Skoči na vsebino

ČLANKI V ČASOPISU VEČER


poggy

Priporočene objave

Hja, jaz se trudim pozdraviti vsakogar, odzdravi mi pa vsak drugi, pa še to verjetno zato, ker imam dolgo luč prižgano in peljem nad 100km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos oz. bolj natančno pred dobrim mesecem sem se pridružil skupini ki uživa na dveh kolesih z motorjem ... skuterjem ...

Lorus, hej, jest sem se isto odločil pred šestimi leti in kupil skuter in sem imel iste izkušnje. Tvoj post je bil kt bi ga jest napisal. No potem pa mi je bilo dosti "težav" z blokadami in sem šel delat izpit za motor in si kupil maksi skuter. Prednosti so očitne:

- več prostora (v kufer gre ta velik laptop, pod sedež pa še dve čeladi pa še ostane plac)

- majša poraba! (vivacity 50 je porabil več 4-5/100, ko je bil zablokiran pa še dosti več, zdej porabim 3-4/100)

- manj izsiljevanja! (x9 je večja kišta - več plastike - bolj me opazijo - trkam na les - sploh se zaradi večje moči bolje znajdem v prometu)

- daljši izleti (na morje)

Edin kar je so malo večji stroški za servis (več prevoženih km), pa kasko je hudo drag, ampak j...., z malo lažjim srcem ga parkiram pred bajto, kot če ne bi bil zavarovan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Jas sem bil na motorju z bratrancom, (aprilia rx) pa je v križišču potegnil ven, motor pa nima nobene moči (zablokiran) in je čist malo majnkalo, da bi naju zgazil tovornjak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, jaz se trudim pozdraviti vsakogar, odzdravi mi pa vsak drugi, pa še to verjetno zato, ker imam dolgo luč prižgano in peljem nad 100km/h.

:lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

toto pozdravljanje je bol tak tak. Sicer pa maxiskuteristi tud ne pozdravljajo 50cc.

Je pa en z cestakom ko ga doskrat vijim ko sn ga vedno pozdravo ker pac ma r1-ko pa se pelam enkrat za njim po naselju pa ga prehitim pa roka v luft(kao seos yamaha) in od te dalje me vedno pozdravi

Je pa finta ko ti pozdravis eni grupi 15-ih coperistov ko ti vsi tace vluft drzijo.

Glede mest pa tak. Res je da s skuterom neos cakal na semaforu samo sem pa tud to ze dozivel da ko sem sel mimo avtov na starem mostu v mb mi je eno budalo vrate odprlo(po moje za nalasc) da ja nebi pred njega priso pa mu 2 sekundi cajta vkrado. Komaj sem se ogno pa sreca da je bla kontra spura fraj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: :lol1:

Kar nekaj časa sem poskušal razumeti, kaj je tu smešnega pa mi ni uspelo razvozlati zadeve. Meni se to zdi bolj žalostno kot ne, ker komaj tako ugotovijo, da ima skuter vsaj 125ccm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sedaj pa da jes povem par stvari:

najprej glede članka- hja par stvari je konkretno napisanih par pa poooooovsem zgrešenih...

no sedaj pa glede pozdravljanja- ne, večina motoristov (heavy ones) ne pozdravljajo scooteristov

(mene pozdravlajo in jast njih saj (pomojem) mislijo da imam težji motor (aprilia rs50))

štel sem, od 10tih motoristev me je na prijateljevem scooterjem pozdravil samo en (kljub temu da sem vsakemu malodane mahal) medtem ko me je na rsi pozdravil vsak ki le more (če ni med prestavljanjem, pa še takrat pomignejo z glavo)

hja, nevem zakaj je to tako, res pa je da tudi jas ne pozdravljam sesalcev, in jih tudi NIKOLI NE BOM.

se mi je pa pred časom zgodil smešen dogodek- peljem se po dolenjki proti ljubljani ko zamano pridrvi očiten "čefur" z tono želeja na čupi, uhančkom pa šušljavo trenirko (brez čelade seveda) in se za pelje za mano očitno sovražno nastrojen proti meni, medtem ko mimo pride moški z kawasakijem zx10r (seveda B) ) mene pozdravi, jas nazaj, medtem ko mu "ćefi" maha ko nor on zamaje z glavo in pospeši :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: (kao, tiuš govoru malina sesalska :lol1: :D ) smejal sem se dan in še dan po tem :naughty:

Popravljeno . Popravil flam007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sedaj pa da jes povem par stvari:

najprej glede članka- hja par stvari je konkretno napisanih par pa poooooovsem zgrešenih...

