Skoči na vsebino

Policijska jaga na Pohorske dirkače


GUMY

Priporočene objave

Desert,upoštevam že nekaj časa tvoj zadnji odstavek in obnese se!Za prenapihnjene članke v časopisih pa se že dolgo ve,da so namenjeni predvsem dviganju :SS naklade ( no nekaterim tudi pritisk) !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadel sem na lotu. :yes:

Kje si kulega. A sem ti ze povedu kok si ti fejst. Te vabim danes na pijaco, jst placam :grim Pa tvoj motor, kok je dobr, pa tvoja boljsa polovica je tut...ehm :blush: , pozabi. Skratka si alfa in omega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce 1 pelje z motorjem po gozdu 2 h je naredil velko skodo naravi

1 pesec, ki isto gre 2 h, spije steklenoco tekocine in poje mogoce sendvic je naredil ...

motorist mogoce naredi hrub in onesnazi zrak, ampak to je taksna skoda :doze: potem morajo zapreti vse ceste , ki peljejo skoti gozd

kaj pa pesec, spije tekocino, lacen ni, sam kje pristane ta steklenica :?

glede preganjane zivali : pri nas ta ista zival dela velko skodo in jo nobeden ne preganja in ji ne da kazni

da ne bom rekel, kje se vse vozijo ti turisti ki hodijo k nam nabirat gobe

kaj pa ti policisti so pes letali za temi nepridipravi :?

sam vem, zajebano je proti gronski streli brzat :(

lp

Popravljeno . Popravil stuhec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah stuhec, jest ko grem vn alpa po mestu ni važn spravljam svoje odpadke oz. kake papirčke v smeti oz. rucak, ne tudi ti metat vseh pohodnikov v isti koš!

Živali pa pač SO narava in ne morš narave iz narave preganjat, right? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

osveščeni gobar je rekel, da dokler so bile endure v hosti (J primorska), ni bilo medvedov

enduro se je opustil, od takrat 2 napada..eden od dveh napadenih je bil osveščeni gobar, oče enduraša

k sreči minimalne poškodbe in neprijava

živali v gozdu so tako cool, dokler koga ne poškodujejo, potem pa hajka in ubij

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

osveščeni gobar je rekel, da dokler so bile endure v hosti (J primorska), ni bilo medvedov

enduro se je opustil, od takrat 2 napada..eden od dveh napadenih je bil osveščeni gobar, oče enduraša

k sreči minimalne poškodbe in neprijava

živali v gozdu so tako cool, dokler koga ne poškodujejo, potem pa hajka in ubij

Medvede smo ravno zato naselili, da ga ne boste tolk po hostah biksali! .)

Noo, sicer bi te pa jaz tud s šapo okoli kepe, če bi se po mojem domu preganjal! Pa bodisi z enduro ali pa s palico pri gobarjenju, da ne govorim o tem, da bi mi v predsobi kuril in svinjal! :devil: :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Policijska jaga" (na MOTORISTE)

= Najpodlejša oblika žaljenja državljanov republike Slovenije, ki so si za svoj hoby, izbrali motorizem!

To nebi smel novinar zapisati niti za zločince!!! Kaj šele za motoriste, ki so ena od oblik civilizirane strukture v sodobni družbi. Motorizma se niso izmislili ljubitelji motorjev, temveč je to "davek" sodobnega napredka. Enako kakor avion, avto in kolo. Tudi "helikopter" (s svojim hrupom).

Nekdo je ribič, drugi je filatelist, tretji lovec... Nenazadnje tudi motorist! Sami presodite, kdo je večji kršitelj ravnovesja v naravi! Tisti, ki plaši divjad, ali tisti, ki jo pobija, muči ipd., Kajti;

Zame je npr. lovljenje rib na trnek in spuščanje nazaj v reko mučenje živali. Lovci imajo pravico do posedovanja pištole (izgovor je za, milostni strel)!!! Torej, njihov lov ni vedno v prvem strelu smrtonosen. Kaj npr. če je žrtev obstreljena (zame je to NAMERNO, ker je dotični (beri lovec) pomeril vanjo in ustrelil!!!). Če žival zbeži v smrtnem strahu, morda poginja nekaj dni... Tudi če se "zliže", je zanjo to še najtrpkejša oblika preživetja.

Narava se je takšna kakršna je, ohranila zaradi naravnega samooblikovanja in ne potrebuje nobenih "jagrov", da posegajo v njeno nezmotljivo ravnovesje. Resnici na ljubo - Tudi motoristi ne! Dejstvo pa je, da motoristi ne pobijamo živali. Motimo v njihovem okolju pa. To je dejstvo. A ne samo motoristi... VSI, ki posegamo v njihov življenjski prostor, torej;

"Človek", pešec, tudi biciklist... A jih vsaj nihče nemerno ne pobija, niti ne preganja. Torej bi moral tudi kmet v gozd z ročno žago, kajti motorna moti blažen mir (po moje "jagre", kakor tudi policiste). Kaj je hrupnejše in nevarnejše od orožja v človeških rokah? Puška!!! - Morda motor?

