Skoči na vsebino

Poslovanje MNZ..ali..


Djoko

Priporočene objave

Kaj ko bi zadevo pokomentiral kakšen Mariborčan, če se ne motim je to tam praksa že kakšno leto.

..dve .....tri.... :) ...štiri .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče bi mogli utripajoče rumene ukinit ze 10 let nazaj.... :)

...

utripajoče zelene seveda ;)

mimo grede: v ribnici (edini) semafor dela brez utripanja zelene že (vsaj) nekaj let pa ni problemov :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ko bi zadevo pokomentiral kakšen Mariborčan, če se ne motim je to tam praksa že kakšno leto.

Nisem Mariborčan, a upam, da šteje:

"Sprva je bilo težko, saj je spet Ljubljana imela neko prednost, ki so jo nam prikrajšali. A povemo vam, da smo tako naravno danost izkoristili v svoj prid in čeprav se je javno-cestna uprava RS zarotila proti nam, smo iztisnili optimalne rezultate.

Vedeti morate, da je utripanje zgolj posledica varčevanja, saj je usklajeno z očesnim mežikanjem voznikov - ko ima voznik oči zaprte, je brezveze, da bi semafor svetil, zato tudi utripa in tako prihrani električno energijo. Ne razumemo, zakaj država ukinja to strašno koristno lastnost. A kot vidimo, je naš vpliv dosegel tudi nacionalno oblast, sedaj so utripanje ukinili tudi v Ljubljani.

V Mariboru smo se zato navadili voziti z odprtimi očmi, da tako pokonzumiramo maksimalno dozo svetlobe iz semaforja - kako se bodo Ljubljančani navadili na to, pa bomo še videli. Zna biti, da smo Mariborčani tukaj, sedaj, zaradi teh nekaj let, v dobri prednosti."

:photo:

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

utripajoče zelene seveda ;)

mimo grede: v ribnici (edini) semafor dela brez utripanja zelene že (vsaj) nekaj let pa ni problemov :D

kakršno koli žmurkanje pač :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem v čem je sploh problem. Mene pa bolj motijo razne luči na avtih vseh možnih barv, da raznih ostalih pizdarij, ki jih ima mularija na avtih, če se mu sploh lahko rače avto oz. novoletna jelka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma boli me k****, če utripa ali ne utripa zelena.

Naj mi nekdo razloži naslednje: ko si z avtom ali motorjem že pred črto in ti zagori rumena luč. Kaj storiti? Gas in čakat na presojo poolicaja, da ti ne vzame 30.000 SIT ali se probat ustavit, kajti potem se boš ustavu na prehodu. Govorim pa o vožnji s 50 km/h in ne hitreje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj mi nekdo razloži naslednje: ko si z avtom ali motorjem že pred črto in ti zagori rumena luč. Kaj storiti? Gas in čakat na presojo poolicaja, da ti ne vzame 30.000 SIT ali se probat ustavit, kajti potem se boš ustavu na prehodu. Govorim pa o vožnji s 50 km/h in ne hitreje.

Jaz sem doslej v glavnem skor vedno "potegnil čez"...

Če sem pa videl policaje, sem pa ustavil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem Mariborčan, a upam, da šteje:

veš da šteje !!! ena objava več ! .)

Ma boli me k****, če utripa ali ne utripa zelena.

Kaj storiti?

al da še enkrat obnoviš CPP ali pa da kar ustaviš, brez preverjanja CPP ! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo za Šalo.

Bil je tip, ki se je vozu po mestu z avtotom.

Ko je vidu, da gori rdeča luč, jo je potegnu čez križišče.

Sopotniki so vpili, naj ustavi, tip pa je rekel, da njegov brat tud pele čez rdečo pa se ni še nkol nič zgodel.

No to je delalal kar čez vse rdeče. Pol je pa zagledal zeleno luč in začel žlajfat kot norc, sopotniki pa vpit: Budala, kaj ne videš, da je zelena?

