Skoči na vsebino

SUPERMOTO 2006


batzajla

Priporočene objave

Vreme značilno za MS :BUA:

[attachmentid=69944]

Dirka se je začela malo kasneje zaradi premočnega dežja.

Še nekaj slik iz treninga, na dirki pa več nisem bil :cry: .

[attachmentid=69945]

[attachmentid=69947]

In še GSX ki je popestril čas med treningi in dirko :OK:

[attachmentid=69948]

post-4441-1147628987_thumb.jpg

post-4441-1147629443_thumb.jpg

post-4441-1147629785_thumb.jpg

post-4441-1147629991_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da je Tapajner gledalce zabaval... :OK: :OK:

Pred par sezonami je pa z nami supermoto vozil.

Nikoli ne bom pozabu, kak je komentiral svoj odhod iz supermota ''deca me prehitavle, deca!!''

:D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No nekaj malega, se pred dezjem :( Sem pa trenutno na dial up in so zato slikice manjse.

lp :grim

post-251-1147637378_thumb.jpg

post-251-1147637536_thumb.jpg

post-251-1147637627_thumb.jpg

post-251-1147637758_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jure007: dec dobr si se dons držu, upam da bo na nasledni dirki še bolš :D pa da se bova mn mučla pr menjavi gum ... .pa na pjačo nama ni znesl it :( :( bova drugič šla na 2 :D

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škarja zmagal v OPEN :)

Štern v 450 :) upam da nisem zajebal glede tega :D

post-1406-1147641775_thumb.jpg

post-1406-1147641842_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ignorirajte zastavičarja na zgornjih dveh slikcah.. :slap: :whistle: Hmmm, fantje in Teya so bili pridni, za malo šetanja poskrbel le od časa do časa Matjaž Leban. :krneki: :OK:

Škoda le da se je tako ohladilo in da vreme (spet) ni zdržalo. :BUA:

Drugače pa čestitke vsm udeleženim. Še posebej Jute(tu)007 za najspektakularnejši zdrs. :worship: .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ČESTITKE VSEM :OK: :OK:

Ampak razred supermoto 450 ccm živa žalost glede na udeležbo 7 voznikov to bi morali združit z OPEN bi bilo precej bolj zanimivo na koncu pa razvrstit po klasi :( :( :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včasih se kej najde na www.amzs-sport.com oz nekaj takega ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, uf, kljub vremenu smo se meli lušno! Rezultat je bil nad vsemi pričakovanji, kar je vsekakor tudi zasluga izkušene celotne Ekipe Gil motosport, ki mi je z nasveti in s pripravo motorja stala ob strani. Komaj čakam naslednjo dirko v Logatcu, na katero se bomo še bolje pripravili.

Hvala vsem za koristne nasvete, lp, se vidimo v Logatcu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kratka reportaža, rezultati in fotke:klik

obsežna fotogalerija pa še prihaja .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jure007: dec dobr si se dons držu, upam da bo na nasledni dirki še bolš :D pa da se bova mn mučla pr menjavi gum ... .pa na pjačo nama ni znesl it :( :( bova drugič šla na 2 :D

Lp

Ja hvala, sam sej resssssssss :slap: pjača :whistle:

Drugače pa čestitke vsm udeleženim. Še posebej Jute(tu)007 za najspektakularnejši zdrs. :worship: .)

Baje sm preveč agresivn na bremzanje prve bremze (CHD šola) in sem na ciljni ravnini ustou praktično brez prve bremze, ker se mi je pregrevala. Dež me je nekako rešu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, res je blo mokro, oprema se še vedno suši. Čestitke zmagovalcem, pa Juretu za dober rezultat. Pa čaimhitrejše okrevanje za Vasja, ki je v soboto na treningu res nesrečno padu in staknu zelo bolečo poškodbo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da, Vasja se je v soboto na prostem treningu nesrečno zaletel v dirkača, ki je padel in nato vžigal motor sredi piste. Grdo si je izpahnil palec leve roke. Lahko pa bi bilo seveda veliko huje tako zanj kot za dirkača, ki se ni umaknil iz steze. :BUA: Bila je ubistvu, kar sreča v nesreči vendar je bila poškodba vseeno prehuda in Vasja ni mogel odpeljati dirke in tako ostal brez točk.

Treba bi bilo sprožiti peticijo, da se zagotovi varnost dirkačev tudi na sobotnih prostih treningih z vsaj parimi sodniki z zastavami ter prisotnim rešilcem. Za 7.000 SIT, ki jih pokasira organizator za sobotni trening bi pa res lahko poskrbeli še za varnost voznikov. S parimi zastavami na pisti bi bila varnost takoj veliko veliko večja.

