Skoči na vsebino

Nov motor ,brez garancije


P182

Priporočene objave

Moje skromno in nestrokovno mnenje: če kupim nov motor, ga kupim ( tudi ) zaradi garancije, drugače raje kupim starega. Nov motor brez garancije: ne hvala, razen če je minimalna razlika v ceni, v primerjavi z rabljenim v kar pa močno dvomim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem kako je to mogoce, ce je zakonsko doloceno da naj bi bila v EU enotna garancijska doba vsaj pol leta (tudi na rabljene stvari); in ce se ne motim so jo ze raztegnili na 12 mesecev. vsaj delno.

sem nekaj poslusal na to temo pred nekaj casa, nisem pa siguren kaj je trenutno res.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja jst sm slišu da so to že v tovarni poškodovani motorji ,tam tudi popravljeni

in jih ne morjo prodajat kot nov motor ,ampak kot nov brez garancije in naj bi bil do 300-400K cenejši ,pa me zanima kok je kej resnice na tem :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yama wr 450... 3 mesci garancije še to samo na dele, bez dela.

ktm exc.. menda ima garancijo, ampak je popolnoma zadušen, skoraj nevozen, tako da je praktičnu nujno ga odpret.

Popravljeno . Popravil BRANE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poraja se vprašanje: kupit motor iz garancije recimo 2 let star, ali pa motor ki je nov pa brez garancije. Če se postavm v kožo proizvajalca, bi ponujal tak motor brez garancije, ki ni testiran, je proizveden v kakšni banana republiki, ima slabše materiale, pa boh ve kaj še vse. En razlog da ni garancije, mora bit. In če je drastičen, to pomoje pomeni, da je 2 let star motor bistveno boljši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

nov motor brez garancije :hmm:

pomeni isto kot bi kupil mačka v žaklu :trance_33_sleep:

Popravljeno . Popravil ceso
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse skup je po moje odvisno od cene in poznavanja motorja s strani kupca

1. če je 1/4 ali 1/3 cenejši od novega z garancijo - je za razmislit.

2. če se korkol tolko spoznaš in znaš pogledat bistvene dele motorja, poslušat mašino in marsikaj ugotovit iz vožnje po parkirišču... če je sam kaka praska, počena plastika, razbit žmigavc ipd... zakaj pa ne... če pa tud obrne ne, ko zaverglaš al pa plav dim iz auspuha al pa neprimerna barva olja, ipd ipd ipd... pol pa sam bejž in raje rabljenega kupi...

včasih se pa tud obnese pregovor "kdor ne riskira ne profitira"... sej loh so se pa tud v fabrki kej na brzino narobe odločili v smislu-"tale je pa sam še za prešo, dejmo ga pocen prodat", pa mu v bistvu nič ne manjka...

Popravljeno . Popravil Jurij
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da v fabrki nebi rekli ''tale je pa samo za v prešo-dajmo ga poceni prodat''!! Veliki na vseh področjih si ne upajo delat napak! Sploh pa ne takih, za katere bi sami vedeli!

Jaz bi tak motor gladko kupil(s predhodno vožnjo seveda :grim ) in tudi olje bi sam menjal, ne pa da te obrne za 30 jurjou na servisu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam rajši "novega" za primeren denar, kot pa rabljenega za isti denar ali še dražji, oba brez garancije. Res je pa veliko za premišljevat. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor je meni znano, je zadeva sledeča:

Za novi motor (pa tudi vse ostale izdelke) nosi garancijo proizvajalec.

V tujini pa se da dobiti NOVE izdelke brez garancije proizvajalca, ki so zato tudi cenejši, kajti tudi najboljšim se zgodi, da kaj crkne. To pa ne pomeni, da so kaj slabši.

Meni npr. je na novem Nissanu Primera (400 km) crknila črpalka za bencin. (je bila edina okvara do 230.000 km).

Prav tako je pri mopedih. Če imaš srečo, ne bo nič, če pa ne, pa ti bo crknil po 500 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!