Tip pa, ziher je ziher, kaj pa če je zdejle moj brat na cest.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preden boste prodali preveč buč, da jih bo zmanjkalo... :lol1: ... vam podam eno strokovno razlago (pa ne od mene, jaz samo predajam naprej znanje večje eminence na področju CPP):

Utripajoča zelena je z vidika varnosti zgrešena.

Zakaj? Ker vsak, ko je zagledal utripajočo zeleno, je še potegnil, namesto da bi vozil z isto hitrostjo oz. zavrl, če je bil predaleč od križišča. Pospeševanje v križiščih je zgrešeno, ker se s tem poveča nevarnost. V utripajočo zeleno se je lahko v vsakem primeru vozilo (tudi mopedi, kolesarji ali kdorkoli), v rumeno pa ne, RAZEN v primeru, da nisi mogel varno ustaviti.

Kako dokazati varno ustavljanje?

Če poznate delovanje reakcijskega časa in časa ustavljanja ter koeficienta ustavljanja, potem veste, da je pot ustavljanja pri hitrosti 50 km/h in suhi cesti približno 12 metrov, na mokrem pa cca. 24 metrov. Torej: če se ti prižge rumena, ko si oddaljen več kot 12 metrov od križišča, potem ustaviš. Če si znotraj 12 metrov, potem seveda pelješ, ker drugače bi se ustavil sredi križišča.

Kako to uporabiti v primeru policistove kontrole oz. globe?

Pri sodniku moraš dokazati, da se nisi mogel varno ustaviti znotraj 12 metrov v križišču in to je to. Če ti tega ne uspe... potem ti boh pomahej... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako Gregs, vse je stvar navade, to smo včasih že imel, pa ni bilo problemov. Je pa zadnji cajt, da so poenotli zadeve, saj imamo eno državo, en zakon, pa smo imeli na 100km razdalje (MB- LJ) dva različna sistema. Je pa pač tako,da smo dostikrat odvisni od tega, če se je policeman doma skregal s svojo ženo al pa ne, jim pač fali mal profesializma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gregs ta tvoja eminenca je samo she eden od primitivcev ki dela za racun policije..

V enem delu pa se vseeno lahko strinjam s to izjavo ampak je ze v osnovi zgresena..

BTW...Je ogromno takih ki so se pri utripajoci zeleni she kako hitro ustavili (in s tem seveda skoraj povzrocili kako verizno)..

NE-utripanje zelene bi lahko BREZposledicno delovalo le v primeru da se voznja skozi rumeno ne tretira kot kriminal. Ker pa se tako tretira in bodo "bogabojeci" vedno bremzal na polno pa cetudi bo to pomenilo ustavljanje v samem kriziscu je tak zakon samo she en dokaz da predlagatelja bash boli kurac za varnost samo da bo blagajna bol polna..

Zlender in podobni kekci so preplitki oz. prevec pohlepni machoti dab lahko to podrocje obvladovali...folk pa vseen pac pozira..neka..

"Pospeševanje v križiščih je zgrešeno, ker se s tem poveča nevarnost."

:kva2: HA?? ta je podobna uni genijalni izjavi gorenjskega policaja "Brez prekrskev ne bi bilo nesrec" :lol1:

hehe...in taki potem oblikujejo predpise pa delajo v imenu varnosti...

svaka cast genijalci :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... očitno slovenski vozniki rabimo žmurkanje zelene, ker smo ocitno bolj zabiti kot preostanek sveta :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gregs ta tvoja eminenca je samo she eden od primitivcev ki dela za racun policije..

Prvo kot prvo: ni moja eminenca... .) Samo človek, ki se mogoče malo bolje spozna kot ti... pa je vseeno, ali dela zase, zate, zanjo, policijo ali kogarkoli...

V enem delu pa se vseeno lahko strinjam s to izjavo ampak je ze v osnovi zgresena..

BTW...Je ogromno takih ki so se pri utripajoci zeleni she kako hitro ustavili (in s tem seveda skoraj povzrocili kako verizno)..

