Skoči na vsebino

Avtomobil, k te bo skor zihr izsilu


Chebi

Priporočene objave

quote:

quote:

MA se vsaj pocasi premikajo, kar mi bolj sede kot "nervozni poštari" med tednom, ... heh lažje se izogneš polžu kot tigru, ne?

*****

Come in peace or stay at home! (oz. potem Medo, ostane doma in si enega u miru narola!! )

s poštarji nimam problemov (jih se nism imel), bolj je pa problem ce ti kaki stari ata zacne prehitevati na "ho-ruk" brez da bi pogledu kaj je zadaj

Heh to ja mumije redko upajo premakniti glavo da ne razpadejo za volanom .

Kot "Nervozni poštaji" so pa heh n'c pozabi vsi možni in ne možni nervozneži na cesti, ...ne poštarji oz. z njimi nimam nobenih slabih izkušenj. (eh, izvira pa naziv iz enega od starih balkan komadov, ... heh nek kako turbofolk iz srede osemdesetih, ...)

*****

Come in peace or stay at home! (oz. potem Medo, ostane doma in si enega u miru narola!! )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Easy Rider ma prav, za vsakim vogalom čepi nevarnost, če si vsaj mal pripravljen in predvidevaš se zna nardit da boš umrl od starosti, ne pa na cest

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

quote:

za vsakim vogalom čepi nevarnost

Danes (včeraj) na cesti Dolič - Vitanje na desnem ovinku, v katerem hiša z vogalom sega do ceste tako, da se okoli ovinka nič ne vidi, pripeljal v ovinek po sredini svojega pasu in ko sem bil v prvi četrtini ovinka se je izza hiše pojavil kamion 1 do 1,5 m preko sredinske črte na moji strani. Na srečo bil jaz razmeroma počasen in uspel smukniti v praznino med hišo in kamionom, ki je je bilo vsega okoli 2 m. Če bi bil jaz z avtomobilom, bi verjetno reklo bum. Tepec tovornjakarski ni niti trznil, ampak jo je kar žgal po svoji tirnici naprej.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Da ne omenjamo biciklistov ki ne gledajo nikamor.

Sploh.

To ni res, jaz fino gledam naokoli - ker imam za to zelo dober razlog ... no ja, to velja za naseljene dele, na kakem spustu priznam da ne gledam za seboj

--

Andraz, cyc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Sorči, sam zame ni normalen, kdor da tolk dnarja za korit za svinje...

--

Dogodek prejsnje sobote ... blazno pregleden del ceste, kolesaril sem domov, nasproti mene se je pa en kreten odlocil, da bo prehitel ustrezno hitro vozece ostale avtomobile ("kolona", ampak normalna hitrost).

Jaz se jim ne umikam vec s ceste, samo noge sem odpel z SPD vezi ... gnoj ni sel vec kot 2dm stran od mene, po mojem pasu, s hitrostjo krepko cez dovoljeno (cesta zunaj naselja).

Aja, avto ... bmw serije 3 coupe.

--

Andraz, cyc

Popravil/a - cyc dne 04/05/2002 ob 08:53:56

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No fantje, saj vse vredu in prav. Ampak prvo dajmo pred svojim pragom pomest. Roko na srce a smo res toliko boljši od ostalih udeležencev v prometu. Resnica je le ta, da smo poleg kolesarjev najmanj zaščiteni v prometu. Kar se pa tiče provokatorjev v štirikolesnikih pa se ne pustit sprovocirat, ker če se spustimo v brezglavo vožnjo v smislu kdo pa si sploh ti, da me boš je..., potem nismo nič boljši od njega. Pa zavedat se je treba, da nas motoriste ne varuje jeklena kletka ampak tapravi vrteči koleščki v glavi. Za kakšnega štirikolesnega provokatorja pa se najdejo tudi drugi "vzvodi" ob pravem času na pravem mestu.