Vasja in njegova ekipa se vam zahvaljujemo za lepe želje in pričakujemo, da bo poškodba do naslednje dirke v Logatcu že odpravljena... pol pa sam gas!!! :OK:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pridružujem mnenju o varnosti.

Žal pa je to spet vse povezano z financami, in vem da so sobotni treningi namenjeni predvsem polnjenju luknje v proračunu organizatorjev. Se pač financirajo na tak način in jaz jih razumem.

Dejstvo pa je da dirkači v izogib takim nesrečam resno potrebujejo bolj organiziran sobotni trening.

Apelirajmo raje še na ostale klase npr. TOMOS ki je najbolj številčna naj se pridružijo sobotnim treningom in z skupnimi močmi nam mogoče uspe zbrati dovolj denarja za rešilca in najnujnejše sodnike. Upam da se ne bo spet ustavlo pri denarju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj naslednič vozite v Logatcu na CPL Ringu???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pridružujem mnenju o varnosti.

Žal pa je to spet vse povezano z financami, in vem da so sobotni treningi namenjeni predvsem polnjenju luknje v proračunu organizatorjev. Se pač financirajo na tak način in jaz jih razumem.

Dejstvo pa je da dirkači v izogib takim nesrečam resno potrebujejo bolj organiziran sobotni trening.

Apelirajmo raje še na ostale klase npr. TOMOS ki je najbolj številčna naj se pridružijo sobotnim treningom in z skupnimi močmi nam mogoče uspe zbrati dovolj denarja za rešilca in najnujnejše sodnike. Upam da se ne bo spet ustavlo pri denarju.

Vsekakor bi bila večja varnost na mestu in potrebna.

Bi se pa dalo z nekaj malega spremembami poskrbeti tudi brez velikih finančnih sredstev. Jaz sem recimo na svojem prvem uradnem treningu in dirki (torej sem zelenko in ne me preveč kritizirat ;)) ugotovil naslednje možnosti večje varnosti brez velikih stroškov:

1. kot voznik Tomosa 125 SM sem na treningu prosil vse ekipe skuterjev in minimotojev za to, da bi lahko oba motorja 125 vozila z njimi, saj po moči in hitrosti sovpadajo precej bolje kot pa s 450 in Open motorji. Ekipe so dovolile in če ste opazili, sta se CH in Tomos potem vozila med njimi. Sam namen moje prošnje je bil tudi v tem, da se mi je Gomboc prav fletno zadrl BEJŽ v šikani in sem raje odvil na travo kot pa gledal svojo poškodovano nogo (sem ipaq v klubu 30+ in imam svoje zdravje rad :D). Njemu (in ostalim) je bilo neugodno gledat počasno vozilo, meni neugodno stalno gledati mimo padajoče projektile in smo malo za varnost poskrbeli na ta način.

2. Dosledno dvigovanje roke pri umike v bokse ali nevarnosti na progi. Ko je dva ovinka pred mano padel skuterist, sem jaz takoj malo zmanjšal hitrost in z mahanjam roke za upočasnitev poskušal povedati dvema skuteristoma za sabo, da se nekaj neugodnega dogaja pred mano. S tem sem jima sicer pokvaril idealen krog, ampak mogoče bi si ga sama pokvarila še bolj, če bi pristala na ležečem skuteristu.

3. Dobro poznavanje zastav vseh voznikov. Z Bladzom sva se pogovarjala in njemu se je zgodilo, da je motorist pred njim ob rdeči zastavi dobesedno v momentu ustavil pred njim, da se je moral po prvem kolesu ustaviti tik za njim. Dobro bi bilo, da vozniki ob rdeči zastavi ne reagirajo panično in pač ustavijo na primeren način. (to sicer ne spada med proste treninge, ampak sem se spomnil v vednost drugim .) )

Prvi dve točki vsaj delno omilita možnost poškodb in ne prispevata k zviševanju stroškov... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3. .....je motorist pred njim ob rdeči zastavi dobesedno v momentu ustavil pred njim, da se je moral po prvem kolesu ustaviti tik za njim. Dobro bi bilo, da vozniki ob rdeči zastavi ne reagirajo panično in pač ustavijo na primeren način......

Pa ti stoj z rdečo zastavo pred enim, ki se bo mogoooče ustavo, ko se mu jo pomoli pred čelado, ker nebi hoto prestrašit za sabo vozečega! :grim :whistle:

Fantje in Teya- hvala ker nisete delali pizdarij pa krajšali ovinkov.. :OK:

Lp, GREENNINJA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!