Skoči na vsebino

Evropski načrt za izpite itd...


SiR

Priporočene objave

Po moje je pa omejevanje s kubiki neumno.

Če že želijo povečati varnost zaradi neizkušenih voznikov, ki naj nebi obvladali močnjejših zverinic, bi bilo bolje omisliti si omejitev glede na kW in kg.

Prvo leto naj vozi začetnik motor s tako močjo, da lahko 1kW poganja npr. 3, 4, 5 kg (po želji pisca zakona).

Dosedanje omejitve se mi pač zdijo resnično neumne. Če se le malo potrudiš in primerjaš npr. Virago 250 z Aprillio 250 RS ali pa kaj podobnega vidiš da nekaj ne "štima". :hmm:

Ker je motor prevozno sredstvo kot avtomobil, bi predlagal da ju dajemo v isti koš. Torej omejitve za začetnike naj veljajo za vse voznike in ne le za A kategorijo. :fredy:

Pa poligone pri opravljanju izpitov bi morali uporabljati tudi avtomobilisti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dosedanji sistem je kar ql. Morali bi samo dvigniti kategorijo do 32 KM na malo višjo, tako da se tudi malce poveča izbor ustreznih mopedov :) In ta omejitev bi morala veljati 2 leti za vsakogar neglede na starost... Skratka, ne moreš voziti neomejeno ne da bi prej 2 leti vozil šibkejši motor...

Sem pa zato da se uvede še kako obvezno izobraževanje ob zvišanju kategorije... Tako da bi ob zvišanju kategorije bilo potrebno opraviti nek tečaj varne vožnje. Res je da spet večini nebi dišalo ker bi bilo treba plačat, a po mojem mnenju bi prednosti takega sistema bile velike. Motorist bi namreč šel na izobraževanje že z nekaj izkušnjami in tako od tega izobraževanja odnesel veliko več. Če pa izobraževanja nebi opravil, je pa vprašanje če je sploh sposoben voziti razne nevem koliko konjske zverine... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tiste generacije, ki sem bil omejen prvi dve leti do 350 ccm in mislim, da mi ni prav nič škodilo .)

Pozdrav od Roberta

Tudi jaz sem iz te generacije, ampak po izpitu nisem dve leti vozil nič, pol pa na 500ccm.

Pa mi nebi nič škodilo, če bi vmes kaj manjšega peljal <_<

Popravljeno . Popravil Šarc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

klinc je to ker nikol ne bojo vsi zadovoljni

če si motociklizem izbereš za svoj način življenja boš že najdel pot, ki te bo zadovoljila, tut če jo kdo ne bo odobraval

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem iz te generacije, ampak po izpitu nisem dve leti vozil nič, pol pa na 500ccm.

Pa mi nebi nič škodilo, če bi vmes kaj manjšega peljal <_<

Imel 350 dokler nisem naredil izpita... potem pa 600. Pa ko so mi zbrisali omejitev je potekla registracija... pa mislim da tudi koga drugega ne bo motilo pomanjkanje ustreznega izpita. Prašiči bi itak sam spet kasiral. Če bi jim blo tolk do zmanjšanja posledic nesreč bi spedenal tiste varovalne ograje pa kej večkrat organiziral tečaje varne vožnje pa naredl že enkrat eno dirkališče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Bolano. Jaz nisem bil nikoli za te trapaste omejitve po kubikih pa konjih...  :yawn:

Če bi bilo po mojem, bi dal lepo nazaj 125 za začetek in pol po 2 letih neomejeno pa je.

Se strinjam :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!