Pozdrav izpod vinogradov! Rocky

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem je treba pazit stare fosile in tiste ki majo zložena stranska ogledala itd. Zadnje tri dni me tolikokrat izsilili, da to ni več normalno. Se vidi da so prazniki in so zgleda vsi v nekem transu in ne gledajo nikamor. Treba je še posebno pazit ob takih dnevih!!!

Go in peace!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep, prazniki so hudic, ker je takrat na cesti ogromno nedeljskih voznikov, ki mislijo da se morajo ves cas peljati ob sredinski crti 70 km/h in turistov/zdomcev, ki z malo boljsimi avti prehitevajo vse po spisku. Si jim napoti? Potem BEZI!

Danes sem komaj cakal, da se znebim enega, ki je neprestano skakal levo in desno in prehiteval brez zmiguca.

P.S.

Ce je kdo poti med Krizevci pri Ljutomeru in Ptujem nasel polovico desne pete coperskega skornja, naj mi jo, prosim, poslje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob nedeljah in praznikih je pač malo več časa in takrat še tisti, ki komaj peš hodijo dobijo pobožno željo po vožnji z avtomobili. Ne žalim starejših, toda vedno ko prispem na kraj nezgode med motoristi in vozniki osebnih vozil ali kamionov, so izjave enake:"Mater je pridivjal ko nor!!?" Mogoče pa ni pridivjal motorist, samo so refleksi našim vrlim voznikom malo zakrneli glede na njihovo starost. Bolje da sem sam previden za dva, kot pa da imam večerjo v eno od etaž poškodbenega odelka, če jo bom sploh dobil.

fly with wind

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem mnenju tu precej pretiravate. V sredo 1. maja cva bila z motorjem na relaciji Planina-Rovinj in se je kolona pricela ze v ridah in bila guzva do Postojne. Potem se je na koncu avtoceste ponovno nabrala guzva. Na cesti precej motoristov, dozivela nisva niti enega izsiljevanja. Avtomobili so se umikali (od golfov do BMWjev) in moje splosno mnenje je, da se je dvignila kultura voznikov. Prav tako na poti nazaj, ki pa je sla iz Rovinja ob obali skozi Portoroz in naprej. Ob vrnitvi sva skoraj dozivela nasaditev z boka. Bil je BMW, za njim sem vozil kar nekaj km in me je gotovo videl. Definitivno pa tega ni storil nalasca, saj sem mu med umikom potrobil in se je precej ustrasil. in takoj prenehal s prehitevanjem.

V tej temi se vidi precejsnjo nestrpnost do vseh ostalih v prometu oz. kot da smo motoristi edini, ki smemo in znamo voziti. Da nas imenujejo divjake smo si krivi sami, saj % gledano je % motoristov, ki krsijo CPP precej vecje kot pa % avtomobilistov.

Primer: Na omenjeni poti iz Rovinja nazaj sem v PO naletel na dva motorista (enduro in pa sportas, oba z boljsima polovicama). Ker sta cakala na rdeci luci sem se jaz pocasi od zadaj priblizeval in ko sem dosegel semafor se je le ta preklopil na rumeno, stisnem gas in pospesim pred sportasem, ga za drobec sekunde prehitim, saj tipu ocitno ni vsec, da bi bil pred njim nalozen virago, takoj pohodi gas in me prehiti ter nadaljuje voznjo po zadnjem kolesu se kakih 50-75m. Konec pripetljaja.

Naprej pa teorija - Ker je bil ze mrak in je bil sportas bolj temn, ter je imel snop luci usmerjen v zvezde namesto na cesto bi ga voznik ki bi se vkljuceval na cesto dokaj enostavno spregledal in zapeljal na cesto. Sledil bi bum. Tehnicno bi bil kriv voznik avtomobila. Motoristi pa bi spet jamral kako krivico nam delajo. Konec teorije.