NE-utripanje zelene bi lahko BREZposledicno delovalo le v primeru da se voznja skozi rumeno ne tretira kot kriminal. Ker pa se tako tretira in bodo "bogabojeci" vedno bremzal na polno pa cetudi bo to pomenilo ustavljanje v samem kriziscu je tak zakon samo she en dokaz da predlagatelja bash boli kurac za varnost samo da bo blagajna bol polna..

Jep, zaviranje pri utripajoči zeleni je tudi mene stala nekaj razbitega pleha... ker je nekdo pred mano zavrl... ampak tako je... nesreče se bodo še vedno dogajale. Da bi bilo potrebno (represivno) urediti tretiranje vožnje čez rumeno, je pa druga zgodba. Mene osebno zanima samo varnost in brez utripajoče zelene JE bolj varno.

To, zakaj imamo v Sloveniji (oz. smo imeli) dva sistema delovanja, pa je posledica različnih sistemov in premalo denarja (ali volje ali česarkoli), da bi poenotili že na začetku. Zdaj pa je tu Evropa in direktive in jih je pač treba uskladiti... in se najde denar in volja... :glare:

Zlender in podobni kekci so preplitki oz. prevec pohlepni machoti dab lahko to podrocje obvladovali...folk pa vseen pac pozira..neka..

HA?? ta je podobna uni genijalni izjavi gorenjskega policaja "Brez prekrskev ne bi bilo nesrec"

hehe...in taki potem oblikujejo predpise pa delajo v imenu varnosti...

svaka cast genijalci

O hvala... še ena potrditev, da sem genialec... :lol1:

No, lej, še enkrat: pospeševanje v križiščih JE nevarno... v primeru, ko nekdo lovi zeleno, potem pa si vsak vzame preveč prosto to "lovljenje", pa se lovi potem tudi rumena, na koncu se pa lovi še krvavo rumena...

Pospeševanje je mišljeno ravno to: dajmo gas, da ulovimo zeleno... namesto, da pač tisti, ki vidi utripajočo zeleno, pač normalno odpelje, tisti, ki pa je toliko oddaljen od utripajoče zelene, da ga bo še pred križiščem ulovila tudi rumena, pa pač ne pospešuje in zmanjša hitrost ter se ustavi. Je sedaj dovolj jasno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse se da zelo enostavno in učinkovito rešiti s sistemom pojmov "varnostna razdalja" in "prilagojena hitrost".

Če pa se vam tako mudi, da vozite zalimani na rit tistemu pred vami - well, je poslovno tveganje, da se mu tudi kdaj parkirate v prtljažnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo kot prvo: ni moja eminenca...  .) Samo človek, ki se mogoče malo bolje spozna kot ti... pa je vseeno, ali dela zase, zate, zanjo, policijo ali kogarkoli...

Jep, zaviranje pri utripajoči zeleni je tudi mene stala nekaj razbitega pleha... ker je nekdo pred mano zavrl... ampak tako je... nesreče se bodo še vedno dogajale. Da bi bilo potrebno (represivno) urediti tretiranje vožnje čez rumeno, je pa druga zgodba. Mene osebno zanima samo varnost in brez utripajoče zelene JE bolj varno.

Ne stekam..kako se lahko tako ponizujesh...a ti?!?

Ko bosh enkrat TI tisti "ki se malo bolje spozna" in ne bos vec poslusal pa se ravnal ter zivel po navodilih raznih slinavih eminenc ki si recimo pod besedo "varnost" predstavljajo moc, nadvlado, represijo, napuh, pohlep, pomembnost, itd..itd.. ter se na koncu imajo ze genijalce bos mogoce pogruntal v cem je finta semaforjev in razlicnih barv zarnic.

Sploh ni pomembno kera barva gori ce lahko gres cez VARNO to tudi stori ce ne pa pac ne gres pa cetudi imash she tako veliko ZELENO!! Za rajo (beri ovce) pa je she kako pomembno kera barva je gor in zato je NE-utripanje zelene malo bolj ne-varno od utripajoce ki pac opozarja na konec "proste" poti!

