Skoči na vsebino

Neprilagojena hitrost


SiR

Priporočene objave

pizda a zdaj pa vas že kolesarji spet ogrožajo ... pol bodo tu mamice z vozički, ker tisto je ja prevozno sredstvo in ni,da bi po prehodu za peščce čez hodile ... get a life!

a se sam delaš, da nis zastopu, al ti je treba še narisat,

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nas motoriste j..e, zgodovina in pa ameriški filmi, ki prikazujejo motoriste v slabi luči, zakaj se nihče ne spravi na kolesarje po mestu, saj se obnašajo kot da zanjih ni CPP, danes me je že prijelo da bi enega kar povozu na zebri, ker se je peljal čez zebro kot da je namenjena kolesarjem, pa sem mu potrobil, pa me je pogledal kot da sem mu pobil familijo, potem pa sva se poslala v rodne kraje, mal protestirajo pa takoj dobijo kolesarske steze, vozijo pa seitak po pločnikih v vse smeri, mater jim :BUA: :BUA:

l.p.janih

Motoriste jebejo tudi izjave, kot je tvoja :rolleyes: in tvojim podobne. Predvsem v strpnosti je ključ do uspeha in nekega "normalnega in kulturnega prometa".

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak je svoje srece Miso KOVAC! Eni pac mislijo, da so " jaci od sudbine". Da temu ni tako, nekatere izuci zivljenje, nekatere pa smrt. Ampak vseeno, ceste pobirajo absolutno previsok davek!!!

Srecno!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motoriste jebejo tudi izjave, kot je tvoja :rolleyes: in tvojim podobne. Predvsem v strpnosti je ključ do uspeha in nekega "normalnega in kulturnega prometa".

zgleda da sem na napačnem forumu

l.p.janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se sam delaš, da nis zastopu, al ti je treba še narisat,

janih

mah, dej, eno samo jokanje ... kolesarji barabe, peščci predrzni, policaji svinje, avtomobilisti kreteni, celo kolegi motoristi bumbarji ... .. .

mal manj obremenjevat pa mal bolj z nasmehom uživat življenje na motorju... ne pa sam gledat, kaj bo koga kje motlo

Motoriste jebejo tudi izjave, kot je tvoja :rolleyes: in tvojim podobne. Predvsem v strpnosti je ključ do uspeha in nekega "normalnega in kulturnega prometa".

:OK:

zgleda da sem na napačnem forumu

l.p.janih

ja, le okregaj ga, ker ti je potičko podrl ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgleda da sem na napačnem forumu

l.p.janih

Kje si pa mislu da si? www.najpametnejsi.si :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom še jest svoj kamenček dodal.

Jest sem tud imel "nesrečo" z avtom. Padel je sneg (cca 2cm), in sem se peljal po klancu navzdol. Z po oceni 15km/h. In me zanese, nakar je šlo vedno hitreje. Tako da sem v ograjo treščil s cca 30km/h. In ko sem stopil iz avta, sem skoraj telebnil, ko mi je na zglajenem snegu spodrsnilo. Seveda je teta lastnica ograje policaje klicala še preden je do mene prišla. Kot policaj me je obravnaval moj kolega (služba pač). In v tiste pol ure čakanja na policaje je sonce skoraj stopilo sneg. V glavnem rezultat: državi sem moral plačati več, kot pa sem plačal za popravilo ograje. Avto pa je imel itak samo malo skrivljen odbijač. Obravložitev moje krivde od sodnice: vožnja z neprilagojeno hitrostjo :SS in ogrožanje varnosti :SS :SS

Prilagojena hitrost takrat bi bila, če me sploh nebi bilo tam :hmm:

Kar se pa biciklistov tiče (kot je eden zgoraj omenil)- pa tudi motoristov: če si kot biciklist/motorist udeležen v nesreči z avtomobilom, bo skoraj sigurno tebe bolj bolelo kot avtomobilista. NE GLEDE NA KRIVDO ALI BICIKLISTOVO/MOTORISTOVO PREDNOST. Tako da je dobro upoštevati fičotove nasvete. Niso slabi .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym ima debila i na motorima :grim ( pa še pametne se delajo po vseh temah) :eek:

Zakon pravi, da mora kolesar na prehodu za pešce peljati kolo 'za ušesa' in

nikakro ne sme peljati po prehodu. tolk o debilih....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Kot policaj me je obravnaval moj kolega (služba pač)...