Dejstvo je, da smo bolj izpostavljeni. Pozabljamo pa, da imamo vsi motorje, ki pri pospesevanju pustijo zadaj vecino avtomobilov. Pozabljamo, da smo manjsi in manj opazni. Pozabljamo da se je na cesti potrebno varovat pred napakami drugin in ne racunat na to da bodo za sedaj vse skrbeli avtomobilisti in pa vlada. Sami bomo pa dirkal po cestah oni se nam bodo pa umikali.

Ce bi se peljali po CPP bi bilo stevilo mrtvih motoristov izredno manjse. Te besede ne pomenijo, da sem sedaj svetnik in je CPP moje sveto pismo, sploh ne, vendar je pri vecini nesrec posredno kriv tudi motorist. Tudi za avtomobiliste svet ni roznat. Tudi tam so izsiljevanja.

Na poti sva ocenjevala motocikle in pa opremo. Recimo choperist in pa njegova draga v tankih platnenih hlacah, sofer pa usnje spodaj pa nizki sportni copati. Sportas - dva tipa oba v kavbojkah in pa neke jakne. Honda CBR - oba oprema. Kawasaki bolj mali - boga oprema, sopotnica imela zunaj gleznje, roke si je vlekla pod rokave. Sportas -sopotnica v salonarjih s petko od oka vsaj 5cm gleznji goli navadne hlace.. itd.

Skratka... malo je potrebno tudi samokritike.

--

"When in doubt hit the gas..."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najhujši so uni s klobuki ali kapami.

Sem jih včeraj kar po tekočem traku srečaval. Izgleda da so šli k maši.

Pa ti ljudje nič ne pogledajo, kar peljejo.

Med tednom s traktorjem po njivi, potem pa po istem principu v nedeljo po cesti.

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj nekje bogu za hrbtom doživel neviđeno (a sem na to že navajen)...

Se peljem po glavni cesti sredi vasi Vrhnika nekje pri Cerkniškem jezeru... Izpred dvorišča se v AX pripelje ena babura (enih 30 let), me gleda, gleda, gleda, gleda, in nato čisto pred mano spelje na cesto in mi izsili prednost. Jaz na sprednje kolo (feeling sem imel da bom šel na nos, saj veste, enduro se itak da čist naprej nagne ko zabremzaš, včeraj pa se je sploh ker sem bremzo pohodil do konca).

Pohodim sproti še hupo, baba pa me potem enih 3 metre gleda v ogledalu, nato pa pohodi gas... skozi _zelo ovinkasto naselje_ (cesta široka za enega AX-a in pol) se je peljala preko 100 na uro, po moji oceni tudi preko 120... Na ovinkih sem mislil da se bo obrnila na bok, da ne govorim o tem, kaj bi se s komurkoli zgodilo, ki bi ji takrat pripeljal nasproti...

Svašta.

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noise, zakaj nisi šel za njo in ji pokazal, da se to ne dela? Trapa ti je hotela pobegnit, ker je dojela, da je naredila huronsko napako.

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm se pa učeri pelu iz šmarja proti škofljici in se nasproti prpelje ena ženska v jugotu in kar naenkrat zapelje na moj pas!? valda je to nardila na hitr kot bi se hotla nečemu izognit ampak jst nism nč vidu. tko da ne vem a je to nardila ker je debilna al je blo kaj na cesti sam mislm da bo kar prvo.

se mi je pa tut že zgodil da sm se pelju proti rudniku mimo petrola kjer je zelo široka cesta in tam skoraj vedno prehitim nekaj avtomobilov. takrat je pa še dež padu in se mi je še zato bolj mudilo. no se peljem okol 80 in ko se na 5 metrov približam eni ženski (spet) v seatu ona zavije levo pred mene in nazaj. če se ne bi umaknila se jst sigurno ne bi mogel ustavit ampak useen bi lahko grdo padu ker je bila mokra cesta. za to sm pa sigurn da me je vidla pol se pa še do semaforja ni upala prpelat...

ILASK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Najhujši so uni s klobuki ali kapami.