no sedaj pa glede pozdravljanja- ne, večina motoristov (heavy ones) ne pozdravljajo scooteristov

(mene pozdravlajo in jast njih saj (pomojem) mislijo da imam težji motor (aprilia rs50))

štel sem, od 10tih motoristev me je na prijateljevem scooterjem pozdravil samo en (kljub temu da sem vsakemu malodane mahal) medtem ko me je na rsi pozdravil vsak ki le more (če ni med prestavljanjem, pa še takrat pomignejo z glavo)

hja, nevem zakaj je to tako, res pa je da tudi jas ne pozdravljam sesalcev, in jih tudi NIKOLI NE BOM.

se mi je pa pred časom zgodil smešen dogodek- peljem se po dolenjki proti ljubljani ko zamano pridrvi očiten "čefur" z tono želeja na čupi, uhančkom pa šušljavo trenirko (brez čelade seveda) in se za pelje za mano očitno sovražno nastrojen proti meni, medtem ko mimo pride moški z kawasakijem zx10r (seveda B) ) mene pozdravi, jas nazaj, medtem ko mu "ćefi" maha ko nor on zamaje z glavo in pospeši :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: (kao, tiuš govoru malina sesalska :lol1: :D ) smejal sem se dan in še dan po tem :naughty:

ah flam007 ti si čefur, ne žalit ljudi druge narodnosti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čefur ni nujno druge narodnosti. prvo se pozanimaj kaj pomeni beseda čefur, nato ukrepaj. ravno zato nisem šel poimensko naštevat nardonosti. kreten. :slap: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čefur ni nujno druge narodnosti. prvo se pozanimaj kaj pomeni beseda čefur, nato ukrepaj. ravno zato nisem šel poimensko naštevat nardonosti. kreten. :slap: :slap:

Flam007 ti si drobiž v prometu in verjetno so te pozdravljali iz usmiljenja...

Popravljeno . Popravil Matic20
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matic20 ti si pa očitno taki vseved ki ima vedno prav...mdaj no...prvo kot prvo se začni na forumu lepo obnašat ker vidim da si še nov tu gor...

drugače pa jaz pozdravim vsakega motorista...skuteriste pozdravljam pa samo tiste katere poznam ker drugi tako al tako ne pozdravijo nazaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj pa potem uporabljajo skuterje za razna tekmovanja?ti ki grejo 140kmh+ imajo menjan tudi zavorni sistem,razne ojačitve itd...

ne govori napamet če neveš zakaj se gre...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ja, apnarca je zelo stabilna pri hitrosti 140, ki je sploh nikdar ni vidla :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj pa potem uporabljajo skuterje za razna tekmovanja?ti ki grejo 140kmh+ imajo menjan tudi zavorni sistem,razne ojačitve itd...

ne govori napamet če neveš zakaj se gre...

Blindek, ponavadi "lokalci" nimajo nobenih ojačitev in tudi zavor nimajo zamenjanih..Je kr vse stock, razn mašine... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče je tako v lj...vendar tukaj je to vse skup malo drugače...tukaj še zaenkrat dajo ljudje nekaj na varnost.Vedno več jih ima motoristične jakne,rokavice itd na sebi zaradi varnosti.

Kolko pa slišim se pa v LJ vozijo brez registracij,brez čelad itd...prinas je vsak skuter registriran in tehnično izpraven...seveda kako gledamo po tehnično izpraven :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

saj tisti 14 pa 15 letniki po vecini tak nimajo tolko pojma o tuningu, in jim skuti tudi ne letijo tolko, potem ko deca pride v leta, 17 pa 18, takrat pride do high end predelav. do takrat pa ma ze vsak tak voznik 4 letne izkusnje in pri predelovanju gre vedno postopoma, tako da se clovek sproti navadi na vecje hitrosti.

haha to ti misliš d 14 15 letniki nimajo predelane prid u cele pa boš vidu =) 15 letniki majo kr svinjske pa nekateri celo 125 ccm pa se izpita nimajo itd itd men npr kr dober gre motor mislim kolker tolk ne gre še pretirano ampak spomladi bo ... no ampak js se vsaj zavedam kok lohk ravnam z motorje u določeni situaciji ziher ne bom bremzu v uvinku =) .. sej razumeš ne no fsm-te vsi po vrsti

LP Jure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sedaj pa da jes povem par stvari:

najprej glede članka- hja par stvari je konkretno napisanih par pa poooooovsem zgrešenih...