Po drugi strani pa tudi pri raji obstaja spostovanje in upostevanje drug drugega ce in ko so v to prisiljeni (recimo nedelovanje semaforjev kjer ostane samo desno pravilo ki pa ga tudi nima smisla upostevati v situaciji kjer je prevelik promet).

Tako da so taka in podobna igrackanja eminenc samo mazanje oci oz. biznis kot vsak drug, ki pac zeli doseci svoj cilj neglede na sredstva ki jih bo za to uporabil. Varnost je tukaj na zadnjem mestu in nima nobene veze s takimi ali drugacnimi sistemi semaforjev.

Pravis da te je zaviranje pri utripajoci zeleni stalo mal plocevine..upas lahko da te sedaj kako zaviranje na polno ne bo stalo glave. Pa spet..nismo vsi isti...ze prav smesna je tista o poti zaviranja ki je taka in tako...jest moj kurac taka in taka.. nekdo bo pri 50kmh ustavil v teh naucenih 12m, drug bo to naredil v 7m, tretji pa v 25m ali celo vec... pa pust tiste teorije o zaviralni poti ker NE drzijo za vse tipe voznikov ali avtov oz. motorjev enako.

Kolikokrat si sam lovil zeleno, kolikokrat rumeno, kolikokrat pa oranzno..ha??

Zadnic me je kaps "ujel na delu" ko sem lovil rumeno ki je tik za tem presla v rdeco..se prav sm bil na oranzni ane..on pa za mano po nekaj sekundah skozi krvavo rdeco samo da mene kriminalca dobi... in kaj je tukaj bolj ali manj NE-varno ali varno???!?!

Priporocam ti izlet v Palermo da bosh videl kako SE vozi po kriziscih kjer so barve na semafurju sekundarnega pomena. (Sem pac moral dat tudi to primerjavo ceprav je glupa kot so glupe vse izjave v stilu "evropa ima mi pa ne")

Pravila (NE pa REPRESIVNI ZAKONI) bi morala obstajati zato da se ne pobijemo med sabo in zato da vsi pridemo kam zelimo varno, ne pa zato da se kaznuje "krsitelje"! Povdarek pri vseh medijih pri tej novi pogruntavscini genijalcev "na polozajih" pa je ravno v kaznovanju krsiteljev..ces koliko vas bo stalo ce boste naredili to ali ono...bolano. In pri vsakem novem CPP zakonu je tako...noben medij ne poskusa razloziti zakaj bi naj karkoli bilo dobro ali malo bolj varno ali nevarno itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam, da uvedemo za najbolj zagrete raje utripajočo rdečo luč, tako, da se bodo lahko pripravili na štart. Da ne bi zamudili kakšne sekunde užitkov, Ker največji problem je tem, da ljudje delajo vse drugo kot pa vozijo oz. spemljajo dogajanje na cesti. Preden kolona vozil spelje traja kar nekaj časa, tako, da tapametni ta čas izkoristijo za vožnjo v rdeču luč. Če bi rdeča luč utripala, mogoče bi lahko bil zraven še opozorilni signal, bi se zaspanci zbudili, mogoče odložili cajtenge, dobavnice, naročilnice, pogledali na semafor, ugotovili, da rdeča luč že žmiga in to pomeni, da se bo po rumeni prižgala zelena in bo verjetno treba speljati. kdor ne bi speljal v času 0,5 sec pa bi mu morali doživljensko (brez možnosti opravljanja izpita) oduzeti licenco. Posledita 100x manj gužve in nesreč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Djoko da nisi ti eden tistih ki lovijo ne vem kake situacijske mavrične barve, ki jih samo oni poznajo, pa potem ostanejo sred križišča tako da totalno blokirajo promet ! :P

ps

a se lahko takemu sred križišča mirno zaletiš, brez materialnih posledic za tebe ! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom najprej samo še tole rekel... da bo to moj zadnji komentar... ker potem bo začel veljati pregovor, da se ne prepiraj, ker ljudje ne bodo opazili razlike med tabo in norcem... pa ne, da bi bil ti norec... samo tako... .)