Sem jih včeraj kar po tekočem traku srečaval. Izgleda da so šli k maši.

Pa ti ljudje nič ne pogledajo, kar peljejo.

Med tednom s traktorjem po njivi, potem pa po istem principu v nedeljo po cesti.

lp RAN

res je,med prazniki in med vikendom je najbolje da se obnašaš kot da si neviden ...

S.F.S.N.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

dons na Bledu pred petrolam, jest na biciklu mem mene se zapele GPZ 500S, jest zadevo občudujem, gledam, gledam.....Ko je hotu na glavno cesto zapelat, no je že zapelu pa pr tadrugi bencinski en z srebrno lantro izsilu prednost. Lahko bi prišlo do najhujšega ampak hitrost je bila 20km/h tko da je motorist lahko zabremzu da ni se ni zakištu.

Svaka čast motoristu/om za reflekse!!!!!!!!!!!!

by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote: Najhujši so uni s klobuki ali kapami.

Sem jih včeraj kar po tekočem traku srečaval. Izgleda da so šli k maši.

Pa ti ljudje nič ne pogledajo, kar peljejo.

Ja v takem primeru je najlepše da pripelješ (recimo s športnim) lepo počasi in v prvi brzini na 8000+ obratov in se bodo sigurno obrnili in si mislili "kaj more ta tok naglas se pelat mimo???" Ja jebiga, alpa bi koga zgazu. In še extremen primer: če lih iz zvonika razbivajo zvonci pa začneš pokat!

LP duhc

Once a biker, always a biker!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote: Najhujši so uni s klobuki ali kapami.

Sem jih včeraj kar po tekočem traku srečaval. Izgleda da so šli k maši.

Pa ti ljudje nič ne pogledajo, kar peljejo.

če lih iz zvonika razbivajo zvonci pa začneš pokat!

LP duhc

Once a biker, always a biker!

Satan˙s HeRe

Racing

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej pa kišta, ki ne da te bo, ampak je izsilu!!

Včeraj po srečanju pred Maxijem smo šli HHV senior in junior pa Metalbike na en sok v Bike bar. Potlej pa z mulcem po Devovi ulici v smeri za Celovško proti domu. Hopa, kar naenkrat pa iz desne strani kombi kišta iz neprednostne zavija levo direkt pred Roka! Jasno škriiiip pa bum, trask! Piksna pa, kot da ne bo ustavila! Men tema na oči, pa na levi pas direkt predenj, da je moral ustaviti!

K sreči Roku ni bilo nič, še po tleh se ni zvalil, piksna pa je od balance dobila štrajhen čez zadnjo levo polovico boka.

Ven je stopil en albanček, ki se mu zgleda mudil iti burek peč al pa sladoled mešat. Sploh decu ni šlo u lajšto, da ga je usral in da je on kriv. Je samo tisto SEAT piksno LJ - Z2-43P gledal, pa bluzil, da ima on škodo, motorju pa da nič ni! Ma mamico mu....., da bi se pa poba lahko zaradi njega zlimal po plehu, to mu sploh ni blo važno!!

Ma ni kej, telefon pa cajkote, tem se pa tudi ni nič kaj dosti dalo, samo so videli, da jaz vztrajam pri zapisniku, pa so le speljali postopek! Pa še pri teh je hotel frajer nekaj pameten bit. Je kar nekaj bluzi, da sva čez 80 pripeljala, pa da je blo dovolj placa itd... Ma, bljak!!!

No na koncu je možakar še kazen plačal!! (he, he, he...)

Poanta: Že nekajkrat se mi je zgodilo, predzadnjič pred Intersparom neka kura z rdečo petko, včeraj pa kot opisano, da ti z avtom zapeljejo levo predte, češ, saj ima še dovolj prostora!!

Ja pa še enkrat registrska enoprostorske piksne - kombija SEAT Alhambra LJ- Z2-43P.

