Skoči na vsebino

Maroko


Mačica

Priporočene objave

Evo jih slikce, čeprav me ta novi Motosvet jezi k šus! So pa lepo pomanjšane, da ne bo težav z gledanjem :)

Vrhunske ceste tu pa tam, da res ne bi škodilo kake kroske met, a kaj češ, tud počasi se daleč pride

post-14218-047246600 1279905164_thumb.jpg

Izjemno lepi Fez - vodič naju je peljal direkt med delavce v "čebrih"

post-14218-092857900 1279905224_thumb.jpg

post-14218-076491700 1279905239_thumb.jpg

Grotes du Dades - res totalno lepo

post-14218-016270500 1279905198_thumb.jpg

post-14218-051541300 1279905295_thumb.jpg

Še razne oaze, prelaz Tizi n Tička, njihova bivališča, sipine pri Merzugi, koze na drevesih, surferji...

post-14218-059746200 1279905177_thumb.jpg

post-14218-013741900 1279905307_thumb.jpg

post-14218-052882400 1279905263_thumb.jpg

post-14218-090093400 1279905277_thumb.jpg

post-14218-028949300 1279905331_thumb.jpg

post-14218-038485700 1279905340_thumb.jpg

post-14218-091889800 1279905251_thumb.jpg

Marakeš - tu je šele blo enih zgodic :P hehe

post-14218-003861900 1279905318_thumb.jpg

In še dokaz za 48 stopinj - tud na motorju je kazalo enako

post-14218-027218400 1279905349_thumb.jpg

Bi še kako sliko od kakega bogega hotela prlepu, sam kaj k potem noben ne bi več upu v Maroko it :) Še enkrat naj povem da je blo noro fajn, ljudje marikje res radodarni, zgovorni, skratka super.

Se bo pa začel pisat potopis, pa tud morda kako potopisno predavanje pade, če bo koga morda zanimalo - do takrat pa užitke še naprej :)

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK:

http://www.visemarline.com/en/homepage.php -Tukaj je nova povezava za severno Afriko, vshodni del,če si se slučajno okužil z afriškim sindromom.Če boš čez 14 dni začel razmišljati o povratku "dol"potem si okužen! :naughty: Sedaj si lahko predstavljaš kako to zgleda v mesecu maju pri 25c.z enduro motorjem :OK: ....LP.

Pa se kakšno sliko nalimaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne me j...t trajekt za Egipt. Faking shit, tole zadevo sva midva čakala en lep cajt. Za tole info sem ti dolžen ne sam eno pivo ma celo gajbo.

Si mi polepšal dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne me j...t trajekt za Egipt. Faking shit, tole zadevo sva midva čakala en lep cajt. Za tole info sem ti dolžen ne sam eno pivo ma celo gajbo.

Si mi polepšal dan.

Te držim za besedo haha. Ta tura je možna tud pozim , motorčke v kombi pa vija Benetke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če boš čez 14 dni začel razmišljati o povratku "dol"potem si okužen! :naughty: Sedaj si lahko predstavljaš kako to zgleda v mesecu maju pri 25c.z enduro motorjem :OK: ....LP.

Okužen itak da sm, kak ne bi bil, samo Maroko vseeno ni tista Afrika, ki si jo sedaj želim, tako da bo res treba poseč po kaki kroski, da bomo do tja lahko prišli :) Sicer pa maj in 25 stopinj Celzija bi ne bilo slabo, samo motorja pa ne zamenjam za boga ne. Sm mel GS-a pa se lahko skrije pred mojim touring FZ1, ker vanj vsaj lahko zaupam, tako pasivno (mehansko) kot aktivno (bremze/vzmetenje/ciklistika...). Če pade še kdaj Maroko, bo padu ali z istim motorjem al pa s kako 21 col mini enduro varianto in popolnoma druge ceste :P njami, že sanjamo naprej....

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Novo leto je mimo in čas za iskanje nove destinacije :whistle: .

S sopotnico (beri ljubico) se dogovarjava, kaj če bi pa letos šla do Maroka :010 .

Vse je še v zraku. Mogoče nama pa rata. Začela sva že z iskanjem potopisev in raznih informacij.Ima še kdo v planu to destinacijo? Mogoče bi šli skupaj :whistle:. Če je še kaka nova info o Maroku pa nebi škodlo :notworthy: .

Popravljeno . Popravil dopolaoro
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S sopotnico (beri ljubico) se dogovarjava, kaj če bi pa letos šla do Maroka :010 .

Vse je še v zraku. Mogoče nama pa rata. Začela sva že z iskanjem potopisev in raznih informacij.Ima še kdo v planu to destinacijo? Mogoče bi šli skupaj :whistle:. Če je še kaka nova info o Maroku pa nebi škodlo :notworthy: .

Če se boš odločil it tja, povej, ti pošljem malo materiala...

Al pa če te kej konkretnega zanima vpraši...