Pa še tole: očitno te je nekaj zelo prizadelo, da postajaš agresiven in žaljiv, zato ti samo privoščim, da čimprej spet zaživiš mirno in veselo življenje.. :OK:

Ne stekam..kako se lahko tako ponizujesh...a ti?!?

Ko bosh enkrat TI tisti "ki se malo bolje spozna" in ne bos vec poslusal pa se ravnal ter zivel po navodilih raznih slinavih eminenc ki si recimo pod besedo "varnost" predstavljajo moc, nadvlado, represijo, napuh, pohlep, pomembnost, itd..itd.. ter se na koncu imajo ze genijalce bos mogoce pogruntal v cem je finta semaforjev in razlicnih barv zarnic.

Emmm... zakaj bi se že poniževal? :hmm: Če mislim, da je ena stvar bolj primerna od druge? Ok, potem se pa ponižujem... :D

In ti lahko povem, da ne poslušam in se ne ravnam po "mnenju sivih eminenc". Imam pa eno sposobnost, ki se ji pravi "prisluhniti tehtnemu mnenju". Seveda pa potem razmišljam s svojo glavo in ni vse zlato, kar se sveti. Ampak če nisi opazil: v tem svetu se je na vsake toliko časa dobro držati nekih pravil, da se ne pobijemo med seboj. Pa ne me spet tlačiti med ovce z vodnikom, ker se bom potem uscal od smeha, da me tlačiš tja... :lol1:

Še to: mogoče se pa tudi sam bolje spoznam kot povprečen slovenec... samo zaradi drugih (podobnih kot ti, samo v drugo smer) ne pišem tako, ker potem bom pa spet označen, da se delam pametnega. Skratka: vseh ne morem zadovoljiti... :D

Sploh ni pomembno kera barva gori ce lahko gres cez VARNO to tudi stori ce ne pa pac ne gres pa cetudi imash she tako veliko ZELENO!!

E, tukaj se pa POPOLNOMA strinjam s tabo, da je varno tudi pri rdeči voziti čez. Ko sem sam vozil po ZDA, mi je bilo najbolj všeč to, da si lahko zapeljal desno čez rdečo, če si se prej prepričal, da nikogar ne ogrožaš. Super stvar... :OK:

Pravis da te je zaviranje pri utripajoci zeleni stalo mal plocevine..upas lahko da te sedaj kako zaviranje na polno ne bo stalo glave. Pa spet..nismo vsi isti...ze prav smesna je tista o poti zaviranja ki je taka in tako...jest moj kurac taka in taka.. nekdo bo pri 50kmh ustavil v teh naucenih 12m, drug bo to naredil v 7m, tretji pa v 25m ali celo vec... pa pust tiste teorije o zaviralni poti ker NE drzijo za vse tipe voznikov ali avtov oz. motorjev enako.

Kolikokrat si sam lovil zeleno, kolikokrat rumeno, kolikokrat pa oranzno..ha??

Lej, se strinjam s tabo, da zavorna pot NI TOČNO taka... sem tudi sam zapisal, da je PRIBLIŽNO oz. CCA. taka in taka. Sam se dobro zavedam, da se da zavorno pot skrajšati ali podaljšati. Glede na to, da sam treniram zaviranje, bom tudi dokazal, da se da s spočitim, pripravljenim, pozornim voznikom in dobrim motorjem, zavorami, gumami in še čim zavreti bistveno prej... prav tako je reakcijska pot bistveno krajša pri natreniranih voznikih. Tako da ne spet na nož, da je TOČNO 12 metrov... je pa nek približek za povprečnega človeka. OK? :OK:

Ja, seveda... saj nisem svetnik... tega nisem rekel.. in sem tudi lovil različne luči... Kaj ima to zveze s tem? Mogoče to, da je vseeno varno prečkati pri rumeni? Ja, ma saj načeloma je... lahko pa,da načeloma ni... odvisno od situacije. Mi se pogovarjamo NA SPLOŠNO, ne pa v izjemnih primerih. In na splošno je utripajoča zelena bolj nevarna kot rumena. Evo, samo to.

