko sem v naselju v križišču in čez polno prehiteval, me je ustavil, malo zadnjo slajk gumo gledal, ampak sem ga z začetnega kamnitega obraza omehčal na nasmeh in opozorilo. :)

saj so tudi policaji samo ljudje, eni slabši, eni boljši, l.p.janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nas motoriste j..e, zgodovina in pa ameriški filmi, ki prikazujejo motoriste v slabi luči, zakaj se nihče ne spravi na kolesarje po mestu, saj se obnašajo kot da zanjih ni CPP, danes me je že prijelo da bi enega kar povozu na zebri, ker se je peljal čez zebro kot da je namenjena kolesarjem, pa sem mu potrobil, pa me je pogledal kot da sem mu pobil familijo, potem pa sva se poslala v rodne kraje, mal protestirajo pa takoj dobijo kolesarske steze, vozijo pa seitak po pločnikih v vse smeri, mater jim :BUA: :BUA:

l.p.janih

pizda a zdaj pa vas že kolesarji spet ogrožajo ... pol bodo tu mamice z vozički, ker tisto je ja prevozno sredstvo in ni,da bi po prehodu za peščce čez hodile ... get a life!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naši dragi policisti žal res prevečkrat ne opravljajo svojih dolžnosti kar je pa najhuje je pa to da so podlegli javnosti ki ima o motoristih slabo mnenje in nas še bolj kot ponavadi obravnavajo kot drugorazredne državljane! :angry2:

sam sm letos že melu iskušnjo ko so me ustavili pa kljub temu da nism nič storil sm bil obravnavan kot najhujši kriminalec brez možnosti zagovora!

Ne vem, če sem prav razumel. Bi radi da policisti delajo ali da ne delajo!!! :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pizda a zdaj pa vas že kolesarji spet ogrožajo ... pol bodo tu mamice z vozički, ker tisto je ja prevozno sredstvo in ni,da bi po prehodu za peščce čez hodile ... get a life!

Sym ima debila i na motorima :grim ( pa še pametne se delajo po vseh temah) :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!