A je hvala Bogu, "samomorilcev" bore malo!

Še vprašanje za gozdarskega inšpektorja. Kaj je hrupnejše: "Motor ali puška"? In podvprašanje:

"Kaj je s kroglo, ki zgreši in se zarije v drevo?!... Ne ena. Niti dve! Mnogo, ki tako uničujejo tisto, za kar se zavzema omenjeni inšpektor!

In končno, naj bi se nad motoristi zgražali še lovci!?

Tale pohorska "gonija proti motoristom" me še najbolj spominja na ameriški film "LOV" (beri na človeka), ki mi je v podzavesti pustil grobo, nečloveško sled. In to podoživljam na nič hudeha slutečih pohorskih MOTORISTIH!...

Rad bi poznal "podkupljenega ali prisiljenega" novinarja Tomaža Klipšteter-ja, ("gospoda" bom izpustil, ker si tega naziva enostavno ne zasluži in bodo to podprli vsi, četudi niso motoristi), ki piše o normalnih državljanih tako nagnusne in žaljive komentarje!

"Nepridipravi,

motoristična SVOJAT, ki se je razbohotila čez vse mere,

"TARČE" policijskega "LOVA" !!!!!!

"LOV" na...!!!! (Za božjo voljo! Pa menda ne na ČLOVEKA) ??????!!!

Kršitelji. Celo na bicikliste se je spustil!!!

Torej, je s tem človekom (in vsem, ki so podprli "LOV", nekaj močno narobe)!

Potem pa še hvalisavo napiše:

"V lovski policijski akciji je sodelovalo 19 policistov, gozdarski inšpektor, (neslišni) helikopter, (da nebi zmotil mir divajdi) ipd.

Dobro sta ocenila Motosvet-ova "forumaša", ki sta zapisala:

"Toliko hrupa, kot je povzročil tega dne helikopter nad Pohorjem, ga ne povzroči motorist v celem letu in kolesar v treh življenjih"! Res pa je tudi, da;

"Če pes nima kaj početi, si svoja jajca liže)! Odlična prispodoba, ki še zdaleč ni žalitev!

In končno;

Tudi motoriste, ki resnično povzročajo škodo sočloveku, je potrebno "spokoriti"! Cesta je cesta! Off Road je Off Road. Ponudite jim le pogoje, ki jih danes NI!

Če bi imala Slovenija cestno dirkališče, bi bilo mnogo manj nesreč na cesti. Ker bi se "spucali" na pisti. Isto velja za avtomobiliste. Nimamo pogojev, ki jih uživajo ribiči in lovci. Žal! A to je dejstvo.

Razumem vse! Radi bi bili sodobna družba, a smo kljub vsemu, eden drugemu napoti. Kdo je komu večji tujek, je razvidno v omenjenem članku časopisa.

Zakaj nebi raje nekaj naredili. Na Pohorju so zmožni organizirati "Zlato lisico". (Naj samo spomnim, naravovarstveniki, inšpektorji in policaji /pa ne vsi!!!/), tudi ta je že "umetna"!!! Kot razume moja pamet, jih je nehumano streljati!!!

Napredek se razvija. Populacija se širi. Prostora pa zmanjkuje! Zakaj nebi na "opustelih" letnih smučiščih napravili progo za kross in enduraše, če vam gredo že tako prekleto v nos?! Na skakalnicah "bordarjev", bi poleti zganjali svoje vragolije krosisti - tudi gorski biciklisti. Naredili bi tekmovanje, vključili še okoliške kmetije in napravili poletni "festival" pohorskih veščin, ki so jih polni VAŠI državljani!

Namesto, da bi s helikopterji preganjali "pohorske motoristične barabe", bi na tekme vozili eminentne goste in od njihovih dohodkov, za turistične usluge "pobirali" denarce. Danes Tolarje, pojutrišnjem pa EUR-e!!!

S tem, nisem imel namena nikogar užaliti. Le prizadeto sem se odzval izzivu, ki se me v bistvu niti ne tiče, a me je kljub vsemu spodbodel!

To je to!

Vsem skupaj v razmislek! Of Road motoristom pa potrpljenje, do naključnih sprehajalcev v naravi. In obratno!!!

Realen državljan :friend1:

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil 1.10. priča tej jagi policistov za motorji na Arehu.

Najprej so ga iz smeri Cojzarce prikurili 4 quadi do hotela in nadaljevali po "babyliftu" navzdol. Policaj jih je pa zgleda skrit na zgornjem asfaltnem parkirišču čakal v Puhu in pogoji za "jago" jago so bili izpolnjeni. Najprej sem mislil, "kaj te bo toti policaj v avtu", ampak ko sem videl, kako je poletel po smučišču navzdol z prižganimi sirenami, mi je bilo takoj jasno da tule ni šale. :eek: Quadi so še nekaj poskušali bežati, potem pa se je slišalo iz gozda, da so si vseeno premislili in ustavili.

Prispevek sicer nima neke polemične vrednosti, je bilo pa zanimivo za pogledat vse skupaj.

lp G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!