Zadnic me je kaps "ujel na delu" ko sem lovil rumeno ki je tik za tem presla v rdeco..se prav sm bil na oranzni ane..on pa za mano po nekaj sekundah skozi krvavo rdeco samo da mene kriminalca dobi... in kaj je tukaj bolj ali manj NE-varno ali varno???!?!

Aha, tu te čevelj žuli! :D Represija torej...

Se strinjam s tabo, da je tudi njegov prehod v lovljenju tebe nevarno početje. Samo še enkrat: ne pogovarjam se o tem, ali je tvoja globa in njegov prehod pošteno, temveč samo o tem, kaj je bolj nevarno... utripajoča zelena ali samo rumena. Vse ostale stvari me NE zanimajo v tem trenutku. Debata gre lahko potem v drugo smer.

Priporocam ti izlet v Palermo da bosh videl kako SE vozi po kriziscih kjer so barve na semafurju sekundarnega pomena. (Sem pac moral dat tudi to primerjavo ceprav je glupa kot so glupe vse izjave v stilu "evropa ima mi pa ne")

Oh, ne boš verjel... :kva2: ...sem bil v Palermu... pa še kje drugje tudi... tako da nisem ravno zaplankan slovenec... :lol1: Pa v Napoliju.. pa Rimu.. pa sem videl, kako se da promet po svoje preurediti.. :D

Pravila (NE pa REPRESIVNI ZAKONI) bi morala obstajati zato da se ne pobijemo med sabo in zato da vsi pridemo kam zelimo varno, ne pa zato da se kaznuje "krsitelje"! Povdarek pri vseh medijih pri tej novi pogruntavscini genijalcev "na polozajih" pa je ravno v kaznovanju krsiteljev..ces koliko vas bo stalo ce boste naredili to ali ono...bolano. In pri vsakem novem CPP zakonu je tako...noben medij ne poskusa razloziti zakaj bi naj karkoli bilo dobro ali malo bolj varno ali nevarno itd...

Jep, poudarek bi moral biti na varnosti... se strinjam... :grim

Popravljeno . Popravil Perla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bens umir se..nisem trdil da karambolov NI!! Jih je pa gleda na stevilo vozil, promet itd..mnogo mnogo manj zaradi nacina voznje in spostovanja drugih.

Gregs kako lepo da si se pomiril in da sva se vseeno razumela ceprav mislis da je mene kaj prizadelo in da sem agresiven..Dalec od tega, niti sem agresiven (ce se pocutis napadenega je to tvoja osebna stvar) niti prizadet zaradi tega novega zakona. Moja policijska kartoteka je zeeloooo debela. Sem eden od come-back kriminalcev kar se tice CPP pa kljub temu nikoli imel kake resne nesrece ali bil povzrocitelj le-te...mah sej sploh nima veze ...V glavnem nic manj ali bolj ne bom trpel na cesti kot sedaj..Sedaj pac imam samo vec moznosti da se mi kaj zgodi oz. v bistvu sem jim lahko na nek nacin tudi hvalzen ker bom se bolj moral povecat svojo pozornost in zbranost na cesti...;) vozil bom pa se vedno po svoje ne glede na predpise in zakone ali policijske zasede.