Popravljeno . Popravil Majesty
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se boš odločil it tja, povej, ti pošljem malo materiala...

Kakga materiala pa maš? Men pa nč dal, lopov! :evilgrin: :kva2:

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vaju je ja zeblo k je blo zgolj 45, nama je na 49 sekalo :P (čez minuto se je izpisalo samo se mi res ni dalo še 1x slikat, hehe)

post-14218-0-65365300-1295537617_thumb.jpg

Jz bi šel še 1x takoj jutri, vendar tokrat morda do Mavretanije. Pa Atlas bi še ene 3x bolj obdelal kot sva ga sicer. Vse ostalo je pa bilo več kot izjemno! Dajte res kakšna konkretna vprašanja pa bomo s skupnimi močmi že odpisal :)

Midva sva tole traso ubrala, če bo kdo kaj podobnega želel povohati:

post-14218-0-31684800-1295537491_thumb.jpg

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos ups lani poletji :slap: , sva po Albaniji občutila kako je če si na 39 stopinjah, bilo je neznosto človek bi samo pil... :headbang:

Ne predstavljam si kako je na 48 stopinjah, mogoče je lažji zrak?

Kako in kje ste hladili pijačo?

Po vsej verjetnosti si niste delali zalog ali pa?

Imate kakšno koordinato za garmina kje je kak hotel ali kamp, da se bi dalo ostat kakšen dan in malo raziskovat ali pa počivat ob bazeunu,morju?

V enem potopisu sem prebral,da je na trajektu Genova Tanger hrana zajeta v ceno karte?

Še kakšno vprašanje mam v rokavu za enkrat dovol B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravijo da se navadiš na to temperaturo (samo to pravijo samo tisti ki tam niso bili, po mojem mnenju :P ). Pač je vroče, pa se preživi. Nerodno je zgolj zato, ker je 48 celzija tudi ob 9:00 zjutraj, vsaj v puščavi ob Alžirski meji je bilo tako :boobies:

Pijačo sva hladila na mašini, je bila hladnejša kot ostalo, hehe :whistle: . Ma ne, pač vsak dan nabaviš nekaj litrov, daš v kovček in po nekaj urah je še vedno pitno.

Koordinate za garmina? Težka bo, ker sva mela samo zemljevid in domačine na voljo. Hotelov z bazeni je dosti (če imaš denar), prav tako sva na celi poti videla ene 3 kampe, a ni nama bilo ravno po godu, da bi kampirala v tej vročini, najverjetneje brez tuša....

Morda je hrana zajeta v ceno Genova-Tanger, no vsaj lepo bi bilo, glede na to da je 200€ dražje kot pot nazaj iz Tangerja, a midva sva šla na trajekt zgolj nazajgrede, pa sva si nesla sama vse gor, ker ni blo nič v ceni, zgolj lepe maroške molitvice in "čudovito vzgojeni" maroški otroci :)

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U suhi hitri prsti :beer1:

Kolk kemikov si pa rastalal vzgojenim otrokom? :P

Tudi osel se je navadu palce,pa se ne bomo mi vročine :) . Po vsej verjetnosti je bol suho podnebje pa je lažje...

No sej itak trenutno zbirava samo info pol bo pa padla odločitev da ali ne. Če že bova šla, greva po ramadanu 15 septeber naprej. Ker nebi bil rad lačen cel dan.... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imate kakšno koordinato za garmina kje je kak hotel ali kamp, da se bi dalo ostat kakšen dan in malo raziskovat ali pa počivat ob bazeunu,morju?

V enem potopisu sem prebral,da je na trajektu Genova Tanger hrana zajeta v ceno karte?

Še kakšno vprašanje mam v rokavu za enkrat dovol B)

Vsi trije obroki z eno pijačo so všteti v ceno karte. Je pa fajn da si vsaj vodo sabo vzameš. Jest sm za vodo na ladji zmetu gnarja za pol dopusta...

Za kampirat dol niso ravno ugodno razmere. Če nisi res ljubitelj šotorov se najdejo prenočišča za ugodno ceno v vseh večjih vaseh..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos ups lani poletji :slap: , sva po Albaniji občutila kako je če si na 39 stopinjah, bilo je neznosto človek bi samo pil... :headbang:

Ne predstavljam si kako je na 48 stopinjah, mogoče je lažji zrak?

Kako in kje ste hladili pijačo?

Po vsej verjetnosti si niste delali zalog ali pa?

Imate kakšno koordinato za garmina kje je kak hotel ali kamp, da se bi dalo ostat kakšen dan in malo raziskovat ali pa počivat ob bazeunu,morju?

V enem potopisu sem prebral,da je na trajektu Genova Tanger hrana zajeta v ceno karte?

