Skoči na vsebino

Honda CBR 900


Diablo

Priporočene objave

Danes sem pri čiščenju motorja naletel na en problem. Pri prvem kolesu na osi sem opazil da ima kolo loker cca. 0,5 mm.Zadeva se pri veliki hitrosti po ravnem in ovinkih sloh ne občuti, nastane pa čuden občutek pri počasni vožnji skozi oster ovinek (vožnja po mestu). Zanima me v čem bi lahko bil problem so to slučajno ležaji ali je nekaj čisto tretjega in kaj je za naredit?

C-YA IN HELL

Popravil/a - Ice on 05/06/2002 09:51:30

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveri:

-Glavni inbus vijak osi mora biti zategnjen kolikor moreš z 30 cm cevjo

-ali so vsi distančniki v pravilnem vrstnem redu

-ali je zob polža zataknjen v zarezi (HONDA ma iz mašine ?)

-ali so tisti 2x2 vijaka na levi in desni vilici, ki držita os v teleskopu zategnjena.

Če je pritrdilno, potem je po moje ležaj. Toliko lufta po moje ne bi smelo biti. Pa saj to je HONDA.

Odgovor mi je zelo neprijeten, ker stvari ne vidim. Je kot bi učil plavati po pošti.

Se vnaprej opravičujem IKE-ju, ker sem odgovoril pred njem.

lp Leon

Popravil/a - leon dne 25/04/2002 ob 20:50:44

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na moji CBR-ki,ki je sicer nimam več,mi je na prednjem kolesu enkrat zamlel prednji ležaj,kljub temu da sem z njo zelo lepo ravnal(nikol po zadnjem ipd.).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem prav razumel, se ti kolo premika za 0,5mm po osi levo ali desno. Če je temu tako je pomembno ali si morda sam delal kaj na kolesu ali se je to pojavilo naenkrat.

Če se je to pojavilo kar naenkrat ali po mehaničnem posegu, bi bilo najpametneje demontirati prednje kolo in preveriti ležaje in puše kolesa. Važen je tudi postopek oziroma zaporedje montaže in zategovanje posameznih vijakov, ki pozicionirajo stvari na svoja mesta.

Z zategovanjem vijaka na prednji osi nikar ne pretiravaj s kakšno cevjo, saj se zategne z močjo maksimalno 58 Nm - odvisno od modela, ostali vijaki, ki škarjasto primejo os pa z 28 Nm.

Pa ne okol govort !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabil še nekaj zelo važnega !

Pred zategovanjem kateregakoli vijaka je potrebno najprej namestiti obe zavorni čeljusti - tudi tu se vijaki zategnejo z močjo 28 Nm in so strižno obremenjeni, zasukati kolo in ga tako spraviti v pravilen položaj.

Če ne bo šlo me pokliči.

Pa ne okol govort !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej se zahvaljujem za vse nasvete. Ike v demontažo kolesa se nebom spuščal zato bom kar na servis skočil da preverijo. No ja kolo se res mace premika levo ter desno samo ne toliko kot sem napisal, vendar se z roko čuti.

Ike a poznaš kakšnega dobrega serviserja ki lahko reši problem takoj ?

C-YA IN HELL

Popravil/a - diablo dne 26/04/2002 ob 07:06:10

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ike a poznaš kakšnega dobrega serviserja ki lahko reši problem takoj ?

Odvisno kaj je narobe !!!

Probaj pri MOTOSIHA - Habjanič na Ptuju ali MOTOR JET Maribor.

Pa ne okol govort !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No bom pa jaz prvi, ki vam pove, da so ugotovili, da je bil ležaj, so ga zamenjali in veselo se možakar že podi iz ovinka v ovinek.

Saj bi on verjetno prej napiso, samo sem jaz prej prišel domov. HEHEHEHE

Go in peace!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na srečo so bili samo ležaji torej 1.500 sit ležaji in 3.500 sit delo. Sedaj CBR-ka veselo požira ovinke

Gregs vidim da sta varno prispela do doma

C-YA IN HELL

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

KAM NA SERVIS ZA ZAMENJAVO SKLOPKE-LAMEL IN VZMETI,ALI SE SPLAČA KUPIT PONAREDEK ZA 16000 SIT ALI ORIGINALZA 46000 ZA CBR 900 RR,

Popravljeno . Popravil ziro
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj misliš, da je potrebna menjava ? ... letnik ? ... koliko km ? ... kakšni simptomi se pojavljajo in koliko časa ?

Razlika v ceni je velika, je pa vprašenje kako kvaliteten je ta ponaredek ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!