Imas pa na nek nacin prav kje zajec tici in to je to da me se vedno tisti "gresni" trenutek omejujejo drugi ko si take in podobne zakone razlagajo tako kot si jih. Niso vsa krizisca ista, niso vse situacije iste pa kljub temu neko represivno pravilo vedno in povsod izvajajo isto. To je tisto kar je narobe. Policaj NI SPOSOBEN oceniti situacije ker mu je prva misel v glavi avtoriteta ki jo ima in ki mu jo druzba vse bolj in bolj daje. V bistvu pa se mi na koncu lahko smilijo prav oni..policaji..ker so tako zelo slepi, poslusni in delujejo iz samega strahu iz katerega izhaja vsa njihova avtoriteta in potreba po kaznovanju oz. na koncu brezkoristen pohlep za racun "velikega brata". Ampak kako le bodo drugacni ce so sami ljudje pac ovce ki sledijo navideznim pastirjem. hehe.. sem zadnic enkrat spet sel cez rdeco zjutrja ob 4-ih na prehodu za pesce..pred tem seveda skoraj ustavil da se ja prepricam da ni nikogar blizu..v nasprotno smer pa stoji zenska z avtom in ko speljem..hehe..baba smotana..stopi na troblo in zacne tulit pa krilit z rokami ces "rdeca je, NE smes peljat!!"..hehe sem mislu da bo dobla histericen napad..sem ze skoraj une z belimi jopici poklicat ce ne bo nehala..no na sreco sem bil hitro mimo..tako da ne vem kako dolgo je se krilila pa tulila..upam lahko le da danes vec ne trpi zarada psihicne grozote ki jo je dozivela..

V glavnem ce se ze razumeva poskusaj vsaj argumentirati svoje trditve.

Ne-utripanje zelene...zakaj je to bolj varno v nasprotju z utripajoco zeleno?!?!

Ko bos nasel NEIZPODBITEN argument ga nalimaj in bom rekel "da, prav imas" brez kakrsnihkoli "ali"ampak" priveskov. Dokler bos pa samo trdil da je nekaj pac bolj varno ceprav sam v sebi mocno dvomis v to ampak sedaj pac ne zelis pozreti besede bo pa vsak tak "tvoj argument" takoj povozen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U, strasti pomirjene... pa si bom drznil prelomiti dano besedo... :blush:

Neizpodbitno ne morem dokazati ničesar... bom pa povedal samo to, kar sem opazil v prometu v Ljubljani te dni, odkar dela rumena brez utripajoče zelene. To so moja opažanja, kdo drugi ima lahko kakšna druga.. ;)

Večina vozi pred križišči previdneje, ker ne ve, kdaj se bo prižgala rumena. Posledično se mi zdi, da so se hitrosti zmanjšale in folk manj lovi rumeno. To je lahko seveda posledica tega, ker folk še ni navajen. Ko se bo, se seveda lahko zgodi, da bo isto s*anje kot prej, ko je bila utripajoča zelena. Mogoče pa ne bo... Počakajmo na statistiko, čeprav je statistika ena izmed največjih k*rb, ker se jo da prilagajati po merah naročnika... ;)

Se pa strinjam s tabo, da je kretenizem čakati ob 4 zjutraj pri rdeči na semaforju za pešce, kjer ni okoli žive duše... :glare:

Gregs - over and out... :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...vozil bom pa se vedno po svoje ne glede na predpise in zakone ali policijske zasede.

.. sem zadnic enkrat spet sel cez rdeco zjutrja ob 4-ih na prehodu za pesce..pred tem seveda skoraj ustavil da se ja prepricam da ni nikogar blizu..v nasprotno smer pa stoji zenska z avtom in ko speljem..hehe..baba smotana..stopi na troblo in zacne tulit pa krilit z rokami ces "rdeca je, NE smes peljat!!"..

:slap: potem pa ni čudno, da so razmere take, kot so :nono: če so pa na cesti taki bebci kot ti :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se že nazaj privadil. Utripajoča zelena je bila sicer prijetna razvada, če ne zapuščaš Ljubljane, vendar je bila plod realtime programerskega lobbyja v QNXu.

Že ZVCP s 1.5.1999 je navajal, da je vožnja čez rumeno = vožnja čez rdečo. Odvzem, ne pa par deset jurjev. Tako, da se mi sedaj zdi ugodneje. Ostaja pa "strah", da te bo kdo nabil od zadaj, če lahko varno ustaviš. Zlasti na par kolesih manj.

Represija je ali pa je sploh ni (ne moreš biti malo manj ali pa bolj noseč-a).

Fight the Establishment ! :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!