Pazite nase, še so budale z avtomobili na cesti!!

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bi kdo mislil, da so taplavi cepljeni proti izsiljevanju: počasi rolam po Titovi od Trnovega, pred mano belo/moder avto. Pri uršulinkah on kao naravnost, jaz kao dol na Kongresni trg, se lepo uvrstim na pas za desno in, glej ga zlodja, taplavi v trenutnem preblisku v konus proti meni, brez žmigavca, na pamet... komaj rešil situacijo. Udobno zavaljeni v plehu se valjajo štirje modrijani in tisti ki je šofiral, je tudi mobiteliral. Po blagem govejem izrazu na mladem licu bi presodil, da je bil na pragu zasluženega orgazma (hot line????). Trikrat lahko ugibate, kdo bi bil kriv, če bi do česa prišlo

PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

... trikrat lahko ugibate, kdo bi bil kriv, če bi do česa prišlo ...

Morda ti?

... sicer pa doživel nekaj podobnega v Krškem ... z desno mi je zavijal policaj z kombijem ... ker je tam dolg raven odsek, si me je prej dobro ogledal, nato pa zavil direktno predme ... še dobro, da ni bilo nikogar nasproti ... in da sem mu lahko po prehitevanju "ustrezno" gestikuliral z vsem znano kretnjo ... in kaj je naredil frajer? ... modre luči, me prehitel ter na naslednjem križišču ustavil ... in kaj misliš, da se je zgodilo? ... opravičil se mi je ter me povabil na kavo ... kar sem seveda sprejel in tako sva se lahko v miru pogovorila o vseh možnih "budalaštinah", ki se danes dogajajo po cestah ...

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Da ne bi kdo mislil, da so taplavi cepljeni proti izsiljevanju: počasi rolam po Titovi od Trnovega, pred mano belo/moder avto. Pri uršulinkah on kao naravnost, jaz kao dol na Kongresni trg, se lepo uvrstim na pas za desno in, glej ga zlodja, taplavi v trenutnem preblisku v konus proti meni, brez žmigavca, na pamet... komaj rešil situacijo. Udobno zavaljeni v plehu se valjajo štirje modrijani in tisti ki je šofiral, je tudi mobiteliral. Po blagem govejem izrazu na mladem licu bi presodil, da je bil na pragu zasluženega orgazma (hot line????). Trikrat lahko ugibate, kdo bi bil kriv, če bi do česa prišlo

PEPE

Včeraj po vračanju s 3M policaji v astri karavan.Pri ursulinkah me dohiteli pri Nami prehiteli po desni(pas rezerviran za bus) nato še nekajkrat zamenjali pas brez žmigavcev in končno na bavarcu s skrajno levega pasu proti avtobusni postaji desnoćez tri pase brez žmigavcev. Te so nam za vzgled. Prej pred maxijem pa gledal kako je...o nekega viragota ki je po celovški 40km/h malo med avtomobili vozil. Si bom še jaz namontiral kamero v avto pa bom jaz njih snemal pa bom kakšni moji kazni priložil kot dokumetacijo "vzornih voznikov" kako se mora voziti. Policaji - vsi smo krvavi pod kožo tako vi kot mi. Pa se zavedam da nisem vzoren voznik ampak dajte se kdaj postavit v vlogo tistega ki je naredil prekršek. Sicer pa nekoč so govorili o nekakšnih opominih ki jih bdo dajali policaji, me prav zanima koliko so jih dali in za kakšne kazni.

Sonce naj sveti vsak dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Avtomobilisti so že začeli lov na motoriste :BUA:

P.S. Koliko jih mora še umret da bodo avtomobilisti spregledali :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtomobilisti so že začeli lov na motoriste :BUA:

P.S. Koliko jih mora še umret da bodo avtomobilisti spregledali :?

Nekateri NIKOLI!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi policisti so napovedali lov na motoriste za ta teden pa mislim, da jih je narava malo zaj... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!