A sta vidva se kolega?:nona:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon pravi, da mora kolesar na prehodu za pešce peljati kolo 'za ušesa' in

nikakro ne sme peljati po prehodu. tolk o debilih....

razen, če je ob prehodu za pešče speljan čez cesto tudi prehod za kolesarje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razen, če je ob prehodu za pešče speljan čez cesto tudi prehod za kolesarje...

...o katerem pa tu ne teče beseda

Popravljeno . Popravil nekdo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno je, če pešci javkajo čez kolesarje ... drugo pa je, če okoli njih jokca povsem odrasel motorist ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to s kolesarji je isto kot šimfanje motoristov kako se v razni zastojih in kolonah prerivajo naprej. saj to je (med drugim) ravno prednost motorista.

al sem pa jaz edini, ki to počnem??

Popravljeno . Popravil kaciga
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej,

če malo zavijemo s teme ..

:topic:

..ys se kolesarjev čisto resno bojim kot hudič križa. Tako neprevidno kot ljubljanski kolesar nenadaoma zapelje iz kolesarske steze med avte na vozišču, ne da bi se sploh ozrl .. ej, to ni normalno. Člowk mora biti na preži kot voznik formule ena, da mu kak bumbar ne zapelje pod kolesa motorja ali avta.

:eek:

definitivno pa niso vsi kolesarji iz te serije, kar je seveda še toliko bolj napeto, saj nikoli ne veš ...

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jap ... predvsem je to značilno v mestnem jedru ... kosem z avtom ali mopedom, jebiga, pač ekstra pazim na take padalce. .. saj tudi kaka stara mamka pešakinja kar skoči na cesto ... tempo 0-50 kmh je kar pravšnji za po mestu ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to s kolesarji je isto kot šimfanje motoristov kako se v razni zastojih in kolonah prerivajo naprej. saj to je (med drugim) ravno prednost motorista.

al sem pa jaz edini, ki to počnem??

v avstriji , na ADMC alkvaze, sajtu, pise da je to dovoljeno in celo pise da avtomobilisti ne smejo ovirat motoristov ki to delajo, je kaznivo (oviranje)

mogoce velja samo za semaforje, neb zdej cist tocn vedu

bom najdu link, sam bo v nemscini

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"prerivanje" ni dovoljeno :grrr , dovoljeno je voziti med kolonami, ce le te mirujejo in je _dovolj_ (!) prostora. :grim

po trenutni praksi je "dovolj" prostora ca. 1,0 m razmaka med stojecimi vozili.

iz prakse tudi: dokler gre skozi se ne sekiram. samo to vsak na svojo odgovornost. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"prerivanje" ni dovoljeno :grrr , dovoljeno je voziti med kolonami, ce le te mirujejo in je _dovolj_ (!) prostora. :grim

A ni dovojeno prehitevat kolono le po desni strani ??

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prehitevati po desni strani ?! :blink: -> :grrr nope, ni dovoljeno.

dovoljena je voznja mimo vozil(a) po desni. majhna, a pomembna razlika.

enako kot voznja mimo vozil, ki stojijo v kolonah - tukaj je misljeno bolj dve koloni v isto smer (npr. pred semaforji ipd.) ali katera zavijajo levo. takrat je voznja mimo po desni ali med kolonami dovoljena, da. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enako kot voznja mimo vozil, ki stojijo v kolonah - tukaj je misljeno bolj dve koloni v isto smer (npr. pred semaforji ipd.) ali katera zavijajo levo. takrat je voznja mimo po desni ali med kolonami dovoljena, da. :grim

ne pa recimo po odstavnem pasu mimo dveh ali treh kolon na obvoznici, ki šibata cirka 100-120 km/h? :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odstavni pas............ je zakaj ze ?

ne vem zakaj mesas nekaj v golaz, kar noter ne spada. ali mogoce samo zato, ker ima enako barvo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa po desni ce stoji kolona pred semaforjem, kjer je samo enosmerna prehod, ker delajo nakaj na cesti ? kolona stoji, rdeca, peljejo nasprotni. je dovoljeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolona v tvoji smeri stoji, po desni lahko mimo, ce nikogar ne ogrozas; tudi delavcev ne.

po levi pa nacelo "ne ogrozaj prometa". kakrsnegakoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!