Še kakšno vprašanje mam v rokavu za enkrat dovol B)

Jaz sem cel mesec kampiral. Tuši so bili povsod, wcji pa večinoma indiski stil-čučavac. Za morje priporočam mediteransko stran maroka. Toplo morje, velike peščene plaže, tudi nekaj luksuza si lhko privoščiš npr. kosilo ti postrežejo tam kjer ležiš. Atlantska stran je lepa samo je premrzla za kopanje razen v neoprenu. Zjutraj in zvečer je zelo gosta megla. Lahko se naučiš srfanja na valovih.

Naslovi kampov v maroku:

http://www.campingo.com/camping/camping/camping.php?l=e&theme=&rechtype=&recherche=&list1=_f_Africa&list2=__ma_Morocco&list3=&list4=&autres1=&autres2=&autres3=&autres4=&crit_empltentes=&crit_emplcarava=&crit_campingcars=&crit_locations=&crit_animauxadmis=&crit_plage=&crit_piscine=&crit_animation=&crit_naturiste=&crit_siteweb=&dossier=en/camping&pref=Camping&prefurl=&postfurl=-camping&ordre=3&pagedappel=&debut=0

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi trije obroki z eno pijačo so všteti v ceno karte. Je pa fajn da si vsaj vodo sabo vzameš. Jest sm za vodo na ladji zmetu gnarja za pol dopusta...

Kako karto si to imel? Midva dvomim da sva imela kaj všteto...hm :evilgrin:

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, če sta šla z Grandi Navi Veloci sta mela avtomatsko vse u karto všteto... Sej kdo drug ne vem če fura na tej relaciji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj sem pa že malo živčen :wallbash: Okej, na GNV sem našel Genova -Tanger-Genova z mopedom in 4posteljno sobo za enega človeka 510 EUR povratna karta!In tu bi naj bila všteta hrana? Za samo 10??? EUR manj pa spiš v pilotskem sedežu??Tako vsaj pove izračun!

Naj mi nekdo ki 100% to ve odgovori,prossim!Ker ko sem šel Genova-Tunis-Genova ni bilo nič govora o hrani in tudi jedel nisem nič razen svoje malice!

Suhi ,daj povej kakšno je spanje za 5-10USD?Ker tako poceni nisem spal še nikjer na svetu(razen doma :whistle: )in ker nameravam dol me to res zanima?!

Pa pozdrav, Bambi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veš , v Dasht El Lutu (Iran) je bilo 54* C ko je BMW .....Ampak to ni primerljivo z "našimi" stopinjami ker je zrak suh.Občutek daje tam nekje naših 35...Tak nekak!

Skratka ostal sem živ, samo vode spiješ kakih 10 L na dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno ostajam pri tem, da kdor govori da 50 stopinj v Maroku ni 50 stopinj se moti, ker pač ni bil v Maroku :D je za popi... vroče, a se da preživet in ni Jadranskih 35, niti slučajno.

Po svetu se da spati tudi za 2$ pa je popolnoma OK, tako da v Maroku za 10€ je lahko tudi majka, lahko pa luknja da večje ni. Midva sva imela vsega možnega in ravno to je bil čar. Vsake toliko vidiš ščurke, postelja se pogrezne do dna, včasih za 13€ trofiš bombo, kjer imaš postrežbo v sobo, čudovito delujočo klimo, 3 postelje, hladilnik, nov tuš, WC, izjemno prijazne uslužbene...včasih pa za isti denar spiš skoraj na tleh, vroče je za popi..., tu pa tam se najde da klimo narobe zmontirajo in ti voda iz nje teče kar v sobo... Torej nikoli ne veš kaj boš trofil :P hehe. Vedi pa da 15€ je za nerazvit svet ogromno in tako lahko rečem, da če bi barantal bi morda vedno lahko skoraj razpolovil ceno prenočišča.

Glede kart - ko sva midva gledala je bilo (na pamet govorim) tako nekako:

- Genova-Tanger = 500€ (pilotski sedež)

- Genova-Tanger = 750€ (kabina in po mojem mnenju brez hrane)

- Tanger-Genova = 300€ (pilotski sedež)

- Tanger-Genova = 540€ (kabina in ... )

To je bilo za mesec julij. Koristila sva samo pilotski sedež nazaj grede, ker sva dol itak imela plan prevoziti še Španijo. O hrani ne duha ne sluha, lahko pa najdem karto in pogledam kje morda kaj piše in sva se sama opetnajstila :evilgrin:

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj mi nekdo ki 100% to ve odgovori,prossim!Ker ko sem šel Genova-Tunis-Genova ni bilo nič govora o hrani in tudi jedel nisem nič razen svoje malice!

Za genova tanger je hrana všteta v karto zato ker ladja vozi 3 dni in s tem preprečijo afričanom da jim z svojo hrano "uničijo" ladjo. 3je obroki ,3je meniji. Š e otrokom naložijo po 2 menija,k je" zastonj."

Za tunis tega ni kar takoj opaziš saj se mastijo po avio sedežih in po tapisonu ter. kabinah.

Popravljeno . Popravil basbas
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!