no sedaj pa glede pozdravljanja- ne, večina motoristov (heavy ones) ne pozdravljajo scooteristov

(mene pozdravlajo in jast njih saj (pomojem) mislijo da imam težji motor (aprilia rs50))

štel sem, od 10tih motoristev me je na prijateljevem scooterjem pozdravil samo en (kljub temu da sem vsakemu malodane mahal) medtem ko me je na rsi pozdravil vsak ki le more (če ni med prestavljanjem, pa še takrat pomignejo z glavo)

hja, nevem zakaj je to tako, res pa je da tudi jas ne pozdravljam sesalcev, in jih tudi NIKOLI NE BOM.

se mi je pa pred časom zgodil smešen dogodek- peljem se po dolenjki proti ljubljani ko zamano pridrvi očiten "čefur" z tono želeja na čupi, uhančkom pa šušljavo trenirko (brez čelade seveda) in se za pelje za mano očitno sovražno nastrojen proti meni, medtem ko mimo pride moški z kawasakijem zx10r (seveda B) ) mene pozdravi, jas nazaj, medtem ko mu "ćefi" maha ko nor on zamaje z glavo in pospeši :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: (kao, tiuš govoru malina sesalska :lol1: :D ) smejal sem se dan in še dan po tem :naughty:

a sesalcev to misliš da skuterašov ne boš pozdravlju poglej svojo mašio je tut nekakšen sesalec sam oblika motorja je drugačna tak da ne govor oslarij

mogoče je tako v lj...vendar tukaj je to vse skup malo drugače...tukaj še zaenkrat dajo ljudje nekaj na varnost.Vedno več jih ima motoristične jakne,rokavice itd na sebi zaradi varnosti.

Kolko pa slišim se pa v LJ vozijo brez registracij,brez čelad itd...prinas je vsak skuter registriran in tehnično izpraven...seveda kako gledamo po tehnično izpraven :)

pomoje misliš tehnično izpraven tako da komi zleze cez tehničnega ampak ne zarad celga zlamanga motorja pa mašine sfukane ampak prevč zrihtanga in dobre mašine nde ;)

hehe

fsm

LP Jure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ker sem že bolj starina in že z kar nekaj kilometri tudi na skuterju saj ga je moj pubec tudi mel in je šel ko elija(lepih130 ko sem se jaz star bik pelo)moram napisat,da ni lepo poniževati le teh saj se večina pubecov zna lepše peljat od kakega napihjenga težkokategornika in točno ti bodo nekoč "prešaltali" na večje mopede če bodo le lahko dobili kako službo,da si jih bodo lahko kupli.Večina so fejst fantje in jaz jim z veseljem odzdravim na cesti pa čeprav vozijo najmanj 1000ccm-jev manj od mene!

Pa SREČNO skuteraši!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem že bolj starina in že z kar nekaj kilometri tudi na skuterju saj ga je moj pubec tudi mel in je šel ko elija(lepih130 ko sem se jaz star bik pelo)moram napisat,da ni lepo poniževati le teh saj se večina pubecov zna lepše peljat od kakega napihjenga težkokategornika in točno ti bodo nekoč "prešaltali" na večje mopede če bodo le lahko dobili kako službo,da si jih bodo lahko kupli.Večina so fejst fantje in jaz jim z veseljem odzdravim na cesti pa čeprav vozijo najmanj 1000ccm-jev manj od mene!

Pa SREČNO skuteraši!!

Ko bi le bilo vec taksni,kot ste vi... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa en z cestakom ko ga doskrat vijim ko sn ga vedno pozdravo ker pac ma r1-ko pa se pelam enkrat za njim po naselju pa ga prehitim pa roka v luft(kao seos yamaha) in od te dalje me vedno pozdravi

:lol1: :lol1: :lol1: hahahaha z skuterjem si ti šel prehitevat R1ko. Že zaradi spoštovanja je ne bi smel prehitevat.

Popravljeno . Popravil Brodar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce bi bil jst tisti z r1-ko pol bi te izven naselja po zadni prehitel pa se potrobu zdravn pol pa se fakića pokazu hehe :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ste že čuli tisto:sanja svinja v kuruzi?Si napisal "fakič" z mehkim-ć- zato ker ti manjka tečaj slovenščine al zato, ker imaš enostavno zmeraj mehkega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej drgac sm tut jst proti čefurjom (mislm no se nej bodo sam da ne tezijo pa je uredu)sam z mehkim č-jem se bolse slisi hehe :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!